düşman başına verilesi bir derdim var(ekstrasistol)

Mervem3399

Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2019
36
2
37
pandemi ilk başladığında kayınvalidemlerle aynı evdeydim evime dönemedim 5 ay birlikte kalmak zorunda kaldık.çok baskı ve stres altına girmiştim.tansiyonumda oynamalar falan oluyordu. sıkıntımı ne kadar tarif etsem az.5 ayın son iki ayında kalbim birden durur gibi olup aniden gümlemesiyle sarsılıyordum başta pskolojik dedim ama tansiyon aleti atısı yakaladıgında kalp sinyali veriyordu yani bu ek atım ciddi anlamda oluyordu... kalp doktorlarına gittim ekokardiyografi çekildi birşey çıkmadı şükür kalp temiz geçen haftada ritm holteri taktırdım. 24 saatte 941 kere ek atım oluyormus yani ekstrasistol. ben artık bununla yaşayamıyorum delirmek üzereyim. oyalanırken beynim meşgulken olmuyor pek ama aklıma gelince oluyor aylardır çekiyorum bu illleti ne yapacağımı şaşırdım benimle aynı durumu yaşayan arkadaşlar varmı? varsa yendinizmi bu illeti... bebek düşünüyordum bir düşük kaybım olmuştu ara vermiştik ama tam düşünürken kalp ritm düzenleyici ilaçlar kullanmak istemıyorum yokmudur yolu...

pandemi ilk başladığında kayınvalidemlerle aynı evdeydim evime dönemedim 5 ay birlikte kalmak zorunda kaldık.çok baskı ve stres altına girmiştim.tansiyonumda oynamalar falan oluyordu. sıkıntımı ne kadar tarif etsem az.5 ayın son iki ayında kalbim birden durur gibi olup aniden gümlemesiyle sarsılıyordum başta pskolojik dedim ama tansiyon aleti atısı yakaladıgında kalp sinyali veriyordu yani bu ek atım ciddi anlamda oluyordu... kalp doktorlarına gittim ekokardiyografi çekildi birşey çıkmadı şükür kalp temiz geçen haftada ritm holteri taktırdım. 24 saatte 941 kere ek atım oluyormus yani ekstrasistol. ben artık bununla yaşayamıyorum delirmek üzereyim. oyalanırken beynim meşgulken olmuyor pek ama aklıma gelince oluyor aylardır çekiyorum bu illleti ne yapacağımı şaşırdım benimle aynı durumu yaşayan arkadaşlar varmı? varsa yendinizmi bu illeti... bebek düşünüyordum bir düşük kaybım olmuştu ara vermiştik ama tam düşünürken kalp ritm düzenleyici ilaçlar kullanmak istemıyorum yokmudur yolu...
Stresi bırakmalısınız. Kahve alkol sigara tuketiyorsaniz bunlari bırakın. Cok yagli ve baharatli yemeklerden kaçının. Ayrica hastaliginizin ana nedeni ne. Iyi bir kardiyaloga gorunmelisiniz. Duzenli olarak kardiyak testlerinizi yaptirin. Vitamin ve mineral takviyeleri alin. Birazda paikolojik olarak strese sokup bu durumu yasiyor olabilirsiniz. Eger sadece bos zamanlarinizda farkettiginiz bir durum ise.

Aynı durum bende de var. Tam 7 yıl önce babamı kaybettiğim zaman başladı. Önce bende kalpte sorun olduğunu düşünüp bütün kontrolleri yaptırdım bir problem çıkmadı ama kalp atış hızı yüksek olduğu gibi ekstra atimlarin olduğu söylendi.
Stresten olabilir dediler.
Zaten stresten migren ataklarımda siklasmisti bu durumda 10 mg lik antidepresan kullanmaya başladım onun faydasını gördüm çok şükür..şimdi hergun olmuyor eğer stresli değilsem. Arada yaşıyorum bu berbat hissi sadece.
Rahat olmaya çalışın elinizden geldiği kadar inanın başka çaresi yok

Stresi bırakmalısınız. Kahve alkol sigara tuketiyorsaniz bunlari bırakın. Cok yagli ve baharatli yemeklerden kaçının. Ayrica hastaliginizin ana nedeni ne. Iyi bir kardiyaloga gorunmelisiniz. Duzenli olarak kardiyak testlerinizi yaptirin. Vitamin ve mineral takviyeleri alin. Birazda paikolojik olarak strese sokup bu durumu yasiyor olabilirsiniz. Eger sadece bos zamanlarinizda farkettiginiz bir durum ise.
yapılabilecek bütün tetkikler yapıldı nedeni bulunamıyor anlamadım bende... alkol sigara kullanmıyorum ama stressiz cok zor benım ıcın herseyi takan biriyim keske olmasam tesekkurler yanıt için

Şu ann çok şaşkınım aynısı bende var. Alanında çok iyi hekimlere göründüm.Kalpte hiç sorun çıkmadı, Süreç uzun sürdü herşeye baktılar ama holter takmadılar. Çünkü benimki diyelim bu ay oluyor bir daha 1 ay sonra oluyor, takibi çok zor daimi değil. Tedavisi nasılmış ? Stresli biriyim ama işin ilginç kısmı stresliyken değil de dinlenirken tatilde vs ortaya çıkıyor. Kahve çok içerim , günde 3 duble türk kahvesi gibi . Alkol sigara yok,Çok geçmiş olsun yaşadığım için biliyorum sürekli bu hislerdeyseniz sürekli ölecekmiş gibi bir his bu .

Aynı durum bende de var. Tam 7 yıl önce babamı kaybettiğim zaman başladı. Önce bende kalpte sorun olduğunu düşünüp bütün kontrolleri yaptırdım bir problem çıkmadı ama kalp atış hızı yüksek olduğu gibi ekstra atimlarin olduğu söylendi.
Stresten olabilir dediler.
Zaten stresten migren ataklarımda siklasmisti bu durumda 10 mg lik antidepresan kullanmaya başladım onun faydasını gördüm çok şükür..şimdi hergun olmuyor eğer stresli değilsem. Arada yaşıyorum bu berbat hissi sadece.
Rahat olmaya çalışın elinizden geldiği kadar inanın başka çaresi yok
biraz ara verse keske nefes alabılsem kendiliğinden de gecıyormus bazı yaşayanlar var beynımden cıktıgı an olmuyor zaten yada kendımı mesgul edınce ... psikologada gorundum oda bir ilaç verdi ama başlamadım :/şifalar dilerim umarım size de bir daha hiç olmaz

Şu ann çok şaşkınım aynısı bende var. Alanında çok iyi hekimlere göründüm.Kalpte hiç sorun çıkmadı, Süreç uzun sürdü herşeye baktılar ama holter takmadılar. Çünkü benimki diyelim bu ay oluyor bir daha 1 ay sonra oluyor, takibi çok zor daimi değil. Tedavisi nasılmış ? Stresli biriyim ama işin ilginç kısmı stresliyken değil de dinlenirken tatilde vs ortaya çıkıyor. Kahve çok içerim , günde 3 duble türk kahvesi gibi . Alkol sigara yok,Çok geçmiş olsun yaşadığım için biliyorum sürekli bu hislerdeyseniz sürekli ölecekmiş gibi bir his bu .
evet bendede dinlenme ve aklıma getirme durumunda oluyor dısarıdayken avm gezerken vs aklımdan cıkıyor olmuyor haliyle...holter nekadar ek atım olmus onun tespiti acısından cok yararlı arastırma hastanelerinde holter için sıra bulmak mesela aylar sonraya verılıyor ben ozelde yaptırdım cokta ücretli değil aklınızda bulunsun... ritm düzenleyici beta bloker tarzı ilaç verıyorlar ama kimine fayda etmıyor. tıpta da bu ekstrasistolun çözümü net değil malesef

evet bendede dinlenme ve aklıma getirme durumunda oluyor dısarıdayken avm gezerken vs aklımdan cıkıyor olmuyor haliyle...holter nekadar ek atım olmus onun tespiti acısından cok yararlı arastırma hastanelerinde holter için sıra bulmak mesela aylar sonraya verılıyor ben ozelde yaptırdım cokta ücretli değil aklınızda bulunsun... ritm düzenleyici beta bloker tarzı ilaç verıyorlar ama kimine fayda etmıyor. tıpta da bu ekstrasistolun çözümü net değil malesef
Ben tüm muayeneyi özelde yaptırmıştım. Ama holtere uygun değildim ilk süreçte. egk de çıkmadı çünkü diyorum ya kendini unutturuyor sonra tekrar geliyor. bir defa bu şekilde acile gittim tansiyonum o kadar yüksek çıktı ki tüm hekimler geldi falan alet bozuk sandılar 😂 panik atak falan diyenler oldu arkadaşlar arasında alakası yok , herkes teşhis koyuyor .

Evet stresli heyecanlı vs olanlarda oluyor.
Beta bloker işe yarıyor.
bir de gün içinde sakinleştirici çaylar içmeni öneririm.
Önemli bir şey değil.

Size 8 yıl süren hikayemi anlatıyım. Aynı sorun evlendikten sonra bende çıktı. Ekstrasistolün bi psikolojik nedenle olanı bir de kalp hastalığı kaynaklı olanı var. Eğer doktor kalbinizde bir sorun olmadığını söylediyse endişelenecek bir şey yok demektir. Biliyorum bunla yaşamak kolay değil evet çok sinir bozucu evet çok yıpratıcı ama bundan dolayı ölmeyeceksiniz. Ritm düzenleyici olarak beloc veriyorlar, ama bunu kullanmanızın bir anlamı yok hayat şartlarınızı değiştirmedikçe. Beloc da doğum kontrol hapı gibi kullandığınız sürece etki edecek bir semptom giderici çünkü, tedavi etmiyor. Stresinizi yönetmeyi öğrenmedikçe sağlık sorununuz kalbinize vurmazsa midenize, midenize vurmazsa beyninize veya başka yerinize vuracaktır. Bunu stresi ilk etapta ritm bozukluğu sonrasında da ağır bir panik atak dönemi yaşamış fakat şu an sağlıklı biri olarak yazıyorum. Hiçbir şey kendinizi bu kadar üzmeye değmez.

sakinleştirici çaylar var kesinlikle faydasını görürsünüz. ve bir de böyle anlarda durumun psikolojik olduğunu hatırlayıp nefes egzersizi yapın. bunların çok faydası var.

biraz ara verse keske nefes alabılsem kendiliğinden de gecıyormus bazı yaşayanlar var beynımden cıktıgı an olmuyor zaten yada kendımı mesgul edınce ... psikologada gorundum oda bir ilaç verdi ama başlamadım :/şifalar dilerim umarım size de bir daha hiç olmaz
Teşekkürler sizede ama dediğim gibi eğer psikoljik ise tek çaresi stresi düşürmeye çalışmak benim iyi gidiyordu bu pandemi döneminde yeniden başladı maalesef

Geçmiş olsun. Bir akrabam bu çarpıntı nedeniyle anjiyo tarzı bir operasyon geçirdi. Tam bilmiyorum ama kalbe giden ritmi bozan artık damarmı sinir mi tam bilmiyorum yaktılar. Ondan sonra düzeldi.

Ben de bu aralar bunu yaşıyorum ama coronadan dolayı korkudan gidemiyorum. Çok geçmiş olsun

Merhaba. Bu rahatsızlık bende de var. Çok büyük bir sıkıntı. Ben her gün ritim düzenleyici ilaç kullanıyorum, o yüzden artık yaşamıyorum. O kalp durmasını hissettiğim zamanları beynimden silmek istiyorum, çok zor zamanlardı.

Korkma gunde 15 ekstra atim normaldir.kahve cay az tuket,uykusuz kalma.kansizligin varsactedavi ol.bol temiz hava al.azaliyor.dusundukce artiyor panik ataga donusur,sen bunlari uygula,olunca de ki gunde 15 normal korkma de kendini telkin et.benim vardi gecti

Benim bundan 3 ay önce falan günde 1 yada 2 kez oluyordu çok stresli olduğum zamanlar .. Sonra geçti .. 3 gündür baya baya zorladı beni sanki ikili ikili atıyor gümleye gümleye .. çok kötü bişey ama stresle paralel bişey bence bu .. ben de doktora gittim kalbimde hiç bişey çıkmadı .. herşeyi stres yapıp takıyorum kafama .. kaygı bozukluğu yaşıyorum sürekli kafamda bi sürü şey .. takmayınca geçecek bence 🙏 keşke takmasak tabi ha deyince olmuyor ..

Merhaba. Bu rahatsızlık bende de var. Çok büyük bir sıkıntı. Ben her gün ritim düzenleyici ilaç kullanıyorum, o yüzden artık yaşamıyorum. O kalp durmasını hissettiğim zamanları beynimden silmek istiyorum, çok zor zamanlardı.
1 haftadır vasoxen beta bloker kullanıyorum ama asla etkısı olmadı. eşimle aram bozuldu hayatım kalmadı...ah kelimeler bile yetersiz aynı duyguları yaşamısız... bu sürede herkes bir şekilde mutluyken ben yaşadıgımda bu durumu isyan derecesine gelıyorum neden ben diye onca insan içinde beni mi buldu diye... öyle bir illetki gunduz kendımı sokaklara atıyorum saatlerce beyhude yürüyorum amaçsızca hiçbir şekilde olmuyor evime geldiğimde kitap okuma dizi izleme vs bu tarz hiçbir aktivite yapamıyorum anında yaşıyorum cunku ve sıklastı bu sıra 5 saniyede bir ardışık geliyor umarım bende yendim diye başlık açarım bir gün...

X