Duvar - Atv

pijema

Hamd olsun....
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2006
1.497
0
özel bir kanalda yeni bir dizi başladı Duvar diye başrol oyuncularının bazıları eğitimli olmayıp dizi için seçildikleri söyleniyo hele Taylan Güner Ahhh ahhhh daha önce kaybolan yıllarda oynamıştı. O zamandan beri takip ediyordum elimden geldiği kadarı ile dizinin fragmanlarını izleyince şok oldum konusu da güzel izleyin derimmm:1yes2: :1yes2:

ilk bölümünü cumartesi akşamı verdi izledim çok beğendim.ikinci bölümünü sabırsızlıkla bekliyorum.

duvar dızısı gercekten cok guzeldı onuda ızlemeye devam edıcem

Duvar...
Evet çok güzel bir film ama orjinalini seyretmeyenler için.
Filmin orijinali bizde CNBC-E de yayınlana The O.C isimli dizi. Film nerdeyse birebir taklit. Seyredenler bilir tek fark fakir çocuğu alan ailenin orjinalde avukat olması. Yinede seyredilebilir tabii ama Türk senaristlerin de daha üretici olması dileklerimi sunmaktan geri
kalmayacağım...

EGE=RYAN İKLİM=MARISSA

The O.C RYAN VE MARISSA
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

atv nın sevılen dizilerinin yanına duvar dizi yenı giriş yaptı arkdaslar cumartesi saat 22:00 baslayan dizi cok güzel bir gençlik dizi zeygın ve fakir olayı yaneeee
dizinin özeti söle:
Gecekondularla malikaneleri, Zenginlerle yoksulları, Kentlilerle göçenleri tek bir duvar ayırır... Yıkmaya kimsenin gücü yetmez. Çünkü bu kaderin ördüğü bir duvardır... Ve kırılan her genç kalp için duvara bir tuğla daha eklenir...

Bu söylemle çıkan Duvar; eğlenen gençleri anlatan dizileri tam aksine derdi olan gençleri anlatıyor. Tepecountry; malikanelerin olduğu etrafı korunaklı duvarlarla çevrili, güçlü güvenlik sistemleriyle korunan bir sitedir. Kurutepe ise onun tam karşısında yıllardır sessizce oturan bir gecekondu mahallesi… Ve onları ayıran bir duvar yükselir ortada… İki grup da birbirlerini hiç tanımadan, dokunmadan sakin sakin yaşarlarkan; yılbaşı gecesi zengin armatörün oğlu Taylan kırmızı Ferrari’siyle Kurutepe gençlerinden birine çarpar . Ve ölü genci bırakıp kaçar gider. Taylan olayı kimsenin görmediğini sanır ama yanılmıştır. Sevgilisi İklim ve Kurutepeli Ege her şeyi görmüştür… Ege Ferrari’nin arkasından koşmuş yetişememiş, Kurutepeli’ler ayaklanmış mahkemelerle uğraşmış ama hiçbir şey elde edememişlerdir. Ölen öldüğüyle, zengin olan ise Ferrari siyle kalmıştır.… Ama Ege ve arkadaşları sessiz kalmayacaklardır… Artık onları ayıran duvarlar yıkılmış, intikam saati gelmiştir… Aşkları, tutkuları, bambaşka hayatları ve ördükleri duvarlarıyla genç bir dünyanın kapıları ardına kadar açılıyor. Duvar’ın bir farkı da genç oyuncularıdır… Hiç birisi oyuncu değildir, sokaktan gelmiş ve hepsi enerjileri için seçilmiş, eğitilmiştir…
dizı 3bölümü ile ekrena geldi bu hafta sizi haberdar edebildigim kadar edicem buarada ege yanı taylan güner cok tatlı bekarlar izleyin bu diziyi evliler sizi unutmadımmmmmlaelaelaelaelae

İKLİM’DEN İKİ ZOR KARAR!

Mahalleli tayfasının partisinde Melisa ve Sude’yi yaşadıkları zor durumdan Ozan kurtarır. Kızlar siteye döner dönmez herkesi toplayıp olayları anlatırlar. İklim, Ege ile konuşmak için gittiği çatıda Ege’yi Yeşim’le beraber görünce birlikte olduklarını düşünerek bir daha onu aramamaya karar verir. İklim’in vermesi gereken daha zor bir karar vardır; kazada ölen Mahmut için tekrar dava açılmıştır ve artık nişanlısı olan Taylan’a karşı vereceği ifade onu hapse gönderecektir. İklim’in ifadesini değiştirdiğini duyan mahalleli gençler İklim’e karşı tavırları değiştirirler özellikle Şerife onu bağrına basar. İklim verdiği bu karar ile vicdanını rahatlatmıştır ama ailesini zor günler beklemektedir. İklim’in ailesinin yaşadığı maddi sıkıntıyı ve Taylan’ın babasına borçlu oldukları için nişanlandıklarını yeni duyan Ege’nin aklı karışır. Nedim Kale oğlunun hapisten çıkması için son kozunu da oynar. Mahalleli gençlerin en sevindikleri olay ise İsa’nın dönüşü olacaktır.

alıntıdır