Bahçe Bakımı ve Çiçekler Çiçeklerimle başım dertte :(

Su_perisiiii

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2017
795
657
buda dertmi diyeceksiniz ama gerçekten çiçeklerimi çok seviyorum ve kafam hep onlarda bu ara. Bir kaçtane orkidem var bi iki ay önce solmaya başladılar ne yaptıysamda kurtaramadım. Toprağını yeni değiştirdim kuruyan kökleri kestim. Başka neler yapabilirim bir tavsiyesi olan varmı?

Eklentiler

• 40D139E0-4CE0-4D60-B1E1-0B76AD56F152.jpeg
    40D139E0-4CE0-4D60-B1E1-0B76AD56F152.jpeg
    54,6 KB · Görüntüleme: 529
Son düzenleme:
direkt güneş ışığına değil ama güneş gören bir yere koyun. ılık ortamı severler. köküne yakın bir yerden keserseniz tekrar canlanır biz öyle yapmıştık. çok su vermeyin haftada bir yeterli

Bu mereti sevmeyin atın bi köşeye kendini kurtarır :KK70:
Ben orkideyi hiç sevmem bana çok ukala geliyor, hediye gelene ölsün ama ölmeyecek kdr su verdim 3 sene yaşadı çıcek actı mübarek şey nasıl bi inattır ya :KK70:

Ama yazık değilmi oda bir canlı:) sahiplenebilirim sizinkileride :halay:

Benim zalım orkidem de inatla çiçek açmıyor düzenli suluyorum altına peçete koyuyorum fazla suyu emsin diye. Kök ve yaprak çıkarıyor ama çiçek yok. En son keserim seni diye tehdit ettim kök çıkardı:olamaz:

İyi ama şuan gördüğüm orkide çok kötü duurmda.
Hemen ona şeffaf bir saksı al .
Orkide topragı al bırde orkide besını .
Orkidenı yenı topraga koyduktan sonra 1 akşam suyun içinde beklet .
Daha sonra yazın 5 gunde 1 .
Kışın 10 günde bır sula ve aydınlık alana koy güneşe koyma .
Su_perisiiii Su_perisiiii

Benim zalım orkidem de inatla çiçek açmıyor düzenli suluyorum altına peçete koyuyorum fazla suyu emsin diye. Kök ve yaprak çıkarıyor ama çiçek yok. En son keserim seni diye tehdit ettim kök çıkardı:olamaz:
Her orkide 1 yıl sadece yaprak çıkartır.
Saksını buuyutmekte fazla yaprak yapar bılgın olsun .
Ceza olarak karanlık oadaya koyabılırsınız veya bır tane daha orkide varsa onunla kıskandırabılırsınız.

Annemde konuşur çiçeklerle ama tehdit edenide ilk defa duydum:) :) benimkilerde çok inatlaşdı bu aralar.

Her orkide 1 yıl sadece yaprak çıkartır.
Saksını buuyutmekte fazla yaprak yapar bılgın olsun .
Ceza olarak karanlık oadaya koyabılırsınız veya bır tane daha orkide varsa onunla kıskandırabılırsınız.

Aaa çok ilginç, ozaman benimkilerde bu sene sadece yaprak çıkardacak.

• Beğen
Reactions: H E
İyi ama şuan gördüğüm orkide çok kötü duurmda.
Hemen ona şeffaf bir saksı al .
Orkide topragı al bırde orkide besını .
Orkidenı yenı topraga koyduktan sonra 1 akşam suyun içinde beklet .
Daha sonra yazın 5 gunde 1 .
Kışın 10 günde bır sula ve aydınlık alana koy güneşe koyma .
Su_perisiiii Su_perisiiii

Şeffaf saksısı var zaten burda belli olmuyor. Toprağını yeni değiştirdim suda beklettim bi 10 dk. Şu orkide besinini nerden bulabilirim. Evet kötü durumda ama yanlış birşey yapıpta ölmesini istemediğim için ellemiyorum.

• Beğen
Reactions: H E
Şeffaf saksısı var zaten burda belli olmuyor. Toprağını yeni değiştirdim suda beklettim bi 10 dk. Şu orkide besinini nerden bulabilirim. Evet kötü durumda ama yanlış birşey yapıpta ölmesini istemediğim için ellemiyorum.
hayır sen içindekini diyorsun .
Öyle değil .
9109086470194.jpg

Şunun gibi . Bir saksı al .O dışardaki renklı saksıdan ve içindeki plastik saksıdan çıkar ve bunun içine ek . Butun kökleri toprağın içinde kalsın .
Orkide besini migroslarda bile var.

X