Çok üzülüyorum akıl verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

prensesmerve

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2024
20
24
23
Caferi mezhebindenim. Hemşireyim son senem 23 yasındayım. Erkek arkadasımla 2.5 yıldır beraberiz evlenme teklifi aldım. Aileme konuştuğum sevdiğim biri var dedim. Kıyamet koptu olmaz bizimle uyuşmaz sünniyle evlenemezsin onaylamıyoruz. Biz onlarla nasıl kaynaşcaz. Evde sanki cenaze var. Yas tutuyorlar babam işe gitmem diyo annem aynı şekil. Ben neyin içindeyim arkadaşlar delircem de yardım eder misiniz??

Caferi mezhebindenim. Hemşireyim son senem 23 yasındayım. Erkek arkadasımla 2.5 yıldır beraberiz evlenme teklifi aldım. Aileme konuştuğum sevdiğim biri var dedim. Kıyamet koptu olmaz bizimle uyuşmaz sünniyle evlenemezsin onaylamıyoruz. Biz onlarla nasıl kaynaşcaz. Evde sanki cenaze var. Yas tutuyorlar babam işe gitmem diyo annem aynı şekil. Ben neyin içindeyim arkadaşlar delircem de yardım eder misiniz??
Mune Mune konu sahibi bildiğim kadarıyla dini konu açmak yasak.

İşe gitmem mi diyorlar? Çocuk gibi, küstüm ben okula gitmiycem işte der gibi.
Ben bu mezhep olaylarından hiç anlamam. Benim için İslamiyet tektir. O yüzden yorum yapamayacağım ama aileniz dediğim dedik insanlarsa ya ailenize rest çekeceksiniz (burada sevgilinizin buna değecek biri olup olmadığı aşırı önemli) ya da ayrılacaksınız.
23 yaş evlenmek ya da bu tür kararları vermek için çok erken bir yaş. Kan deli aktığı için sağlıklı kararlar verilmez genelde. Tavsiyem biraz daha zamana bırakın bu evlilik işini. Üç beş sene geçsin. Hem sevgilinizi iyice tanıyın hem kendinizi tanıyın.

İşe gitmem mi diyorlar? Çocuk gibi, küstüm ben okula gitmiycem işte der gibi.
Ben bu mezhep olaylarından hiç anlamam. Benim için İslamiyet tektir. O yüzden yorum yapamayacağım ama aileniz dediğim dedik insanlarsa ya ailenize rest çekeceksiniz (burada sevgilinizin buna değecek biri olup olmadığı aşırı önemli) ya da ayrılacaksınız.
23 yaş evlenmek ya da bu tür kararları vermek için çok erken bir yaş. Kan deli aktığı için sağlıklı kararlar verilmez genelde. Tavsiyem biraz daha zamana bırakın bu evlilik işini. Üç beş sene geçsin. Hem sevgilinizi iyice tanıyın hem kendinizi tanıyın.
Hemen evlilik gibi bi kararım yok ki. Erkek arkadasım 29 yaşında artık onunda cok beklicek biseyi yok. 3 yıldır çok yıprandık. Evde cenaze varmıs gibi davranıyorlar. Elimden geleni yapcam ama nasıl ikna edicem onu düsünüyorum

Bildiğim kadarıyla aşırı katı kuralları olan bir mezhep bu o yüzden tabuları yıkmak zor olur ama sizin kararlı olduğunuzu gördüklerinde yumuşamazlar mı yada araya daha ılımlı birilerini soksanız

Hemen evlilik gibi bi kararım yok ki. Erkek arkadasım 29 yaşında artık onunda cok beklicek biseyi yok. 3 yıldır çok yıprandık. Evde cenaze varmıs gibi davranıyorlar. Elimden geleni yapcam ama nasıl ikna edicem onu düsünüyorum
İşte erkek arkadaşınızın bekleyecek bir şeyi yok ama sizin var. Siz de 29 yaşında olsaydınız ne istiyorsanız onu yapın derdim ama şu an diyemem. Bekleyin. Ortalık durulur, zaman geçer. Fikirleriniz bile değişebilir 29'a kadar mesela. Size 29'a kadar bekleyin demiyorum ama erkek arkadaşınızın yaşım geldi evlenmem lazım düşüncesiyle size farkettirerek ya da farkettirmeden baskı yapmasına müsaade etmeyin.

Aşkım, ailen hayatında bir erkek olduğunu öğrendikleri için kahrolmuşlar. Tek dertleri bu.

26 yaşında çalışan bir kız arkadaşım var, ailesi erkek arkadaşı olduğunu öğrenince kahroldular aynı ailen gibi. Zamanla alışırlar korkma.

Mezhep konusu yüzünden biriyle olmanız da zor o zaman ben ilk kez duydum çok yaygın mı değil bu mezhep ki bu kişiden ayrılıp yarın başkasıyla tanışsanız o da sizden olmaz büyük ihtimal sorun onda da çıkar

Mezhep konusu yüzünden biriyle olmanız da zor o zaman ben ilk kez duydum çok yaygın mı değil bu mezhep ki bu kişiden ayrılıp yarın başkasıyla tanışsanız o da sizden olmaz büyük ihtimal sorun onda da çıkar
Evet yani bu şu an ki kisiyle alakalı değil x kişisini de çıkarsam sünni olcak zaten. Ben caferi nerden bulcam. Görücü usulü asla istemiyorum.

Aşkım, ailen hayatında bir erkek olduğunu öğrendikleri için kahrolmuşlar. Tek dertleri bu.

26 yaşında çalışan bir kız arkadaşım var, ailesi erkek arkadaşı olduğunu öğrenince kahroldular aynı ailen gibi. Zamanla alışırlar korkma.
Yani bu yas süreci biter mi diyorsun. Hem mezhep farkı olan birini öğrendiler hemde ciddi düsündüğümü öğrendiler. Bunu şoku siniri ve üzüntüsü elbet bir gün geçer mi

Evlenme teklifi almış olabilirsiniz ama daha okul bitmemiş.
İlk önce okulunuzu bitirip, hayatınızı yoluna koysaydınız sonrasında ailenizle paylaşsaydıniz daha iyi olurdu.
İnsan bilir ailesi neye tepki verecek yahut vermeyecek.
Şuan sizin için zaten erken.
Sevgiliniz bekleyecek biraz. Zaman içerisinde aileniz de durumu kabullenir umarım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X