Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 38 17,2%
  • 2

OY: 52 23,5%
  • 3

OY: 24 10,9%
  • 4

OY: 32 14,5%
  • 5

OY: 20 9,0%
  • 6

OY: 14 6,3%
  • 7

OY: 11 5,0%
  • 8

OY: 8 3,6%
  • 9

OY: 7 3,2%
  • 10 ve daha çok

OY: 15 6,8%

• Ankete Katılan
    221
Takviye kullaniyor musunuz
Evet, omega 3, coenzim q10, folik asit kullanıyorum aylardır. Bir dönem 3 ay kadar biosteron kullandım ama olumlu bir etkisini görmedim. Yine bir ara 3 ay selenyum kullandım. Prowomen aldım ama onu genelde unutuyorum kullanmayı, 3-5 günde bir ancak aklıma geliyor😅 şimdi demire de başladım, son kan tahlilimde demir ve ferritin de düşük çıktı.

Evet, omega 3, coenzim q10, folik asit kullanıyorum aylardır. Bir dönem 3 ay kadar biosteron kullandım ama olumlu bir etkisini görmedim. Yine bir ara 3 ay selenyum kullandım. Prowomen aldım ama onu genelde unutuyorum kullanmayı, 3-5 günde bir ancak aklıma geliyor😅 şimdi demire de başladım, son kan tahlilimde demir ve ferritin de düşük çıktı.
Felixon da kullanabilirsiniz, glutatyon, melatonin takviyesi de alabilirsiniz.yumurta kalitesi dedginiz icin kullandigim takviyelerden yazayim dedim 😊

Benim de ferritin cok dusuk cikti, Demiri 2 gunde 1 2 tablet seklinde almaya basladim daha cabuk yukseltiyormus

Merhabalar hanımlar. Bu hafta 7 gün 2 farklı iğne 2 farklı ilaç almama rağmen hiç yumurtam büyümemiş. Acaba artık ümit yok mu? Ben bitik durumda mıyım yoksa diğer aylar oluşur mu? Amh0.2 yaş 27 ben sabah 5 oldu hala ağlıyorum bittim resmen

Merhabalar hanımlar. Bu hafta 7 gün 2 farklı iğne 2 farklı ilaç almama rağmen hiç yumurtam büyümemiş. Acaba artık ümit yok mu? Ben bitik durumda mıyım yoksa diğer aylar oluşur mu? Amh0.2 yaş 27 ben sabah 5 oldu hala ağlıyorum bittim resmen
Lütfen sakin kalmaya çalışın. Stres ve üzüntü olumsuz etkiliyor. Bu ilk tedaviniz miydi? İlkinde böyle oldu diye hep böyle olacağı anlamına gelmez. Belki ilaçlar size iyi gelmemiştir veya dozu size göre değildir. Bir dahakine farklı şeyler deneyebilirsiniz. Beslenmenize ve uykunuza dikkat ediyor musunuz? 8 saat gece uykusu çok önemli. Takviye kullanıyor musunuz?
Ben de aylardır tedavi görüyorum. Bu ay ilk defa yumurtam büyümedi, adetim de 11 gün gecikti, hala gelmedi. Çok ağladım ama napayım, zaman ne gösterecek bilemiyorum, bekliyorum öyle.

Canım benim yaşın çok genç senin artın yaşın tedavini gerekenleri yap hiç umursama üzüntü sürekli düşünce durumu kötüleşiyor sakin sabırlı ve neşeli olmaya çalış zamanı geldiğinde olur Allah’ ın izniyle sevgiler 😘💕🌹

Lütfen sakin kalmaya çalışın. Stres ve üzüntü olumsuz etkiliyor. Bu ilk tedaviniz miydi? İlkinde böyle oldu diye hep böyle olacağı anlamına gelmez. Belki ilaçlar size iyi gelmemiştir veya dozu size göre değildir. Bir dahakine farklı şeyler deneyebilirsiniz. Beslenmenize ve uykunuza dikkat ediyor musunuz? 8 saat gece uykusu çok önemli. Takviye kullanıyor musunuz?
Ben de aylardır tedavi görüyorum. Bu ay ilk defa yumurtam büyümedi, adetim de 11 gün gecikti, hala gelmedi. Çok ağladım ama napayım, zaman ne gösterecek bilemiyorum, bekliyorum öyle.

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim daha önce bir haşlama tedavisi oldum sadece Gonal kullanmıştım ona rağmen iki yumurtam büyümüştü ama aşılama negatif oldu şimdi yeme içmeme dikkat ediyorum sağlıklı besleniyorum vitaminlerimi alıyorum gluteni ve şekeri kestim ona rağmen olmadı sadece çok üzüldüm şu an bir hap kullanıyorum pazartesiye kadar vaktim var Eğer pazartesiye kadar yine büyümemişse herhalde tedavi başka zamana ertelenir. Sadece canım çok yanıyor. Maddi manevi çok yıpratıyor. Ben her şeye razıyım ama yeter ki olsun

Canım benim yaşın çok genç senin artın yaşın tedavini gerekenleri yap hiç umursama üzüntü sürekli düşünce durumu kötüleşiyor sakin sabırlı ve neşeli olmaya çalış zamanı geldiğinde olur Allah’ ın izniyle sevgiler 😘💕🌹
Beni cevabınız mutlu etti çok teşekkür ederim ❤️ sabır her şeyin ilacı. Sakin kalıp nasipse o güzel günleri göreceğiz

Bir gün ünlü bir mağazaya girdim. Öyle güzel öyle tatlı bir bebek montu gördüm ki onu almak için çok dua etmiştim. Hala aklım orada. Eşim baba olmayı çok istiyordu nişanlıyken. Şimdi de istiyor ama istemiyorum sen iyi ol yeter diyor ama biliyorum benden daha stresli ve heyecanlı. Onunla gidip evladıma bebek eşyaları almak istiyorum. O günler nasip olsun istiyorum

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim daha önce bir haşlama tedavisi oldum sadece Gonal kullanmıştım ona rağmen iki yumurtam büyümüştü ama aşılama negatif oldu şimdi yeme içmeme dikkat ediyorum sağlıklı besleniyorum vitaminlerimi alıyorum gluteni ve şekeri kestim ona rağmen olmadı sadece çok üzüldüm şu an bir hap kullanıyorum pazartesiye kadar vaktim var Eğer pazartesiye kadar yine büyümemişse herhalde tedavi başka zamana ertelenir. Sadece canım çok yanıyor. Maddi manevi çok yıpratıyor. Ben her şeye razıyım ama yeter ki olsun
Olur inşallah. Üstteki arkadaşın da dediği gibi yaşınız çok genç, bu yaşta yumurtalarınız da kalitelidir. Keşke ben de 27 yaşında olsam, o zaman daha umutlu olurdum.
Daha yolun başındasınız, hemen umutsuzluğa kapılmayın.

Olur inşallah. Üstteki arkadaşın da dediği gibi yaşınız çok genç, bu yaşta yumurtalarınız da kalitelidir. Keşke ben de 27 yaşında olsam, o zaman daha umutlu olurdum.
Daha yolun başındasınız, hemen umutsuzluğa kapılmayın.
Rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah. Yaş vs bahane rabbim verecektir ol desin olur inşallah. Ben çabuk üzülüyorum. Allahım hepimizin yardımcısı olsun inşallah

Tabi doktorunuz daha iyi bir bilir. Ama benim doktorum düşük rezervin doğal gebeliğe engel olmadığını söyledi özellikle genç hastalarda. Ben bu forumda düşük amh ile rahim filmi sonrası gebe kalan birkaç kişi görmüştüm. Belki de tıkanıklık vardır, ondan hamile kalamıyorsunuzdur. Benim de sağ tarafta tıkanıklık vardı, film sırasında basınçla açıldı. Tabi yine gebe kalamadım o ayrı konu😅
Benim hamile kalamamanın daha çok yumurta kalitesiyle ilgili olduğunu düşünüyor doktorum.
Yumurta kalitesini artırıp kalabilirsin 0,1 Amh 0,2 amh ile kaliteyi artırıp kalanlar var çok gördüm beslenme ile bir diyetisyenden yardım alabilirsin aslında bu konuda yumurta kalitesini artirmak için

Benim çok düşük 0,03 çıkmıştı 1 ay sonra 0,01 cikti labaratuvar farkı yoksa gerçekten düştü mü bilmiyorum ama bu şekilde iç acıcı değil yani durumum.
Labaruvar farkı da olabilir üzülme lütfen umutsuz olma çok okudum burda 0.01 amh ile hamile kalanları benimde düşük Allah hepimize nasip eder inşallah 🙏

Bende prp yaptırdım bu ay yumurta toplama yapılacak Allah’ın izniyle
İnşallah güzel sonuçlar alırsınız. Amh’ınız kaç? Muayenede kaç yumurta görülüyor? Kaç yaşındasınız? Bir de nerede kime yaptıracaksınız? Sonuçlardan bizi de haberdar eder misiniz? Kusura bakmayın çok soru sordum ama merak ediyorum, benim amh düşük ve yumurta sayım az, kalite düşük. Gerçekten faydası oluyorsa ben de düşünürüm prp’yi.

Çok sevindim canım, hayırlısıyla keseyi de görürsünüz, kalp atışını da duyarsınız inşallah. Ilk 3 ay bulantı,halsizlik olabiliyor normal karşılanıyor bunlar. Sabahlari uyanınca miden bulanırsa çubuk kraker iyi geliyor. Onun dışında abur cubur yemek sağlıklı değil tabii.
Bana gelecek olursak bu ay kendiliğinden adet oldum, yoğun bir kanama yaşadım. 4.gün doktora gittim her iki yumurtaligimda da birer tane folikül gördü doktor. Çok mutlu oldum. Tedaviye başlayabiliriz dedi ama ben nedense istemedim. Bu iğneler bana iyi gelmiyor. Bu ay sadece klomen kullandım, ve akışına bıraktım. Yaşımdan dolayı tüp bebek şansımın da yüksek olmadığını söyledi doktorum, eh doğal ile şansım aynıysa ne gerek var tüp bebeğe. Bakalım nasip. Bütün takviyelerimi bıraktım, sadece omepa q10 kullanıyorum. Nasibimde varsa olacak yoksa belki böylesi hayırlıdır diyorum.
Canım anca dönüyorum kusura bakma. Senin bu msjı yazdığın dakikalarda yoğun kanama ile soluğu doktorda aldım. Çok şükür keseyi gördük. Doktor olabilir böyle dedi ama içim hiç rahat değil. Cuma gün konrtol var. İnşallah bebeğim benimledir 🙏

Ben bu hafta çok yoğun bulantı yaşıyorum. Dediğin gibi kraker, galeta böyle şeylerle yaşıyorum gibi. Yemek asla yiyemiyorum. Bir yandan seviniyorum bebeğim benimle ki bulantım var diye, bir yandan da tabi baya zorlanıyorum. Çok şükür halime.

Canım aslında birer tane göründüyse keşke bu ay klomenle de olsa deneseydin. Benim sonuncu klomenle gelişmişti. Bak o tuttu. Tabi en doğrusunu sen bilirsin kuzum. İçinden nasıl geliyorsa öyle yap. Rabbim daha fazla sınamasın inşallah yaa. Gerçekten bu ne zor bir sınav, hep içim acıyor yaşadıklarımızı düşündükçe. Şuan çok şükür benim oldu ama kaybetme korkusu büyük 🙏😥 Rabbim mükafatını versin emeklerimizin

X