Bir öneri lütfen :( Evimde 15 kedi var hepsi sokaktan gelme...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sirinsh

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
1.051
4.352
Herkese merhabalar çok dikkat çeker mi konum bilmiyorum ama artık çıkış yolu bulamadığım için yazmak istedim :KK43:
Benim evimde 15 kedi var hepsi sokaktan gelme aşina olanlariniz vardır .
Bir kaçı engelli , sokakta yavru iken bulduğum tedavilerini yaptirdigim sonra kimsenin almadığı ve sokağa salamayacagim için eve aldığım .
Kiradayken apt. Da sorunlar başladı işte gürültü çıkıyor falan diye tmm dedik ev aldık ev sahibi hayvan bakacaksaniz müstakil ev alın dedi ağrıma gitti cam balkonlu ( epey geniş ) bir ev aldım .
Kedileri oraya geçirdik
Ama bu sefer de bu apt.dan şikayet geldi bugün ilk kez :KK43:
Aslında giriş kat evin içinde değiller balkondalar ama daha file taktiramadigim için sanırım koku oluştu .
Her gün temizliyorum onu belirteyim ama geç saatlere kadar çalışıyorum
Hem gürültü hem koku insanlari rahatsız etti sanırım :KK43:
Ama elimden bir şey gelmiyor ki
Kimse sahiplenmiyor
Sokağa salamam bu onlar için ölüm demek
Barınak da keza öyle
Ben ne yapicam bir fikri olan varsa söylesin
O kadar aliskinlar ki bize hangi birini ne yapayım aklım durdu artık ..
Not : Hamile bir kediyi evime aldım o üç tane doğurdu .
Sonra bir ilan gördüm annesiz kalmis iki tekir yavrusu süt emmezlerse oleceklerdi aradım kadını dedim ki geri almak şartı ile süt annelik yapar benim kızım ama lütfen sonra geri alın
Almadı ....
2. Not : Arkadaşlar ilan açın alsınlar demeyin defalarca açtık veterinerimiz de dahil olmak üzere .
2 engelli yavruyu takip şartı ile verdim
Kız bayila bayıla aldı 1 hafta sonra ben yapamıyorum dedi gittim çocukları almaya sosluk gibi bir şeyin içine azıcık mama koymuş , hiç ilgilenmemis zayiflamislar öldüm kahrimdan kızı da paralamamak için zor tuttum ..
3. Engelliyi bir ogretmene verdim
Karısı scottish istiyormuş benim yavrumu alır almaz siteye salmislar iki ayağında platin var. Gece iki saat bahçede onu aradım bir apartmanın altına sinmis kalmış korkudan , bir de yalan soyluyorlar kaçtı diye utanmadan ..
Bir daha da kimse almadı herkes cins kedi peşinde sanırım

Son düzenleyen: Moderatör:
Kedim var bir tanecik. Seni severim srinsh ama 2-3 üstü kedinin apartman dairesinde bakılmasının sağlıklı insan işi olduğunu düşünmüyorum. Onlara da uygun ve sağlıklı ortamın apartman dairesinde sağlanabileceğine inanmıyorum.

Nereye gidersen git, ister ev sahibi ol ister kiracı bununla ilgili sorun yaşayacaksın muhtemelen her yerde. Ev sahibine bozulmuşsun ama doğru bir şey söylemiş. Bana kalırsa şu durumda tek çözüm müstakil ev.

File ile bağlantıyı ben kuramadım ama en kısa sürede onu taktırın.

Kedi sayısı fazla, engelli olmayanları evden uzaklaştırmanız lazım. Gürültü neyse ama koku yok sayılacak bir şey değil.

İnsanlarla kötü olmayın, çünkü insanlar kötü. Siz yokken zarar vermeyeceklerinin garantisi yok. Kibar, uzlaşmacı ama kendinden emin konuşun, öyle ensesine vur lokmasını al tarzı sanmasınlar sizi.

Kokuyu yapan eğer kakaları ise kumu değiştirin, koku hapseden çam kokulular vardı eskiden, elbette fiyatı daha pahalıydı. O tarz kum alırsanız sanırım kokuyu oldukça azaltır.

Kedim var bir tanecik. Seni severim srinsh ama 2-3 üstü kedinin apartman dairesinde bakılmasının sağlıklı insan işi olduğunu düşünmüyorum. Onlara da uygun ve sağlıklı ortamın apartman dairesinde sağlanabileceğine inanmıyorum.

Nereye gidersen git, ister ev sahibi ol ister kiracı bununla ilgili sorun yaşayacaksın muhtemelen her yerde. Ev sahibine bozulmuşsun ama doğru bir şey söylemiş. Bana kalırsa şu durumda tek çözüm müstakil ev.
O kadar param yok ki :KK43:
Müstakil evler en az 1 milyon burada ben krediyle evi aldım .
Sağlıklı mı değil mi bilmiyorum hepsi sokağa sağlamadığım için kaldı .
Barınak .ok gibi
Kimse sokak kedisi almıyor istemiyor evine
En son apartman ile konuşup bahçeye şundan yaptırayım diyorum müsade ederlerse bahçede iki kişinin birer köpeği var çünkü

Eklentiler

• Screenshot_2021-09-28-10-23-28-00.jpg
    Screenshot_2021-09-28-10-23-28-00.jpg
    87,5 KB · Görüntüleme: 576
Kisir degillerse kisirlastirin. Kediler kizginlik zamaninda idrar puskurtuyor ve bu cok agir bir kokuya sebep oluyor.
Eger koku Kumdan kaynaklaniyorsa da 15 kedi oldugu icin bu konuda yapabileceginiz pek bir sey yok.
2 kedi ile 3 kg kum -gunluk temizlense bile- tamamen degistirmeyince 4. gunde kokmaya basliyordu.. Ben de bunun onune gecmek icin haftada 2 kez tum kum kabini degistiriyordum.
Sonrasinda catgenie otomatik kedi tuvaleti kullanmaya basladim sirf bu nedenle.
Ama 15 kediye en az 3-4 makina gerekir ve pahali da bir alet. Zaten kedilerin alismasi da ayri dert.
Su durumda aklima tek gelen cozum balkona guclu bir havalandirma/pervane tarzi bir sey taktirmaniz.

File ile bağlantıyı ben kuramadım ama en kısa sürede onu taktırın.

Kedi sayısı fazla, engelli olmayanları evden uzaklaştırmanız lazım. Gürültü neyse ama koku yok sayılacak bir şey değil.

İnsanlarla kötü olmayın, çünkü insanlar kötü. Siz yokken zarar vermeyeceklerinin garantisi yok. Kibar, uzlaşmacı ama kendinden emin konuşun, öyle ensesine vur lokmasını al tarzı sanmasınlar sizi.

Kokuyu yapan eğer kakaları ise kumu değiştirin, koku hapseden çam kokulular vardı eskiden, elbette fiyatı daha pahalıydı. O tarz kum alırsanız sanırım kokuyu oldukça azaltır.
Cam balkonu komple tel file ile kaplamak geldi aklıma eğer hava alırsa koku olmaz çünkü .
Kristal kum kullaniyorum
İnanın inşaatlar benden daha az kum kullanır o engelli bu hamile bu küçük bu atılmış diye diye 15 tane oldu .
Eve alışmış bir kediyi engelsiz olsa bile sokağa salamam ki

Kisir degillerse kisirlastirin. Kediler kizginlik zamaninda idrar puskurtuyor ve bu cok agir bir kokuya sebep oluyor.
Eger koku Kumdan kaynaklaniyorsa da 15 kedi oldugu icin bu konuda yapabileceginiz pek bir sey yok.
2 kedi ile 3 kg kum -gunluk temizlense bile- tamamen degistirmeyince 4. gunde kokmaya basliyordu.. Ben de bunun onune gecmek icin haftada 2 kez tum kum kabini degistiriyordum.
Sonrasinda catgenie otomatik kedi tuvaleti kullanmaya basladim sirf bu nedenle.
Ama 15 kediye en az 3-4 makina gerekir ve pahali da bir alet. Zaten kedilerin alismasi da ayri dert.
Su durumda aklima tek gelen cozum balkona guclu bir havalandirma/pervane tarzi bir sey taktirmaniz.
Elbette ki kisirlar . 7 tane tuvaletleri var

Ne yaparsınız bilemiyorum ama annemin apartmanında 1. katta bir kedisever var. Evde belki 70 tane kedi vardır. Annem 4. katta oturuyor. Yemin ediyorum 4. katta kokudan oturulmuyor. Kaç kere güzellikle rica ettik kadın çok da medeni bir insan. Temizklik yapıyor dikkat de ediyor ama yapacak bir şey yok korkunç kötü bir koku var.

Müstakil bir ev belki iyi bir fikir olabilir çünkü apartmanda gerçekten olmuyor.

Ne yaparsınız bilemiyorum ama annemin apartmanında 1. katta bir kedisever var. Evde belki 70 tane kedi vardır. Annem 4. katta oturuyor. Yemin ediyorum 4. katta kokudan oturulmuyor. Kaç kere güzellikle rica ettik kadın çok da medeni bir insan. Temizklik yapıyor dikkat de ediyor ama yapacak bir şey yok korkunç kötü bir koku var.

Müstakil bir ev belki iyi bir fikir olabilir çünkü apartmanda gerçekten olmuyor.
70 mi o_O o kafaya henüz ulaşamadım ama müstakil evler gerçekten çok pahalı burada 1 milyon .
Benim o kadar param yok
Bu evi de kredi ile aldım 10 yıl ödemesi var

Evde 15 kediyle siz nasıl yasıyorsınuız size de kalacak biyer lazım bence.
Apartman dairesin de cidden olacak sey değil.
Bizim apt.2 kedi var .Ben kapıya sandalye koydum diye bütün apartmanı benim yıkamamı bekliyor komsular.
Bahceye kedi evlerinden alıp koysanız (ahsaplardan )3-5 tane,istemezler mi komsular?

kendiniz bireysel ilanlar açmak yerine facebook, twitter gibi hayvanseverlerin grup sayfalarında ilanı pyalaşın, çok takipçili hesaplardan rica edin. Bütçeniz varsa hava temizleyici alarak koku problemini azaltabilirsiniz
Hava temizleyici faydası olur mu ki ?
Bakayım ben buna bir teşekkür ederim

O kadar param yok ki :KK43:
Müstakil evler en az 1 milyon burada ben krediyle evi aldım .
Sağlıklı mı değil mi bilmiyorum hepsi sokağa sağlamadığım için kaldı .
Barınak .ok gibi
Kimse sokak kedisi almıyor istemiyor evine
En son apartman ile konuşup bahçeye şundan yaptırayım diyorum müsade ederlerse bahçede iki kişinin birer köpeği var çünkü
Bu evi kiraya verip merkezden uzakta müstakil ev gibi düşündüm ben ama tabi şartlarınızı bilmiyorum.

Apartman uygun görürse en azından sağlıklı olanlar için bu kedi evi düşünülebilir bence.

Kristal kum hem sağlıkları için zararlı hem koku yapar, bentonit kullanmalısın.

15 kediye 7 kum kabı teorik olarak az, pratikte bilmiyorum. Veterinerler kedi sayısından bir fazla olması gerektiğini söyler hep.

Bizim apt.2 kedi var .Ben kapıya sandalye koydum diye bütün apartmanı benim yıkamamı bekliyor komsular.
Bahceye kedi evlerinden alıp koysanız (ahsaplardan )3-5 tane,istemezler mi komsular?
Ben alıştım artık 15 farketmiyor da o kedi evini yaptırmak geliyor aklıma ama kışın üşümezler mi ,ısınma işini nasıl yapicam .
Kış sert geçiyor özellikle geceleri

Elbette ki kisirlar . 7 tane tuvaletleri var
Iste 7 tane olsa da sık sık tamamen degismesi gerekiyor. Yoksa koku oluyor malesef. :KK43:
Sizin yerinizde olsam sayiyi azaltamiyorsam balkona hava sirkulasyonunu saglamak icin havalandırma fani falan yaptirirdim.
Bir taraftan temiz havayi iceri ceken diger taraftan disari atan bir sistem bence isinizi gorur.
File yaptirsaniz giris kat diyorsunuz kotuluk yapmak isteyenler kedilerden rahatsiz olanlar fileyi kesebilir. Arti kisin da pratik olmaz.

70 mi o_O o kafaya henüz ulaşamadım ama müstakil evler gerçekten çok pahalı burada 1 milyon .
Benim o kadar param yok
Bu evi de kredi ile aldım 10 yıl ödemesi var
Burada o kedilerin bakıldığı ev 1 milyon 300 bin. Kadının kedileri alıp başka yere gidememesine hak veriyorum. Ama apartmanda da olmuyor. Apartmana giren soluk almadan evine girmeye çalışıyor. Kaç kere şikayet edildi 1 hafta normale dönüyor sonra yine aynı.

Eklentiler

• Screenshot_2021-09-28-10-23-28-00.jpg
    Screenshot_2021-09-28-10-23-28-00.jpg
    87,5 KB · Görüntüleme: 47
Kesinlikle bir evde cok buyuk ev degilse max 3-4 kedi olmali. Bizim evimiz kucuk kedimiz varken kiyamadik bir yavruyuda aldik zorlaniyoruz. En basitinden kakalari feci kokutuyor 😃Hem onlar icin sorun hem apartman hemde sizin icin. Kokusu gurultusu dusunmek kstemiyorum 15tanesini. Demeden edemicem mantikli insan isi degil o kadar doldurmak uzgunum, tutup sizinle apartman halki kavga etse haklilar diyeyim.Saglamlari sal bahceye duzenli mamasini ver tamamdir bunlar muhabbet kusu degil ki disarda ölsün. Bir suru kedimiz var bahcede baktigimiz tek gözlü,kuyruksuz hepsindede icimiz gitti ama tedavisini yaptirdik yine bahcemizde bakmaya devam ettik hepsi tosun gibi 😃

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X