Çorbalar Beyran Çorbası (Gaziantep Yöresi)- İyi Et Uzman Kasap Sponsorluğunda

Merhaba arkadaşlar
Gaziantep' in meşhur lezzetlerinden biri olan beyran çorbası ile karşinizdayim. Bağışıklık sistemini güclendirmesiyle bilinen bu besin bugünlerde çok ihtiyacımız olan bir çorba. Memleketimde özellikle kış aylarında tüketilir, sabah kahvaltılarının vazgeçilmezidir. :kk77::kk77:
Şu sıkıntılı günlerimizde Gaziantep' e gidip bu çorbayı içemeyeceğimize göre size bir kolaylık yapıp mutfağınıza getirdim.
Hadi birlikte deneyelim.

MEŞHUR BEYRAN ÇORBASI
Malzemelerimiz
🌼1 kg kuzu incik
🌼 1 çay bardağı pirinç
🌼5-6 su bardağı su
🌼 1 yemek kaşığı tereyağı
🌼 İki tatlı kaşığı kırmızı pul biber
🌼 Dört diş sarımsak
🌼Bir baş kuru soğan
🌼 Tuz
Eki Görüntüle 2618555

YAPILIŞI
Öncelikle düdüklü tencereye kuzu etini, bir baş soğanı, tuzu ve suyu ekleyip bir saat haşlayın.
Hasladiginiz eti küçük parçalar halinde didikleyin.
Pirinci bir buçuk su bardağı su ile haşlayın.
Döküm tencere veya normal tencerenin en altına yağı, kırmızı pul biberi ekleyin.
Üzerine pişen pirinçleri ekleyin.
Etleri ve bir tatlı kaşığı ezilmiş sarımsağı ekleyin.
Kalan et suyunu üzerine gezdirdikten sonra ocağa alın suyu özleşinceye ve biberin rengi çıkıncaya kadar kaynatın.
Hepsi bu kadar afiyet olsun.
Gaziantep'te bakır tabaklarda yapılan bu çorbayı döküm tavada denedim sonuç harika oldu.
Eki Görüntüle 2618562
SUNUM BÖLÜMÜ
Eki Görüntüle 2618564 Eki Görüntüle 2618565 Eki Görüntüle 2618567 Eki Görüntüle 2618580 Eki Görüntüle 2618580 Eki Görüntüle 2618571 Eki Görüntüle 2618572 Eki Görüntüle 2618573 Eki Görüntüle 2618574 Eki Görüntüle 2618575 Eki Görüntüle 2618576 Eki Görüntüle 2618578
EVDE KALDIK ÇORBA YAPTIK
Afiyetle buyrun...
Ablacım ellerine sağlık harika olmuş bayıldımmmm ❤️ başarılar dilerim🥰

Allahım bu çorba beni ye diye çığlık atıyor 😍
Eline sağlık abla, sunum da manzara da çorba da enfes görünüyor 😍

Allahım bu çorba beni ye diye çığlık atıyor 😍
Eline sağlık abla, sunum da manzara da çorba da enfes görünüyor 😍
Negocum bir bilsen o corbamin dostların onu kasiklamasi için ne çığlıklar attığını... :KK68: :KK68: :KK68:
Çok teşekkür ederim kuzum. O senin enfesliğin. Öperim seni. :KK200:

Negocum bir bilsen o corbamin dostların onu kasiklamasi için ne çığlıklar attığını... :KK68: :KK68: :KK68:
Çok teşekkür ederim kuzum. O senin enfesliğin. Öperim seni. :KK200:
Bir gün nasip olur belki 🤗

Ya ben mest oldum, çorbanın iştah acıcı sunumuna da, manzaraya da.. Ne güzel maşallah. Evde kalmak zorunda olsak ta böyle güzel manzarası olan bir evde insan huzurlu olur :KK51: başarılar diliyorum:KK36:

Baaaa
Yııllllll dıımmmmmm 👀
Hem manzaraya,hem işlemeli örtüne,hem çorbaya,hem sunuma bayıldım 😍
Ellerine kollarına sağlık canım öğretmenim ❤️
Başarılar diliyorum 😘😘😘

Okulların tatil olması hiç iyi olmamış :KK53:
Ellerine sağlık abla çok güzel olmuş 😍 deniz olanları sil istersen milleti sokağa çıkmaya teşvik ediyor demesinler:confused:

Normal kurban etten olur mu acaba çok merak ettıgım çorba bu :)
Ellerine sağlık yarışmada bol şans ablacım

En sevdiğim çorba açık ara net! :cool: yapanın eline sağlık, yiyene de afiyet olsun.

X