İlköğretim Yorum ve Soruları BİLSEM

ANTALYALI ALLYF

T&A
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2014
235
165
45
Merhaba arkadaşlar ,oğlum 2.sinifta ve öğretmeni Antalya BİLSEM sinavina yazdirmiş .Antalyali olup bu sinava giren yada Bilsen de eğitim gören çocuğu olan var mi aranizda ?

Bende İstanbul'dayım ve nasıl olduğu napmamız gerektiği hakkında bir bilgim yok ve aynı sizin gibi burdan bir araştırayım diye de baktım fakat kimse yok gibi :110:

Benim oğlumda 3. sınıfta öğretmeni sınıftan 6 kişiyi seçmiş oğlumla birlikte. Nasıl çalıştırmalıyım bu sınava. Hem sonra nasıl bir getirisi olacak çocuğuma bu eğitimlerin illaki iyi birşeydir de konuyu tam bilemediğimizden vakıf olamıyoruz.

Bu sınava çalışmalarına gerek yok çocuklarınızın.
Zaten çalıştırmak istesenizde bir kaynak bulamazsınız.
2 aşamalı bir sınava girecekler.1. aşama test şeklinde ,basit kafadan hesaplamalar,puzzlelar,örüntüler.
2. aşama sözlü sınav şeklinde.
Çocukların IQ seviyesini ölçüyorlar,ders değil.
Belli bir zekanın üstündeki çocuklar için alternatif eğitim sistemi.
Sormak istediğiniz birşeyler varsa yardımcı olabilirm

2 aşamalı bir sınava girecekler.1. aşama test şeklinde ,basit kafadan hesaplamalar,puzzlelar,örüntüler.

bu cevap bana yardımcı oldu cok teşekkürler kk yı karıştırıyorum sabahtır bu konu ıle ılgıli

Tşkler.

Bilsem sınavı bu sene merkezi sınav oldu genel yetenek sorularında öğrencilerin alışık olmadığı sözel ve görsel zeka soruları var. bu sorularda öğrenciler çok fazla zaman kaybetmekteler Öğrenciler ne kadar çok bu tip sorular çözerlerse sınavda soruları tanır ve zaman kaybetmezler. özellikle sözel zeka sayısal zeka ve görsel zeka soruları içeren kitaplar piyasada çok yok. Olanların da hepsi öğrencilerin seviyesine uygun değil tubitak ın kitapları var ama yetişkinler bile çözerken zorlanıyor. uğur böceği yayınlarının var fena kitaplar değil benim önerebileceğim en iyi kitap 105 zeka oyunu ve 104 zeka oyunu isimlerindeki kitaplar. Bilsem deki çıkan genel yetenek soruların tamamınına yakınına benzer mantıkta sorular mevcut.

Bilsemi kazandık girdikte bi türlü düzene girmedi .
Bu ne biçim sistem .
Zeki çocukları buldular bir ilgilenen yok .
Hey Allahım.

Bilsemi kazandık girdikte bi türlü düzene girmedi .
Bu ne biçim sistem .
Zeki çocukları buldular bir ilgilenen yok .
Hey Allahım.
Merhaba Denizli'deymişsiniz.Biz de Denizli deyiz.Oğlum 3. sınıf ve öğretmeni sınava girmesi için başvuru yaptı.Öncelikle çocuğunuzu tebrik ediyorum.1. aşama sınavında kaç doğrusu vardı , sınava nasıl hazırlandınız(kaç doğru ile 1. aşamanın geçildiğini biliyor musunuz?)sizinki kaçıncı sınıftı,Denizli bu sene o sınıfdan kaç kişi aldı?Ay çok soru sordum,cevaplarsanız sevinirim.

Merhaba Denizli'deymişsiniz.Biz de Denizli deyiz.Oğlum 3. sınıf ve öğretmeni sınava girmesi için başvuru yaptı.Öncelikle çocuğunuzu tebrik ediyorum.1. aşama sınavında kaç doğrusu vardı , sınava nasıl hazırlandınız(kaç doğru ile 1. aşamanın geçildiğini biliyor musunuz?)sizinki kaçıncı sınıftı,Denizli bu sene o sınıfdan kaç kişi aldı?Ay çok soru sordum,cevaplarsanız sevinirim.
:KK70:Oncelikle don't panik.:KK70:
Biz 4. Sinifiz şuan .Sinav icin degil ama zaten ögretmenimiz ayri bir ilgileniyor bizimle.Sinavdan once Tudemi bitirdi .
Birde zeka soruları olan genel yetenek zeka soruları diye bir kitap vardı .Sadece sekiller var kitapta dk tutarak yapiliyor.Unuttum adını.kirmizi ince bir kitap.
Ama çok arastirma yaptım ben çocuk zekiyse zaten yapiyormus .
Kac doğrusu var bilmiyorum .
Sinav sonunda Belirleyici sorular oluyormus .Biz uni mezunuyuz babasi ve ben bile baktik kaldik sorulara ama o doğru yapmıs .:KK70:
Uniye hazirlanan cocuga mat. Ve fizik calıstirmışlığim var :KK70::confused:
Yine de merak ettiginiz birsey olursa sorabilirsiniz .:KK19:

tarihleri belli olmuş arkadaşlar Bilsem 1. ve 2. sınıflar sınav tarihleri

Son düzenleyen: Moderatör:
whatsapp grubu var bununla ilgili bilsem sınavına giren annelerin oluşturduğu. Grup kurucusu whatsapp üzerinden e mesaj atarsanız sizi gruba dahil ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
X