bizede tüp bebek yolu göründü....

yexsxbxux

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2007
1.274
10
42
günaydın arkadaşlar..... evet bizede tüp bebek yolu göründü....endometrozis(çikolata kistinden) dolayı laparoskopi ve açık ameliyat olmuştum 3 ay önce.... geçenlerde kontrole gittim kisttim tekrar yeniliyor... ve yapışıklıklarım var... doktor direk tüp bebek dedi..... zaten ameliyat eden doktor ameliyat sonrası yaptığı açıklama da da kistlerden çok yapışıklıktan dolayı tüp bebk öneriyorum demişti... bizde belki yanılmış olabilirler... başka doktorada gidelim bakalım o ne diyecek dedik.... ve sonuç aynı oda direk tüp bebek dedi....

neyse hayırlısı olsun.... başlarda çok üzüldüm ama şimdi içim rahat en azından bir yolum var emin olarak gideceğim...şimdi yapmam gereken iyi bir tüp bebek merkezi bulmak... ben iskenderundayım ama büyük bir ihtimalle ben ankarada yaptıracağım...
bana bu konuda yardımcı olabilecek kimse var mı????

günaydın arkadaşlar..... evet bizede tüp bebek yolu göründü....endometrozis(çikolata kistinden) dolayı laparoskopi ve açık ameliyat olmuştum 3 ay önce.... geçenlerde kontrole gittim kisttim tekrar yeniliyor... ve yapışıklıklarım var... doktor direk tüp bebek dedi..... zaten ameliyat eden doktor ameliyat sonrası yaptığı açıklama da da kistlerden çok yapışıklıktan dolayı tüp bebk öneriyorum demişti... bizde belki yanılmış olabilirler... başka doktorada gidelim bakalım o ne diyecek dedik.... ve sonuç aynı oda direk tüp bebek dedi....

neyse hayırlısı olsun.... başlarda çok üzüldüm ama şimdi içim rahat en azından bir yolum var emin olarak gideceğim...şimdi yapmam gereken iyi bir tüp bebek merkezi bulmak... ben iskenderundayım ama büyük bir ihtimalle ben ankarada yaptıracağım...
hayırlısı olsun arkadaşım bol şans:1hug:

SAOL GÜLEN TEŞEKKÜR EDERİM... BENDE ONUN ÇABASINDAYIM AMA DAHA BİRŞEY BULAMADIM....:çok üzgünüm:

yeşbü meraba ben anatolyada tedaviye başladım .gazi nin hocası bülent tıraş doktorum.bizde tavsiye üzerine gittik .hayırlısı:nazar:

CANIM AYNI PROBLEMDEN DOLAYI TÜP BEBEĞE BAŞVURACAĞIZ UMARIM İYİ SONUÇLAR ALIRIZ BEN İSTANBULDAYIM SANA MERKEZ KONUSUNDA ŞÖYLE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞAYIM NETTEN BELGELİ VE BAŞARI ORANI YÜKSEK MERKEZLERİ ARAŞTIR VE EN ÖNEMLİSİ HANGİ DR SANA GÜVEN VERİRSE ONA YAPTIR GÜVEN ÇOK ÖNEMLİ BENCE RABBİM HAKKINDA HAYIRLISINI VERSİNa.s.

Başka bir başlığa yazmıştın oraya sana cevap yazmıştım ama unuttum, hangi konuydu :KK66:
Bende yapışıklık her iki kanaldada varsa mikroenjeksiyon önerirler demiştim orda sana.demekki yapışıklık çok tüp önermişler.
Hayırlısı olsun ne yapalım neye elverişliyse vücudumuz ondan başlıyoruz ama hepimizin amacı aynı, dilerim biran önce hayırlı haberler veririz bizlerde..
ankarada maya yı da araştırsana duymuştum orayı.

SIZE="4"]hayır canım adanada ameliyat oldum... sağolun kızlar..hayır daha araştırıyorum..zaten şu sıralar hem maddi yönden hemde eşimle işlerimizden dolayı kış bitimine doğru diyoruz...bakalım artık o zamana kadar karar vereceğiz ama şu sıralar ankarada anatoliya diyorlar bunun adını çok duydum...hakkımızda hayırlısı artık...:nazar:[/SIZE][/COLOR]

Yeşbu adanada nerde oldun laparoskopiyi bende olursam adanada olmayı düşünüyorum da.İnşallah gerek kalmaz da bu ay gerçekleşir hayalim.

canım ben adanada turan çetin var profösör ona yaptırdım...o çok iyi bu konuda aynı zamanda balcalı hastanesinde....

Canım burdaki doktorum da biz laparoskopi yapıyoruz ama ben önermiyorum dedi.Bizim için iyi olur para kazanırız dedi ama ben size mikroenjeksiyonu öneririm bu durumda dedi.
Bunu maddi bi beklentide olarak dememiştir çünkü onların hastanesinde mikroenjeksiyon yapılmıyor.Ama kafam karıştı zaten bu ay aşılamamda tutmadı.Bekleyecem bi süre ben.

merhaba kızlar ben de iki gün önce laparoskopi oldum

sorunumuz aynı benim kistlerim alınamadı çünkü bağırsaklarım va rahim birbirine yapışmış rahim FROZEN dedikleri hareketsiz bir haldeymiş

Ama işin iyi kısmı rahim içi tabaka normalmiş

Böyle bir durumda tüp bebek en doğrusu imiş, yani tüplere ve gerek olmadığın da çikolata kisti odakları yakılmış yapışıklıklar büyük ölçüde giderilmiş

kist zaten 1 tane imiş 4 cm-yapışıklık daha çokmuş ----bağırsaklara zarar verip senin zamanını çalmayalım dedi doktorum bu zarar halinde 1 2 ay onun tedavisi varmış.
aman kızlar daha önceki tüm veriler 1.evre gösteriyordu iyiki laparoskopi oldum yoksa çok zarar görecekmişim 4.evre imişim.biliyorsunuz yapışıklar sadece lap. ile görünüyor.

Bu arada doktorum Anatolia Tüp bebek merkezinden Hakan Yaralı ile beraber çalışmalar yapıyor. O açıdan memnunum

ben devlet memuruyum-belki prosedürü merak eden olur-Doktor raporu ile aşılama olmadan devlet yardımı alınabiliyormuş.

Anlicanız aşılamayı trans geçtik- 1,5 ay sonra 1. Tüpbebek hayırlısı inşallah
İnşallah tutar.

buradan dertleşelim inşallah ben hacettepe üniv hastanesinde Dr.İbrahim Esinler ile tedavi görüyorum

X