İğneli Epilasyon DİOD LAZER , ND YAG LAZER MACERAM

alfred_ogul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2015
35
5
34
Arkadaşlar merhaba sizlere bir buçuk yıllık nd yag_diod lazer maceralarımı paylaşacağım, her türlü sorularınıza cevap vermeye çalışacagım..
2014'ün eylül ayında yüzüme ilk diod lazer seansım gerçekleşti. Seans başlamadan öncesinde yüzümdeki tüyler kısaltıldı. Dikkat çekmek isterim ki tüyler dedim..(daha sonrasında kıllarım olarak bahsedeceğim).
Yüzümdeki tüyler kısaltıldıktan sonra kuru olarak lazer islemi gerçekleşti sonrasında ultrason için kullanılan jel ile işlem yapıldı iletkenliği daha çok oluyor diye. 15gün sonra tüylerim uzayarak döküldü. İki buçuk ay avuç içim kadar temiz gezdim.:KK49:
Yüz seansımdan sonrasında bacak ,kol,genital,koltuk altı seanslarımda oldu..
Benimle ilgilenen estetisyenden çok memnundum. Daha sonrasından istifa etti ve benim kötü lazer maceram başladı..
İstanbul Anadolu yakasında bir lazer merkezinde islemlerim yapılmaktadır. (Soranlara özelden bildirebilirim ben yandım sizde yanmayın)
Daha sonrasında merkezdeki estetisyen beni zar zor nd yag makinasına geçirdi. Ilk yüz seansım bir faciaydı yüzüm yandı bildiginiz kızarmış tavuk misali yandım. Sonra seanslar ilerledikçe estetisyen hatalarıda üstüne eklenerek benim tüylerim kıllara döndü.o_O:KK17::KK11:
Bu arada cildiniz hassassa sakına yüzünüze ndyag makinası yaptırmayın ben acı eşiği çok yüksek olan biri olarak diyorum bunu size. Yüzümde büyük sivilceler oldu ve benim yüzüm bebek poposu gibiydi her ne kadar tüylerim olsada , ndyagla birlikte kıllarım sivilcelerim oldu.
Merkezdekilere sebebini sorduğumda hormonların bozuk , cildin sivilceli filan tarzında kendilerini koruyucu konuşmaları dinliyordum. Değirmene döndüm derdimi yandım , değirmen döndü derdini yandı misali.:cry:
Ndyag makinası yüzü mahfediyor. Yüzüme 10 SEANS (4 SEANS DİOD+6 SEANS ND YAG ) yüzünüz tanınmayacak hallere sokuluyor.
ARKADAŞLAR YÜZÜNÜZDEKİ TÜYLERİNİZE EPİLASYON YAPTIRMAYIN, İĞNELİ EPİLASYON YAPTIRIN ILK SEANSTA EN AZ YÜZDE 60'I BİTTİYOR. BEN İGNELİ EPİLASYONA BAŞLADIM AMA BİR BUÇUK SENE DEDİ BANA BUNUN SEBEBİDE KILLARIM MUTASYONA UĞRADI.. SÜREKLİ İŞLEM GÖRMEKTEN DİRENÇ KAZANMIŞ MALLAR:confused::confused::confused:
Yüzüme kestim ve cidden cok pismanim yok delik yok şu bu oliyormuş iğnemin ucunu fark edemiyorum. Tabiki uzmanına yaptırın benim şuan yaptırtığım insan 30 yıllık meslek erbabı anca buldum. Uzmanın dediklerine uyduktan sonra hiç bir sakıncası yok. Ve yüzümdeki sivilcelerede iyi geleceğini söyledi. Tabi inanırmıyım :KK20: hemen araştırdım doğruymuş :21: tedavi ediyormuş:KK28::KK25::KK30:
Gelelim kollara kollarımda sertleşti saçım gibi kolumun üstünde kıl oldu lanet olsun azıcık ince cılızlardı şuan çoştular.
Bacaklarım eh iştelik durumda genitalimde inceldi gibi birşey.
PAKET SATAN YERLERE İNANMAYIN. 8 SEANSTA BİR BÖLGEDE İŞE YARAMADIYSA EGER DAHA HAYIR GELMEZ. HER HANGİ BİR ARTIŞTA KAÇIN O MERKEZDEN..
KILIMIZ TÜYÜMÜZDEN MUZDARİBİZ BIRDE BAŞKALARININ BİLİNÇSİZLİGİNDEN MUZDARİP OLMAYALIM..
LÜTFEN AMA LÜTFEN YÜZÜMÜZE DOKUNDURMAYALIM EGER SIKINTIMIZ VARSA IGNELI YAPTIRALIM AMA UZMANINA..

Canım lazer yaptırdığın merkezin adını yazar mısın? Ben yeni üyeyim mesaj atamıyorum sende öylesin sanırım sende atamıyorsundur. Tek çare burası. :KK43:

en azından semt olarak isim versen merkezin yerini ?? :KK43:

çok geçmiş olsun bu arada. bana diodla başlayalım azalınca iğneliye geçeriz dediler. yüzümdekiler için.

henüz başlamadım. ama düşünüyorum. senin problemin diodla değil de nd yag denen cihazla sanırım değil mi?

en azından semt olarak isim versen merkezin yerini ?? :KK43:

çok geçmiş olsun bu arada. bana diodla başlayalım azalınca iğneliye geçeriz dediler. yüzümdekiler için.

henüz başlamadım. ama düşünüyorum. senin problemin diodla değil de nd yag denen cihazla sanırım değil mi?
Kesinlikle ama kesinlikle yaptrma canim eger yuzune hic dokundurmadiysan igneli yaptir ilk seansta %70 bitiyor ikinci seansta tamami.. ben asiri magdur oldum gittigim merkezde yakin zamanda bir bayanin tartismasina şahit oldum oda 15 seans diod yaptirmis. Kadina bagiriyordu hep seans alin diyorsunuz filan diye. Kadinin yuzunu tam goremedim ama kapaliydi hic azalma dahi olmadigini soyluyordu...

Kesinlikle ama kesinlikle yaptrma canim eger yuzune hic dokundurmadiysan igneli yaptir ilk seansta %70 bitiyor ikinci seansta tamami.. ben asiri magdur oldum gittigim merkezde yakin zamanda bir bayanin tartismasina şahit oldum oda 15 seans diod yaptirmis. Kadina bagiriyordu hep seans alin diyorsunuz filan diye. Kadinin yuzunu tam goremedim ama kapaliydi hic azalma dahi olmadigini soyluyordu...

anladım canım, dikkate alıcam dediklerini. teşekkür ederim.

ben daha önce yüzüme lazer yaptırmadım ama ağdayla alıyorum.

eğer iki seansta bitiyorsa iğneliye katlanmayı tercih ederim tabi ki.

anladım canım, dikkate alıcam dediklerini. teşekkür ederim.

ben daha önce yüzüme lazer yaptırmadım ama ağdayla alıyorum.

eğer iki seansta bitiyorsa iğneliye katlanmayı tercih ederim tabi ki.
Ben iki cihazinda acisini tarif edeyim. Diod jel suruluyor ve tarama (surtme)yontemi zimpara tasiyla yuzune bastiriliyor gibi ndyag ise kemiklerine kadar 2gun agriyor.benim ablamda diod magduru yuzunden , igneli epilasyona gittigimizde bayan sen yuzune ne yaptin bu nasil oldu 30 yildir bu meslekteyim ben dedi. Mesela sen yaptrcaksin iki 3 seans 6 ayda biticek bizimkine iki yil sure verdi. Cunku lazer isininda killarimiz mutasyona ugradi

ARKADAŞLAR BIRDE SUNU BELIRTMEK ISTERIM LAZERDE BITME OLMADIGINDA YADA ARTIS OLDUGUNDA SUC HEP SIZLERDE OLUCAK DIYECEKLER KI HORMON BOZUKLUGUNUZ VAR..

merhabalar mesajda attım size, başka bir sorum daha olucaktı, gittiğiniz yeri araştırdım çok memnun kalan varmış. Azalma oldu mu? Birde iğneli yapıldıktan sonra bütün tüyler aynı anda mı geliyor yoksa ara ara mı?

Arkadaşlar merhaba sizlere bir buçuk yıllık nd yag_diod lazer maceralarımı paylaşacağım, her türlü sorularınıza cevap vermeye çalışacagım..
2014'ün eylül ayında yüzüme ilk diod lazer seansım gerçekleşti. Seans başlamadan öncesinde yüzümdeki tüyler kısaltıldı. Dikkat çekmek isterim ki tüyler dedim..(daha sonrasında kıllarım olarak bahsedeceğim).
Yüzümdeki tüyler kısaltıldıktan sonra kuru olarak lazer islemi gerçekleşti sonrasında ultrason için kullanılan jel ile işlem yapıldı iletkenliği daha çok oluyor diye. 15gün sonra tüylerim uzayarak döküldü. İki buçuk ay avuç içim kadar temiz gezdim.:KK49:
Yüz seansımdan sonrasında bacak ,kol,genital,koltuk altı seanslarımda oldu..
Benimle ilgilenen estetisyenden çok memnundum. Daha sonrasından istifa etti ve benim kötü lazer maceram başladı..
İstanbul Anadolu yakasında bir lazer merkezinde islemlerim yapılmaktadır. (Soranlara özelden bildirebilirim ben yandım sizde yanmayın)
Daha sonrasında merkezdeki estetisyen beni zar zor nd yag makinasına geçirdi. Ilk yüz seansım bir faciaydı yüzüm yandı bildiginiz kızarmış tavuk misali yandım. Sonra seanslar ilerledikçe estetisyen hatalarıda üstüne eklenerek benim tüylerim kıllara döndü.o_O:KK17::KK11:
Bu arada cildiniz hassassa sakına yüzünüze ndyag makinası yaptırmayın ben acı eşiği çok yüksek olan biri olarak diyorum bunu size. Yüzümde büyük sivilceler oldu ve benim yüzüm bebek poposu gibiydi her ne kadar tüylerim olsada , ndyagla birlikte kıllarım sivilcelerim oldu.
Merkezdekilere sebebini sorduğumda hormonların bozuk , cildin sivilceli filan tarzında kendilerini koruyucu konuşmaları dinliyordum. Değirmene döndüm derdimi yandım , değirmen döndü derdini yandı misali.:cry:
Ndyag makinası yüzü mahfediyor. Yüzüme 10 SEANS (4 SEANS DİOD+6 SEANS ND YAG ) yüzünüz tanınmayacak hallere sokuluyor.
ARKADAŞLAR YÜZÜNÜZDEKİ TÜYLERİNİZE EPİLASYON YAPTIRMAYIN, İĞNELİ EPİLASYON YAPTIRIN ILK SEANSTA EN AZ YÜZDE 60'I BİTTİYOR. BEN İGNELİ EPİLASYONA BAŞLADIM AMA BİR BUÇUK SENE DEDİ BANA BUNUN SEBEBİDE KILLARIM MUTASYONA UĞRADI.. SÜREKLİ İŞLEM GÖRMEKTEN DİRENÇ KAZANMIŞ MALLAR:confused::confused::confused:
Yüzüme kestim ve cidden cok pismanim yok delik yok şu bu oliyormuş iğnemin ucunu fark edemiyorum. Tabiki uzmanına yaptırın benim şuan yaptırtığım insan 30 yıllık meslek erbabı anca buldum. Uzmanın dediklerine uyduktan sonra hiç bir sakıncası yok. Ve yüzümdeki sivilcelerede iyi geleceğini söyledi. Tabi inanırmıyım :KK20: hemen araştırdım doğruymuş :21: tedavi ediyormuş:KK28::KK25::KK30:
Gelelim kollara kollarımda sertleşti saçım gibi kolumun üstünde kıl oldu lanet olsun azıcık ince cılızlardı şuan çoştular.
Bacaklarım eh iştelik durumda genitalimde inceldi gibi birşey.
PAKET SATAN YERLERE İNANMAYIN. 8 SEANSTA BİR BÖLGEDE İŞE YARAMADIYSA EGER DAHA HAYIR GELMEZ. HER HANGİ BİR ARTIŞTA KAÇIN O MERKEZDEN..
KILIMIZ TÜYÜMÜZDEN MUZDARİBİZ BIRDE BAŞKALARININ BİLİNÇSİZLİGİNDEN MUZDARİP OLMAYALIM..
LÜTFEN AMA LÜTFEN YÜZÜMÜZE DOKUNDURMAYALIM EGER SIKINTIMIZ VARSA IGNELI YAPTIRALIM AMA UZMANINA..
Son durumunuz nedir acaba bir de hangi şebirdesiniz

Daha önce hatta yıllar öncesinde burdan bir epilasyon macera mı anlatmıştım.. allah düşman başına vermesin.. bir süre sizlere yazdıktan sonra ortadan kayboldum neden? çünkü bende yüzümde ki o lazerin semsert yaptığı kıllardan derya hanım sayesinde kurtuldum 🤭 seviniyor tabi insan kurtulunca birilerine faydam olsunu da unutuyor maalesef :KK43: geçen gün bir arkadaşım maalesef lazer mağduru olunca yeniden gelip yazayım istedim. kimse bu konudan mağdur olsun istemiyorum ama sunu söylüyorum ki lazer modern bır ağda yöntemidir, bi konudan mağdur olursanız o konuda uzman olursunuz he bıde şöyle bir durum var OCHO MED de Derya hanım yıllar oldu:))) iğneli epilasyon da uzman ve bilgisini işlem sırasında sizede aktarır şu şöyle bu böyle gibi. tabi derya hanımı bulmadan once de bır ıgnelı epılasyon uzmanı arama surecım oldu. ama kendısını bılgısı becerısı uzmanlıgı yuzumde ayva tüyü bile bırakmadı 💞bu arada ben derya hanımıda elimle koymus gıbı bulamadım maalesef hayat ordada vurdu tokatını tabi.. iğneli epilasyonda doğru kısıyı bulmak neden onemlı iğnenin kalınlığından tutunda kıl kökünün sonuna kadar verilen enerji çok önemli. ben derya hanımıda denemeye ilk ğittigimde yüzümde çalışılan bölgeyi görüş şok olmuştu çünkü derin yara kabuklarım vardı bunun sebebi de bazı uzmanlar hemen iğneliden sonuç almaman için kıl köküne değil yüzeye emerji vermesiymiş sağolsum o zaman kabuklarım içinde yardımcı oldu da çukurlarım olmadan atlattım. kendısıyle 4saat çalıştığım zamanlar oldu kızarıklık dısında hiç bir şey olmamıştı birde o iğneliden sonrasında diğer merkezler gibi elinize krem verip yüzüne sür demez yüzünüze işlem yaptığı yerlere tek tek yedirir kremi çünkü açılan gözeneklere güneş ışığı girsin istemez. paradan ziyade emeğine değer veren birisi.. belki cihaz araştıranlar olursa diye ( apilus xcell pro) cihazını kullanıyor.. UNUTMAYIN LAZERLE YÜZÜNÜZ 10 DK İŞLEM GÖRÜR FAZLA ZAMAN HARCAMAZSINIZ AMA BİR GÜN O YÜZ BİR ERKEK YÜZÜNE DÖNÜNCE İNCE İŞÇİLİK İĞNELİ EPİLASYONA GÜNLERİNİZ SAATLERİNİZİ VEREREK KURTULURSUNUZ O YÜZDEN SİZDEN TEK İSTEDİĞİM YÜZÜNÜZ EN ÖNEMLİSİ İĞNELİ OLMALI.. hala gidiyorum tabi neden vazgecemedıgım hıc bır yan etkisı olmayan lpğ mobillift cilt maskesi için.. zayıflama vs hersey var ama zayıfım o konuda da gıttıkce gozumun onunde zayıflayan cok oldu ama deneyımlemedım sadece eriyen göbekleri bacakları çok gördüm.. deneyimlemediğim için zayıflama hakkında bir sey yazamam

X