Maske Tarifleri Cilt lekelerine kantaron yagı

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
bugday yagıda lekelere ıyı dıyorlar bugun aldım

kesinlikle buğday yağı ıyı geliyor
kızlar size bi maske tarifi vereyim içinden işinize geleni alın , gelmeyeni yapmayın,
kendi kendime oluşturduğum bır maskem var benim, öyle kendi kendime dediysem, kafadan atma değil, hangsinin ne işe yarayacağını bilerek katıyorum..

temizlenmiş cilde, beyaz kil, yaş maya, bir- iki damla süt, yoğurt, toz içme sodası, yumurta akı, çok az limon suyu, yulaf unu , çok az elma sirkesi, aynısefa, buğday, kayısı, gül, nar çekirdeği yağı, bir damla biberiye yağı, yarım çay kaşığı toz şeker...
hepsını iyice karıştırıyorum, bir saat kadar bekletiyorum, bir saat içinde 3 kere yeniliyorum, en son yenilemeniz kuruyana kadar bekleyin ki çıkarırken ovarak çıkarabilesiniz, ölü hücreleri atabilmek için, ovarken çok yıpratmayın yüzünüzü, yüz kasları yanlış uygulamayla aksi tesir edip kolayca deforme olabilir aman dikkat, ılık suyla yıkayın, hakiki gül suyuyla tonikleyin, eğer gündüz saatleriyse koruyucu güneş kreminizi sürün ( dışarı çıkmayacak dahi olsanız) gülsuyu yoksa sade maden suyunu kullanın, hatta maden suyunu buz kalıplarında dondurun..Ben bu maskeyi 10 günde bir yapıyorum, hemen etki etsin diye süreyi kısaltmayın, cilt kendini şaşırmasın, göreceksiniz lekelere, sarı görünüme elveda diyeceksiniz.. Gece yatarken cildimi sadece nemli pamuğa döktüğüm kayısı yağıyla temizliyorum, başka hiç bir temizleme sütü-jeli vs kullanmıyorum çünkü güvenmiyorum, yüzümde kalan kayısı yağının üstüne bir şişede karıştırdığım aynısefa yağı ve buğday yağını sürüp yatıyorum, göz kapaklarım ve çevresi dahil, deneyin, ben çok memnun kaldım, bu larışım bitsin ilerleyen zamanlarda nar çekirdeğive gül yağını karıştırıp sürücem... paylaşmak istedim sevgiler...

yara izlerine iyi geliyor diyorlar bende alicam insallah faydasi olur tamamen yok etmesede azaltsa gorunumunu oda yeter bana deneyen varmi yara izleri icin ?

Canım yara izleri için mükemmel bir öneri var, aktarlarda satılıyor isveç şurubu, belki duymuşsundur, ama sahtesi olmadığından emin ol...benım kaşımın altında iki tane dikiş vardı, her gün aklıma geldiği kadar sık isveç şurubuyla kompres yaptım, ama pamuğu üzeinde uzun süre bekletme, hafifçe sür bırak kendi kurusun yıkama, üzerinde bekletirsen cildi tahriş ediyor, şimdi dikiş izinden eser yok ve çok kısa sürede etki etti... mutlaka dene...

kesinlikle buğday yağı ıyı geliyor
kızlar size bi maske tarifi vereyim içinden işinize geleni alın , gelmeyeni yapmayın,
kendi kendime oluşturduğum bır maskem var benim, öyle kendi kendime dediysem, kafadan atma değil, hangsinin ne işe yarayacağını bilerek katıyorum..

temizlenmiş cilde, beyaz kil, yaş maya, bir- iki damla süt, yoğurt, toz içme sodası, yumurta akı, çok az limon suyu, yulaf unu , çok az elma sirkesi, aynısefa, buğday, kayısı, gül, nar çekirdeği yağı, bir damla biberiye yağı, yarım çay kaşığı toz şeker...
hepsını iyice karıştırıyorum, bir saat kadar bekletiyorum, bir saat içinde 3 kere yeniliyorum, en son yenilemeniz kuruyana kadar bekleyin ki çıkarırken ovarak çıkarabilesiniz, ölü hücreleri atabilmek için, ovarken çok yıpratmayın yüzünüzü, yüz kasları yanlış uygulamayla aksi tesir edip kolayca deforme olabilir aman dikkat, ılık suyla yıkayın, hakiki gül suyuyla tonikleyin, eğer gündüz saatleriyse koruyucu güneş kreminizi sürün ( dışarı çıkmayacak dahi olsanız) gülsuyu yoksa sade maden suyunu kullanın, hatta maden suyunu buz kalıplarında dondurun..Ben bu maskeyi 10 günde bir yapıyorum, hemen etki etsin diye süreyi kısaltmayın, cilt kendini şaşırmasın, göreceksiniz lekelere, sarı görünüme elveda diyeceksiniz.. Gece yatarken cildimi sadece nemli pamuğa döktüğüm kayısı yağıyla temizliyorum, başka hiç bir temizleme sütü-jeli vs kullanmıyorum çünkü güvenmiyorum, yüzümde kalan kayısı yağının üstüne bir şişede karıştırdığım aynısefa yağı ve buğday yağını sürüp yatıyorum, göz kapaklarım ve çevresi dahil, deneyin, ben çok memnun kaldım, bu larışım bitsin ilerleyen zamanlarda nar çekirdeğive gül yağını karıştırıp sürücem... paylaşmak istedim sevgiler...

canm bende kayısı yagı aldım ama yuze surulmez ıste ne bılım soyle boyle dedıler yuzume surmekten vazgectım ıyımı gelıyo kayısı yagı???

canm bende kayısı yagı aldım ama yuze surulmez ıste ne bılım soyle boyle dedıler yuzume surmekten vazgectım ıyımı gelıyo kayısı yagı???[/Qbenim bildiğim direk yüze sürülmez yani nemli pamuğa dökmelisin ben bi ara direk göz çevreme sürdüm 2 ay kadar, bı zararı da olmadı faydası da, nemli pamuk etkisini azaltıyor, yüzünde kalan kısmı da sana yeter zaten...

ben de kantaron yağını yeni kullanmaya başladım, cildimle leke falan yok ama ben kullanıyorum yine de 1 hafta olucak henüz bir şey fark etmedim

ben yağı damla damla sürüyorum ayağmdaki yara izlerine 1aydır. haftada 3kere. ama hala etkisi olmadı:gitme:

kızlar çok alakasız olacak ama uyku problemi çekenler için de kantaronu öneriyorum. kantaron çayı içiyorum bir kaç haftadır, kronikleşen uykusuzluğumu neredeyse geçirdi diyebilirimboshayallersmile

canım senimkinin markası ne yağın ?
asıl gerçek yağı bulmak gerek de nerde satılır bilemiyorum..

canımm biz köyde kendimiz yapıyoruz her sene çok etkili bir yağ bu her derde deva derler ya öyle işte... Aktarlara felan güven olmaz. Sen kanturun çiçeğini bir plastik şişeye koy üstüne saf zeytinyağını döküp 1 ay güneşte beklet kıpkırmızı olsun. Sonra kış boyu ufacık bir hastalıkta iyileştiriyor. Yaralara birebir. Annem hem sivilcelerime sür sür der ben korkuyodum ama artık bende sürüyorum bakalım etkili olursa buraya yazarım.

Canım yara izleri için mükemmel bir öneri var, aktarlarda satılıyor isveç şurubu, belki duymuşsundur, ama sahtesi olmadığından emin ol...benım kaşımın altında iki tane dikiş vardı, her gün aklıma geldiği kadar sık isveç şurubuyla kompres yaptım, ama pamuğu üzeinde uzun süre bekletme, hafifçe sür bırak kendi kurusun yıkama, üzerinde bekletirsen cildi tahriş ediyor, şimdi dikiş izinden eser yok ve çok kısa sürede etki etti... mutlaka dene...

amazon08 hanımfendi; bu isveç şurubunun başka faydaları var mı acaba? genişlemiş gözenekler ve içi dolu olan gözenekleri de sıkılaştırıyor mu? bende üç tane su çiçeği izim var yüzümde. Çok derin değiller ama yine de daha iyi olsun istiyorum. Bilgilendiriebilirseniz çok memnun olurum.

Ya kızlar bende aldım lekeler için kullanacagım soyucu bir krem ile(acnelyse).Kırmızı dan aldım ama şişe koyu renkli yani içi gozukmuyor.Surmek için pamugun uzerine doktugum zaman ise haffi pembe bir rengi var...Kıpkırmızı mı olması lazım? İyisinin rengi tam nasıl??

tüylenme yapıp yapmıycağını nasıl öğrenicez???
aktara sorsam doğru söylediğinden nasıl emin olucam ki..
tüyden hiç bahseden de olmamış..:44:

sadece lekelere deıl sıvılcelerıde gecırıor cnku zaten ozellıgı yara yanık kanama ılthap gıderıc vs mucıze gıbı bır ot mu kantaron
ananemden Allah razı olsun .

Sarı kantaron çiçekleri toplanıp saf zeytinyağında güneşte bekletilir 15 gün kadar ve rengi kıpkırmızı olur. Egeliler böyle bilir böyle yapar. 8 sene önce tanıştım bu mucizevi yağ ile. Güneşte asla leke yapmaz, aksine denize gittiğimizde bunu sür dendiğinde şaşırmıştım fakat güneş kremi gibi tüm vücuduma ve yüzüme sürdüm. Çoğu insan ne sürdüğümü soruyordu, o kadar tatlı bir pembeliği var ki cildimi besledi haika bronzlaştırdı. Zararı olmadı bana. Yüzü sivilceli bir arkadaşımda akşamları pamuga damlatıp kullanması neticesinde 20 gün içinde cildi temizlendi. Benim gözlemlediğim ve denediğim durumlarda hep faydasını gördüm. Yalnız şöyle bir nüans var: Avrupada 10ml. şişesine bile 15-20 euro verilirken, ülkemizde aktarlarda ucuza alıyorsanız gerçek değildir. Çünkü sihirli ilaç diye geçiyor avrupada. Saraçoğlunun sitesinde bile 60tl ye satılıyordu.

Peki 25 yıllık yanık izlerinde faydası olurmu bu yağın sizce? yeni yanıklarda çok iyimiş duyduğum kadarıyla ama ya eski yanıklarda?

Sarı kantaron çiçekleri toplanıp saf zeytinyağında güneşte bekletilir 15 gün kadar ve rengi kıpkırmızı olur. Egeliler böyle bilir böyle yapar. 8 sene önce tanıştım bu mucizevi yağ ile. Güneşte asla leke yapmaz, aksine denize gittiğimizde bunu sür dendiğinde şaşırmıştım fakat güneş kremi gibi tüm vücuduma ve yüzüme sürdüm. Çoğu insan ne sürdüğümü soruyordu, o kadar tatlı bir pembeliği var ki cildimi besledi haika bronzlaştırdı. Zararı olmadı bana. Yüzü sivilceli bir arkadaşımda akşamları pamuga damlatıp kullanması neticesinde 20 gün içinde cildi temizlendi. Benim gözlemlediğim ve denediğim durumlarda hep faydasını gördüm. Yalnız şöyle bir nüans var: Avrupada 10ml. şişesine bile 15-20 euro verilirken, ülkemizde aktarlarda ucuza alıyorsanız gerçek değildir. Çünkü sihirli ilaç diye geçiyor avrupada. Saraçoğlunun sitesinde bile 60tl ye satılıyordu.

Sadece sari ciceklerimi gerekli kurumus yesil yapraklarini kullanmayacakmiyiz.elimde bir miktat kendi topladigim kantaron var. Hemen yapmaliyim:)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ya ben bugün gıda boyası almak için aktara gittim. Orada uzmanlık belgesi olan biri vardı, dedim bacaklarımı da göstereyim. (Bacaklarımda çok fazla batık ve batık izi var maalesef. Lazere başladım ama bir seans gittim ve izlerim hala duruyor.) Bana ozonlanmış kantaron yağı verdi. Mutlaka geçirir dedi. Ben de hiç bilgi almadan hemen kadının söylediğiyle aldım. Sonra buradaki yorumları okuyunca mutlu oldum. Bu yaz da kendim yapmayı planlıyorum. :)
(Eski bi konuyu hortlattım ama. :) )

X