Boşanmak istiyorum ama beceremiyorum

Ya ne yargılamışsınız kadını be yuh. Bi durun arkadasım. Olan olmuş kadın nikahsız evlenmiş cocuk yapmış evet. Derdi bu değil ama derdi bana bir çözüm bulun bir cesaret verin de ben bu adamdan ayrılayım diyor. Takılı kalmıssınız resmi nikah yok nasıl dini nikah yaptılar bilmem ne. Dini nikah olması için bi adamın imam bile olmasına gerek yok hala bunu tartışmayın. Olan olmuş sonucta.
Konu sahibesine gelince madem dini nikahın geçerliliğine ve gerçekliğine inandınız mehir aldınız mı? Ya da Ayrılınca mehir alabileceğini düşünüyor musun? Sen ayrılsan ailen sana ve cocuğuna sahip çıkar mı? Herhangi bir mesleğin var mı? Çalışabilecek durumda mısın? Ayrılırsan çocuğu veya seni eşinin rahatsız etmeyeceğinin garantisi var mı? İlla ki velayet davası görülmesi gerekir gibi düşünüyorum boşanınxa evet otomatik anneye veriliyor kucuk cocuklar da simdi resmi bi mahkeme olmadığı için adam kacırır mı cocuğu ya da senin izin verdiğin günler dısında görme talebi olur mu seni çocuktan yana zor durumda bırakır mı vs vs hep sorun yani bunlar. Resmi nikah olmasa da resmi bi çocuğunuz var neticede :)
Bunlar ayrılman için belirleyici faktörler.

Dul kadın olmak tu kaka korkutucu ama nikahsız çocuk sahibi olmak kabul edilebilir. Beynim yandı.

Aksine toplumumuzda evlilik dışı olan çocukları başka bir şeyle yaftalıyorlar yazmayayım buraya şimdi.

Boşanma oranları hızla artıyor. Muhafazakar ailelerin kızları bile boşanıyor. Boşanmak dinen de hukuken de hak.

Hiçbir imam evlilik cüzdanını görmeden nikah kıymıyor. İmam önce evlilik cüzdanınızı göstereceksiniz dedi bize.

İmam nikahının amacı etrafa duyurmaktır. Bu kadın / adam bana aittir diye. Gizli saklı kıyılan imam nikahı geçersizdir dedi imam bize. Zinaya ortak olmasın kimse minvalinde birşeyler de söyledi anlattı.

Konu sahini büyük ihtimal metres. Birlikte olduğu adam evli. Boşanmıyor, eşine mal vermek veya düzeni bozulsun istemiyor.

İmam nikahı erkeklerin işine geliyor. Konu sahibi dul olmaktan korkuyordu ama artık toplumda kendisi ve evladına ne diyecekler
bunu hiç düşünmüyor.

Dul bir kadın olarak tüm haklarımı aldım. Tanrı'nın, devletin , toplumun gözünde evliydim. Saygınlığımı yitirmedim.

Gerici anlayışsız cevrelerde boşanmış kadınların baskı gördüğü yıllar belki 90lardı ama böyle saçmalıklar yok artık.

Herkes kendi işine bakıyor. Erkekler de dul kadın görünce ağzının suyunu akıtarak fermuarını açmıyor.
Ve birşey daha var hani şu dul kadın görünce fermuar indiren tayfa var ya genelde böyle kadınların karşısına cikiyor
Bu kafada olmayip böyle adamlarla muhattap olmuş hemcinslerimi tenzii ediyorum ama genelde aynı kafalar denk geliyor birbirlerine. Karşıma hiç dul kadinsin lazım olur diyen birisi çıkmadı mesela benim .çok şükür 🧿

Ha birde bekar olmakla dul sayılmak farklı demişsin hadi ona da konu sahibesinin kaba tabiri ile yanıt vereyim. 33 yasindayim boşandım senin tabirin ile dul bir kadınım ama çocuk sahibi olmadığım için senden daha çok giderim var . Bu bilgi de bence sana güzel yeter 😌 hani dul olmak kötü öcü falan ya. Ha birde ben resmi olarak evliydim ve Hiç evlilik dışı çocuğum olmadı olsaydı nikah dahilinde olacağı için babasının tanımasına gerek olmadan nüfusa bağlanacakti bak bu da ikinci bilgi sana . Çocuğun evlilik dışı ve babası tanımasaudi gayri meşru olacaktı. Sabah sabah kulturlendin bak hadi iyisin.

34 yaşında dul ve çocuksuz bir kadın olarak hiç evlilik yapmamış benden 5 yaş büyük kalp damar cerrahı bir beyfendiyle bir ay sonra evleniyorum.

Dul kadınların tercih sebebi olmadığını sanıyor konu sahibi. Aslında kendini kandırıyor. Kendisini ve bizleri ikna etmeye çalışıyor.

Gayrimeşru çocukları toplumda nasıl etiketlediklerinden habersiz olamaz. Nikah akdi olmadığı için hiçbir hakkı yok.

Adam büyük ihtimal evli ya da konu sahibine boşanma durumunda nafaka tazminat v.s vermek istemiyor. İki türlüsü de bir kadın için çok gurur kırıcı.

Çevremdeki muhafazakar tarikatçı aileler asla resmi nikah olmadan kızlarını evlendirmezler. Bilhassa önce resmi nikah kıyılıyor ortada kalmasın perişan olmasın kızlarımız diye.

Evlilik dışı çocuk yapmışsınız. Evlilik dışı biriyle birlikte yaşıyorsunuz. Evli değilsiniz kısacası. Doğal olarak boşanmanıza gerek yok, çıkıp gidebilirsiniz elinizi kolunuzu sallaya sallaya. Aynı şekilde sevgiliniz de yarın birine nikah kıyıp alıp gelebilir ben evlendim diye.

34 yaşında dul ve çocuksuz bir kadın olarak hiç evlilik yapmamış benden 5 yaş büyük kalp damar cerrahı bir beyfendiyle bir ay sonra evleniyorum.

Dul kadınların tercih sebebi olmadığını sanıyor konu sahibi. Aslında kendini kandırıyor. Kendisini ve bizleri ikna etmeye çalışıyor.

Gayrimeşru çocukları toplumda nasıl etiketlediklerinden habersiz olamaz. Nikah akdi olmadığı için hiçbir hakkı yok.

Adam büyük ihtimal evli ya da konu sahibine boşanma durumunda nafaka tazminat v.s vermek istemiyor. İki türlüsü de bir kadın için çok gurur kırıcı.

Çevremdeki muhafazakar tarikatçı aileler asla resmi nikah olmadan kızlarını evlendirmezler. Bilhassa önce resmi nikah kıyılıyor ortada kalmasın perişan olmasın kızlarımız diye.
Cooooook mutlu olun 🎉🎉🌺 manifestliyorum manifestliyorum manifestliyorum darısı başıma güzel enerjilerinizi bana da gönderin gelin hanım 💚💚🌹

Ve birşey daha var hani şu dul kadın görünce fermuar indiren tayfa var ya genelde böyle kadınların karşısına cikiyor
Bu kafada olmayip böyle adamlarla muhattap olmuş hemcinslerimi tenzii ediyorum ama genelde aynı kafalar denk geliyor birbirlerine. Karşıma hiç dul kadinsin lazım olur diyen birisi çıkmadı mesela benim .çok şükür 🧿

Muhakkak vardır böyle bir tayfa. Bana da çok asılan oldu ama boşandığımı bilmiyorlardı. Bu adamlar genelde sıkıntılı belalı tipler. Biz izin vermedikçe kimse bizi birşeye zorlayamaz.
Sokakta yürürken alnımızda boşanmış olduğumuz yazmıyor.

Bir de şu var ben dul kelimesinden inanilmaz irite oluyorum. Biz bekarız. Eski kimliklerde de yeni kimliklerde de bekar yazıyordu.

Dul eşi vefat eden kişidir.

Konu sahibi çok tuhaf. Toplumda dul damgası yememek için evlenlenmiyor ama nikahsız gayrimeşru çocuk yapıyor :) pırıl pırıl kafalar ne diyeyim iyi günlerde kullansın

Cooooook mutlu olun 🎉🎉🌺 manifestliyorum manifestliyorum manifestliyorum darısı başıma güzel enerjilerinizi bana da gönderin gelin hanım 💚💚🌹

Canım benim sana daha güzelleri gelsin. İnşallah çok sevilirsin. Bu forumda boşanmış ve acı çekmiş ne kadar kadın varsa hayatlarına kıymetini bilecek ahlaklı çalışkan kariyerli güzel adamlar girsin. Tüm güzel enerjilerimi gönderiyorum. Sen de
oldu aldım kabul ediyorum de ve tekrarla.

Bunca sene çekmişsiniz, teklif kutlama demeyip hemen nikah kıyıp sonra boşanın en azından haklarınız olsun.
Bir de muhafazakar insanlar da bilir ki nikah birlikteliği meşrulaştırmak ve iki tarafın özellikle kadının haklarını korumak içindir. Bizim ülkemizde bunu resmi nikahla sağlayabilirsiniz. Dini de kendilerine uyduruyorlar deli oluyorum. Sanki Allah'ın bir camide duaya, şahide, amine ihtiyacı var.

Yargılamak istemiyorum ama bazı şeyleri kafamda oturtamadım bu olayda :işsiz:

• Pandemide neden alelacele dini nikah kıyma gereği duydunuz, resmi nikah kıyıp pek tabi sonra eğlence yapabilirdiniz.
  • Ünlüler nikahsız çocuk yapıyor diye siz de yapmadınız umarım
  • Aileniz nikahsız bir birlikteliğe onay verecek kadar rahat ama resmi nikahınız olsa boşanmanıza karşı çıkacak kadar geri kafalı mı?
  • Ailenizle aynı apartmanda, bu kadar gariplikle nasıl yaşıyorsunuz

Bir de sayfalarca duygu yüklü cümlelerle yazmiyorlar mi deliriyorum ? Eğlence ya da teklif yok diye resmi nikahı ertele (ki büyük ihtimal yalan , ya adam evli boşanacam diyo ya da baştan evlilik diye bir konu yoktu) ama hiç durmadan doğur.
Sanki birşeyler eksik konu anlatımda , ya hamile kaldı acelece imam nikahı kıydılar . Bu devirde hiç bir kadın imam nikahını kabul etmez tek başına . Benim ailemde muhafazakar asla böyle bir aile imam nikahını kabul etmez tek başına .

Sanki birşeyler eksik konu anlatımda , ya hamile kaldı acelece imam nikahı kıydılar . Bu devirde hiç bir kadın imam nikahını kabul etmez tek başına . Benim ailemde muhafazakar asla böyle bir aile imam nikahını kabul etmez tek başına .
Ben ne olduğunu söyleyeyim eksik olan şeyin Adam ya evli yada imam nikahı dahi hiç olmadı .

İyi de konu sahibi beyefendiden ayrılınca dul olmayacak ki. Bekardı yine bekar olacak. Bir daha evlenmek istediğinde karşı taraf e önceden de nikahsız yaşamışsın biz de nikah kıymayalım diyebilir, karşı tarafın ailesi kabul etmeyebilir. Ama erkek arkadaşınız bunu size söyleme cüreti bulabilir miydi? Hani sözde dulsunuz, tercih edilmiyorsunuz ya. Tabi ki asla o cüreti bulamazdı. O yüzden paşa paşa sizinle nikah kıymak da zorunda.
Size de mutluluklar dilerim. 🌸

1715936131477.png

"Beni çıldırtmak mı istiyorsun sen? sev evli değilsin! sen! evli! değilsin!!!"

Ne güzel hikayeler yazıyorsunuz ya maşallah. :nazar:

Alelacele dini nikahta nasıl olmuş anlamadım,neyin acelesi yani. 🙄
Muhafazakar aileler resmi nikaha rağmen düğün olmadıysa birlikte yaşamaya karşı çıkarlar.
Pandemi de buna isyan edenlere şahit oldum da böyle alelacele dini nikahla birlikte yaşamaya, 4 yıldır çocuk falan demeden resmi nikah kıyilmamasina ses çıkarmayan muhafazakar aileyi ilk defa duydum.
Mustafa Kabataş'la cuma sohbetlerinde ne muhafazakarlar bağlanıyor bil bilsen.o ona kaçmış, bu buna kaçmış.o evde birini imam nikahıyla bırakmış, yenisine gitmiş.o buna nikahsız gitmiş.şu muhafazakar lafına da gıcık oluyorum.hepimiz seks yapan canlılarız işte.gayet de isteyen her türlü şeyi yapıyor.birileri kılıf bulmaya çabaliyor birileri çabalamiyor.tek fark bu.nikahlı nikahsız, resmi ya da değil.seks yapıyoruz yani olay bu.hepimiz aynı b.kun laciverdiyiz işte.kimi kandırıyorlar kendilerini mi Allahı mi yani?

Hamilelikte intihar,
Nikah yapmama sebebin ısrar etmemesi,
Öz evladına babası iltifat edince kıskanman,
Ve sen kendini hala normal zannediyorsun. Tamam.
Ben yine çocuğa üzüldüm ya.

Kendi fansunda yaşadığım için insanların niye şiddete psikolojik şiddete dayanmaya çalıştıklarını hiçbir zaman anlamıyordum. Bu siteye girene kadar. Seni yetiştirdiğin senin gibi benzer psikolojideki insanların yetistirdigi annelerin çocukları şu an şiddet ve psikolojik şiddeti normal görüyorlar. ya da normal olmadığını bilse bile katlanıyor, çünkü herkesin böyle olduğunu zannediyor. adamın kadının bildiği bu.

Sen o adamdan boşanmazsın, zaten evli değilsin ki. Çocuğunu bari nüfusuna almış mı? adam şu anda ölse ben bunun karısıyım diyemezsin. Senin ailen çok muhafazakar ama sen değilsin ama aynı zamanda muhafazakar olmayan sen imam nikahı ile evli kalmayı da normal görüyorsun biz de bunu yedik.

Mustafa Kabataş'la cuma sohbetlerinde ne muhafazakarlar bağlanıyor bil bilsen.o ona kaçmış, bu buna kaçmış.o evde birini imam nikahıyla bırakmış, yenisine gitmiş.o buna nikahsız gitmiş.şu muhafazakar lafına da gıcık oluyorum.hepimiz seks yapan canlılarız işte.gayet de isteyen her türlü şeyi yapıyor.birileri kılıf bulmaya çabaliyor birileri çabalamiyor.tek fark bu.nikahlı nikahsız, resmi ya da değil.seks yapıyoruz yani olay bu.hepimiz aynı b.kun laciverdiyiz işte.kimi kandırıyorlar kendilerini mi Allahı mi yani?
Muhafazakar kelimesi bir çok dilde kullanılıyor zaten . Gıcık olmanıza gerek yok . Hepimiz seks yapıyoruz demişsiniz ama muhafazakarlıkla bir bağlantısını göremedim.

Muhafazakar kelimesi bir çok dilde kullanılıyor zaten . Gıcık olmanıza gerek yok . Hepimiz seks yapıyoruz demişsiniz ama muhafazakarlıkla bir bağlantısını göremedim.
Kimse muhafazakar falan değil demek istiyorum.herkes kendi çapına göre takılıyor.yapacağını yapıyor.kimsenin muhafazakar falan olduğunu düşünmüyorum.o yüzden gıcık oluyorum.bence muhafazakarlık diye birşey yok.herkes kendine göre yaşıyor.ikiyüzlülüğün perdelenme kelimesi.

Kimse muhafazakar falan değil demek istiyorum.herkes kendi çapına göre takılıyor.yapacağını yapıyor.kimsenin muhafazakar falan olduğunu düşünmüyorum.o yüzden gıcık oluyorum.bence muhafazakarlık diye birşey yok.herkes kendine göre yaşıyor.ikiyüzlülüğün perdelenme kelimesi.

muhafazakarlık, zaten seks dürtülerini baskılamak anlamına gelmiyor. çok yanlış sularda yüzüyorsunuz.

X