Boşandıktan sonra hayat nasil?

mahsungonul

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2024
28
43
31
Merhabalar güzel hanimlar yine ben 😌
Hatirlayanlar olacaktır lohusa halimle ve kirki cikmamis cocugumla bosanma surecine girmistim.
Her neyse iki gundur kafami sakin tutmaya çalışıyorum... Süreç yasananlar kotu/acimasiz olsada ortada minicik bir bebek oldugu icin derin dusuncelerle geciyor ister istemez... Yanlis anlamayin, barisirmiyiz duzelirmiyiz diye degil... Sadece bu bosanma olduktan sonra ben artik ne zaman kendimi iyi hissetmeye baslarim,en rahat nasil atlatirim icime gelip giden su tuhaf panigi? Sizlerin tecrubeleri oldu mu? Nasil devam ettiniz ? Kafayi ne zaman rahatlatirim ki? Yasim otuz suan .. ileride yeni bir hayatim olur mu? Yapayalniz kalir miyim ? İsim gucum var ama hayat ne getirir ki ? Bosanacagim kisiyle bir de ayni yerde calisiyoruz ... Rapor iznim bitince cok bocalarmiyim? Bana bulaşmaz,eminim ama benzer durumlar yaşayan varmi kendiniz ya da bildiğiniz? Bana birseyler soyleyin lütfennnn kafamdaki dusunceleri nasil def edeyim ?

Merhabalar güzel hanimlar yine ben 😌
Hatirlayanlar olacaktır lohusa halimle ve kirki cikmamis cocugumla bosanma surecine girmistim.
Her neyse iki gundur kafami sakin tutmaya çalışıyorum... Süreç yasananlar kotu/acimasiz olsada ortada minicik bir bebek oldugu icin derin dusuncelerle geciyor ister istemez... Yanlis anlamayin, barisirmiyiz duzelirmiyiz diye degil... Sadece bu bosanma olduktan sonra ben artik ne zaman kendimi iyi hissetmeye baslarim,en rahat nasil atlatirim icime gelip giden su tuhaf panigi? Sizlerin tecrubeleri oldu mu? Nasil devam ettiniz ? Kafayi ne zaman rahatlatirim ki? Yasim otuz suan .. ileride yeni bir hayatim olur mu? Yapayalniz kalir miyim ? İsim gucum var ama hayat ne getirir ki ? Bosanacagim kisiyle bir de ayni yerde calisiyoruz ... Rapor iznim bitince cok bocalarmiyim? Bana bulaşmaz,eminim ama benzer durumlar yaşayan varmi kendiniz ya da bildiğiniz? Bana birseyler soyleyin lütfennnn kafamdaki dusunceleri nasil def edeyim ?
Bebişiniz hayırlı olsun, yeni hayatınıza hoş geldiniz🌸
Her yeniye başlangıç korkulu olur biraz bilinmez olduğu için, ve duyduğumuz hisleri1 alışagelmişin dışında gibi algılayınca endişeleniriz aslında öyle bir şeye gerek olmadığını göreceksiniz süreç içinde...
Ne zaman iyi hissedersiniz sorusunun cevabı sizde, kafanızdaki savaş ne zaman biterse, siz ne zaman mutlu olmak nefes almak isterseniz, o zaman iyi hissedersiniz.
Bebekle birlikte her annenin yaşayacağı zorlu günler olmakla birlikte aşılmaz olmadığını fark edince iyi hissedeceksiniz. Size tavsiyem tek başına illa bu süreci yaşamak zorunda değilsiniz bir psikoloğa gidebilirsiniz size iyi gelir her anlamda...
Hayatınız bitmedi 30 yaşında daha bilinçli daha aklı başında bir sürece anne olarak girdiniz. Gencecik insansınız elbette yola yalnız devam etmeyeceksiniz. Dostlarınız sevdikleriz olacak yenilerini ekleyeceksiniz. Hatalarınızdan da ders alarak yeni bir hikaye yazmak sizin elinizde, buna yeni bir hayat arkadaşı da dahil tabi kendinizi iyi hissettiğinizde ve doğru kişiyle :)
Boşandım aman yalnız kaldım diyip koşarak ilk kişiye tutunmayın, burada psikolog dediğim gibi iyi olur
İşiniz gücünüz var şanslısınız kendi kendinize yetebilen bir annesiniz. Gerekirse kariyer basamaklarını tırmanır hatta başka işe bile şartlar cazip gelirse geçebilirsiniz. Gözünüz korkmasın. Kamuda iseniz bölüm veya tayin ile yer değişebilirsiniz, özelde farklı şirketleri takip edip işinize gelen birine sıçrayabilirsiniz ,eski eş ile denk gelmek istemez iseniz.
Kafanızın içinde soru merak olması normal, korkmayın her şey güzel olacak kendinize zaman verin, yeni hayatınıza da bir şans verin🌸 herkes mutlu olmayı hak eder ama çabasız da olmaz 🌸🌸

X