Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

Ne olması gerekiyor acaba , bir şeylerin gerek olması için 😅 cidden insanlar ilginç. Aynı çatı altında yaşadığın da ilginç olunca hiç çekilmiyor 😄 neyse motivasyona online devam. Size de geçmiş olsun . İdrar enfeksiyonunu ilaçla kısa zamanda atlatır zaten inşallah. Üstüste gelmesi kötü oldu hastalıkların sizde . Hastalık bitince tam gaz devam :)
Valla hocam yaz geldi artık hastalanmaz diyordum ama umduğum gibi olmadı. Cok sıcak diyorduk şimdi de sogudu havalar. Bu arada sizin cocuklara kim bakıyor? Ben kreşe gönderdikten sonra böyle çok hastalık yaşamaya başladık 😢 evde birine de emanet etmeye cesaret edemedim. Okulda bir hocamızın çocuğu 3 yaşında, konuşamıyor. Sanırım telefon, televizyon cok izletiyormuş bakan kadın.

Metabolizmayı bozmamak için 1200 kalori altına düşmemek gerekiyor diye biliyorum.
Dün böyle bir bilgiye denk geldim ben de 1300 kalori olarak değiştirdim o yüzden. Göz kararı giriyorum yediklerimin miktarını, ama bence daha fazla kalori alıyorum galiba. Özellikle yağ konusunu hiç dengeleyemedim 🤦🏻‍♀️
Çok geçmiş olsun. İye zor oluyor ama çabuk geçiyor
Grip, nezleye razıyım ama bu hastalık cidden zor oluyor. Ağrısı sızısı yok ama kusturuyormuş. Bunu da ilk kez duydum, çok şaşırdım. Eczane de muadil antibiyotik vermiş bize, bir yan etkisi olmaz umarim.

• Beğen
Reactions: rvl
Uygulamayı ben de yükledim tekrar. Hafta sonu evde değildik, pek diyet yapamadım ve bu sabah ölçüm alamadım yoktuk diye. Hafta sonu spor yapmadım ama iki gündür yüzüyorum.
Yüzme de cok etkili sanırım vücudu çalıştırmak için

• Beğen
Valla hocam yaz geldi artık hastalanmaz diyordum ama umduğum gibi olmadı. Cok sıcak diyorduk şimdi de sogudu havalar. Bu arada sizin cocuklara kim bakıyor? Ben kreşe gönderdikten sonra böyle çok hastalık yaşamaya başladık 😢 evde birine de emanet etmeye cesaret edemedim. Okulda bir hocamızın çocuğu 3 yaşında, konuşamıyor. Sanırım telefon, televizyon cok izletiyormuş bakan kadın.
Bizim bakıcımız vardı eve geliyordu, bir iki hafta önce rahatsızlandı ve devam edemedi. Eşim vardiyalı çalışıyor. Denk geldikçe genelde o bakıyor, zorda kaldığımızda da annem ya da kayınvalidem geliyor . Bizim tv internet ile açıldığı için gelen kişi açmasını beceremiyordu ben de açmıyordum giderken , özellikle de tembihliyordum telefon vermeyin diye. Yani ben varken izliyorlar zaten günlük bir saat hakları var. O da sadece belirli birkaç çizgi film. TRT çocuktakiler güvenli. Cartoon network , Disney vs açmadığınız sürece bence bir iki izleyebilir hocam , illaki tanışacak . Sadece sınır koyulması lazım diye düşünüyorum. Bu yaşlarda sınırı kavradıkları zaman ilerde kendi kendilerine o sınırı uygularlar. Bir de şu youtuber çocuklara ve ailelerine aşırı kıl oluyorum. Onları asla ne açarım ne de başka yerde açtırırım. Doyumsuzluğa yol açıyor çocukta çünkü . Bakıcıya bu konuları o zaman iyice tembihlemiştim . Sadece bir ara şu youtube da kaydırmalı kısa videolar var ya , ne olduğunu ben de o zaman öğrendim , ondan izletmişti. O konuda da konuşunca başka zaman izletmedi hiç. Kreşte hastalık çok oluyor çocuklar hiç hijyenik değil :) ama bağışıklığı güçlü olur hocam 😊

• Beğen
Selamlar

Dün akşam makarna yapmıştım ondan yedim 8-10 kaşık.
Bir de gündüz vakti bi top dondurma yedim.

Bugün ise saat 11.30 gibi badem ceviz hurma yedim.

Hala başka şey yemedim.
Yanımda 2 haşlanmış yumurta var.
Acıkınca yiyeceğim : akşam 17.00 de dersim var o sebeple , ne kadar geç yersem o kadar tok tutar.

Belki böylece tek öğün yapabilirim.

Bol su içmem gerek 🌸😬🫢
İddianın bitmesine tam 7 gün var.
Sonuçları merak ediyorum.
Şu an sabitim muhtemelen 72.2-72.4 arasıyım .
71-70 görürsem harika olur evelallah 🫶

Yarın akşam diş tedavim var akşam yiyemem. Hassas oluyor zaten dişler; su bile rahat içilmiyor.

• Beğen
Bugün spor yapmadım. Beslenmem bu şekilde oldu:
IMG_20240520_223516.jpg

Protein karbonhidrat dengesini tutturamadım, kalori aşımı var duruyor ama maksimum 1500 belirlemiştim, o yüzden sorun yok.

Yarın bende tartılacağım inşallah kilo vermişimdir yoksa motivasyonum düşecek, birde regl oldum oda etkileyecek sanırım 🥲Günlük Adım:10098 , Günlük 2.5 Litre Su
Bugün yine ılık limonlu su ile başladım
Sabah kahvaltı 11.30:1 yumurta, 4 yeşil zeytin, 1 dilim peynir, çeyrek yarım buğday ekmeği üstünse domates eritmesi, yeşil çay

Öğlen Atıştırmalık 14.30: kahve, 1 hurma

Akşam yemeği 18.30: 4 Yemek Kaşığı bulgur pilavı, 2 yemek Kaşığı yoğurt, biraz çorba, bolca Yeşillikli salata

X