Saç Bakım Ürünleri Çam Terebentin Yağını Kullananlar

Estrella39

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2011
1.447
2
Arkadaşlar çam terebentin yağının faydalarını duyduğum gibi zararlarını da duydum.Saçı besliyor,çabuk uzatıyor ve kuvvetlendiriyormuş.Ama tam tersine saçı kurutuyor ve döküyormuş.Kullanmayı düşünüyorum ama saçıma bir zararı olur diye tereddütte kalıyorum.Bir de benim saçımda boya var kullansam bir sakıncasını görür müyüm? Lütfen çam terebentini kullananlar yazsın.Şimdiden teşekkürler. =))

uzun zaman önce şampuanın içine koyup kullanmıştım fakat bende hiçbir işe yaramadı :S

canım ben bugün aldım ve şampuanıma 1 kapak ekledim.
çok koymazsan kurutmaz sanırım.
bir de bir arkadaş yazmıştı,önce çok döküyor ve ölü ve cansız saçlar gidiyor ama sonra çok güzel oluyor saçlar diye..
inşallah işe yarar.

canım ben bugün aldım ve şampuanıma 1 kapak ekledim.
çok koymazsan kurutmaz sanırım.
bir de bir arkadaş yazmıştı,önce çok döküyor ve ölü ve cansız saçlar gidiyor ama sonra çok güzel oluyor saçlar diye..
inşallah işe yarar.

Bende dün avucuma şampuanı döktüm bir iki damla da terebentini damlattım ((ilk kullanım diye şampuanın tamamına karıştırmıyım dedim ne olur ne olmaz)) birde badem yağı damlattım birazcık sonra saçlarımı kurutma makinesiyle kuruttuktan baktm ki biraz kurutmuş saçlarımı,, bugün dışarı çıkıcağım için tekrardan yıkadım saçlarımı ve gene avucuma damlattım terebentinden ama bu sefer 3-4 damla işte saçlarımı kuruttuğu için çok çabuk dolaşıyorlar elimde tarakla dolaşıyorum evin içinde..:KK1: Ama artık şampuanımın içine de 1 kapak yada 1,5 kapak kadar koyucam ve işe yarayacağına da inanıyorum.. bakalımmm... =))))

Son düzenleme:
İşe yarıyor cnm kesinlikle saçlarında boya varsa kurutur ama boya yoksa saçında hiç tereddüt etme uzun zamandır kullanıyorum bide bnm şampuanım johansons baby çam terebentiniyle yumuşacık oluyor saçlarım :KK16::KK16::KK16::KK16:

İşe yarıyor cnm kesinlikle saçlarında boya varsa kurutur ama boya yoksa saçında hiç tereddüt etme uzun zamandır kullanıyorum bide bnm şampuanım johansons baby çam terebentiniyle yumuşacık oluyor saçlarım :KK16::KK16::KK16::KK16:

Ya tabii kurutuyor ama bir süre sonra geçer kuruluğu heralde yoksa her yıkamadan sonra boyle kuru olucak hali yok(tur umarım) Benim şampuanım elseve kutunun yarısı bitti tamamı da bitsin bebek şampuanı almayı düşünüyorum..Bu arada senin saçlar boyalı mı yoksa boyasız mı canım??

Gerçekten mi :s bende boyle bir şey olmadı. Yağı fazla koymuş olabilir misin canım ? ve ne kadar süre kullandında boyle oldu ?

yok aktarcının dediği gibi uyguladım 400gr şampuana yarım şişe koydum şampuanımda yıllardır kullandığım üründü. 2 defa uyguladım fön çekince falan semsert oluyordu parlak oluyordu ama sert gergindi. şimdi sadece yılan yağı kullanıyorum şampuana koymuyorum nemli saça masaj yaparak uyguluyorum yarım saat sonra duruluyorum. bir de saçlarını çok sıcak suyla yıkamazsam mis gibi olur.

yok aktarcının dediği gibi uyguladım 400gr şampuana yarım şişe koydum şampuanımda yıllardır kullandığım üründü. 2 defa uyguladım fön çekince falan semsert oluyordu parlak oluyordu ama sert gergindi. şimdi sadece yılan yağı kullanıyorum şampuana koymuyorum nemli saça masaj yaparak uyguluyorum yarım saat sonra duruluyorum. bir de saçlarını çok sıcak suyla yıkamazsam mis gibi olur.

ay tatlım..
400 ml .şampuana sadece 1 kapak koyuyorsun,sen çok koymuşşun.çam terebentin şişesinin kapağı ile 1 kapak..aktar çok abartmış..herşeyin fazlası zarar..
ben 1 kapak ekliyorum ve çok güzel oluyor...

saş zamanla alışıyor zaten..ben 1 kapak ekledim,ayrıca saçlarıma sürmüyorum..
yıkadıktan sonra da elidor 7-24 ile şekil veriyorum..kurutma yapmadı..

ben de senin gibi memnunum arkadaşım :)

Son düzenleme:
Bende dün avucuma şampuanı döktüm bir iki damla da terebentini damlattım ((ilk kullanım diye şampuanın tamamına karıştırmıyım dedim ne olur ne olmaz)) birde badem yağı damlattım birazcık sonra saçlarımı kurutma makinesiyle kuruttuktan baktm ki biraz kurutmuş saçlarımı,, bugün dışarı çıkıcağım için tekrardan yıkadım saçlarımı ve gene avucuma damlattım terebentinden ama bu sefer 3-4 damla işte saçlarımı kuruttuğu için çok çabuk dolaşıyorlar elimde tarakla dolaşıyorum evin içinde..:KK1: Ama artık şampuanımın içine de 1 kapak yada 1,5 kapak kadar koyucam ve işe yarayacağına da inanıyorum.. bakalımmm... =))))

inşallah işe yarar tatlım..zamanla faydasını daha çok göreceksin bak :)

ay tatlım..
400 ml .şampuana sadece 1 kapak koyuyorsun,sen çok koymuşşun.çam terebentin şişesinin kapağı ile 1 kapak..aktar çok abartmış..herşeyin fazlası zarar..

sorma mahvoldu zaten boyadan yanmıştı iyice kötü olmuştu neyseki şimdi iyi
sen bakım için mi kullandın

ay tatlım..

Ağzımdan aldın lafı canım bende bu yazdıklarının aynısını söyliycektim. =)) Evet yarım şişe çok fazla o yuzden öyle olmuş saçların 1 kapak yeterlidir. Kesinlikle fazlası zarar, az olsun öz olsun.. =)))

Ya tabii kurutuyor ama bir süre sonra geçer kuruluğu heralde yoksa her yıkamadan sonra boyle kuru olucak hali yok(tur umarım) Benim şampuanım elseve kutunun yarısı bitti tamamı da bitsin bebek şampuanı almayı düşünüyorum..Bu arada senin saçlar boyalı mı yoksa boyasız mı canım??

Bebek şampuanı alıcaksan dalin yada komili hakkında bir fikrim yok ama dalin için keçe gibi yapıyor denildi benm saçlarımın diplerinde boya yok sadece uç kısımlarında var cnm kuruluğu geçiyor tabiki sadece uçlarına saç kremi kullanıyorum ve saç serumu bu sayede harika oluyor ama boya yoksa sadece şampuan bile harika yapıyor ama buarada ben saçlarıma bakımda yapıyorum bununda etkisi var elbette :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

saş zamanla alışıyor zaten..ben 1 kapak ekledim,ayrıca saçlarıma sürmüyorum..
yıkadıktan sonra da elidor 7-24 ile şekil veriyorum..kurutma yapmadı..

ben de senin gibi memnunum arkadaşım :)

Evet evet saçlara direk sürünce hoş bir etki olmuyor ki zaten terebentin yağlı boyayı inceltmek için kullanılıyor çok kullanımda ne olur kimbilir :KK1::KK1::KK1::KK1: memun olmana çok sevindim canımm :KK64::KK64::KK64::KK66::KK66::KK66::KK66:

Bebek şampuanı alıcaksan dalin yada komili hakkında bir fikrim yok ama dalin için keçe gibi yapıyor denildi benm saçlarımın diplerinde boya yok sadece uç kısımlarında var cnm kuruluğu geçiyor tabiki sadece uçlarına saç kremi kullanıyorum ve saç serumu bu sayede harika oluyor ama boya yoksa sadece şampuan bile harika yapıyor ama buarada ben saçlarıma bakımda yapıyorum bununda etkisi var elbette :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Benim bir arkadaşım kullanıyordu dalini ama boyle bir şey olmamıştı onda.Acaba boyalı saçları öyle yapıyor olabilir mi? Aynı şekilde benimde öyle canım diplerde boya yok ama aşağılara doğru malesef boyalı.Saç kremi kullanılmıyormuş terebentinle yıkadıktan sonra o yuzden ben sürmedim saç kremini ve o yuzden de daha bir kuru ama sende bir şey yapmamış saç kremi bnde kullanırım o halde tekrardan.Nasıl bir bakım yapıyorsun sen canıım? :KK61::KK61:

Son düzenleme:
X