Çerkez'lerin buluşma noktası...

slm canavar ben epeydir yoktum ama gelen maillerle konuşmalarınızı takipetmeye çalıştım gönlüm sizlerleydi yani......herkese iyi bayramlar diliyorum

canavarcım geldim bacım da benim hiçbir bilgim yok bu konuda.nasıl araştırıp bulabiliriz acep

bende baba tarafım dağıstanlı avar türklerindenim,,,,:)babam muşlu seneler önce dedemler kafkaslardan muşa göç etmişler annem balıkesirli,,,,

bende baba tarafım dağıstanlı avar türklerindenim,,,,:)babam muşlu seneler önce dedemler kafkaslardan muşa göç etmişler annem balıkesirli,,,,

kız akraba olabilirmiyiz ki? benim babamda dağıstamlı ve avar türklerinde:eek:Güney köye gittin mi hiç?

Merhaba yeni gördüm konuyu , benim annm de babam da çerkez
Abhaz'ız biz ( yani has çerkez) Yozgat osmaniye köyüne atalarım
çook memnun oldum :))

kendi dilini konuşabilen varmı acaba? ben bir kaç kelime biliyorum sadece
abhazca
ekmek/migal
su/sı
patates/gardof
iyiyim/biziyb

tabi bunların telafuzları da farklı, şimdi buraya yazınca bi garip oldu.

kendi dilini konuşabilen varmı acaba? ben bir kaç kelime biliyorum sadece
abhazca
ekmek/migal
su/sı
patates/gardof
iyiyim/biziyb

tabi bunların telafuzları da farklı, şimdi buraya yazınca bi garip oldu.

Abaza olmadığım halde ki anneannemin annesi abazaymış çaktırma, ben bile biliyom kızım bunları.:roflol:

Bi hoşgeldin şakası yaptım sadece.

Yeni gelen arkadaşlar hepiniz hoş geldiniz.

Bi video izledim içim sızladı yaa. :a015:O sürgünü anlatan tablolara dondurup dondurup bakın kızlar. Telef olmuş atalarımız.senağlama Eskiden anayurda geri döneriz diye çerkesler kendi içlerinde evlenirmiş. Ama şimdi o devir çoktan kapandı. Ben çerkesle evliyim ama kardeşlerim değil.. Geri dönecek olsak ha deyince olacak iş değil. Doğduğumdan beri Türkiyeyi bilirim vatan olarak ve bu vatana zarar verecek olanın her an karşısındayım. Bir yandan da oraları çekiyor beni, o puslu havası uçsuz bucaksız yeşillikleri...Bunları düşündüm izlerken sizinle de paylaşmak istedim.

Siteye de bi haller oldu ama inşallah izleyebilirsiniz.

mihracem ne kafa buluyosun sen benle yaa, ne güzel işte bak bildiklerini tekrar etmiş oldun sayemde :)
sen de bi kaç bi şey ekleseydin bari, bir iki bi şey daha öğrenirdim ben de senin sayen de
sevgiler canım,

X