Lazer Epilasyon Diode Lazer Epilasyon Cihazı

EstetikEditor

ne mutlu TÜRKÜM diyene
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2008
6.986
146
Geleceğin lazer epilasyon sistemi olarak kabul görmektedir. Ancak nispeten yeni bir teknoloji olması dolayısıyla bu unvanı pekiştirecek yeterli bilimsel çalışma henüz bulunmaması zayıf tarafı olarak kendini göstermektedirKalın veya kaba kıla sahip hastalarda kılların uzamasında gecikme görülür. Bazı hastalar kıl uzamasında kalıcı azalmalar fark eder.Koyu saçlar için etkilidir. İnce saçlar için etkili değildir. İmkanlar dahilinde koyu ten için daha güvenlidir. LightSheer® (Coherent) temas ile soğutma kullanır.810 nanometre dalga boyu ile alexandrite lazerden daha uzun dalga boyuna sahip lazerlerdir. Uzun dalga boyu avantaj ve dezavantajlara neden olur. Uzun dalga boyu nedeni ile ince tüylerde etkisi kısıtlıdır. Diode lazerler daha çok kalın kıllarda tercih edilirler. Diode lazerler melanine yeteri derecede tutunurken deri içinde alexandrite lazerden biraz daha fazla derine inerler bu yüzden biraz ağrılıdır. Diode lazerler dalga boyunun uzunluğu nedeni ile koyu cilt rengine sahip kişilerde uygulanabilir. Bu bronz tenlerde uygulanabilir anlamına gelmez. Deri rengi genetik olarak koyu olanlar kastedilmektedir.

Genel Lazer Epilasyon Bilgileri
•Lazer epilasyon seansları genelde ortalama 4 ile 6 seans arasındadır. Seans aralıkları 4 ile 8 hafta arasındadır.
•Bronzlaşmış cilde lazer epilasyon uygulanmaz. Epilasyon işlemi sonrası bir ay kadar güneşten korunmak gerektiği için yaz tatillerinde yapılması önerilmez.
•Lazer ışını ince kıllara etkili değildir. Bu nedenle lazer epilasyon koyu renkli sert kıllı insanlarda daha iyi sonuçlar vermektedir.
•Diğer epilasyon yöntemlerine nazaran lazer epilasyon güvenli bir yöntemdir. Kansere yol açmaz.
•Lazer epilasyon sonrası en sık görülen yan etkiler cilt yanıkları ve lekelerdir. Uygun bir lazer tipi ve doğru bir doz uygulandığı takdirde yan etki görülme olasılığı yoktur. Bu nedenle lazer epilasyon yaptıracağınız merkezi seçerken titiz davranmalısınız.
•Her lazer tipine göre sonuçlar değişiklik gösterebilir.
•Sivilce tedavisi için verilen bazı ilaçlar, lazer epilasyon yapılmasına engel olabilir.
•Yüz, yanak ve sırt bölgelerine yapılan lazer epilasyondan, diğer bölgelere göre daha zor sonuçlar alınmaktadır. Bu nedenle yüz, yanak ve sırt bölgelerinde güçlü Diod lazerler daha başarılı olmaktadır.
•Esmer tenli kişiler Diod ve Nd Yag lazer tipini seçmelidir.
•Her tür ten renginde lazer epilasyon güvenle uygulanabilmektedir.

-Çeşitli kaynaklardan alıntılayarak hazırlanmıştır-

Lütfen Lazer epilasyonla ilgili deneyimlerinizi paylaşırken sadece cihazlar ile ilgili memnuniyet, memnuniyetsizlik ve önerilerinizi belirtiniz. Konu ile ilgili yeni mevzuata göre sadece yeterlilik belgesi olan işletmeler bu uygulamaları yapmaya tabidirler. İzin belgesi olmayan işletmelerin forumda adını geçirmek reklam amacı ile olmasa dahi kesinlikle yasaktır. Konu ile ilgili açılabilecek davalardan paylaşımı yapan üye sorumludur.

Konuya hassasiyetle dikkat etmenizi diler güzel paylaşımlar dileriz.

Kadınlar Kulübu

Aurora/Elos lazeri duyan ya da yaptıran var mı kızlar diode lazer tipi yazıyor bazı yerlerde ve İstanbul'da da bir hastene bu lazer yöntemini kullanıyormuş acaba etkili bir yöntem midir bilgisi olan var mı?

yeni bir lazer teknolojini kullanmak için güvenilirliğinden emin olmalıyız..
ilgünç bi ışın :97:

ben 2. seansımı yaptırdım
bu ilkine göre daha cok acıdı. bide ben emla sürmeyi unutmusum.ona rağmen iyi dayandın dedi doktor:95:
koltukaltı tamamen döküldü. özel bölgeyede kese yapmam lazım.oda 3-4gün içinde dökülür büyük ihtimalle
walla ben cok memnunum:)

ya arkadaşlar ben 8 seansdır diod lazer yaptırıyorum.Tabii ki fark çok ama % 70 azaldı.yani tamamen bitmedi.Uzun sürdü gibi geliyor.Görevliye söyledim genelde bitiyor sizin tüyler biraz inatçıymış dedi! bu konuda bir fikri olan var mı?
Ha bu arada acısına dayanamıyorum :KK43:

ben 2.seansımı yaptırdım. ilki kadar cabuk dökülmedi. daha yeni yeni cıkıp dökülenler vr:26: kökler zayıfladığı için sanırım:S

benim gittiğim yer 4.seansla büyük ölçüde biter tüyleriniz dedi. öyle olacağınıda düşünüorum gidişattan. zaten benim gittiğim yerde 4.seanstan sonrası ücretsz:KK64: kendilerinden emin olmasalar böle bi uygulama yapmazlardır herhalde:KK1:

bnde diodelazerde koltukaltıma gittim cok fazla acımadı 375 atiş yapıldıgını sledi.cift taram yptı bugun 3 gün henuz dökulme olmadı ılk on gün uzar on gunden sonra dökulme baslr dedi seans aralıkları 6 hafta olcak umarım snonuc alrımm..birde kadın bır dahadi seansta bu kadradaacımaz mrk etme dedi.:21:

Son düzenleme:
arkadaslar ben de bacaklarimin alt kismina 6 seans yaptirdim. daha once agdayla , sir agdayla ya da jiletle bile alsam batiklarin , deri icinde giden tuylerin oldugu bacaklarim vardi :KK47: lazerden sonra hepsinden kurtuldum. %95 bitti, kalanlarda o kadar inceki elinizle bile hissedemiyorsunuz.son seansi bir ay once yaptirmistim ,3-4 ay beklemeyi dusunuyorum belki kalanlar icin bolgesel atis yaptirabilirim:KK52: benim gibi sorunlari olan arkadaslarda umarim kurtulurlar. :KK9: cihazin adi " diode light sheer "

Soprana xl ile kaç seansa girdin ve gelişmeler nasıl. Azaldı mı tüylerin? bilgilendirirsen sevinirim:)

yarim bacak, genital ve koltukaltina 1er seans girdim daha. bacaga ve genitale gireli 2 gun oldu. koltukaltinda da inceltmisti baya, ama ben sut bezelerine zarar verir diye okudum ve igneli yaptirdim sonra koltuk altima. simdi bacakta ve genitalde bakalim ne olucak:) umutluyum ama. gittigim yerdeki kadin alexden daha iyi dedi, saniyede 10 atis yapiyo dedi. ki gittigim yerde alex de vardi

arkadaşlar; yağmurluk arkadaşıma kızmış kadınlar klubu ve cihaz ismi vermemek gerekmiş ama; kendisi doğru söylemiş. Bu cihaz için diode efendisi diyorlar.

yarim bacak, genital ve koltukaltina 1er seans girdim daha. bacaga ve genitale gireli 2 gun oldu. koltukaltinda da inceltmisti baya, ama ben sut bezelerine zarar verir diye okudum ve igneli yaptirdim sonra koltuk altima. simdi bacakta ve genitalde bakalim ne olucak:) umutluyum ama. gittigim yerdeki kadin alexden daha iyi dedi, saniyede 10 atis yapiyo dedi. ki gittigim yerde alex de vardi

yaaa... benim bildiğim kadarıyla(üstad oldum bu konuda:)) sanşyede 3 atış yapan cihazlara ödül veriyor. Gittiğin yerdeki kadın sallamış canım beee....:KK9:

arkadaşlar; yağmurluk arkadaşıma kızmış kadınlar klubu ve cihaz ismi vermemek gerekmiş ama; kendisi doğru söylemiş. Bu cihaz için diode efendisi diyorlar.

Cihaz ismi değil merkez ismi verilmesi yasak. Çünkü bu işlemlerin yasal olarak doktor kontrolünde yapılması lazım ve bizler burada yazan merkezlerde doktor olup olmadığını bilemeyiz. Biz bu konuda yasal olarak uyarı aldık. O nedenle merkez adı kullanılması yasaktır. Eğer merkez ismi ile mesaj görürseniz lütfen kötü içerik ile bildiriniz.

Güzel paylaşımlar:KK71:

yaaa... benim bildiğim kadarıyla(üstad oldum bu konuda:)) sanşyede 3 atış yapan cihazlara ödül veriyor. Gittiğin yerdeki kadın sallamış canım beee....:KK9:

bence de ya zaten 1 hafta oldu daha bacaklarim dokulmedi kontrole gitcem cuma gunu, o zaman cazgirlasicam beni yumusak yuzlu buldular kandirabileceklerini saniyolar hih

ben dün koltuk altıma diode lazer yaptırdım.ama hiç aklıma makinanızın markası ne demek gelmedi :) arkadaşım gidiyodu memnundu baya yüzüne yaptırdı bitmiş çok belli belirsiz tüyler kaldı.bende koltuk altım için gittim eğer memnun kalırsam tüm vücut için gitmek istiyorum.fakat gittiğim merkezin doktoruyla konuştuğumda mesela karın bölgemi inceledi ortada çizgi şeklinde çıkan yoğun kılları lazerle yokederiz ama çevresine lazer uygulayamıyoruz dedi ben anlam veremedim bu işe nolur bana fikir verin diode lazerde hiç böyle bi yorum duyan varmı bana biraz tuhaf geldi :KK25:

ben dün koltuk altıma diode lazer yaptırdım.ama hiç aklıma makinanızın markası ne demek gelmedi :) arkadaşım gidiyodu memnundu baya yüzüne yaptırdı bitmiş çok belli belirsiz tüyler kaldı.bende koltuk altım için gittim eğer memnun kalırsam tüm vücut için gitmek istiyorum.fakat gittiğim merkezin doktoruyla konuştuğumda mesela karın bölgemi inceledi ortada çizgi şeklinde çıkan yoğun kılları lazerle yokederiz ama çevresine lazer uygulayamıyoruz dedi ben anlam veremedim bu işe nolur bana fikir verin diode lazerde hiç böyle bi yorum duyan varmı bana biraz tuhaf geldi :KK25:

aynı şeyi, bana da söylediler. " ayva tüyleri onlar, lazer yok etmez dediler"
e ama yüzdeki da kalın tüy değil ki o da ayva tüyü.
yüze uyguluyolar. ki senin arkadaşında güzel sonuç almış:nazar:
bende tüm vücut düşünüyordum. hevesimi kırdılar :KK19:
ya ben karın sırt bölgemdeki tüylerdende kurtulmak istiyorum tamam ince ama sonuçta siyah siyah çok rahatsız edici :84:

kızlar bu konuda bilgisi olan var mııı?
diode karın sırt, göğüs bölgesinde ki ince tüylerde etkili değil miii?
şansımı deneyip yaptırsam o ince kıllar sertleşip siyahlaşır mı alexandirtede olduğu gibi? :97:
:KK55:

X