Bir bebek meselesi

Bugün kendimi kötü hissediyorum. Uyandığından beri baş ağrım var, başım dönüyor, midem bulanıyor ve vücudumda bir baskı var gibi ve çok acıkıyorum. Hasta mı oluyorum yoksa gebelik belirtisi mi acaba bunlar. Bakıp görelim…

30.08.2022 tarihine başka bir doktordan randevu aldım. Muayene odasına geçtiğimizde bana “çok gerginsin” dedi ve sadece kafamı sallayarak cevap verirken gözümden yaşlar akmaya başladı. Benimle konuştu sakinleştirdi. Doktor smear testi için örnek aldı, yumurtalıklarıma daha ayrıntılı baktı. Polikistiğim çok da kötü olmadığını, biraz sıvı birikmesi olduğunu enfeksiyon olduğunu, yumurtalıklarımın kötü durumda olmadığını ve Amh değerimin iyi olduğunu stres yapacağım hiç bir sorunum olmadığını söyledi. Geçmiş tedavilerimden bahsettim. Şuan kanlı akıntılarımın başladığını söyledim. Bana biri oral biri vajinal (ornisid) 2 adet antibiyotik verdi. Eşimin sperm sayısını biraz az bulduğu için eşime ve bana vitamin önerdi. Tavuktan, beyaz undan uzak durmamız et, balık ve tahıl ve kuru baklagil tüketmemiz gerektiğini söyledi. Adetimin ikinci günü yanına gideceğim ve yumurtalıklarımı güçlendirmek için tedaviye başlayacağız.

Merhaba , 16 ağustosta çatlatma iğnesi oldunuz sanırım, sonrası düzenli ilişki önermiştir doktorunuz, çatlatma iğnesi sonrası 14 gün sonra test yapmanız gerekir, henüz çok erken, yumurtanızın çatlayıp sperm ile buluşup döllenmesi ve yerleşmesi bir süreçtir, gün aşırı ilişki ile en az 2 hafta beklemelisiniz. Size doktor test yaptır dediyse o doktoru değiştirmenizi öneririm. Umarım kucağınız en kısa zamanda sağlıkla dolar. :KK200:

a bide tüp bebek uzmanı mı ... hangi doktora gidersen git çatlatma iğnesi sonrası ilk 2 hafta test yapmaman gerektiğini söyler . ya yanlış anlaşılma oldu , yada senin iğne vurulduğun tarihi yanlış hatırladı bilemiyorum.
Paranerde çok doğru anlatıyor çatlatma iğnesi sonrası 14 gün bekleme şart senin durumda bir hata olduğu net zaten dediği gibi o 14 içinde yumutlama döllenme tutunma gerçekleşmesi min 10 gün

01.09.2022 reglim ikinci günü doktora gittim. Her iki tarafta 7-8 tane iyi görünen yumurtanın olduğunu söyledi. Bu ay tedavi vermeyeceğini sadece yumurtalıkların gelişimini izleyeceğini söyledi. Bu ayın 12sinde yanına yumurtalıklara bakmaya gideceğim. Antibiyotiklerde işi yaramış yumurtalıktaki sıvı birikmesi bitmişti.

01.09.2022 reglim ikinci günü doktora gittim. Her iki tarafta 7-8 tane iyi görünen yumurtanın olduğunu söyledi. Bu ay tedavi vermeyeceğini sadece yumurtalıkların gelişimini izleyeceğini söyledi. Bu ayın 12sinde yanına yumurtalıklara bakmaya gideceğim. Antibiyotiklerde işi yaramış yumurtalıktaki sıvı birikmesi bitmişti.
Rabbim cefani görsün inşallah tez zamanda mutlu haberler al yavruların olsun sağlıkla buyut onları bende pazartesi kan vericem rabbim bizi sevindirsin anne olmayı hasretle bekleyen herkese nasip etsin o mutluluğu

X