Çok kötüyüm bebeğim epilepsi.:(((((

Elif-Emir

Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2015
107
58
42
Mrb arkadaşlar bebeğim 35 haftalık dünyaya geldi şuan altı buçuk aylık ve son bir aydır hareketleri bana tuhaf geldi ve Dr goturduk bazıtestlerden ve muayenelerden sonra epilepsi ttanısı konuldu hemen tedaviye başladık ayrıca gozlerindede kayma oluyor ve epilepsi sen dolayı geçirdiği nöbetler görmesini ve gelişimini geriletirmis.Ayrica uavruma gözlükte verildi gorme hucrelerinin uyarilmasi ve calismasi icin.Gormuyor degil ama goz temasi kuramiyor kaymadan dolayi.Dr biran önce nöbetlerinin bitirilmesi için hem şurup hem iğne verdi.Nöbetler durdurulamaz ve bitmezse yavrumun otistik bile olabileceğini söyledi..Berbat ddurumdayım moralim yerlerde ...Tamam Dr umutsuz konuşmadı evet bebeğim daha küçük belkide iyi sonuçlar alicaz ama çok korkuyorum.Böyle bir bir durum yaşayipta olumlu sonuç alan varsa nolur bana yazın.Rabbim kimseyi evladiyla sınamasın.

Konu hakkında bir bilgim, deneyimim yok ne yazık ki. Allah şifa versin yavrunuza. Çok zordur böyle bir şeyi yaşamak eminim ama içinizi şimdiden karartmayın, doktorunuz da umutsuz konuşmamış. Umarım tedaviler şifa getirir miniğinize.

canim benim cok gecmis olsun :KK42:operim o melegin guzel gozlerinden ellerinden ..erken tani konmus cok kolay ve hizli sekilde tedaviye cevap verecektir insallah yavrun.
otistik filan olmaz Allahin izniyle,biraz daha gelisimini takip etmen gerek.
kesinlikle tv video filan izletme,morali duzgun oldugu zaman onu oyuncaklarla oyunlarla uyar.
benimde bebekken gecirdigim havaleden dolayi goz kaymam vardi,taa ilkokulda tedavisine baslamislardi,3 senede gecti.
bi alete sokuyorlardi beni gunluk,45 dk bi noktaya bakiyordum tek goz..sonra bi gozumu kapatip tek gozle kitap okuyordum filan.
goz kaymasina takilma cok tedavi edilebilir bisey,otizm riskiyle ilgili ozel egitim verilen kurumlarda cocugunu nasil uyarman oyun oynaman hangi muzikleri dinletmen gerektigi hakkinda bilgi al,daha cok minik,sunger gibi herseyi cekiyor cok rahat cvp verecektir tedaviye..
epilepsi ile ilgili cok bilgim yok Rabbim sifa versin,bol bol dua et.

Mrb arkadaşlar bebeğim 35 haftalık dünyaya geldi şuan altı buçuk aylık ve son bir aydır hareketleri bana tuhaf geldi ve Dr goturduk bazıtestlerden ve muayenelerden sonra epilepsi ttanısı konuldu hemen tedaviye başladık ayrıca gozlerindede kayma oluyor ve epilepsi sen dolayı geçirdiği nöbetler görmesini ve gelişimini geriletirmis.Ayrica uavruma gözlükte verildi gorme hucrelerinin uyarilmasi ve calismasi icin.Gormuyor degil ama goz temasi kuramiyor kaymadan dolayi.Dr biran önce nöbetlerinin bitirilmesi için hem şurup hem iğne verdi.Nöbetler durdurulamaz ve bitmezse yavrumun otistik bile olabileceğini söyledi..Berbat ddurumdayım moralim yerlerde ...Tamam Dr umutsuz konuşmadı evet bebeğim daha küçük belkide iyi sonuçlar alicaz ama çok korkuyorum.Böyle bir bir durum yaşayipta olumlu sonuç alan varsa nolur bana yazın.Rabbim kimseyi evladiyla sınamasın.
Allahım yardım etsin canımmm cok üzüldümmm lütfen dua et ve cok dikkat et kıyamam bebişine:KK43:((

ben epilepsiyim , 3 yılımdayım sanırım yanls hatırlamıyorsam.size şunu söyleyeblrim nöbetlerim yok.ilaç kulllnmadan önce düşüyordum yere, elmdekiler aniden düşüyordu.mesela makarna yiyordum çatal aniden fırlıyordu elimde olmadan ama ilaçlarımı kullanmaya başladığımdan beri azalmya bşladı .şmdilik nöbet geçermıyom bıldığim kadarıyla.depakin kullanıyorum ben bu arada günde 1 tane içiyorum ; sabah aksam yarım halinde.belli aylarda kan tahlili yaptrıyorum ilaçlarının vücudumda zararı varmı diye.bir şey daha dicem aklıma gelmişken mesala uykuya dalış anında sıçramalarım oluyor belkı bebegınızınde olur bunu doktora sordugumda bana normal bu nobet degl demıstı başka insanlardada olur demiş.size geçmş olsn inşallah sağlıgna kavuşur

Benim kuzenim erken doğumdu çok hatırlamıyorum küçüktüm ben de o zamanlar ama ona da epilepsi tanısı kondu sizin bebeğiniz kadardı sanırım. Ama ilaç falan kullandılar geçti şuan sağlıklı çok şükür inşallah sizin bebeğiniz de sağlığına kavuşur Rabbim şifa versin inşallah

Geçmiş olsun Allah şifa versin. Başka doktora da danışın. İstanbul'da yaşıyorsanız beylikdüzü medilife Hastanesi Çocuk doktoru cengiz bey. İyi bir doktor.

canim hic korkma benim bildigim kadariyla epilepsi erken tani kondugu zaman iyilesebilen bir hastalik doktorda umutsuz konusmamis allah sifa versin. GENEDE YANLIS BILGILENDIRMEYEYIM AMA EPILEPSI ILACLARI NE KADAR ERKEN KULLANILIRSA O KADAR TEDAVI CABUK OLUYOR DIYE BILIYORUM

Oyy geçmiş olsun kuzunuza.arkadaşımın oğluna otizm tanısı konuldu iki yaşındayken ,yıllar yılı tedavi,masaj eğitim derken şimdi ciddi oranda geriledi.umutsuzluğa kapılmayın.kaldı ki arkadaşım daha 6 aylıkken bir sorun olduğunu farketmişti ancak bir türlü teşhis konulamadı.sizin epilepsi teşhisi çok erken konulmuş erken de tedavi süreci başlamış.olumlu sonuç alırsınız.bebeğinize tv,telefon gibi şeylerden uzak tutun.onu oyuncaklarla oyunla uyarın.sürekli gözlemleyin tedavisi ile birlikte sonuç iyi olur.çok geçmiş olsun.naçizane tavsiyem konu sağlık olunca ikinci bir uzmandan daha görüş alın derim.

Allah şifa versin.
Ben de epilepsi hastasıyım. Bana 23 yaşımda teşhis koyuldu tabi ama bebeğiniz çok küçük diye korkmayın düzenli ilaç içtikçe nöbet geçirme ihtimali çok düşük.
Eğer şu anda dozu ayarlanmışsa korkmayın düzenli takiple bir kaç sene sonra bile ilaç bıraktırılabilir belki.

Bebeğinizin ki dermanı olan bir rahatsızlık böyle düşünün ve sabırlı olun.

çok gecmıs olsun ..epılepsının otızm e sebep oldugunu hıç duymadım daha once....evet tabıkı bır hastalık ama ALLAH dermansız dert vermesın arkadasım...henuz cok kucuk tedavılerle gecebılılır yada buyuk oranda baskılayabılırsınız...onemlı olan ıyı bır dr bulmak

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin. Ben 9,5 aylıkken ilk nöbetimi geçirmişim. Hastalandığım için doktorum antibiyotik iğne vermiş. Bir gün önce ilk iğneyi muayenehanesinde yapmış.Evde yapılması için iki iğne daha vermiş. İlçede oturduğumuz için evde yapılmasını tercih etmişler. Ertesi gün iğne saatinde eve gelen hemşirenin tam iğneyi batırdığı anda kasılma nöbeti geçirmişim. 20 dakika falan sürmüş evdeki tüm büyükler öldü çocuk diye kendilerini sokağa atmışlar. Annem kitlenen ağzımı zor açmış ve nefes vermiş ağzımdan sonra kendime gelmişim. Uzun uğraşlar araştırmalar sonucu (izmirde istanbulda gidilmeyen dr kalmamış o zaman. Nörologlar Psikologlar bir sürü yer gezilmiş hatta annem hacı hoca dua vs onları bile denemiş) epilepsi teşhisi konulmuş. Lüminiten kullanmaya başlayınca nöbetlerim giderek azalmış. Sonrasında 3,5 yaşından sonrada tamamen iyileşmişim. Umarım sizin bebeğinizin nöbetleri bir daha hiç olmaz ve gerekli egzersiz ve ilaç tedavisi ile bu işin üstesinden gelirsiniz. Otizme falan ilerlemeden iyileşirsiniz inşallah.

X