Bir Kere İçiyormuşsun Karnın Gidiyormuş

N

nurx

Ziyaretçi
1 enginar
1 soğan
2 diş sarimsak
bi tutam dere otu

suda haşla blander dan geçir iç.

1 kere içiliyormuş, kayinvalidem 3 kilo verdim dedi

Son düzenleyen: Moderatör:
nurx niye bir kerelikmiş onu sordun mu?Yani insan bunu günde iki öğün içerse noolur?Ya da hergün içerse noolurkine?

benim anlamadığın sadece bunu mu içiosun bi gün boyunca yoksa yanında başka şeyler de yiyebiliyormusun?
bir de bu baya çok bişey olacak tek seferde yemek zor olmaz mı?

Kerevizi tek başına malesef çok lezzetli değil. Ama kereviz salatası ki yoğurt mayonez ceviz ve sarımsakla yapılır bu salatayı yiyen durmak bilmez benden garanti.

Ayrıca zeytinyağlı pırasanın içine kereviz ekleyerek pişirip o şekilde tüketebilirsiniz. İnanın anlamayacaksınız bile kokusunu.

Kerevize ööög böööh diyen arkadaşlar aşağıdaki yazıyı okuyun lütfen. Bu kadar faydalı bir sebzeyi es geçmeyin derim.

KEREVİZ ( APİUM GRAVEOLENS )

Kereviz maydonozgiller ailesinden çok özel bir sebzedir. Gövdesi şekilsiz yumru yumrudur. İçinde nasıl bir lezzet gizlediğini hiç göstermez. Yaprakları ise estetiktir, maydonoza benzer.

Eski Yunanlılar Kerevizden elde ettikleri bir çeşit içeceği atletizm yarışmalarına katılanlara güç vermesi için kullanırlardı. Bugün sofralarımızda salata çorba ve zeytinyağlı yemek şeklinde kullandığımız kereviz yüksek lif içerdiğinden dolayı diyetisyenlerin gözdesidir. Besin değerinin kaybolmaması için kerevizin az suyla, buharlı tencere veya toprak güveç kaplarında zeytin yağı ile pişirilmesi önerilmektedir. Kendine has kokusundan dolayı kereviz yaprakları turşu ve çorbalara konur. B ve C vitaminleri, demir , kalsiyum, fosfat, iyot ve manganez içermektedir. Yine içerdiği “Sedanoik Anhidrat, Sedanolin, palmitik asit” gibi maddeler sayesinde unutkanlık ve zihin yorgunluğunun giderilmesine iyi geliyor.

Kereviz yaprakları 15 dakika kaynatılır. Soğuyunca süzülüp saç diplerine masaj yapılırsa kepeği önler. Avrupa ve Amerika’da 450 mg’lık kereviz kapsülleri ticari olarak satılmaktadır.

Hamile bayanlar ve emziren anneler kereviz kapsüllerini kullanmamalıdır. Hassas kişilerde allerjik reaksiyon ve deride iltihaplanmaya yol açabilen kerevizin faydaları oldukça fazladır.

Kerevizin Faydaları ;

· Artrit (Eklem iltihabı )

· Hazmettirmeyi kolaylaştırıcı

· Gaz sancısı

· Sedatif ( Rahatlatıcı )

· Afrodizyak ( Cinsi gücü artırıcı )

· Bronşit

· Astım

· Öksürük, Ateş

· Başağrısı ( Özellikle Tansiyona bağlı başağrısı )

· Hıçkırık

· Adet bozukluğu

· Karaciğer, Dalak Rahatsızlığı

· Kas spazmını çözücü

· Sinirleri yatıştırıcı, yorgunluk giderici

· Romatizma

· Diş Ağrısı

· İdrar yolları temizleyicisi

· Kusma

· Kepek

gata.edu.tr

marketlerde kereviz sapı var paketlenmiş şekilde genelde organik ürünlerin bulunduğu yerde görüyorum ben
lahana çorbası diyetini yapmıştım önceden. kereviz sapı vardı malzeme listesinde ... o zaman bi yerlerde okumuştum. kereviz sapının yağ yakıcı özelliği varmış

kereviz yerine sapı da kullanılabilir sanırımyerimseniben

marketlerde kereviz sapı var paketlenmiş şekilde genelde organik ürünlerin bulunduğu yerde görüyorum ben
lahana çorbası diyetini yapmıştım önceden. kereviz sapı vardı malzeme listesinde ... o zaman bi yerlerde okumuştum. kereviz sapının yağ yakıcı özelliği varmış

kereviz yerine sapı da kullanılabilir sanırımyerimseniben

arkadasim lahana diyeti yaptigini yazmissin bende su anda yapiyorum ama tam olarak anlamiyorum mesela sebze ve meyva serbestti bugün amma ne kadar yiyecegimi tam olarak yazmamislar valla bende buldugum gördügüm meyveleri yedim miktar olarak yazip yardim edrmisin birde günde kac defa corba yemek lazim yazarsan sevinirim simdiden allah razi olsun

kızlar pazarda varmıdır acaba kereviz yarın gidicemde varsa alıp bende yapıcam.ve bişi sorucam netten kerevizin faydalarını okudum.vucuddaki suyu atıyomuş ve zayıflatıcı etkisi varmış öle yazıyo.sizce vucudun birden su atması doğrumu bilmiyorum.bence bu kaynanalar doğru söylüyo.koca karı lafı derlerama ben çoğuna inanırım inanmayın derler ama eskiden insanlar çareyi bitikilerde bulurdu ki şimdi yapılan ilaçlarda bitkilerden yapılıyo öle değilmi.ben yarın bulursam kesin yapıcam...ertesi gün size yazarım durumu....

olsun nurcum bence işimize geldi en azınan kerevizi nasıl bulacağımızı bilmiyorduk gerçi enginarıda nasıl bulacağımız şüpheli.ama netten kerevizi buldum zayıflatıyomuş ayrıca vucuttaki fazla suyu dışarı atıyomuş sanırsam oda işe yarıyo du bi enginarada bakim

1-) bir kere derken bütün günden mi bahsediliyor yani oı ögün dışında bişi yemiycekmiyiz...
2-) benim 13 kilo fazlam var ben 1 hafta boyunca yapsam olmaz mııı

ölmezsiniz canıım abartmayın :))))

ama bu tip karışımlar detoks etkisi gibi vucudu odem ve toksinden arındırıcı oluyor.yani giden su oluyor yağ değil.

arkadasim lahana diyeti yaptigini yazmissin bende su anda yapiyorum ama tam olarak anlamiyorum mesela sebze ve meyva serbestti bugün amma ne kadar yiyecegimi tam olarak yazmamislar valla bende buldugum gördügüm meyveleri yedim miktar olarak yazip yardim edrmisin birde günde kac defa corba yemek lazim yazarsan sevinirim simdiden allah razi olsun

güzelim cevap vermem uzun sürdü bayadır nete girememiştim

aslında kafama göre takıldım sabah çorba öğlen çorba aralarda çorbakafamçokkarıştı

miktar olarak diyet listelerinde verilen miktarları gözününde bulundur

sebze yemeklerinde 6 kaşık susuz etsiz ye

çok bilgi veremedim ... sen araştır mutlaka bulursun ölçülerini

ya ıse yarayan bısı yok mu?
benım bıldıgım bı yontem var ama ,tek ciğ sebze meyve ve gunde sadece 2 kase yogurt 3 gunde 2 kg verdırıyor ,oyle anıden gobek erıtenı gormedım ama 2 kg da baya ıyı bence
hem 3 gun ekmek yemeyınce baya ıyı oluyor bıraz sınır bozuyor o kadar
fakat 2 kg garantı

bunu ilk yazan kardeşşşşşşşşşşşşşşş nerdesin bişey sorcamtatlicadiarzu
ya regliden ya da bundan benim karnım gitti ayol :teytey::teytey:
bunu ne kadar zamanda tekrarlasak acaba :sm_confused:
adet bitiminde bi daha yapayım kesin sonuç zaman :dance::dance:
varmı başka deneyen :kahve:Şeniz

ya ıse yarayan bısı yok mu?
benım bıldıgım bı yontem var ama ,tek ciğ sebze meyve ve gunde sadece 2 kase yogurt 3 gunde 2 kg verdırıyor ,oyle anıden gobek erıtenı gormedım ama 2 kg da baya ıyı bence
hem 3 gun ekmek yemeyınce baya ıyı oluyor bıraz sınır bozuyor o kadar
fakat 2 kg garantı

3 günde 2 kilo mu? hadi canım sen de..CADIARZU

yapsam mı acaba? sadece çiğ sebze ve meyve..CADIARZU

bunu ilk yazan kardeşşşşşşşşşşşşşşş nerdesin bişey sorcamtatlicadiarzu
ya regliden ya da bundan benim karnım gitti ayol :teytey::teytey:
bunu ne kadar zamanda tekrarlasak acaba :sm_confused:
adet bitiminde bi daha yapayım kesin sonuç zaman :dance::dance:
varmı başka deneyen :kahve:Şeniz
:1shok: regl döneminde karın gitmez diye biliyorum ben.Ki regl döneminde hiçbişey yemese bile 2 kilo alırmış insan.Ama karnının eridiğini yazmışsın Bidaha denersen eğer mutlaka bildir sonucu.kafamçokkarıştı

:1shok: regl döneminde karın gitmez diye biliyorum ben.Ki regl döneminde hiçbişey yemese bile 2 kilo alırmış insan.Ama karnının eridiğini yazmışsın Bidaha denersen eğer mutlaka bildir sonucu.kafamçokkarıştı

canım ben 2 ay olacak diyettyim zaten tuz yok yağ yok şeker yok
reglide metebolizma hızlı çalışır tatlı krizini dengelersen daha iyi
bide bu tarifle tuvaletten çıkamadım abartı değil 2.5 litre su
zaten şimdi enginar kapsülleri çıkmış yağ ertici
ben dereotunu enginarı çok severim... birden 10 kilo atmıyor tabiki,, ama hiçbirşey tekbaşına işe yaramaz zaten birbirini destekler
uzman değilim ama denemeye değer
mesala lahanayı hiç sevmem ve isterse 20 kilo verdirsin yapmam
sizde sevmiyorsanız zorlamayın kendinizi derim ŞenizŞeniz
hadi kalın sağlıcakla

X