Derdim kilolarim 150 kilo

Bakın 115’i gördüm diyorum, zar zor inebildim insülin direncim var diyorum sizi en iyi ben anlarım diyorum ama siz dinlemiyorsunuz.

Kilo verdim halen şişmanım 46 bedenim kollarım kalın bacaklarım ince benim de şansıma. Yani ahkam kesmiyor kimse size inanın. Yavaş yavaş yapacaksınız ekmek dört dilim mi? Bire indireceksiniz mesela. O şekerleri sağlıklı alternatiflerle değiştireceksiniz zaten gerisi gelecek.

Benim merak ettiğim iş hayatınızı zorlaştırmıyor mu kilolar? Ben 115 olduğumda çoook zorlanıyordum.
Zorlaniyorum tabi ama boyumdan az olsada kurtariyorum 1.80 boyum var dev gibi birseyim

Yillardir agir depresyon geciriyorum sebeplerden biride kilom cok gittim pisikatre ama ilac almama ragmen iyilesemiyorum. Cok zor durumdayi inan boyle yasamak yasamak degil kac kere ölùmü dusundum ama siz hala bahane yok zor degil diyosunuz
Sürekli bahaneler bahaneler, sağlık sorunum sebebiyle 6 ayda 65 kilodan 104 kiloya çıktım 2 sene öyle yaşadım sonra günde 2 öğün yiyerek ve unlu mamüllerle şekerli ürünleri bir anda keserek 6 ayda geri 64 kiloya düştüm üstelik antepliyim dışarı adım attığım an heryer yiyecek, burada insanlar bile baklava gibi görünüyor, şehirin kendisi yemekle dolu dolu hatta evde oturduğum yerde bile komşular sürekli çiğ köfte içli köfte lahmacun getirir burda tabiri caizse yemeyeni döverler, insanın canı sağlıklı olmak istesin kendisine bakmak istesin yeter ki. Benim sizden daha çok bahanem vardı ama o bahanelerin arkasına sığınmıyorum, resmen içimizi baydınız.

Sürekli bahaneler bahaneler, sağlık sorunum sebebiyle 6 ayda 65 kilodan 104 kiloya çıktım 2 sene öyle yaşadım sonra günde 2 öğün yiyerek ve unlu mamüllerle şekerli ürünleri bir anda keserek 6 ayda geri 64 kiloya düştüm üstelik antepliyim dışarı adım attığım an heryer yiyecek, burada insanlar bile baklava gibi görünüyor, şehirin kendisi yemekle dolu dolu hatta evde oturduğum yerde bile komşular sürekli çiğ köfte içli köfte lahmacun getirir burda tabiri caizse yemeyeni döverler, insanın canı sağlıklı olmak istesin kendisine bakmak istesin yeter ki. Benim sizden daha çok bahanem vardı ama o bahanelerin arkasına sığınmıyorum, resmen içimizi baydınız.
Icinizi baydiysam sizi burda zorla tutan yok

En iyisi kendi yemegini goturmek aslinda.. makarna vs. Cok seviyorum bende makarna ama baya bildigin tikiyor beni😐

Yani bi 2-3 ay idare edebilseydin verirdin.. her gun makarnayla kilo verilmez bence keske oyle birsey olsaydı😐😂
Akşamı kesip deneyim bir de bakalım iyi gidiyor o rutini oluştururum. Anacım bilmiyoruz ki neyin benim bedenime daha iyi geleceğini herkesin bedeni farklı. Deneme yanılma ile bir program yaparak bulmaya çalışıyoruz metabolizmaya giden şeyi :olamaz:

Antep'te sabır sebat ile o cağğnım yiyeceklerden uzak kalmak gerçekten azim:sampiyon:

Zorlaniyorum tabi ama boyumdan az olsada kurtariyorum 1.80 boyum var dev gibi birseyim

Ben de 1.75’im :) o dev hissiyatı bende de oluyordu yalnız değilsiniz. Bence yavaş yavaş ilerleyin ilk olarak umutsuzluğa kapılmayın. Ayrıca 100+ Kiloda olanlar normal insanlardan çok daha hızlı kilo veriyor bilirsiniz.

Merhaba Ben hamile kalmadan önce 89 kiloydum. Hep tatlı tuzlu sarma dolma lahmacun ne bulursam yerdim. Tatlıya fazla düşkünde değilim ama görünce aman bunuda yesem ne olur ki diye diye bu kiloya geldim. Sonra kolesterol çıktı gebelikte şeker çıktı. Normal zamanda yapamam dediğim diyeti hamilelikte yapmak zorunda kaldım. Bütün hamilelik boyunca 4.5 kilo aldım. Size demem o ki biz zoru görmeyince yapamıyoruz. Ben nasıl ki mecbur kalınca ekmek tatlı yağlı yiyecekleri bıraktıysam sizde bırakabilirsiniz, size bir dönüm noktası lazım kendinizi motive etmeniz lazım sağlığınız için sonra kötü olur.birde bir sorum olacak bağırsak iltihabınız sizi nasıl rahatsız ediyor biraz bilgi verir misiniz lütfen ağrı sızı yemede sorun falan oluyor mu? Benim kardeşimde bağırsak sorunu yaşıyor doktor iltihap dedi ama o kendi kendine kuruyor kafasında böyle oluncada bir arpa boyu yol alamadık.

Merhaba Ben hamile kalmadan önce 89 kiloydum. Hep tatlı tuzlu sarma dolma lahmacun ne bulursam yerdim. Tatlıya fazla düşkünde değilim ama görünce aman bunuda yesem ne olur ki diye diye bu kiloya geldim. Sonra kolesterol çıktı gebelikte şeker çıktı. Normal zamanda yapamam dediğim diyeti hamilelikte yapmak zorunda kaldım. Bütün hamilelik boyunca 4.5 kilo aldım. Size demem o ki biz zoru görmeyince yapamıyoruz. Ben nasıl ki mecbur kalınca ekmek tatlı yağlı yiyecekleri bıraktıysam sizde bırakabilirsiniz, size bir dönüm noktası lazım kendinizi motive etmeniz lazım sağlığınız için sonra kötü olur.birde bir sorum olacak bağırsak iltihabınız sizi nasıl rahatsız ediyor biraz bilgi verir misiniz lütfen ağrı sızı yemede sorun falan oluyor mu? Benim kardeşimde bağırsak sorunu yaşıyor doktor iltihap dedi ama o kendi kendine kuruyor kafasında böyle oluncada bir arpa boyu yol alamadık.
Surekli ihsal durumu oluyor :KK43: surekli karnimda bir agri

Arkadaslar hepinize cok tsk ederim tavsiyeleriniz icin sanirim benim icin en uygunu aralik orucu. Biraz aciklama getireyim vegan’im ama bu demek degilki saglikli besleniyorum. Cunku vegan sekerler var, cips vs karbonhidratli yiyecekler cok tuketiyom makarna pilav patates sebze cok az protein hic yok :KK43: ve gazli icecekler :KK43:

Bebekligimden beri kiloluyum yani sonradan sismanlamadim. Bazi arkadaslar anlamiyolar bu kiloya nasil geldim inanin ben bile bilmiyorum ama cok zor birsey. Dogum hapi ve depresyon hapi aliyorum uzun yillardir ondanda cabuk aliyo olabilirim.

Mesela bu konuyu actigim gun ertesi gun evimde sican gördüm ve dikkat etmeye baslamak isterken hersey alt ust oldu. Yanliz yasiyorum 2 gundur annemde kaliyorum planlar suya dustu fare daha yakalayamadik boyle olaylarda diyete odaklanamiyorum :KK43:
eve kedi getir koy aninda fareyi yakalar biz öyle yapmistik

Yanlış anlamayın ama evinizdeki fare ile dikkat edecektim olmadının arasındaki bağ nedir?
Kilo vermek istiyorsanız önce bahanlerden kurtulmalısınız. Kimsenin sizi zayıflatacak sihirli değneyi yok. Değişim insanın içinde, kendide başlar. Siz gerçekten istemedikten sonra size kimse yardım edemez. İster dünyanın en iyi diyetisyenine gidin yinede olmaz.
Duygusal yiyici biraz. Stresliyken uzgunken yemek yiyenler vardir ya oyle. Bu bende de var strese girince hemen yemek geliyor aklima.
Konu sahibinin psikolojik destege ihtiyaci oldugunu dusunuyorum. Yapilan yorumlar da çok klişe. Yeme, ac kal, yemeyeceksin falan. Bu sorun bu sekilde cozulmez

Canım ablacım bu çöp yiyecekleri bırakıp düzgün şekilde sebze ağırlıklı beslensen bile zayıflarsın emin ol.

Yas gectikce iradesizlesiyor insan bence😐😂 ya da ben oyle oldum. Ee saglikli beslenmenin 3. Gunu pasta borege daliyirum o 2 gun hoop geri cop oluyor. Bazen diyorum bi tatli yapayimda bi islak kek filan yesin ev ahalisi.. ama tadi nasil olmus bakayim.. ama kesmedi bu beni 2. Dilin derken tepsinin yarisini yedigim oluyor😐😂 o yuzden yapmamak yememektir genelde. Eskiden yapsamda yemezdim artik dayanamiyorum😐😂

Yani diyet hic iyi birsey degil, gozu donuyor insanin.. 2-3 gun sonra tatli gofret biskuvi ne bulursam yiyorum.. bu da iste kitlik psikolojisi.. halbuki ye 1 tane dur yani yedinde ne oldu bugune kadar😐😂 ama iste orta yolum yok.. ya hic yemeyecem ya abartacam.. yemeyince abartiyorum, abarttikca pisman oluyorum yedigime.. birde bende yerken guzelde sonrasinda vucudumu acaip rahatsiz ediyor sagliksiz besinler..kisaca Allah yardimcisi olsun kilo
Vermek isteyen herkesin..
Artik cogu diyetisyen sezgisel beslenmeyi savunuyor. Cunku diyet kültürü aşırı yemeye itiyor insanı. O yuzden 2 gun ac kalip 3.gun gozu dönüyor insanin. Asiri asiri bir kilo yoksa biraz da bedeni oldugu gibi kabul etmek lazim aslinda. 36 beden olmayalim, 48-50 beden de olmayalim. 40 beden insanin da son 5 kilo diyetleri bitmeli artik

Artik cogu diyetisyen sezgisel beslenmeyi savunuyor. Cunku diyet kültürü aşırı yemeye itiyor insanı. O yuzden 2 gun ac kalip 3.gun gozu dönüyor insanin. Asiri asiri bir kilo yoksa biraz da bedeni oldugu gibi kabul etmek lazim aslinda. 36 beden olmayalim, 48-50 beden de olmayalim. 40 beden insanin da son 5 kilo diyetleri bitmeli artik

Valla ben de savunuyorum, 3 öğün güzelce birer tabak yiyen insan niye sağlıksız olsun :KK51: Tabağı göz kararı biraz karbonhidaret, biraz protein biraz salata bölünce bu iş olur diye düşünüyorum ben de , çok da zorllamaya gerek yok.

Valla ben de savunuyorum, 3 öğün güzelce birer tabak yiyen insan niye sağlıksız olsun :KK51: Tabağı göz kararı biraz karbonhidaret, biraz protein biraz salata bölünce bu iş olur diye düşünüyorum ben de , çok da zorllamaya gerek yok.
Aynen oyle. 4-5 saat arayla dengeli bir tabakla beslen, aç kalma, biraz da hareket yeter. Hurma diyeti, limon diyeti, aralikli oruç diye diye insanları kiloya takintili hale getirdiler

Aynen oyle. 4-5 saat arayla dengeli bir tabakla beslen, aç kalma, biraz da hareket yeter. Hurma diyeti, limon diyeti, aralikli oruç diye diye insanları kiloya takintili hale getirdiler

Saydıklarınızla aralıklı orucun bir alakası yok yalnız. Zaten aralıklı oruç bir diyet değil. Akşamları metabolizmanın yavaşladığı, midenin zor çalıştığı bir gerçek. Aralıklı oruçla yeme saatlerinizi ayarlayıp özellikle akşamları yemek yemeyerek vücudun sindirim yerine kendini onarmaya enerji harcamasını sağlarsınız. Lütfen yanlış bilgi vermeyin.

doktorum kendisi endokrin uzmanı ve kalp alanında da ihtisası var, insan vücudunun normalde 2 öğüne programlı olduğunu sporcu değilsek, madende çalışmıyorsak bir ilaç sebebiyle yemek zorunda değilsek vs ağır işçi değilsek 3 öğünün bile fazla olduğunu hatta erkeklerde tek, kadınlarda iki öğünün en sağlıklısı olduğunu söylemişti. biyolojik saatimiz böyleymiş... yedikçe leptin hormonumuzun çalışmasını engellermişiz, buda felaket birşey gerçekten 2 öğüne geçince resmen gençleştim ve yağ oranım daha spor bile yapmadan azalmıştı

doktorum kendisi endokrin uzmanı ve kalp alanında da ihtisası var, insan vücudunun normalde 2 öğüne programlı olduğunu sporcu değilsek, madende çalışmıyorsak bir ilaç sebebiyle yemek zorunda değilsek vs ağır işçi değilsek 3 öğünün bile fazla olduğunu hatta erkeklerde tek, kadınlarda iki öğünün en sağlıklısı olduğunu söylemişti. biyolojik saatimiz böyleymiş... yedikçe leptin hormonumuzun çalışmasını engellermişiz, buda felaket birşey gerçekten 2 öğüne geçince resmen gençleştim ve yağ oranım daha spor bile yapmadan azalmıştı

Öğle yemeğini sağlam yersem akşam yemeğinde ben de çorba salata yapıyorım bazen.. kardeşim öğlende çok yiyor işyerinde akşam yemeği sadece yoğurt yer mesela. Benim vücut az bir şey olsa da 3 öğünü arıyor, akşam yemeği yememeyi denedim. 2 kez akşam yaptım, 3.günde açlık damarlarım açıldı:) o kadar çok yedim ki :))) üstüne bir de dudağımda yanağımda uçuk çıktı. Ben saat 7de yiyorum akşam yemeğini, genelde sebze yemeği ve yoğurt yerim.

Akşamı kesip deneyim bir de bakalım iyi gidiyor o rutini oluştururum. Anacım bilmiyoruz ki neyin benim bedenime daha iyi geleceğini herkesin bedeni farklı. Deneme yanılma ile bir program yaparak bulmaya çalışıyoruz metabolizmaya giden şeyi :olamaz:
Biraz deneme yanilma olur insallah..her vucut farkli.. 2 gunluk bi detoks oneririm ama

X