ÇOK ACİL

Tuba6868

Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2021
10
34
33
Selam iyi akşamlar çikolata kisti var bende dün bir test yaptırdım kist iyi huylu mu kötü huylu mu diye testin adı CA 125 sonuç 600 çıktı ve 50 nin üstü çıkması sıkıntı diyorlar ama kisti olanlarda bu seviye çıkması normal diyorlar sizce doğru mu bilen ne olur yazsın

Sizin ca 125 degeri çok yüksek çıkmış, jinekoloji kistin durumuna gore visanne vs veriyor benimde maalesef çikolata kisti mevcut

Selam iyi akşamlar çikolata kisti var bende dün bir test yaptırdım kist iyi huylu mu kötü huylu mu diye testin adı CA 125 sonuç 600 çıktı ve 50 nin üstü çıkması sıkıntı diyorlar ama kisti olanlarda bu seviye çıkması normal diyorlar sizce doğru mu bilen ne olur yazsın
selam benimde CA 125 111 çıkmıştı renkli dopler ve kontrastlı Mr istedi doktorum sonuç çok şükür 5-6 cm çikolata kisti dediler . bu cm’lerde ameliyat gerekmez dedi doktorum hormonlu spiral öneriyor. ama bununla uğraşırken smear aldı o kötü çıktı şimdi bunu unuttum kolposkopi olacağım haftaya … inşallah oda iyi çıkar … sonrasında çikolata kisti için ne yapacak be diyecek konuşulur

Cok gecmis olsun😔Bende de kist çıktı 😔3 cm di 4 cm olmuş kanamam çok oluyor parçalı.. sizde de qkanama oluyor mu 😔ca 125 bana da yapild 21.20 çıktı ama onla beraber he4 yapıldı o da 50. Çıktı.... 60 üzeri olursa sıkıntili. Bir de ikisinin birlesimininden oluşan roma over risk skoru var %11.5 üzeri cikarsa riskli diyorlar benim ki %14.54 doktor ( kanser ile ilgili) doktor aldırın kisti riskli dedi cuma başka bir doktora daha gideceğim bakalim..kolposkopi nasıl bisey... yas 48 benim bu arada menapoz başlangıcı dediler niye hemen aldirmaluyim ... size gerek yok demisler

X