DEVLETTE ESTETİK DOLGU YAPTİRAN VAR Mİ

Zeynepqw

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2022
13
2
21
Dişlerimin arası ayrık yaptirmak istiyorum. Özele muane oldum büssüra masraf çikti. Özeldeki doktor diş taşı temizliği olmadan estetik dolgu olmaz dedi. Toplam 1700 gibi fiyat çikti. Bende devlette yaptirmak istiyorum ama devlet estetik dolguyu karşilayıp yapiyor mu acaaba ve diş taşı temizliği. Bunları devlette yaptiran var mi acaba

Devlette estetik dolgu yapınca çokta estetik olmuyor. Çünkü gelen malzemeler maalesef ki asla ve asla estetik dolguya uygun değil. En iyi seçenek diş renginizi tutturdu diye sevinebilirsiniz ama gerekli işlemler düzeltmeler yapılmayacağı için üç beş aya kalmaz sararmalar ve dolgu yapılan yerler göze çarpar. Devlet her işlemi yapar ama sadece ücret uygun yani belli şeyler bedava belli şeyler cüzi miktarda. Diş taşı ve dolgu tabiki ücretsiz kanal tedavisi de dahil. Ama her özel de gerçekten estetik dolguyu gercek disle birebir aynı yapmayabilir bu problemler özelde de başınıza gelebilir. Farkı nedir estetik dolgu ve renk tamamdır özelde. Ama gerekli cilalar pürüzlendirmeler dolgu ve dişin geçiş yeri bellirgin bir şekilde yok edilmediği taktirde oda bir buçuk iki sene sonra yine dolguyu yenileme zamanına götürecek. Ya kaplama yapın zirkonyum yani oda gerçekten dolgular sürekli değişime ihtiyaç duyup sürekli para vermeniz de mantıksız. Bir burun estetiği ne denli önemliyse bence diş için de dişin küçülmesi çokta önemli değil. Önermiyorum ama estetikten rahatsız olan her insana sadece öneriyorum. Meblağ yüksek gelecek ama tek seferde min 15 sene sizi götürecek. Dolgu süründürür ve hep paraaaa gidecek.

X