İğneli Epilasyon Çene ve bıyık bölgesi iğneli epilasyon gunlugum :)

moda tas ogrt

İkiz annesi 👩‍👧‍👦❤
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2014
3.223
5.794
merhaba arkadaslar yıllardır cenemde cıkan tuylerle ugrasıp duruyorum kendim cımbızla aldıkca cogaldı siyahlastı kalınlastılar. bu sene işe de baslayınca ne olursa olsun artık dedim gidicem iğneliye. acı macı umrumda degil :) sonra bir arkadasım gitmisti eskisehirde bir yere onu arayıp sordum memnunum dedi, sen de bir dene gittim bilgi aldım , dk sı 80 kr mus ne kadar ucuz degil mi , dedim acı falan olur mu yok dedi dayanılmaz derecede olmaz. bemim cenemin altında var ama sıyah olanlar cok degil aslına bakarsanız ben cımbızla ala ala falalastırdım, bir de sıyah sıyah oldu aldıgım bolgeler, bıyıkta ise kenarlarda cımbızla aldıgım icin kalınlastı tuyler diger yerler normal ince sarı iple alıyorum .
ilk gın için randevu aldım ama cok fazla tuy cıkmamıstı , kı 1 kere denedi a dedikleri kadar acı vermiyormus iyimis bu iş dedim bosa cekmişim bunca yıl, fondotenle kapat hep elim olrda bakıyorum cıktı mı diye falan , tek tuk olanları topladı, bir de calıstıgım için uzatamıyorum oyle cok fazla. 4 dk surdu ilk seans, kıarıklık sislik oldu tabı ama bepantol krem kullandım pul pul oldu sonra sık sık surdum bu gune kadar 4 kere gittim neredeyse gun asırı ya da ıkı gunde bir. cunku oyle hepsını uzatamam cıktıkca gidicem yine. bu gun gittigimde daha fazla cıkmıslardı onları aldı sımdı bakıyorum da cok fazla goze batan bir kızarıklık yok, ilk aldıkları da cıkmadı henuz ,
kabuk olursa kopartma. kazıma dedi sadece ben de dedigini uyguladım . yine kremimi surup fondotenle kapatarak gittim işime . bakalım bundan sonraki sürec nasıl olacak sizi bilgilendiririm arkadaslar ... umarım ben de guzel sonuclar alırım bu kıl tuy meselesi cok gıcık .. bıtse de kurtulsak hepimiz :)
bu arada bıyık bölgesi ceneden daha fazla acıyor, tum bıyık yaptıracaksanız agrı kesici biseyler deneyebilirsiniz insanın gozunden yas geliyor benim bir iki tuyum alınırken bile :) ama yine de cok dayanılmaz degil arkadaslar .

evet arkadaslar igneli epilasyona baslayalı sanırım 3. haftaya griyorum, 1. hafta ve ikinci hafta ancak cıkan tuyler alınabildi, simdi ikinci kez cıkıyorlar ,ikinci cıkısları da 1. den cok farklı degil bana göre hala siyah ve kalınlar, gerci epilasyonu yapan kişi yumusamaya basladı tuyler dedi ama zamanla görecegiz.
haftada en az 3 gün gidiyorum cünkü bir iki güne hemen cıkıyorlar, bakalım ne zaman kurtulavilecegim bunlardan , bu surec cok or cunkü, kendin alamadıgın için beklemek zorunda kalıyorsun tuyler cıkıyor elin surekli oraya gidiyor, görünüyor, bakalım insallah kısa surede biter
dedigine gore 5-6 ayı bulurmus. bakalım basladık insallah sonunu da görürüm ...

hormonal bir probleminiz mi var? kısa sürede çıkması ve çene bölgesinde olması normal değil bildiğim kadarıyla merak ettim :)

hemen cıkması gayet normal bunun için hormonel bozukluk olmasına gerek yok ...
bu arada sanırım baslayalı 1.5 ay oldu ve epilasyonumu yapan kişi cok iyi gittigini söyledi gittikce renkleri daha da acık cıkıyor tuylerin .. insallah birkac aya tamamen kurtulurum :)

merhaba arkadaslar, gruyorum ki kimse yorum yapmıyor acaba soru sorulmasına fırsat verilmeyecek kadar acıklayıcı mı anlatıyorum konuyu merak ediyorum :) neyse gelelim neler olduguna
sanırım baslayalı 2 ayı tamamladım aımle her cıktıgında gittim , butun talimatlara uydum bugun epilasyonumu yapan kişi sasırdı resmen , dedim azaldı epey acıldı renkleri, yok dedi resmen bitmiş tuyler, bir de ısrarla gelisinize hayranım dedi, e napayım kurtulmak istiyorsam tabi ki aksatmıcam ... bakalım insallah tamamen kurtulurum sunlardan artık. yıllardır gitmedigime cok pişmanım ilk oldugu zamanlar gitseymisim bir ayda bitecekmiş. bosuna korkmusum bunca zaman, bosuna cekmişim...
ee var mı sorunuz ya da kendi hakkınızda bır yorumunuz... ??

merhaba arkadaslar, gruyorum ki kimse yorum yapmıyor acaba soru sorulmasına fırsat verilmeyecek kadar acıklayıcı mı anlatıyorum konuyu merak ediyorum :) neyse gelelim neler olduguna
sanırım baslayalı 2 ayı tamamladım aımle her cıktıgında gittim , butun talimatlara uydum bugun epilasyonumu yapan kişi sasırdı resmen , dedim azaldı epey acıldı renkleri, yok dedi resmen bitmiş tuyler, bir de ısrarla gelisinize hayranım dedi, e napayım kurtulmak istiyorsam tabi ki aksatmıcam ... bakalım insallah tamamen kurtulurum sunlardan artık. yıllardır gitmedigime cok pişmanım ilk oldugu zamanlar gitseymisim bir ayda bitecekmiş. bosuna korkmusum bunca zaman, bosuna cekmişim...
ee var mı sorunuz ya da kendi hakkınızda bır yorumunuz... ??
Arkadaşım siz daha önce hiç işlem yaptirmamis miydiniz birde iki ayda kaç gün aralıklarla gittiniz?

Merhaba neden iğneli tercih ettiniz, lazeri denediniz mi veya düşündünüz mü? ben de yaptırmak istiyorum ama lazere güvenemiyorum deneme seanslarına katıldım 2 kere pek bir artısını göremedim iğneliyi yeni araştırmaya başladım.

Merhaba..bende çenemdekileri iğneyle aldırmak istiyorum ama acisindan korkuyorum, birde iz kalır mi, iyileşme sürecinde yara oluyormu gibi tedirginliklerim var.

Arkadaşım siz daha önce hiç işlem yaptirmamis miydiniz birde iki ayda kaç gün aralıklarla gittiniz?
evet daha once hiç işlem yaptırmamıstım, ilk zamanlar neredeyse gün asırı gittim cunkü tuylerın hepsnın cıkmasını beklemedim cıktıkca epılasyon yapıldı, simdi ise zalmaya basladı ve gec cıkıyor bazen 3 gun aralıkla gdiyorum bazen, 4 gun ... simdilik durum boyle. zaten en basında baslarken bu işlemin 5 ay kadar sürebilecegi soylenmisti bana. gün gectikce de iyiye gittigini soyluyorlar insallah bitecek bakalım :)

Merhaba..bende çenemdekileri iğneyle aldırmak istiyorum ama acisindan korkuyorum, birde iz kalır mi, iyileşme sürecinde yara oluyormu gibi tedirginliklerim var.

çene bölgesi acıyor gerçkten özellikle kemiğe yakın yerler.. uzman birine yaptırırsanız iz kalmaz. iyileşme sürecinde yara olmuyor, ufak ufak kabuklar oluşuyor dert etmene bile gerek yok yani :) acıya da katlanırsın canım. dediğim gibi kemiğe yakın yerler baya acıyor onun dışında bir skıntısı yok. zaman kaybetmeden başla bence. yazın iğneliyi tavsiye etmiyorlar o yüzden yaza kadar toparladıkları kadar toparlarlar kıllarının

Merhaba neden iğneli tercih ettiniz, lazeri denediniz mi veya düşündünüz mü? ben de yaptırmak istiyorum ama lazere güvenemiyorum deneme seanslarına katıldım 2 kere pek bir artısını göremedim iğneliyi yeni araştırmaya başladım.
Yok lazer denemedim, denemeyi dusunmuyorum çünkü nerde okusam yüzdeki tüyleri arttırdığı yazıyordu, igneliden memnunum , kurtuluncaya kadar devam edicem inşallah.

Merhaba..bende çenemdekileri iğneyle aldırmak istiyorum ama acisindan korkuyorum, birde iz kalır mi, iyileşme sürecinde yara oluyormu gibi tedirginliklerim var.[/QUOTE
Acisi dayanılmayacak kadar değil , bıyık bölgesi biraz daha fazla aciyor, ama çene daha az acı , bir de ilk yapıldığında kabuklanma oluyor minik minik. Birkaç güne geçiyor bunlarda, kızarıklık oluyor haliyle ana geçiyor bir sonraki seansa kadar. Bence bir deneyin, ben şimdiye kadar gitmediğime pişman oldum . iyi ki bir cesaret edip baslamisim.

[QUOTE="modatas, post: 44051531, member: 6148basladim4ba arkadaslar yıllardır cenemde cıkan tuylerle ugrasıp duruyorum kendim cımbızla aldıkca cogaldı siyahlastı kalınlastılar. bu sene işe de baslayınca ne olursa olsun artık dedim gidicem iğneliye. acı macı umrumda degil :) sonra bir arkadasım gitmisti eskisehirde bir yere onu arayıp sordum memnunum dedi, sen de bir dene gittim bilgi aldım , dk sı 80 kr mus ne kadar ucuz degil mi , dedim acı falan olur mu yok dedi dayanılmaz derecede olmaz. bemim cenemin altında var ama sıyah olanlar cok degil aslına bakarsanız ben cımbızla ala ala falalastırdım, bir de sıyah sıyah oldu aldıgım bolgeler, bıyıkta ise kenarlarda cımbızla aldıgım icin kalınlastı tuyler diger yerler normal ince sarı iple alıyorum .
ilk gın için randevu aldım ama cok fazla tuy cıkmamıstı , kı 1 kere denedi a dedikleri kadar acı vermiyormus iyimis bu iş dedim bosa cekmişim bunca yıl, fondotenle kapat hep elim olrda bakıyorum cıktı mı diye falan , tek tuk olanları topladı, bir de calıstıgım için uzatamıyorum oyle cok fazla. 4 dk surdu ilk seans, kıarıklık sislik oldu tabı ama bepantol krem kullandım pul pul oldu sonra sık sık surdum bu gune kadar 4 kere gittim neredeyse gun asırı ya da ıkı gunde bir. cunku oyle hepsını uzatamam cıktıkca gidicem yine. bu gun gittigimde daha fazla cıkmıslardı onları aldı sımdı bakıyorum da cok fazla goze batan bir kızarıklık yok, ilk aldıkları da cıkmadı henuz ,
kabuk olursa kopartma. kazıma dedi sadece ben de dedigini uyguladım . yine kremimi surup fondotenle kapatarak gittim işime . bakalım bundan sonraki sürec nasıl olacak sizi bilgilendiririm arkadaslar ... umarım ben de guzel sonuclar alırım bu kıl tuy meselesi cok gıcık .. bıtse de kurtulsak hepimiz :)
bu arada bıyık bölgesi ceneden daha fazla acıyor, tum bıyık yaptıracaksanız agrı kesici biseyler deneyebilirsiniz insanın gozunden yas geliyor benim bir iki tuyum alınırken bile :) ama yine de cok dayanılmaz degil arkadaslar .[/QUOTE]
Merhaba ben de eskisehirde ignelu epilasyina basladim 4 seans gittim tum yuzum icin gidiyorum uzmanim 1 2 yil surecegini soyluyor. Haftada bir gidiyorum. 1 saat calisiyoruz ama daha hepsini alamadik tamamen temiz gezemiyorum. Ayni zamanda hormin tedavisi icin dogum kontrol ilaci kullaniyorum. Bu sure cok mu uzun 1 2 yil

[QUOTE="modatas, post: 44051531, member: 6148basladim4ba arkadaslar yıllardır cenemde cıkan tuylerle ugrasıp duruyorum kendim cımbızla aldıkca cogaldı siyahlastı kalınlastılar. bu sene işe de baslayınca ne olursa olsun artık dedim gidicem iğneliye. acı macı umrumda degil :) sonra bir arkadasım gitmisti eskisehirde bir yere onu arayıp sordum memnunum dedi, sen de bir dene gittim bilgi aldım , dk sı 80 kr mus ne kadar ucuz degil mi , dedim acı falan olur mu yok dedi dayanılmaz derecede olmaz. bemim cenemin altında var ama sıyah olanlar cok degil aslına bakarsanız ben cımbızla ala ala falalastırdım, bir de sıyah sıyah oldu aldıgım bolgeler, bıyıkta ise kenarlarda cımbızla aldıgım icin kalınlastı tuyler diger yerler normal ince sarı iple alıyorum .
bu arada bıyık bölgesi ceneden daha fazla acıyor, tum bıyık yaptıracaksanız agrı kesici biseyler deneyebilirsiniz insanın gozunden yas geliyor benim bir iki tuyum alınırken bile :) ama yine de cok dayanılmaz degil arkadaslar .
Merhaba ben de eskisehirde ignelu epilasyina basladim 4 seans gittim tum yuzum icin gidiyorum uzmanim 1 2 yil surecegini soyluyor. Haftada bir gidiyorum. 1 saat calisiyoruz ama daha hepsini alamadik tamamen temiz gezemiyorum. Ayni zamanda hormin tedavisi icin dogum kontrol ilaci kullaniyorum. Bu sure cok mu uzun 1 2 yil[/QUOTE]

aslında ciddi manada uzun bir sure gercekten, ama uzun bir sürec oldugu kesin. ben baslayalı 5 ay oldu,bazı tuyler azalırken bazıları siyah ve sert cıkabiliyor hala. ben cıktıkca gdiyorum bir de yani haftada 1 kez gittigim de oluyor,3 kez gittigimde oluyor.. baslangıcta yaza kadar biter demislerdi. bakalım bir iki ay sonra ne olacak. ben de cok merak ediyorum

epeydir yazmıyordum. kasımda basladıgım bu surec yavas bir hızla ilerliyor , evet belirgin farklar var elbette tuylerimin cogunun rengi siyahtan normal beyaz tuy rengine dondu ve inceldi, birkac inatci siyah tuy var onlar inatla cıkmaya devam ediyor ...ama gitme sıklıgım azaldı, 5 ayın sonunda artık haftada bır kere gidiyorum . zaten daha igneli epilasyona basladıgımda yaza kadar anca biter demislerdi. sanırım ancak bitecek olsun yıllardır cekiyoruz valla 1 yılda sürse devam ederim sanırım . evet bitecek eninde sonunda insallah :)

mrb. benim çenemde iki tane az siyah tüy vardı iğneli yaptırdımbir seansta gittiler. bu defa baska yerde 3 tane çıktı bunlar benin üstünde . onlara iğneli yaptırsam sorun olur mu. birde bıyık bölgem çok siyah değil iğneli için sarı ince tüy olması gerekiyor diyende var kalın olmalı diyende doğrusu hangisi ?

epeydir yazmıyordum. kasımda basladıgım bu surec yavas bir hızla ilerliyor , evet belirgin farklar var elbette tuylerimin cogunun rengi siyahtan normal beyaz tuy rengine dondu ve inceldi, birkac inatci siyah tuy var onlar inatla cıkmaya devam ediyor ...ama gitme sıklıgım azaldı, 5 ayın sonunda artık haftada bır kere gidiyorum . zaten daha igneli epilasyona basladıgımda yaza kadar anca biter demislerdi. sanırım ancak bitecek olsun yıllardır cekiyoruz valla 1 yılda sürse devam ederim sanırım . evet bitecek eninde sonunda insallah :)
En son nisanda detaylari vermissiniz. Şimdiki durumunuz nasıl?

En son nisanda detaylari vermissiniz. Şimdiki durumunuz nasıl?

evet simdiki durum tuylerim neredeyse bitti diyebilirim , tek tuk cıkıyorlar onların da cıkması 1 ayı buluyor , gittigim seans 1 dk bile sürmüyor siz düsünün en son gittigimde sadece 1 tl ödedim :) çok sükür gercekten cok dogru bir tercih yapmısım :) yalnız cidden sabırla tum koslları uygulayarak gitmelisiniz. ben kasım ayında basladım sonucunu aldım. zaten gürevli de yaza bitecegini söylemisti ... darısı hepinizin basına :)

X