Bozuk konserve yemiş olabiliriz

succulentaski

Nirvana
Pro Üye
5 Ekim 2020
12.391
31.377
35
Arkadaşlar selamlar,
Şimdi biz göçmeniz aranızda göçmen olan varsa bilir ajvar sos diye bir şey yaparız kışlık. Domates kapya bibve patlıcan közleyip kaynatır konserveleriz. (Bu kadar detay neden verdim bilmiyorum. 🙈)Kışın da meze gibi yemeğin yanına çıkarırız.
Bugün yeni bir kavanoz açtım. Kapak sağlamdı. Bombe yoktu. Sosta küf yoktu. Tabağa koydum eşim güzelce ekmeğe bandırıp yedi. Anaaam ekşimiş bu dedi.
Yok yav sağlamdı diyip ben de tadına baktım ekşiydi.
Şimdi benim evhamlı eşimin midesi bulanıyor psikolojik.
Aranızda böyle bir şey yaşayan oldu mu? Tadına bakmakla bir şey olur mu konservenin?
Şu çok tehlikeli bakteri varmış ya her bozuk konservede o mu vardır?

arkadaşlar küçük bir ekleme yapayım. Gıda zehirlenmesi değil de konserve zehirlenmesi beni tedirgin eden. Hani bozuk konservede üreyen o tehlikeli bakteri. Bozuk konserve yiyip de hayatta olan var mı? 🤣

Son düzenleme:
Bayılırım ajvara , özelliklede ev yapımı olana . Bişey olmaz , gıda zehirlenmesi yaratmaz sebze ve meyve türleri. Daha çok et , balık, süt ve yumurta ürünleri bakteri ürettikleri için kana hemen karışır ve zehirler . Biraz eksi ayran yapın vucüttaki zehri atar .

Çok yememişsiniz bi şey olmaz bence. Bir de o sosu biz göçmeyenler de yapıyoz yav. 🤣

zaten klasik türk damak tadına uygun bir meze salata yani. Ama şu an korkudan daha da yapmam diyorum.
Bayılırım ajvara , özelliklede ev yapımı olana . Bişey olmaz , gıda zehirlenmesi yaratmaz sebze ve meyve türleri. Daha çok et , balık, süt ve yumurta ürünleri bakteri ürettikleri için kana hemen karışır ve zehirler . Biraz eksi ayran yapın vucüttaki zehri atar .

yok domates konservesi çok tehlikeli normal et süt balık zehirlenmeleri gibi değil. Direk felç yapıyor ya da öldürüyor. İçerisinde tehlikeli bir bakteri ürüyor konserve bozulursa. Kapak şişmedği için şüphelenmedim ama içi ekşimiş işte. O yüzden bilemedim.

eşinizin mide bulanması psikolojiktir. sanmıyorum ki tadına bakmakla bir şey olsun
genelde herkes bozuk mu diye bir şeylerin tadına bakmaz mı :KK16:

demi yani konservenin tadına da bakacaktık ille.
o psikolojik zaten. Çok evhamlı 112yi aradı. Kusma olursa gelin demişler kusmayı bekliyor 🤣

zaten klasik türk damak tadına uygun bir meze salata yani. Ama şu an korkudan daha da yapmam diyorum.

yok domates konservesi çok tehlikeli normal et süt balık zehirlenmeleri gibi değil. Direk felç yapıyor ya da öldürüyor. İçerisinde tehlikeli bir bakteri ürüyor konserve bozulursa. Kapak şişmedği için şüphelenmedim ama içi ekşimiş işte. O yüzden bilemedim.
Kaç kez ekşimiş yada bozulmuş domates yedim , hala turp gibiyim 😂😂

Zehirlenenleri gördüm, işemeli ıçmalı ayine dönüyor mevzu.
Yani öyle "Midem bulaniyö" olmuyor tatlış tatlış, mide krampları bıçak girer gibi, diyare istifra filan tutamayacak haller baya baya.

canım o işin şakası 🤣 midesi bulanmadığına yemin edebilirim kanıtlayamam şu an.

zaten daha bağırsağa ulaşması için en az 6-8 saat geçmeli. O yüzden belirti vermesi pek mümkün değil.

benim merak ettiğim aslında bpzuk konserve tadına bakan var mı hiç? Çünkü içerisinde tehlikeli bir bakteri oluyor direk sinir sistemini etkileyen. yememek lazım kapak şiştiyse atmak lazım ama kapak şişmemişti. Sadece içi ekşimişti.

2 kere gıda zehirlenmesi yaşadm hçte öyle oturduğum yerden midem bulanıyor diyerek geçmedi. Hatta bulantı bile yok direk kusma. Dk başı kusma, ishal ve vücuttaki su bittiği icin aşırı halsizlik, ateş ve titreme.. oyy çok kötü birşey

Arkadaşlar selamlar,
Şimdi biz göçmeniz aranızda göçmen olan varsa bilir ajvar sos diye bir şey yaparız kışlık. Domates kapya bibve patlıcan közleyip kaynatır konserveleriz. (Bu kadar detay neden verdim bilmiyorum. 🙈)Kışın da meze gibi yemeğin yanına çıkarırız.
Bugün yeni bir kavanoz açtım. Kapak sağlamdı. Bombe yoktu. Sosta küf yoktu. Tabağa koydum eşim güzelce ekmeğe bandırıp yedi. Anaaam ekşimiş bu dedi.
Yok yav sağlamdı diyip ben de tadına baktım ekşiydi.
Şimdi benim evhamlı eşimin midesi bulanıyor psikolojik.
Aranızda böyle bir şey yaşayan oldu mu? Tadına bakmakla bir şey olur mu konservenin?
Şu çok tehlikeli bakteri varmış ya her bozuk konservede o mu vardır?
Ay ne tatlı anaaam diyorsunuz 🙈

İnsan vücudu aslında mükemmel çalışıyor kendi savunmasını yapıyor. Bakın siz de demişsiniz, en ufak ekşime tat bozukluğunu dil algılar ve “bu kötü tat bozuk yeme bunu” der.

2 kere gıda zehirlenmesi yaşadm hçte öyle oturduğum yerden midem bulanıyor diyerek geçmedi. Hatta bulantı bile yok direk kusma. Dk başı kusma, ishal ve vücuttaki su bittiği icin aşırı halsizlik, ateş ve titreme.. oyy çok kötü birşey

gıda zehirlenmesi yaşamamız için erken henüz. Zaten midesi de bulanmıyor bence.
Bizim korktuğumuz gıda zehirlenmesi değil de konserve zehirlenmesi. Belirtilerini görmeye en az 6 saat var diye düşünüyorum bağırsaklara gitmeli önce.
bozuk konserve yiyip hala hayatta olan arkadaşlar var mı onu merak ettim 🙈

X