Diyetteyken YiyebiLeceğimiz ŞeyLer

bambaskaben

48'Lik Çıtır :)
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2008
654
0
ArkadaşLar beLki de benim sorunLarımdan biri de diyetteyken ne yiyeceğimdir aiLemden gizLi oLduğu için de pek bir şeyLer yapamıyorum hep form bisküvilerle fln idare ediyordum şimdi sizden destek bekLiyorum değişik salata tarifleri falan zayıfLarken ne yiyorsunuz ne yemiyorsunuz? yardım Lütfen !!.. şutarafagitti

diyet ton balığından salata yapardım diyetteyken. bol yeşillik,kıvıcık,tere, domates, yeşil soğan, kırmızı lahana, üstüne ton balığı, ve çok az bir tatlı kaşığı zeytinyağı. zeytin yağı koymayın derler ama .ben koyuyordum. öbür türlü hışır hışır bir şey oluyordu. bir tatlı kaşığı da o kadar problem olmadı bende. ama salata öyle koca bir kase de olurdu.

Son düzenleyen: Moderatör:
diyet ton balığından salata yapardım diyetteyken. bol yeşillik,kıvıcık,tere, domates, yeşil soğan, kırmızı lahana, üstüne ton balığı, ve çok az bir tatlı kaşığı zeytinyağı. zeytin yağı koymayın derler ama .ben koyuyordum. öbür türlü hışır hışır bir şey oluyordu. bir tatlı kaşığı da o kadar problem olmadı bende. ama salata öyle koca bir kase de olurdu.

ya öyle salata bende yapıyorum arada ama yağ ve tuz oLmayınca tadı güzeL oLmuyor ya o kötü işte :1no2:

ben diyet yapmam, sadece dikkat ederim ve herkese de bunu tavsiye ederim...
siz öğrencisiniz ve gelişme çağındasınız anladığım kadarıyla bence sadece bisküvi ve salata sizin için yeterli değil, önce öğün oluşturmanız gerekecek...
öncelikle yasak olan şeyler vardır ki bunları biliyorsunuzdur zaten, yağlı yiyecekler, kızartmalar, cips, kuruyemiş, çikolata vs. bunları kesinlikle yemeyin....
bunun dışında normal yediğinizden biraz daha az yiyin... beyaz et tüketmeye çalışın... sabahları mutlaka güçlü bir kahvaltı yapın...
bisküviyi aralarda tüketin, bisküvi ile beslenmeyin, 2 taneyi geçmeyin, diyet gibi gözükse de kalorisi yüksek...
gün içinde taze sıkılmış meyve suyu suyu için, enerji verecektir vucudunuza hem de çok sağlıklı, ama taze sıkılmış olacak, marketlerde satılanlardan değil...
öğlenleri ızgara ya da sebze yiyin, pilav ve makarna yemeyin, canınız çok çektiyse iki kaşık yersiniz...
akşamları da salata yiyin yanında bir kase çorba ile... uyumadan 3 saat önce katı yemeyi kesin. limonlu yeşil çay içebilirsiniz...
sonra spor mutlaka haftada 3-4 kez yürüyüş, yazılabiliyorsanız spor salonu......
diyetten ziyade sağlıklı beslenmek ilkeniz olsun...

ya öyle salata bende yapıyorum arada ama yağ ve tuz oLmayınca tadı güzeL oLmuyor ya o kötü işte :1no2:

az tuz koyabilirsiniz az yağda...
tadı güzel sadece alıştığınız tattan farklı olduğu için yadırgıyorsunuz...
az zeytinyağı ve bol limon kullanın...
alışacaksınız...

yağ ve tuz koyun .o kadar da değil artık..... ha, bir de diyet tuzlar var. bir ara onlardan da kullanmıştım. yemeğime ve salatama koyuyordum.salatalara koymamanız gerekenler soslar. mayonez gibi.onu dışında zeytinyağını , abartmamak kaydıyla koyabilirsiniz.

spor saLonuna yazıLma gibi imkanım yok yürüyüşte her gün okula giderken ve dönerken yapabiliyorum onun dışında yine mümkün değil 8 de gidiorm 4 de çıkıorm okuldan okulda bitek form bisküvi yiyebiLirim ondan sonra eve gelince de çorba ve salatayı tercih etcem birde meyve işte bir de ben değişik salata tarifleri öğrenmek istiyorum bu konuda yardımcı oLan yok mu bana :sm_confused:

ya birde ben meyveLi sodaya bayıLıyorum bazen günde 2-3 ane bile içebiliyorum o kilo aldırır mı CADIARZU

kepekli sandeviç ekmeği alın arasına beyaz peynir, domates salatalık, biber koyun yanınızda getirin yiyecek bir şey bulamıyorsanız okulda...
aynı şekilde ton balıklı da yapabilirsiniz...
yanında da taze sıkılmış meyve suyu...
yemezseniz algınız düşer öğrencisiniz, bisküvi ile olmaz...
sodanın zayıflamaya etkisi yok sadece hazmettirir yediklerinizi..
ne kadar diyet yaparsanızda hareket hareket hareket...

X