Aile Planlaması çok acil lütfen bakar mısınız

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

lizzygrant777

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2022
12
0
23
Merhaba foruma bu soruyu sormak için üye oldum. Benzer durumları okudum burada ama benimki daha farklı geldi cevaplarsanız çok sevinirim.
ben sevgilimle 26 nisan ve 2 mayıs tarihlerinde ilişki yaşadım ve 2 mayısta nolur nolmaz diye norlevo aldım. beklenen adet günüm ise 3 mayıstı. ilacı aldıktan birkac gün sonra tekrar birlikte olduk ve ilişki sırasında yoğun beyaz kalın akıntım geldi miktarı cok fazlaydı. bugünle beraber reglim 7 gün gecikmiş oldu ve regl olacakmış gibi ağrılarım var. sizce ilacım etkisinden midir yoksa gebelik söz konusu olabilir mi? tecrübeli olan ya da fikri olan arkadaslar cevap yazarsa cok sevinirim

Merhaba foruma bu soruyu sormak için üye oldum. Benzer durumları okudum burada ama benimki daha farklı geldi cevaplarsanız çok sevinirim.
ben sevgilimle 26 nisan ve 2 mayıs tarihlerinde ilişki yaşadım ve 2 mayısta nolur nolmaz diye norlevo aldım. beklenen adet günüm ise 3 mayıstı. ilacı aldıktan birkac gün sonra tekrar birlikte olduk ve ilişki sırasında yoğun beyaz kalın akıntım geldi miktarı cok fazlaydı. bugünle beraber reglim 7 gün gecikmiş oldu ve regl olacakmış gibi ağrılarım var. sizce ilacım etkisinden midir yoksa gebelik söz konusu olabilir mi? tecrübeli olan ya da fikri olan arkadaslar cevap yazarsa cok sevinirim
Korunmadıysanız gebelik olur. Ayrıca ilaçlar adeti geciktirir

1. Herşey mümkün test alın yapın
2. İlaç etkilemiş olabilir
3. Prezervatif diye bişey icat etmişler bebek istemeyenler için deneyin :işsiz:
ilaç aldıysam nasıl her sey mümkün olabilir ki yumurtlama dönemimde de degildim ayrıca prezervatif almamamın bircok nedeni olabilir ki yırtılabilirdi de artistlik yapmanıza gerek yok

reis bak ne yazmışım ilacın böyle bi etkisi olabilir mi yazmısım doğru okusana ayrıca sen hic mi istemedigim bi bi gebelik olabilir mi diye düsünüp telaslanmadın :KK70:dd
Yok valla altından kalkamayacağım işlere hiç girişmedim. Hele ki ilaç üzerine tekrar aynı şeyi yapmak falan hiç akıl karı değil. Soruna gelince elbette ilaç yapmış olabilir, psikolojik bile olabilir. Test yap rahatla.

ilaç aldıysam nasıl her sey mümkün olabilir ki yumurtlama dönemimde de degildim ayrıca prezervatif almamamın bircok nedeni olabilir ki yırtılabilirdi de artistlik yapmanıza gerek yok
Ertesi gün haplarının koruyuculuğu en iyi ihtimalle %90 deniyor. Yani yine de en az %10‘luk bir risk var. Her ilişkiden sonra bu ilaçlardan kullanamazsınız. Bebek istemiyorsanız daha kesin ve sağlıklı yöntemler denemelisiniz. Mesela prezervatif en basiti. O yüzden arkadaş onu demiştir.

Yok valla altından kalkamayacağım işlere hiç girişmedim. Hele ki ilaç üzerine tekrar aynı şeyi yapmak falan hiç akıl karı değil. Soruna gelince elbette ilaç yapmış olabilir, psikolojik bile olabilir. Test yap rahatla.
Teşekkür ederim cevap verdiginiz için. birkaç gün olmazsam test yapmayı düşünüyorum
soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. galiba bebek bekliyosunuz umarım sağlıkla kucagınıza alırsınız

reis bak ne yazmışım ilacın böyle bi etkisi olabilir mi yazmısım doğru okusana ayrıca sen hic mi istemedigim bi bi gebelik olabilir mi diye düsünüp telaslanmadın :KK70:dd
Reis millete doğru okusana demek yerine içe boşalma olmadan gebeliğin düşük bi ihtimal olduğunu öğrenmek için araştırma mı yapsan acaba 🙂 vajina içine boşalma olmamış hemen arkasına ilaç kullanılmış ayrıca yumurtlama dönemi değilmiş bu şartlarda hamile kalırsanız helal olsun derim

Norlevoyu hangi ilişkiden sonra almıştın?

ılactan sonrakı ılıskılerı korusa ertesı gun hapı olmazdı adı. korunma haftası falan derdık dıye sımdı uydurdum bak adını da :))

1 haftadan fazla gecikmiş sabah ilk idrarınla test yap bu işler hiç belli olmuyor

Bu hamile miyim acaba sorusu artık sorulmasın valla gına geldi, kimse kimsenin hamile olup olmadığını bilemez ancak siz test yaparsanız öğrenebilirsiniz.

X