Cok yorgunum, dunyadan da sogudum.

6 saat uykuylayım diyor... 6 saat uyku az geliyor. Ben 6 saat uyuyunca elhamdülillah dediğim günleri bilirim 😅
Ah bacım en son ne zaman deliksiz uyudum inan hatırlamıyorum 😂 bazen 5 dkka uyya kalıyorum da sanki saatlerce uyumuşum gibi dinleniyorum Rabbim yardım ediyor işte şükür etmek lazım dimi elhamdülillah 🤲

Ben 6 yıllık evliyim.2.cocuktan sonra tükendim.Bebegim 7 aylik.Gece çok sık uyandi ve oynadi oyle uyudu benim uykum 2 kere bölündü yetmedi sabah7 de kalkti 6 satlik uykuylayim.Kaynanam üst katında oturuyor bugün ona ciktik ailecek 11 de kalkmışlar.Benim çok gücüme gitti bu durum.Onlar hep geziyor düğün dernek gidiyorlar ben 2 cocuk haftasonu bile evdeyim havalar şansıma güzel olursa en fazla parka çıkabiliyor apartmanda komşuluk yok 1 tane komşum var onla görüşüyorum ama bu hafta da yakını kız kaçırmış düğüne diye İstanbul a gitti.Cocugumu kimseye birakip ise giremiyorum kursa gidemiyorum ki cevre yapabileyim.Yapayalniz uykusuz kaldim.Esimle yalnız bile kalamadım büyük kızımı babaannesine gitmiyor kardeş kiskancligina.Esim de beni suçluyor ne annelik yapabiliyorsun ne kadınlık biliyorsun diye.Hungur hüngür ağladım sabahtan beri.
Eeee ablacım madem öyle öncelikle neden evlendin sonrada neden ard arda 2 çocuk yaptın..

Bu arada hep bebelerinden şikayetç, evliliği çocuğu evcilik sanan analar konu açıp duruyor..

Ben 6 yıllık evliyim.2.cocuktan sonra tükendim.Bebegim 7 aylik.Gece çok sık uyandi ve oynadi oyle uyudu benim uykum 2 kere bölündü yetmedi sabah7 de kalkti 6 satlik uykuylayim.Kaynanam üst katında oturuyor bugün ona ciktik ailecek 11 de kalkmışlar.Benim çok gücüme gitti bu durum.Onlar hep geziyor düğün dernek gidiyorlar ben 2 cocuk haftasonu bile evdeyim havalar şansıma güzel olursa en fazla parka çıkabiliyor apartmanda komşuluk yok 1 tane komşum var onla görüşüyorum ama bu hafta da yakını kız kaçırmış düğüne diye İstanbul a gitti.Cocugumu kimseye birakip ise giremiyorum kursa gidemiyorum ki cevre yapabileyim.Yapayalniz uykusuz kaldim.Esimle yalnız bile kalamadım büyük kızımı babaannesine gitmiyor kardeş kiskancligina.Esim de beni suçluyor ne annelik yapabiliyorsun ne kadınlık biliyorsun diye.Hungur hüngür ağladım sabahtan beri.
1 yal bebemin sabaha kadar mememde olduğunu söyleyeyim de haline şükret bacı.. he bi de 3 yaş bebem var o da arada kabus görür kalkar sağlıklı olsunlar da her şeye değer

6 saat uykuylayım diyor... 6 saat uyku az geliyor. Ben 6 saat uyuyunca elhamdülillah dediğim günleri bilirim 😅

Valla canım ben çalışıyorum. Sabah 5te kalkıyorum. 5.30da evden çıkıyorum.
En iyi ihtimalle 11-12.00da uyuyorum.
Gece deliksiz uyusam zaten 5 saat.
Ama illa ki uyanıyoruz. Kreşe başladı. Sürekli hastalık, gece kabuslar.
Valla ben 3-4 saatten fazla uyku bilmiyorum. Öğle arası iş yerinde uyuduğum bir tatlı geliyor anlatamam 🤣🤣

Valla canım ben çalışıyorum. Sabah 5te kalkıyorum. 5.30da evden çıkıyorum.
En iyi ihtimalle 11-12.00da uyuyorum.
Gece deliksiz uyusam zaten 5 saat.
Ama illa ki uyanıyoruz. Kreşe başladı. Sürekli hastalık, gece kabuslar.
Valla ben 3-4 saatten fazla uyku bilmiyorum. Öğle arası iş yerinde uyuduğum bir tatlı geliyor anlatamam 🤣🤣
Kızım daha yaşına girmeden 5e kdar beşik sallardım. 5i 10 geçe de hazırlanıyordum ki işe gideyim. İş yerimde ozmn 1buçuk saat mesafede. Sabret diyordum serviste uyursun. O 1buçuk saatlik uykuya dakika sayardım 😅

Yani cocuklu arkadaslar edinmek zor degil ki internette bile gruplar var ayrica çocuğu anaokuluna vermek icin 5 yasina kadar bekleyenleri anlayamiyorum gecen biri daha oyle demisti hastane bahcesinde otururken yanimda oturan kadin. Benim yeğen 4 yasina girecek 1 seneyi geçti haftada 2 3 kez oyun grubuna gidiyor. Cocugun sosyal gelişimi icin önemli belki boyle bir sey olabilirdi ama madem Eylülde anaokuluna gidecek oradaki diger velilerle de kaynasmaya çalışın yani arkadas nasil edinilir bizim söylememiz garip kaçar

1 yal bebemin sabaha kadar mememde olduğunu söyleyeyim de haline şükret bacı.. he bi de 3 yaş bebem var o da arada kabus görür kalkar sağlıklı olsunlar da her şeye değer
7 Aylık bebe sadece iki defa değil de sık sık uyanacak da annesi uyanmak uykusunun bölünmesini istemiyor. Belki o da sabaha kadar memede uyuyacak ama yok olmuyor..

Emen bir bebek veya mama yiyorsa bile bir bebek 2 den fazla uyanır. Acıkır, terler, gazı olur,altı ıslanır vs..vs.

İki çocuğunuzu da babasıyla birlikte haftasonu babaannesine gönderin. Siz çıkın dışarı ve kendiniz için bir şeyler yapın. Ben 3ünü de eşime bırakıp çıkıyorum. Ki biri 6 yaş biri 2 yaş biri de daha 5 aylık . Eşiniz destek olacak size. Başkalarından bi şey beklemeyin.

bekar çocuksuzum ben 6 saat uyuyamıyorum ev-iş koşturmacasından.
peş peşe çocuk yaparken kaynananıza mı güvendiniz, kadın geziyor diye bir de suçlamışsınız.
hayır tam olarak ne bekliyordunuz; 2 çocuk yapayım başkaları ile ortak büyüteyim o sırada sosyal hayatım da önceki gibi olsun mu?

Ahaha hiç güleceğim yoktu, 2 cocukta bende var uykusuzluk hat saftada kaynanamın keyfi maşallah yerinde ama bundan banane 🤣🤣🤣 makyajımdan giyimimden ödün vermem her hafta gezerim mutlaka cocuk yoruyor diye eve kapanmam, burnumuzdan gelir ama çıkarız eşimde planlarıma uyar, sizin sorunumuz eşiniz kaynana değil, ne manyak gelinler var yahu uzak eyle yarabbim amin.

Yorumlarda çoğu kişi uykusuzluk sürecinden bahsetmiş.
Ama bence konu sahibi sizi esas yoran şey eşiniz.
Ne annelik ne de kadınlık yapabiliyorsun cümlesi çok kırıcı.
Kim olsa üzülüp ağlardı.
Bence siz açık açık eşinizle konuşun.
Zorlanıyorum yardıma ihtiyacım var deyin.
Eşinizin ailesinden yardım isteyin.
Mesela bebeğin uyku saatinde biri gelip yanında dursun siz kızınızla yürüyüşe hava almaya çıkın dolaşın gelin.
Eşiniz işten geldiğinde ben çok yoruldum deyip 1 saat ona verin çocukları siz geçip uzanın.
Ve zaten sizi kıran anlamayan bir insanla da baş başa kalmaya uğraşmayın.
Kendisi de bir zahmet babalık yapsın biraz.

bekar çocuksuzum ben 6 saat uyuyamıyorum ev-iş koşturmacasından.
peş peşe çocuk yaparken kaynananıza mı güvendiniz, kadın geziyor diye bir de suçlamışsınız.
hayır tam olarak ne bekliyordunuz; 2 çocuk yapayım başkaları ile ortak büyüteyim o sırada sosyal hayatım da önceki gibi olsun mu?
Kaynanama guvenmedim tabiiki gezebilir zaten hak etmis cektigi zahmetin kaymagini yiyor.Ama onun gezdiğini görüp bu berbat havalarda iki çocukla eve yqlniz başıma takılmak bana koyuyor tabiikide.

Ahaha hiç güleceğim yoktu, 2 cocukta bende var uykusuzluk hat saftada kaynanamın keyfi maşallah yerinde ama bundan banane 🤣🤣🤣 makyajımdan giyimimden ödün vermem her hafta gezerim mutlaka cocuk yoruyor diye eve kapanmam, burnumuzdan gelir ama çıkarız eşimde planlarıma uyar, sizin sorunumuz eşiniz kaynana değil, ne manyak gelinler var yahu uzak eyle yarabbim amin.
Kaynanama zaten kızmıyorum ben hayata adil olmadığı için kızıyorum miller kaymağını yiyor arabalara biniyor günlere dugunlere gidiyor ama ben iki çocukla evlere tikiliyorum

X