Diş Telinin Çene yapısına etkisi - diş teli ücretleri

KirmiziSatenGecelik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2015
573
1.190
28
Merhabalar. Alt ve üstte 2'şer tane olmak üzere çarpık dişlerim var. Fiyatları, 2 buçuk yıl kalacak olması, tel takılabilmesi için 2'şer sağlam dişimin çekilecek olması beni korkutuyor. Tüm bunlara değer mi sizce?

Bir de diş çekilmesi, tedavi süreci vs çenede oynamalara yol açtı mı sizde? Ben çene ve dudak konumum değişmesin istiyorum. Bazı insanların alt çenesinin ileri çıkıp belirginleştiğini gördüm. Ben dişlerim daha önde görünsün istiyorum, diş çektirirsem hizalandıklarında ağzımın içinde daha da geriye giderler, dudaklarım sönmüş gibi görünür diye korkuyorum. Her taktıranda mutlaka çene-dudak konumu değişiyor mu?

Son yıllarda dişteli tedavisi görenlerin fikirlerini alabilir miyim? Alt-üst dişler için ne kadar ücret ödediğinizi yazarsanız sevinirim.

2013 senesinde kullanmıştım yaklaşık 2 buçuk sene kullandım çenemde ya da dudağımda kötü bir değişim olmadı. Üst dişlerimde problem vardı halloldu sonuç çok iyiydi sıkıntınız varsa kesinlikle taktırın ömür boyu gözünüze batacağına bir an önce hallolsun bitsin sonuçta diş sürekli göze çarpıyor. Yıllar önce bile çok pahalıya yaptırmıştım özelde 4 buçuk 5 civarıydı şu an ne kadardır bilmiyorum ama en az bu kadar vardır yine .

Merhabalar. Alt ve üstte 2'şer tane olmak üzere çarpık dişlerim var. Fiyatları, 2 buçuk yıl kalacak olması, tel takılabilmesi için 2'şer sağlam dişimin çekilecek olması beni korkutuyor. Tüm bunlara değer mi sizce?

Bir de diş çekilmesi, tedavi süreci vs çenede oynamalara yol açtı mı sizde? Ben çene ve dudak konumum değişmesin istiyorum. Bazı insanların alt çenesinin ileri çıkıp belirginleştiğini gördüm. Ben dişlerim daha önde görünsün istiyorum, diş çektirirsem hizalandıklarında ağzımın içinde daha da geriye giderler, dudaklarım sönmüş gibi görünür diye korkuyorum. Her taktıranda mutlaka çene-dudak konumu değişiyor mu?

Son yıllarda dişteli tedavisi görenlerin fikirlerini alabilir miyim? Alt-üst dişler için ne kadar ücret ödediğinizi yazarsanız sevinirim.
Merhaba. Üst dişlerim inanılmaz aralıklıydı. Ön dişlerimde sempatik bir tavşanlık vardı. Bağdat caddesinde iyi bir ortodontist bulup gittik. Herkes iyi demesine rağmen hakkımı asla helal etmeyeceğim beni doğduğuma pişman eden biridir. Alt dişlerin dümdüzdür. Alt üst takıldı. Alt dişlerde kayma oldu. Ve artık sallanıyorlar. Asıl sorun üstte. Üst dişlerimdeki o özellikle ön tavşanlığım tamamen yok olup haddünden fazla geri gitti. Kim ne derse desin. Tel taktırmak benim için hayatımın pişmanlığıdır. Eğer gece uyurken diş gıcırdatma olayım olmasa lamine yaptırırdım bu uygulamadan sonra. Çok iyi düşün derim. 1 yıl aralıksız ağrı çekeceksin ve sonuç belirsiz.

Merhaba. Üst dişlerim inanılmaz aralıklıydı. Ön dişlerimde sempatik bir tavşanlık vardı. Bağdat caddesinde iyi bir ortodontist bulup gittik. Herkes iyi demesine rağmen hakkımı asla helal etmeyeceğim beni doğduğuma pişman eden biridir. Alt dişlerin dümdüzdür. Alt üst takıldı. Alt dişlerde kayma oldu. Ve artık sallanıyorlar. Asıl sorun üstte. Üst dişlerimdeki o özellikle ön tavşanlığım tamamen yok olup haddünden fazla geri gitti. Kim ne derse desin. Tel taktırmak benim için hayatımın pişmanlığıdır. Eğer gece uyurken diş gıcırdatma olayım olmasa lamine yaptırırdım bu uygulamadan sonra. Çok iyi düşün derim. 1 yıl aralıksız ağrı çekeceksin ve sonuç belirsiz.

Tam da korktuğum şeyi yazmışsınız. Benim de alt dişlerim düzgün. Diş çektirme olayı da hiç içime sinmedi zaten. Bir süre erteleyeceğim.

Tam da korktuğum şeyi yazmışsınız. Benim de alt dişlerim düzgün. Diş çektirme olayı da hiç içime sinmedi zaten. Bir süre erteleyeceğim.
Arkadaşımın ön dişleri üst üste. Çok değişik bir yöntemle dümdüz yaptılar. Tel takılmadı. Şu dönem zaten dişçiye gitme. Eğer tel diye kafana koyarsan yalnız üste takabilecek ortodontistler var. İyice araştırırsın. Ama o acıyı düşündükçe daha bi soğuyor insan

ben hiç taktırmadım ama oda arkadaşım 2 yıl kullandı
ön dişleri hem fazla büyük hem de ayrıktı, alt çenesi de öndeydi
dişlerini çektirmedi o, önce sadece tel kullandı
sonra doktoru arka dişlerinin oraya takması için lastik verdi, çenesini geriye çekmek için

sonuç şuan gülümsemesi çok güzel

Arkadaşımın ön dişleri üst üste. Çok değişik bir yöntemle dümdüz yaptılar. Tel takılmadı. Şu dönem zaten dişçiye gitme. Eğer tel diye kafana koyarsan yalnız üste takabilecek ortodontistler var. İyice araştırırsın. Ama o acıyı düşündükçe daha bi soğuyor insan

Ay bir de acısı mı vardı :KK43: Ağzın içini yara yaptığını biliyordum da, takılırken, takıldıktan sonra acı çekildiğini bilmiyordum.

ben hiç taktırmadım ama oda arkadaşım 2 yıl kullandı
ön dişleri hem fazla büyük hem de ayrıktı, alt çenesi de öndeydi
dişlerini çektirmedi o, önce sadece tel kullandı
sonra doktoru arka dişlerinin oraya takması için lastik verdi, çenesini geriye çekmek için

sonuç şuan gülümsemesi çok güzel
Öyle büyük sorunlar için takılması gerekli kesinlikle. Çünkü her halükarda ilk halinden güzel bir sonuç veriyor. Ama benim sadece iki dişimde problem var. Yani çenem dar olduğu için iki diş sırayı bozmuş vaziyette. Onlar yüzünden ön iki dişim de geri planda kaldı ve içe dönük görünüyorlar. Ay çok kararsız kaldım ya.

Öyle büyük sorunlar için takılması gerekli kesinlikle. Çünkü her halükarda ilk halinden güzel bir sonuç veriyor. Ama benim sadece iki dişimde problem var. Yani çenem dar olduğu için iki diş sırayı bozmuş vaziyette. Onlar yüzünden ön iki dişim de geri planda kaldı ve içe dönük görünüyorlar. Ay çok kararsız kaldım ya.
dişlerinizi görmediğim için bir şey diyemem ama güzel bir gülümseme için ön dişler önemli bence doktorunuza güveniyorsanız korkmayın. sonuçta çeneniz dar ve ordaki 2 diş fazlalık demek ki

invisalign yöntemini kullanın. Ben de tel taktırmıştım 9-10 sene önce epey eziyetli. Eşimin de ortodontik tedaviye ihtiyacı vardı, gittiği diş hekimleri çekilmesi gereken dişleri olduğunu söylediler. Hem diş çektirmek hem de telli gezmek istemediği için tedavi olmadı. 4 aydır invisalign tedavisi görüyor. Diş çektirmeye gerek kalmadı, çok daha konforlu ve dışardan pek belli olmuyor.

Bende diş çektirmekten ilk başta çok korkmuştum baya bi strese girmiştim hatta o dönem ne yapsam diye kararsız kalıp saçlarım beyazladı hala geçmedi. Sonuç olarak doktor eğer dişini çektir diyorsa bi bildiği vardır. Zaten çoğu doktor istiyor bunu ben farklı farklı doktorlar gezdim çektirmelisin dediler. Bi bildikleri var zaten dişin çarpık olmasının en büyük nedeni çene ve damak tam gelişmediği için yanlış emzirme gibi şeyler yüzünden dar gelişiyor çene.

Ama bazı arkadaşları görüyorum dişleri çok kötüydü dişlerini yaptırmışlar şimdi bem beyaz gülümsüyorlar. Yeni nesil dişler sağlıklı mı bilmiyorum ama normal dişlerden çok daha beyazlar.

Ben yaklaşık 3 sene kadar önce diş teli tedavisi gördüm. Oldukça memnunum, öndeki 1dişim üst üsteydi ve alt ve üst dişler doğru şekilde kapanmıyordu.alt ve üst çeneden 1er azı dişim çekildi. Çene yapım dardı çünkü. Tedavim 15 ay kadar sürdü. Diş diziliminden oldukça memnunum ve rahatça ısırabiliyorum artık. Ağrı konusunda da sadece diş teli her ay yeniden ayarlandığı için 2-3gün belirgin bir gerginlik ve morarmış gibi bir ağrı hissediliyordu. Genelde akşam saatleri bu ağrı belirginleştiği için erkenden uyurdum hissetmemek için. Sadece sabır gerektiriyor ve bir de ortodontistinizin tedavi konusunda kafa karışıklığınızı ve meraklarınızı gidermesi. Bu arada dudak şeklim değişmedi. Yakın çevremde tel tedavisi görenlerde de böyle bir şey görmedim.

Canım ben diş teli takıyorum 4 dışim çekildi hiç pişman değilim iyi ki de çektim. Evet alt çenem biraz öne geldi ben hatta biraz daha öne gelmesini istiyorum. 8000 ödedim.

Dişler bozukken şuanda dudak çene açınızda bozuktur. Cünkü carpik diş yanlış çene kapanişina sebep olur. Diş cekimine gelirsek elbettw yer darligindan çekim yapilir.
Boş yere kaygilaniyosunuz biran once tedaviyi olun. Teller çikana kadar dişler çene düzelicek. Tedavi guzelleştirir

Nasıl bir yöntem bilginiz var mı ?

2013 senesinde kullanmıştım yaklaşık 2 buçuk sene kullandım çenemde ya da dudağımda kötü bir değişim olmadı. Üst dişlerimde problem vardı halloldu sonuç çok iyiydi sıkıntınız varsa kesinlikle taktırın ömür boyu gözünüze batacağına bir an önce hallolsun bitsin sonuçta diş sürekli göze çarpıyor. Yıllar önce bile çok pahalıya yaptırmıştım özelde 4 buçuk 5 civarıydı şu an ne kadardır bilmiyorum ama en az bu kadar vardır yine .
Sakın ortodontik tedaviye başlamayın derim!!!!hemde sağlam 2 diş çekilecek yazık bence..ben tel tedavisi sonrası çok sıkıntılar yaşadım yüzüm deforme oldu 32 yaşımda...bonding denilen dolgu malzemeleriyle harikalar yaratılıyor

Ne gibi deformeler yaşadınız ?
Tedaviye başladım,açık kapanış(openbite) vardı bende...üstteki dişleri aşağıya çekince orthodontik tedaviyle yüzüm aşağı indi,nazolabial oluklar oluştu genç yaşta..burun kenarı çizgileri..ailem ve çevrem inanamadı deformasyona..Özel Kızılay Ortodonti Ağız ve Diş merkezinde yaptırmıştım,milyon kere pişmanım...dişlerim de hiç düzgün olmadı,şimdiki aklım olsa asla yaptırmazdım:KK43:((((

Tedaviye başladım,açık kapanış(openbite) vardı bende...üstteki dişleri aşağıya çekince orthodontik tedaviyle yüzüm aşağı indi,nazolabial oluklar oluştu genç yaşta..burun kenarı çizgileri..ailem ve çevrem inanamadı deformasyona..Özel Kızılay Ortodonti Ağız ve Diş merkezinde yaptırmıştım,milyon kere pişmanım...dişlerim de hiç düzgün olmadı,şimdiki aklım olsa asla yaptırmazdım:KK43:((((

Ben de kapanış bozukluğu yok fakat yamukluk var cok kararsızım. Üstte sadece bir dişte var onun için değmez diye düşünüyorum ama altta 3 dişte o problemi yaşıyorum ve çok gidip geliyorum gözümü karartıp sadece alta taktırsam mı diye ama bir türlü bilemiyorum 🙁

X