Düzenli Evimiz & Hayatımız

Ahlak, sure,dua ezberi,akide
Sohpette değişiyor işte bugün ki konumuz Zikirdi🙂
Mesela zikir bağırarak veya raks edilerek değil her an huşu içinde sessiz bir eda ile Allah'ı anmak zikir çekmek.
La ilahe illallah'ın önemi.
La havle bela kuvvete illa billahil aliyyul azim.bu zikirin önemine bak istersen çok etkileydi.🙂
Eğer ki ilim almak istersen temel İslami bilgiler, Kur'an tecvit,siyer ve mutlaka akide öğrenmeni tavsiye ederim.Tefsir de var tabi ama zamanla inşallah🙂
Maşallah ne kadar güzel 😍
Rabbime şükür bu ilimleri öğrenmekle nasiplendim ama siyer ilmini daha da detaylı öğrenmeyi çok isterim. Tefsir ilmi zaten muazzam... hiç birinin sonu yok hepsi çok güzel ❤️ hep talebe olsam keşke 🥲

Gerçi şuan talebeyim aslında ama ders çalışmıyorum 🙄
Bi cesaret ilahiyat okuyayım dedim ama bakalım çalışmam lazım dersler birikti bende is yok yani zamanim kalmiyor 🫠🫠

Maşallah ne kadar güzel 😍
Rabbime şükür bu ilimleri öğrenmekle nasiplendim ama siyer ilmini daha da detaylı öğrenmeyi çok isterim. Tefsir ilmi zaten muazzam... hiç birinin sonu yok hepsi çok güzel ❤️ hep talebe olsam keşke 🥲

Gerçi şuan talebeyim aslında ama ders çalışmıyorum 🙄
Bi cesaret ilahiyat okuyayım dedim ama bakalım çalışmam lazım dersler birikti bende is yok yani zamanim kalmiyor 🫠🫠
Maşallah canım Rabbim ilim alıp yaşamayı da nasip etsin🤲❤️
Valla bende de Allah'ın mescidlerine karşı inanılmaz bir sevgi var içimde.🥲
Orada hep beraber namaz kılmak bambaşka hissettiriyor.🥲

Yok yaa çok güzeller bence mis gibi
Kurabilere ayrı zaafım var 🫠🫠
Anne olana kadar tatlı kurabiye hiç sevmezdim🙃
Lohusaliktan bana yadigar kaldı kurabiye sevdası 🫠🫠
Bence zararlı yanlarını düşünürsen hiçte güzel değiller😅
Arada tabi yenir ama her gün Ramazan da tatlı yiyenler oluyor ben çok şaşırmıştım ben yiyemem mesela.😅
Çok pahalı olmasa bir de kuru yemiş miss gibi ceviz, fındık, badem, kuru kayısı yiycen ohh hemde sağlıklı.🙃

Amin inşallah istediğim kilo 55 güncel kilom 78 😪 chocolita görmesin 😢
Şaşırdım attım çünkü 55 çok zayıf değil mi yaa😬
Ben 62 yim galiba en son bakmadım.
Doğumdan sonra 54,56 arasiydim gören herkes üzülerek Teneffüs çok zayıflamış diyordu🤣
Kemiklerim ince avantajim ama yüzümden eriyorum o yüzden ben çok zayıflık taraftarı değilim.😁

İnsanoğlu guş misali
IMG_7893.jpeg

Ahır zaman 😔

X