Bosaniyorumm bitti..

Konularinizi bilmiyorum de egitim hakkiniz argumani cok sacma su konuda. Koca kadinsiniz. Kendi egitiminizi finanse ediverin. Elin adamina mi guvendiniz sizi okutsun diye? Meslek sahibi olmadan evlenmeseydiniz. Bas bas bagiriyoruz genc kizlara ekonomik ozgurlugunuzu ele almadan evlenmeyin diye.

Yok ciddiyeti anlayıp yalvarsinlar
O da kalsın diye başka bir sebebi yok
Ana babaya eziyet işte
Ya ben ciddiysem konu kapanmıştır. Babamı annemi 14 saat 4 teker üstünde niye yorayım ki? İnsanlar mı çok el bebek gül bebek büyütülüyor biz mi tek başına herşeyi kendimiz yapmaya alıştırılıp büyütüldük bilmiyorum 🤷‍♀️

Ya ben ciddiysem konu kapanmıştır. Babamı annemi 14 saat 4 teker üstünde niye yorayım ki? İnsanlar mı çok el bebek gül bebek büyütülüyor biz mi tek başına herşeyi kendimiz yapmaya alıştırılıp büyütüldük bilmiyorum 🤷‍♀️
Aman sanki o kocayı boşayacağı mı var

Yalnız ben 14 saatlik yol için anamı babamı surundurecek kadar aptal değilim. Ben bilerek siz gelin dedim. Siz gelin dediysem var bir bildiğimiz benim ailem doğunun en büyük aşiretlerinden biri. Buraya ilk gelecek olanlar aşiret büyükleri. Gelsinler de bunlar da neyin ne olduğunun farkına varsinlar o götleri tutusacak biraz yok öyle bana çektirip ondan sonra kendi başıma gitmemi beklemek ben bunu onların yanına bırakır mıyım birakmam. Baştan beri aileler araya girmesin olay büyümesin diye çırpınıp durdum duyulmasın dedim ama bu bardağı taşıran son noktaydi. Benim babam sırtında odun taşıyarak okuttu beni ben bu emekleri onlara yedirmem

“”hayatta her şeyi kabul ederim ama eğitim hakkima engel olunmasina asla musade etmem.”” Tarzı ilhamlar evlendikten sonra mı geldi?
Ve ailenizi sizi alması için aramak nasıl bir kafa yapısı anlamıyorum.
Neden insanlar evlendikten sonra egitimlerine devam edemez diye bir kural mı var. Demekki bekarken atanamadım ki halen pes etmedim devam ediyorum

Anlattıklarınız o kadar tezat ki madem sınav ders eğitim sizin için önemli neden kariyerinizi elinizi almadan evlendiniz hadi onuda geçtim evlendin o zaman çocuk yapma 2 sene felan kariyerini eline al öyle düşün. Kusura bakmayın ama siz karambole plansız yaşamıssınız hayatta hep birilerine güvenmissiniz.

Yalnız ben 14 saatlik yol için anamı babamı surundurecek kadar aptal değilim. Ben bilerek siz gelin dedim. Siz gelin dediysem var bir bildiğimiz benim ailem doğunun en büyük aşiretlerinden biri. Buraya ilk gelecek olanlar aşiret büyükleri. Gelsinler de bunlar da neyin ne olduğunun farkına varsinlar o götleri tutusacak biraz yok öyle bana çektirip ondan sonra kendi başıma gitmemi beklemek ben bunu onların yanına bırakır mıyım birakmam. Baştan beri aileler araya girmesin olay büyümesin diye çırpınıp durdum duyulmasın dedim ama bu bardağı taşıran son noktaydi. Benim babam sırtında odun taşıyarak okuttu beni ben bu emekleri onlara yedirmem
İki aileyi kapıştırınca mı neyin ne olduğunu öğrenecekler. Babanız mı buldu bu kişiyi size evlenin diye, eskidendi böyle şeyler, siz bulaştırdınız siz temizleyin anlamına da gelirdi. Yemeden, içmeden, okul bitmeden kimseyi dinlemeden evlenip, üstüne çocuk yapıp anneyi babayı böyle ateşin içine atmak başka bir boyut artık. Ne yapacak aşiret büyüğünüz, kararlı olsaydınız göz korkutmak istemezdiniz.evinize giderdiniz, hiç gerek yok böyle şeylere

Biraz yetişkin olup, kendi ayaklarının üzerinde durmaya ne dersin?

Bu defa kırdım döktüm. Lincleyin beni istediğinizi deyin çünkü bu gidisle her gün konu açarsın buraya derken çok hakliymissiniz. Yenildim ben daha fazla yapamadım. Bu hayatta her şeyi kabul ederim ama eğitim hakkima engel olunmasina asla musade etmem. Sınavlarım var arada bir başka kurumların sınavlarına da hazirlaniyorum Bi tane sınav yerim kendi memleketim çıkmış ikametgahim orda olduğu için. Daha dün kitap siparişi verdim gelen kitapla ders calisiyordum sabahtan beri. Eşim benden habersiz babama telefonda demiş ki biz gelmiyoruz oraya sevgi gelemiyor. Babam da gitmiş anneme söylemiş annem uzgun bir şekilde kızım gelemiyormussun sınava girmicek misin diye soruyor bana. Öyle bir şey yok anne siz yanlış anlamışsınız dedim gecistirdim telefonu kapattım eşime neden böyle bir şey söyledin diye sorduğumda durumum yok seni gönderemem ee sınavım var ama mecburen gitmek zorundayim ben deyince of uf deyip boş yapma bana diyor. Sen kimsin ki eğitimime mani oluyorsun dedim. Madem öyle neden kitaplarımı alıyorsun neden ben burda eşek gibi ders çalışıyorum diye söylendim tm çalışma at çöpe gitsin ben aldım diyor. Bende sinirden hepsini cope attım bitti bu iş dedim bizimkileri aradım gelin beni alın dedim. Kimse benim hayatıma engel olamaz hayallerimi yıkamaz. Şimdi siz söyleyin ben hata mı ettim yoksa doğru mu ettim. İçimden bir his doğru yaptığımı söylüyor.
Eğitimine devam etmekte bu denli hevesliydin neden evlendin hemen.Önce mesleğini eline alsaydın .Tabiki evliyken de okunur ama işte böyle sorunlarla uğraşır durursun.

Allah aşkına gitmişsin işini gücünü ayarlayamadan aile binasına evlenmişsin, şak diye hamile kalmışsın.

Gerçekten ailenin emeğini mi umursadın? Kimi kandırıyorsun Allah aşkına.

Aşiret o kadar yolu tepip kesin boşandırır sizi. Zaten belliydi, derdiniz gözdağı vermek, ipleri koparmak değil. Umarım elinizde patlamaz, aşiretiniz kaşla göz arasında barıştırıp kocanıza teslim etmez sizi ne diyim. 😂

Vede unutma okumana karsi bir insanida sen tercih ettin senin hatan ask meskte hikaye..

madem okuyacaktin niye evlendin senden habersiz ailene böyle demesi yanlis hak veriyorum ama madem esinin durumu yok niye böyle bir is e kalkarsin sen bunu düsündünmü keske anlassaydiniz bu konuda ama seninki biraz bencillige giriyor kusura bakma tam tersini düsün sen demezmiydin askin bumuydu en azindan ikna etme yoluna girerdim evliligide böyle kolay bitirmezdim

Bu defa kırdım döktüm. Lincleyin beni istediğinizi deyin çünkü bu gidisle her gün konu açarsın buraya derken çok hakliymissiniz. Yenildim ben daha fazla yapamadım. Bu hayatta her şeyi kabul ederim ama eğitim hakkima engel olunmasina asla musade etmem. Sınavlarım var arada bir başka kurumların sınavlarına da hazirlaniyorum Bi tane sınav yerim kendi memleketim çıkmış ikametgahim orda olduğu için. Daha dün kitap siparişi verdim gelen kitapla ders calisiyordum sabahtan beri. Eşim benden habersiz babama telefonda demiş ki biz gelmiyoruz oraya sevgi gelemiyor. Babam da gitmiş anneme söylemiş annem uzgun bir şekilde kızım gelemiyormussun sınava girmicek misin diye soruyor bana. Öyle bir şey yok anne siz yanlış anlamışsınız dedim gecistirdim telefonu kapattım eşime neden böyle bir şey söyledin diye sorduğumda durumum yok seni gönderemem ee sınavım var ama mecburen gitmek zorundayim ben deyince of uf deyip boş yapma bana diyor. Sen kimsin ki eğitimime mani oluyorsun dedim. Madem öyle neden kitaplarımı alıyorsun neden ben burda eşek gibi ders çalışıyorum diye söylendim tm çalışma at çöpe gitsin ben aldım diyor. Bende sinirden hepsini cope attım bitti bu iş dedim bizimkileri aradım gelin beni alın dedim. Kimse benim hayatıma engel olamaz hayallerimi yıkamaz. Şimdi siz söyleyin ben hata mı ettim yoksa doğru mu ettim. İçimden bir his doğru yaptığımı söylüyor.
Ee annenler ne dedi ?

madem okuyacaktin niye evlendin senden habersiz ailene böyle demesi yanlis hak veriyorum ama madem esinin durumu yok niye böyle bir is e kalkarsin sen bunu düsündünmü keske anlassaydiniz bu konuda ama seninki biraz bencillige giriyor kusura bakma tam tersini düsün sen demezmiydin askin bumuydu en azindan ikna etme yoluna girerdim evliligide böyle kolay bitirmezdim

Eşim kendisi sınav ucretimj yatirdi kitaplarımı kendisi aldı. Benim zoruma giden madem öyle madem emek verdiğimi goruyorsun neden bana umut verip sonradan da yok diyorsun. Ben okulu zaten çoktan bitirdim sınıf öğretmenligi okudum. Sadece atamam olmuyor. Başka kurumları da deniyorum boş durmuyorum yani

X