Bu adamı bir türlü çözemedim.

Hıh işte senin de tek derdin bu bunu bil adamın dediği gibi sevsen ertesi gün başkasıyla görüşmeye başlamazdın (yargılamıyorum seni bunu söyleyerek duygularını tanımla diye söylüyorum
Her ilişki büyük aşk yaşayarak yaşanmaz ki siz sadece güzel vakit geçirmiş siniz beraber bir nokta da bitmiş bu kadar
Senin takıntı yapman anlatımlarına göre hani bir sınavdan başarısız oluruz hazmedemeyiz niye hala aklımız o soruda kalır çözmeye çalışırız ya öyle bişeymiş gibi geldi bana
Bırak gitsin herşeyi çözeceğiz diye bir kural yok hayatın tadını çıkar
Bilemiyorum ben ne yapacağımı. Pişman oldum

Bunların bir taraflarını siz kaldırıyorsunuz böyle yazıp durmayın şu adama çok sinir oldum
Ayrıca burçlarla ne alakası var? yıllardır tanıdığım en düzgün en karakterli iki insandan biri ikizler diğeri kova
Yazmıyorum ki. Biliyor o da yazmayacağımı

Bakın siz boşluktasınız. Ve bu boşluk sizin üç kuruşluk adamlara ağız eğmenize, onların egolarını tatmin etmenize neden oluyor. Bir önceki ilişkinizde, bu ilişkinizde artık laçkalaşmış. Saygı sınırları aşılmış sevgi sınırlarına değinmiyorum çünkü bence ikisi de sizi seven insanlar değil. Bu adamlarla iletişimi kesin. Size değer verecek bir insan mutlaka karşınıza çıkacaktır. Lütfen kendinize bu saygısızlığı yaptırmayın.
Evet iş güç yok yapacak hiçbir şey yok sanırım bu yüzden bunlarla uğraşıyorum

Çözmeyin bu adamı,bırakın düğümlü kalsın Hoppa Dengesiz,suçlayan,ne istediğini bilmeyen, iki ileri üç geri tipinde, partneriyle oyuncak gibi oynayan böyle tiplerden uzak durun

Niye pişmansın geçmişte yaptığımız hatalar gelecekte yolumuza daha emin adımlarla ilerlemenizi sağlar
Gençsin ve flörtlesmişsin ve anlaşamayınca ayrılmışsın
Bu kadar büyütme içinde olayı
Gururumu kırdı. Hem de 2. Defa

Bu adami cozmekle vakit kaybetmek yerine icinize donup sizin bir iliskiden ne beklediginizi cozmeniz daha iyi olmaz miydi? Korkularimiz var, kaybetmek istemiyoruz, bir gram sevgi gorebilmek icin gunlerimizi, aylarimizi hatta yillarimizi harciyoruz. Gecmiste yasadiklarinizdan asla pisman olmayin, aksine bunlar size kendinizi bulabilmeniz icin birer firsat. Daha da gecmise donun, kendinizi sorgulayin. Sadece birkac aydir tanidiginiz birinin sizi neden degersiz ve yetersiz hissettirdigini anlamaya calisin. Nedenleri bulup, onlari cozmeyi calisin, birakin kimin sizi degerli bulup bulmadigini ya da hayatina alip almak istemedigini. Sinirlarinizi cizmekte cesur olun lutfen. Beni neden istemiyor diye takinti yapmak yerine, bu adam benim hayatima ne katabilir, benim hayatimda olmayi hakediyor mu diye dusunun. Siz cok degerlisiniz.
Yasadigimiz her olay bizi gelistiriyor, hepimize turlu surprizler sunuyor hayat. Tekrar ediyorum siz cok degerlisiniz, kiymetinizi once kendiniz bilin. :KK200:

Merhaba,
Konuya nasıl girsem bilemiyorum. Kısaca özetlemek gerekirse şöyle; Geçen sene Temmuz ayında Şafak diye bir öğretmen ile tanıştım. Beni ilk buluşmada eve çağırdı ben de nedense gittim. Yakınlaşmak istedi tepki gösterdim (keşke direkt çıkıp gitseydim ya da çağırdığı an engeli bassaydım ama artık çok geç). Sonra bununla ilişkimiz başladı. Kendisi kova burcu zamanında bir kızı sevmiş 4 sene sürmüş evlenecekmiş kız bunu aldatmış o kızdan sonra da kimseyi sevmemiş. Bana açıkça evlenmek istemiyorum, kendini çok bağlama gibi şeyler söyledi. Ben ise bunu en hassas olduğu konu hakkında denedim ve bir oyun yaptım. Tabi bu oyun sonunda beni terketti. 2 buçuk ay sürdü. Sonra karşıma başka biri çıktı ertesi gün hemde. O kadar spontane gelişti ki ben bile ne olduğunu anlamadım. Sonra birden baktım bu yeni adamla (adı Oğuz) evlilik planları yapıyoruz. Neyse bu adam da 5 ayın sonunda bahaneler ile gitti. Ben tamamen çöktüm tabi bu süre zarfında Şafak aklıma bile gelmedi. Nisan 18 de bana mesaj attı. Çok şaşırdım çünkü dönmesini hiç beklemiyordum. Oğuzdan sonra kimseyle muhatap olmak istemedim. Bir köpekle ilgili soru sormam lazım dedi (hayvanları çok sevdiğimi biliyor). Dinledim, çözüm sundum sonra konu ilişkimizden açıldı. İşte sen bu hale getirdin gibisinden suçladı ben de kabul ettim. Sonra bana sitem etmeye başladı neden beni bu kadar ay aramadın diye. Ben de beni istemeyen adamı neden arayayım dedim. Benden sonra başkası oldu mu dedi, oldu dedim ve buna çok tepki gösterdi (sanki kendisi benden sonra yapmamış gibi). Oturup yasını tutamam dedim. Biz tekrar başladık ama adam yine eskiye döndü. Ben aşkı bir kere yaşadım, duvarlarımı yıkamaz kimse, uğraşırsan üzülürsün, kimseye bağlanamıyorum ve sevemiyorum, ben de isterdim bir kız için bir şeyler yapmayı ama olmuyor, biri benim için 2 sene uğraştı tam kalbimi açacaktım vazgeçti vs. Gibi şeyler söyledi. O kadar incindim ki anlatamam. Ben adam için neler düşündüm adam neler söyledi bana. Hayatımda bu kadar değersiz hissetmedim. Tartıştık ve ertesi gün yapamıyorum, beni sevmeyeceksin ve ayrılalım, üzülmek istemiyorum dedim. Haklısın dedi kabul etti. Sonra akşam aradım ve böyle bitmesini istemiyorum dedim. Sonra baktım beni yine suçluyor. Sen ayrılmak istedin, bu çocuk oyuncağı mı, sen beni sevmiş olsan hayatına başkasını almazdın, bana yazardın, sana güvenmiyorum, çabalasan bile olmayacak dedi ben de tamam dedim. Sonra işte sevgin bu kadar senin dedi. Delirdim tabiki ne istediği belli değil resmen. Kalkıp evine gittim baktım içmiş. Ne yapmaya çalışıyorsun? Dedim. Sarıldı bana. Sonra ise seninki sadece bir inat, beni sevmiyorsun, sadece takıntı yaptın, sen acıdan hoşlanıyorsun, ben peşinden koşsam yüzüme dahi bakmazdın, hepiniz aynısınız gibi şeyler söyledi. Sonra başladı beni biri 5 senedir bekliyor evlenmiyor bile, biri 2 sene peşimden koştu, savcı istedi ben kabul etmedim, Antalyadan manken geldi evlenmek istedi kabul etmedim diye kendini övmeye başladı. Bana hiçbir eski sevgilime dönmem demiştin o zaman bana niye döndün dedim. Sen beni mutlu ediyorsun dedi. Neyse ben bunu ikna ettim. Sabah aradı işte ben istemiyorum, sonunda üzülen sen olacaksın, vicdan yaptım, biz arkadaş kalalım gibi şeyler söyledi. Ben de hayır o zaman her yerden engelle beni ciddiyetini göreyim dedim ve engelledi her yerden. Ben de son 3 mesaj attım ve bir daha dönerse hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını, benim için artık herkes gibi olduğunu söyledim. Ama öyle bir acı çekiyorum ki anlatamam size. Ne yapacağım bilmiyorum. Neden böyle oldu anlamadım bir akıl verin.
Csnım böyle toxic ilişkilerden kişilerden hemen sıyırın kendşnizi. Hayatta en değerli varlık kendinizsiniz. Size böyle davranmalarına izin vermeyin lütfen.

Son durum nedir bilmiyorum ama kesinlikle devam etmeyin. Sonrası pişmanlıktan öteye gitmez. Ayrıldığı kişiyi bu kadar takıntı haline getiren senin değerini bilemez asla. Sürekli kıyaslama ve değersiz görür seni. Diğerinin yaptığı hata yüzünden sen de arada kaynarsın yazık olur. Sen her yerden engelle arama açma merak etme. Muhtemelen sen engellersen gurur yapar ama sakın geri adım atma.

Bu adami cozmekle vakit kaybetmek yerine icinize donup sizin bir iliskiden ne beklediginizi cozmeniz daha iyi olmaz miydi? Korkularimiz var, kaybetmek istemiyoruz, bir gram sevgi gorebilmek icin gunlerimizi, aylarimizi hatta yillarimizi harciyoruz. Gecmiste yasadiklarinizdan asla pisman olmayin, aksine bunlar size kendinizi bulabilmeniz icin birer firsat. Daha da gecmise donun, kendinizi sorgulayin. Sadece birkac aydir tanidiginiz birinin sizi neden degersiz ve yetersiz hissettirdigini anlamaya calisin. Nedenleri bulup, onlari cozmeyi calisin, birakin kimin sizi degerli bulup bulmadigini ya da hayatina alip almak istemedigini. Sinirlarinizi cizmekte cesur olun lutfen. Beni neden istemiyor diye takinti yapmak yerine, bu adam benim hayatima ne katabilir, benim hayatimda olmayi hakediyor mu diye dusunun. Siz cok degerlisiniz.
Yasadigimiz her olay bizi gelistiriyor, hepimize turlu surprizler sunuyor hayat. Tekrar ediyorum siz cok degerlisiniz, kiymetinizi once kendiniz bilin. :KK200:
O kadar güzel yazmışsınız ki neredeyse ağlayacaktım.

Son durum nedir bilmiyorum ama kesinlikle devam etmeyin. Sonrası pişmanlıktan öteye gitmez. Ayrıldığı kişiyi bu kadar takıntı haline getiren senin değerini bilemez asla. Sürekli kıyaslama ve değersiz görür seni. Diğerinin yaptığı hata yüzünden sen de arada kaynarsın yazık olur. Sen her yerden engelle arama açma merak etme. Muhtemelen sen engellersen gurur yapar ama sakın geri adım atma.
O beni her yerden engellemiş

Bu tip adamların geçmişte birine çok aşık olduğuna falan inanıyor musunuz gerçekten? Bunlar bencil. Sadece kendi peşlerinden koşulsun ister. Kimse için kılını kıpırdatmaz kimseyi sevmez. Sen yeterince iyi bir kız olursan belki evlenirsiniz ama o şansını da araya oğuzu sokarak kaybetmişsin bence.
Evlendiğinizde de işler öyle gitmez seni evlenmeye ikna eden taraf o olmaz sen onu etmiş olursun. En ufak bir ilgisizliğinden vs şikayet ettiğinde de ben sana demiştim kızım ben kimseye kalbimi açamıyorum lafları tekar başlar.

X