Çocuk Hastalıkları Çocuğumda mastositoz var yardım!!!

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

haYLaYhoM

Guru
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2008
10
0
32
Merhabalar. Kızım şuan 2 yaşında ve doğduğundan beri sağ bacağında 1 adet mastositoz hücresi var. Fakat büyüyor kaşınıp şiştiği zamanlar oluyor. Bir çocuk hemotolojisine gitmemizi önerdiler haftaya gideceğiz fakat çıldırmak üzereyim. Çocuğunda mastositoz olan anneler varsa bilgi alabilir miyim lütfen

Eklentiler

• 3B969074-FFCC-4D6F-ABFB-6E8857E75559.jpeg
    3B969074-FFCC-4D6F-ABFB-6E8857E75559.jpeg
    114,1 KB · Görüntüleme: 271
Merhabalar. Kızım şuan 2 yaşında ve doğduğundan beri sağ bacağında 1 adet mastositoz hücresi var. Fakat büyüyor kaşınıp şiştiği zamanlar oluyor. Bir çocuk hemotolojisine gitmemizi önerdiler haftaya gideceğiz fakat çıldırmak üzereyim. Çocuğunda mastositoz olan anneler varsa bilgi alabilir miyim lütf
Merhabalar. Kızım şuan 2 yaşında ve doğduğundan beri sağ bacağında 1 adet mastositoz hücresi var. Fakat büyüyor kaşınıp şiştiği zamanlar oluyor. Bir çocuk hemotolojisine gitmemizi önerdiler haftaya gideceğiz fakat çıldırmak üzereyim. Çocuğunda mastositoz olan anneler varsa bilgi alabilir miyim lütfen

Mrblar benim kızımda 2 yaşında 20 günlükken sağ bileğinde portakal görünümlü yanık gibi oluştu antalya tıpta hocalar gördü bursuru tahlil yapıldı herseyi temiz çıktı 4 ay anafilaksi oldu doktorlar cocuk kızarinca hastaneye getir çok riskli dedi çevresel faktörlerden olduğunu sanmıyorum kromozom bozukluğu dedi tedavisi olmayan birsey dedi. Yarayı oynayınca kasiuinca tüm vücut anafilaksi oluyordu çok şükür 8 aylıktan 2 yaşına kdr hiç olmadı tekrar olur diye çok korkuyorum sizin durumunuz nasıl 🙄😞

Merhaba biz 2017 den beri yaşıyoruz bu hastalığı 5 yaşında kızım şuan var olan lezyon ellemeyecek ve kasimayacak bize adrenalin oto enjektör verdiler bunu yanımızda taşıyoruz. Bu çocuklarda ayrıca arı alerjisi de oluyor çok dikkat edin takıldığınız birsey olursa irtibata geçelim bu hastalığı çok araştırdım maalesef bilgi var 😔

Mrblar benim kızımda 2 yaşında 20 günlükken sağ bileğinde portakal görünümlü yanık gibi oluştu antalya tıpta hocalar gördü bursuru tahlil yapıldı herseyi temiz çıktı 4 ay anafilaksi oldu doktorlar cocuk kızarinca hastaneye getir çok riskli dedi çevresel faktörlerden olduğunu sanmıyorum kromozom bozukluğu dedi tedavisi olmayan birsey dedi. Yarayı oynayınca kasiuinca tüm vücut anafilaksi oluyordu çok şükür 8 aylıktan 2 yaşına kdr hiç olmadı tekrar olur diye çok korkuyorum sizin durumunuz nasıl 🙄😞
Mutlaka alerji doktoruna gidin ve adrenalin yazdırın yanınızda taşıyın, arı alerjisi çok yüksek oluyor dikkat edin lutfen

Biraz geç gördüm ama benimde kızımda 9 aylıktan beri var şuan 10 yaşında hala devam ediyor bizimki biraz agresif siz nasıl oldunuz çocuğunuz nasıl

X