Bir zamanlar kilo almaya çalışan şimdi de vermeye çalışan biri olarak tavsiyelerim...

reedd

Guru
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2013
792
882
Merhabalar herkese.
Bundan üç sene önce bende bu konuda takılıyordum sürekli. Kendimi bildim bileli zayıftım çünkü.
Üniversite birinci sınıfta 39 kilo (boyum da 1.54 ) olduğu için beni ortaokul öğrencisi sanıyorlardı ve ben çok içerliyordum. Neyse..
Tabi balık yağları, pekmezler, şuruplar vs. denemediğim şey kalmadı.
Öncelikle şunu belirteyim. Bir şurup var yan etkisi iştah açması herkes bilir onu sakın kullanmayın. Ben kullanırken bir gün şekerim düştü yurtta odada tektip bir de yattığım yerden kalkamadım sakıncalı yani aman diyim.
Peki nasıl kilo aldım ?
Öncelikle bu iş mide büyütmekten geçiyor hanımlar.
Zorla morla midenizi büyüteceksiniz.
Çok acıktığınız zamanlarda kendinizi kesinlikle küçük şeylerle geçiştirmeyin.
Özellikle bebe büsküvisini tavsiye ederim. Acıkınca öğle yemeklerinde bol bol bebe büsküvisi yiyin.
Makarna vs de olur ama yiyin.
Buradaki püf nokta şu ama. Midenizi genişletmeye sevdiğimiz şeyleri yemeklerle başlayın. Ne kadar iştahsız olduğunuzu tahmin edebiliyorum ama illa sevdiğiniz bir şeyler vardır. Onlardan bir tabak yerine iki tabak yemekle başlayın.
Tabi bunları yaparken bir süre sonra spor da yapın hafif hafif ben o kısmı atladım şimdi göbek sorunu çekiyorum.
İnanın birçok insan beni tanımadı ve ben olduğumu anlayınca şok oldular. Böyle daha güzel olduğumu söyleyenlerin sayısını hatırlamıyorum bile. Önceki fotoğraflarımı gösterdiğim herkes çok şaşırıyor.
Sizin gibi bu durumu çekmiş biri olarak her sorunuza cevap verebilirim bu başlığın altında:)

Öyle belli bir beslenme düzenim yoktu ama yurtta öğle yemeği verilmiyordu. Ben de genelde bebe bisküvisiyle süt, makarna, ekmek arası vs yiyordum. Kahvaltıyı doğru düzgün yapmadığım için öğlen çok yiyordum sanırım. Öğlen çok yediğim için de akşam acıkmıyordum ama gece acıkıyordum. O zaman da sipariş verirdik,döner, kebap vs. Ne bulursam yiyordum yani bir süre sonra gece yemelerim alışkanlık haline geldi zaten. Gece karnınız acıkırsa mutlaka yiyin ..

Öyle belli bir beslenme düzenim yoktu ama yurtta öğle yemeği verilmiyordu. Ben de genelde bebe bisküvisiyle süt, makarna, ekmek arası vs yiyordum. Kahvaltıyı doğru düzgün yapmadığım için öğlen çok yiyordum sanırım. Öğlen çok yediğim için de akşam acıkmıyordum ama gece acıkıyordum. O zaman da sipariş verirdik,döner, kebap vs. Ne bulursam yiyordum yani bir süre sonra gece yemelerim alışkanlık haline geldi zaten. Gece karnınız acıkırsa mutlaka yiyin ..
Ne kadar surede kac kg oldun pekı

Merhaba,
170/40 oranındayım şuan. Senin dediğin gibi aşırı mutsuzum.
Boydan olan belden olmuyor. Asla giydiğim bir şey yakışmıyor. Kıyafet bulamıyorum. İnsanların tavırlarından değil, kendimden yana mutsuzum. Ama kendimi bildim bileli yiyip alamıyorum. Doktorlara gittim.
Vitamin oranım normalin üstünde,
Kansızlık yok,
Metabolizmam hızlı çalışıyor,
Vücudumda hiçbir hastalık yok.
Diyet listesi hazırlandı ona göre de yedim ama fark olmadı. Aksine kilo verdim. İştahım kapandı. Artık ona da uymuyorum. Sabah işe giderken hamur işi şeyler ve süt yada meyve suyu tüketiyorum. Öğlen klasik yemek. Akşam üstü atıştırmalık aburcubur, ve akşam yemek yiyorum. 3 ay bulk kullandım alerji yaptı ama onunla 10 kg almıştım. O günden beridir vücudum yağ tutmuyor. Sivilcelerle atıyorum sırtımdan bu ayrıca sinirime dokunuyor tam 3 senedir. Hal böyle olunca onu bıraktım ve eski kiloma döndüm. Balık yağlarını küçüklüğümden beri deniyorum bana mısın demiyor. Pekmez ve tahin de yaramıyor. Şimdi Supradyn aldım bir de onu deniyorum. Öğleden sonra içiyorum Ama o da ağır geliyor midem bulanıyor. Nasıl çözeceğiz arkadaşlar gerçekten çok mutsuzum artık. Vücudum stok olarak değil sadece enerji olarak kullanıyor yediklerimi. Eğer her an atıştırdığım bir şey olmazsa pili bitmiş robot gibiyim. Çalışırken bebe bisküvisini çerez niyetine yiyorum üzüm ile beraber.:110::110::110:

Merhaba,
170/40 oranındayım şuan. Senin dediğin gibi aşırı mutsuzum.
Boydan olan belden olmuyor. Asla giydiğim bir şey yakışmıyor. Kıyafet bulamıyorum. İnsanların tavırlarından değil, kendimden yana mutsuzum. Ama kendimi bildim bileli yiyip alamıyorum. Doktorlara gittim.
Vitamin oranım normalin üstünde,
Kansızlık yok,
Metabolizmam hızlı çalışıyor,
Vücudumda hiçbir hastalık yok.
Diyet listesi hazırlandı ona göre de yedim ama fark olmadı. Aksine kilo verdim. İştahım kapandı. Artık ona da uymuyorum. Sabah işe giderken hamur işi şeyler ve süt yada meyve suyu tüketiyorum. Öğlen klasik yemek. Akşam üstü atıştırmalık aburcubur, ve akşam yemek yiyorum. 3 ay bulk kullandım alerji yaptı ama onunla 10 kg almıştım. O günden beridir vücudum yağ tutmuyor. Sivilcelerle atıyorum sırtımdan bu ayrıca sinirime dokunuyor tam 3 senedir. Hal böyle olunca onu bıraktım ve eski kiloma döndüm. Balık yağlarını küçüklüğümden beri deniyorum bana mısın demiyor. Pekmez ve tahin de yaramıyor. Şimdi Supradyn aldım bir de onu deniyorum. Öğleden sonra içiyorum Ama o da ağır geliyor midem bulanıyor. Nasıl çözeceğiz arkadaşlar gerçekten çok mutsuzum artık. Vücudum stok olarak değil sadece enerji olarak kullanıyor yediklerimi. Eğer her an atıştırdığım bir şey olmazsa pili bitmiş robot gibiyim. Çalışırken bebe bisküvisini çerez niyetine yiyorum üzüm ile beraber.:110::110::110:
Cok mu ağır bir işiniz var ? Fiziksel olarak cok mu enerjiksiniz merak ettim.Ben vermeye calisiyorum ve bunlari okudugumda cok şaşırıyorum.Gece yatmadan önce kek,aburcubur,sekerli icecek,hamur tatlisi vs tüketmeyi denediz mi? Koca bir tabak.bunlar en cok kilo aldiran şeyler de o yüzden metal ettim.

Bilgisayarda çalışıyorum. Web tasarımcıyım.
Cok mu ağır bir işiniz var ? Fiziksel olarak cok mu enerjiksiniz merak ettim.Ben vermeye calisiyorum ve bunlari okudugumda cok şaşırıyorum.Gece yatmadan önce kek,aburcubur,sekerli icecek,hamur tatlisi vs tüketmeyi denediz mi? Koca bir tabak.bunlar en cok kilo aldiran şeyler de o yüzden metal ettim.

Evet gıda tükettiğimde çok enerjiğim. Gece yatmadan öncede yiyorum. Millet mutfağın önünden geçer kilo alır, su içer o bile yarar. Biz kilo alamayız. :olamaz:

Evet gıda tükettiğimde çok enerjiğim. Gece yatmadan öncede yiyorum. Millet mutfağın önünden geçer kilo alır, su içer o bile yarar. Biz kilo alamayız. :olamaz:
İnanin vermeyi isteyip verememek de en az sizinki kadar zor..Bir tane sekerpare tatlisi bizim icimizde 4 tane oluyor.metabolizmam yaradilişim,ailemin üyeleri böyle...kan tahlilerim normal ve ben bu tip şeylerin genetik oldugunu düşünüyorum.Biz de aç gezmek zorundayiz....

İnanin vermeyi isteyip verememek de en az sizinki kadar zor..Bir tane sekerpare tatlisi bizim icimizde 4 tane oluyor.metabolizmam yaradilişim,ailemin üyeleri böyle...kan tahlilerim normal ve ben bu tip şeylerin genetik oldugunu düşünüyorum.Biz de aç gezmek zorundayiz....
Bu arada ,bir de gunde 10 bin adimla böyle yani düşünün

50 kilo halimi ekledim. (Siyah tshirtlü olan benim)
Ve şuanki halim 40 kg.
Kilo almaya çalışıp başarılı olanlar yazarsa sevinirim.

Eklentiler

• 1564660992978.png
    1564660992978.png
    983,9 KB · Görüntüleme: 366
  • 1564661744720.png
    1564661744720.png
    1.014,9 KB · Görüntüleme: 360
Suan baya zayifsin kuzucum
50 kilo haline donmeye cakis diyecegimde kelin ilaci olsa basina surer. Aslinda soyle bana herkes cok iyisin ne al ne ver diyor zayifim ama hatlarim belirgin ama esim ve aikesine gore acliktan oluyormusum felaketmisim yuruyen ceset muamelesi yapiyirlar.onemlimi degil ama psikolojimi bozdualr artik aynaya baktgmda kendkmk zayif goruyorum ve nefret ettirdiler.ben evlendigimde 50 ydim.suan 54 olmusum.tabiki evliligin faydasi olmadi aksine zarrai dokundu kemiklerim eridi cunku baktiginda zayif duruyorm et yok.yani 54 oldymuma inanmiyorlsr.soyle diyim tam beren saat vucudu gibi son hali.bacaklarim ip ince

Arkadaşlar haşlanmış yumurta+yarım ekmek ikilisi hem lezzetli hem de kilo almaya çok yardımcı oluyor, diyet listenize ekleyin.

Ben kendimi bildim bileli 40 kiloydum herkes benimle dalga geçerdi kemik torbası diye evlendim 2 çocuğum oldu 2 sonuçlanamayan gebelik ben hep 40 kilo fazla iştahlı değildim ama sevdiğim şeyleri iyi yerdim çok doktora gittim kimi ilaç yazmadı hepsi zaman la alırsın dedi aşırıda yemek seçen bir tipim neyse boşandım aradan zaman geçti 43 kilo falan oldum bazı sıkıntılar yaşadım Antidepresan kullandım 49 kiloya çıktım sabahları 3 zeytinli büyük açma yiyordum ☺️ Sonra şimdiki eşimle tanıştım Adana’ya yerleştim 7 ayda 8 kilo aldım 57 kilo oldum Ramazan’da 54 kiloya düştüm şimdi 55 56 kiloyum

Tekrar merhaba.
Yiyorum ama kilo alamıyorum diyenler şuna dikkat etsinler.
Mesela abur cubur normalde kilo aldırır evet ama yok karnına yiyorsanız aldırır. Aç iken kesinlikle midenizi abur cuburla doldurmayın o zaman normal yemeğinizi yiyemezsiniz. Abur cubur dedigim cikolota cips vs. tekrar söylüyorum bebe bisküvisi olabilir o da netice de bebeklerin yemeği çünkü :) .
Kilo vermek için yaptigim araştırmalarda bir şey farkettim. Sadece acıkınca yemek yiyin diyorlar. O zaman sizde de tam tersi acikmadan da yemeye çalışın. Yemek yediniz toksunuz mesela bir dilim de olsa tatlı bir şey tüketin. Sorusu olana tekrar yardımcı olabilirim :)

Ben de senelerce kilo almak için her yolu denedim. Benim kadar makarna yiyeni yoktur heralde.. Hem de neredeyse hergün yatmadan evvel yerdim. Şuruplar, bebe bisküvileri, kalori hesabı (en etkilisi buydu) neler neler yaptım. Alamadım. Aldım da birkaç kilo.. Onu da verip verip tekrar alıyordum. Hep derlerdi yaş ilerlesin alırsın diye.. 30 oldum, dikkat etmezsem gerçekten de 1 kilo 2 kilo ekleniyor hep.. Tabi ki yine diğer kişiler kadar hızlı olmuyor kilo alımı ama cidden almaya başlıyorsun. Baktım yedikçe alıyorum bari bazı şeyleri sınırlandırayım derken hamile kaldım, ilk 3 ay 4 kilo verdim 😅 Bakalım gidişat ne olacak şimdi..

Suan baya zayifsin kuzucum
50 kilo haline donmeye cakis diyecegimde kelin ilaci olsa basina surer. Aslinda soyle bana herkes cok iyisin ne al ne ver diyor zayifim ama hatlarim belirgin ama esim ve aikesine gore acliktan oluyormusum felaketmisim yuruyen ceset muamelesi yapiyirlar.onemlimi degil ama psikolojimi bozdualr artik aynaya baktgmda kendkmk zayif goruyorum ve nefret ettirdiler.ben evlendigimde 50 ydim.suan 54 olmusum.tabiki evliligin faydasi olmadi aksine zarrai dokundu kemiklerim eridi cunku baktiginda zayif duruyorm et yok.yani 54 oldymuma inanmiyorlsr.soyle diyim tam beren saat vucudu gibi son hali.bacaklarim ip ince
Canim benim şu eş ailelerine nasil olursan ol yaranamazssin valla bende gebelikten once 42 kiloydm banada ayni muameleyi yapiyrlardi ozguvenimi yerle bir ettiler misafrlge gitmk bile istmyrdum ya hastaliklisn diyrlardi resmen afedersn gorumcelrm dalfa gecyrdu kardesimiz sana sarlnca kemiklrin batmiyr mu diyip kikikiki guluyrlardi ay resmen cildryrdum 🤣🤣🤣 suan hamileyim duba gibi oldm 60 kilo oldm simdide ahh şiştin bu gobek kalir ayy sisko oldn bu kilolar gitmez eskiden manken gibiydn artk sende yaglsn diyip duryrlar demem o ki hiccccc sallama nasil olursan ol o manyaklar hep konusur. Bence herhlmzle guzeliz ve onemli olan bizim kendmzi begenmemiz o manyaklarada soylee ben kendimi boyle sevyrm 😁 ben o zamanlar diyemyrdum o kadar eziyrlardi ki bari sen soyle icimde kaldiiii yaa 😘😘

Canim benim şu eş ailelerine nasil olursan ol yaranamazssin valla bende gebelikten once 42 kiloydm banada ayni muameleyi yapiyrlardi ozguvenimi yerle bir ettiler misafrlge gitmk bile istmyrdum ya hastaliklisn diyrlardi resmen afedersn gorumcelrm dalfa gecyrdu kardesimiz sana sarlnca kemiklrin batmiyr mu diyip kikikiki guluyrlardi ay resmen cildryrdum 🤣🤣🤣 suan hamileyim duba gibi oldm 60 kilo oldm simdide ahh şiştin bu gobek kalir ayy sisko oldn bu kilolar gitmez eskiden manken gibiydn artk sende yaglsn diyip duryrlar demem o ki hiccccc sallama nasil olursan ol o manyaklar hep konusur. Bence herhlmzle guzeliz ve onemli olan bizim kendmzi begenmemiz o manyaklarada soylee ben kendimi boyle sevyrm 😁 ben o zamanlar diyemyrdum o kadar eziyrlardi ki bari sen soyle icimde kaldiiii yaa 😘😘
Onlarin ben........ sen anla kuzucum 😂😂❤❤❤

X