Bugün Kumbaraya Ne Kadar Attın?

Merabalar ..
Hayırlı ramazanlar.
okudum bende konunuzu
Bende para atıyorum kumbaraya ama benim 2 ay oldu bozuklukları atıyorum.

Günaydın,

Konunuz hayırlı olsun.

Ben de kumbarayı düzenli dolduramayanlardanım.

Şöyle bir taktik belirledim kendime. Haftanın sayısını X 5 TL yapıyorum.
Onu kumbaraya atıyorum.

Mesela 19. haftaya girdik. 19/5 TL = 95 TL bu hafta kumbaraya atacağım.

Hafta sayısı ilerledikçe atacağım miktarda artıyor: )
Şimdiye kadar birikenleri ara ara USD ve € yaptırdım.
TL de bırakmadım.

Herkese hayırlı ve bereketli ramazanlar diliyorum.

Merabalar ..
Hayırlı ramazanlar.
okudum bende konunuzu
Bende para atıyorum kumbaraya ama benim 2 ay oldu bozuklukları atıyorum.
Amin hayırlı ramazanlar birikimleriniz daim olsun. Hoşgeldiniz.Ben arada kağıt para da atıyorum meblağ daha yüksek çıkıyor. Hatta onun için büyük kumbara aldım :KK48:

Günaydın,

Konunuz hayırlı olsun.

Onu kumbaraya atıyorum.

TL de bırakmadım.

Amin hoşgeldiniz. Değişik bir taktikmiş o da. Hayırlı ve bereketli olsun birikimleriniz.

Amin hayırlı ramazanlar birikimleriniz daim olsun. Hoşgeldiniz.Ben arada kağıt para da atıyorum meblağ daha yüksek çıkıyor. Hatta onun için büyük kumbara aldım :KK48:
Aynen kağıt parada atmak lazım bende öyle yapacam .
Bir gün iş çıkışı aldım kumbarayı eve bıraktım eşimde bu ne dedi kumbara dedim güldü
Bu Sabah bozuk 4 tl vardı attım içine ama ağır olmuş baya şaşırınca eşim güldü bende atıyorum içine dedi:)
Bu iş onu da sardı bozukluk çıkınca hemen atıyoruz:)

Bir gün iş çıkışı aldım kumbarayı eve bıraktım eşimde bu ne dedi kumbara dedim güldü
Bu Sabah bozuk 4 tl vardı attım içine ama ağır olmuş baya şaşırınca eşim güldü bende atıyorum içine dedi:)
Ne güzel ya maşallah böylesi daha heyecanlı oluyor. 3-5 liralar bile bizi mutlu etmeye yetiyor :KK48:

Günaydın,

Konunuz hayırlı olsun.

Onu kumbaraya atıyorum.

TL de bırakmadım.

Öyle bir topik vardı okumuştum bir ara,yıl sonuna doğru atılacak miktar zorlayabilir sanki. Ben maaş günü altın ve dolar alıp, günlük ayırdığım harcliktan atmayı planlıyorum. Çok yüksek miktarlar atamayacağım yani

Vallahi öyle
karı koca kamuda çalışıyoruz ama hayat ciddi anlamda o kadar pahalandı ki paranın hesabını yapamaz olduk.
Ben çalışmıyorum ev hanımıyım küçük bir bebeğim var ama yine de kendi harçlıklarımla birikim yapmaya çalışıyorum. Onun geleceği için sonuçta.

Aslında erkekler ilk bir gülüyor, dalga geçiyor ama sonra atıyor sanırım, benim eşim de atmıştı saolsun ,ama ben iş yerine getirdim bu sefer, kendi basima ne kadar birikturecegim bakalim😊

Ben çalışmıyorum ev hanımıyım küçük bir bebeğim var ama yine de kendi harçlıklarımla birikim yapmaya çalışıyorum. Onun geleceği için sonuçta.
Ne kadar güzel düşünmüşsünüz.
Tebrik ediyorum sizi inşallah bol bol paralarınız birikir yavrunuz için

Aslında erkekler ilk bir gülüyor, dalga geçiyor ama sonra atıyor sanırım, benim eşim de atmıştı saolsun ,ama ben iş yerine getirdim bu sefer, kendi basima ne kadar birikturecegim bakalim😊
Doğru söylüyorsunuz.
Bende ilk getireyim dedim de iş yerine sonra eve bıraktım.

Öyle bir topik vardı okumuştum bir ara,yıl sonuna doğru atılacak miktar zorlayabilir sanki. Ben maaş günü altın ve dolar alıp, günlük ayırdığım harcliktan atmayı planlıyorum. Çok yüksek miktarlar atamayacağım yani
Sizin dediğiniz de mantıklı ödemeler yada yapılan birikimler ayrılıp
Alınan harçlıktan biraz kağıt olarak atıldı mı daha iyi birikir

Hanımlar bugün iftar menünüzde neler var? Burdan paylaşarak fikir alışverişi yapabiliriz. :hamarat:Bizim bugünkü menü;
Yeşil mercimek çorbası
Taze fasulye
Pilav
Limonata
Kıvırcık salata

Çalışınca önceden ayarlamak lazım ben dünden nohutlarımı haşladım, Çorbamı da akşam yaptım pilavımı yapacam etlerimi düdüklüde hemen pişirecem

Mercimek çorbası
Bulgur pilavı
Nohut haşlamıştım vardı dolapta etli nohut
Salata

X