Elektrikli Süpürgeler Dyson ve Xiaomi arasında secim

sarimsaklasaktasarmalasak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2017
24
19
Arkadaşlar şarjlı bir süpürgem olsa elim ayağım olur diye düşünüyorum, malum pandemi sürecinde çoluk çocuk hep beraber evde olunca normal süpürge canıma ot tepti artık. Bı süredir para biriktirdim bu konu için ama şuan tamda yumurta dayanmisken arada kaldım. Dyson kalitesi sorgulanmaz bile ama fiyat olarak çok fazla hele şuan ki ekonomik krizde, Xiaomi için iyi diyen kadar iyi değil yorumunuda duydum "özellikle robot süpürgesi için ama". Şimdi durum şöyleki 1 defa alacağım bir ürün acaba Xiaomi daha ucuz diye alsam pişman edermi yoksa gözümü karartıp Dyson mu almalıyım. Dyson un servis sorunu var diye duydum birde. Kullan ve fikri olanlar cevaplayabilirmi acaba 🙏☺️

Ben hiç dusunmeden robot süpürge alırdım. Koltuk temizliği için hafif küçük bir şey olsun gibi bir isteğim varsa da standart bir dik süpürge ve upuzun uzatma kablosu alirdim.
Robot süpürge için eşyalarım çok uygun değil maalesef bende başta düşünmüştüm ama ya tamamen ayaklı yada tamamen zemine bir olmazsa iyi temizleniyor diyorlar ve birkac robotu olan arkadaşım bir odayı kendim şüphdüpürsem 10 dk robot supuruyo 1 saatte diyor. Birde sürekli peşinde dolaşıp sandalyeyi vs çekmek yer açmak zorunda kalıyorum dedi. Şarjlı süpürge bana şu açıdan mantıklı geliyor mesela yemek mi yedik hop hemen iki dk masa altına çocukların döktüklerini supururum, kedinin mamasını dökülmüş hemen çekerim açıkçası artık kabloluyu günde önkere açmaktan iflahim kurudu 😔

Robot süpürge için eşyalarım çok uygun değil maalesef bende başta düşünmüştüm ama ya tamamen ayaklı yada tamamen zemine bir olmazsa iyi temizleniyor diyorlar ve birkac robotu olan arkadaşım bir odayı kendim şüphdüpürsem 10 dk robot supuruyo 1 saatte diyor. Birde sürekli peşinde dolaşıp sandalyeyi vs çekmek yer açmak zorunda kalıyorum dedi. Şarjlı süpürge bana şu açıdan mantıklı geliyor mesela yemek mi yedik hop hemen iki dk masa altına çocukların döktüklerini supururum, kedinin mamasını dökülmüş hemen çekerim açıkçası artık kabloluyu günde önkere açmaktan iflahim kurudu 😔
Elektrikli süpürge ile 10 dk temizliyor ama o temiz odaya bir de robotu salsin baksin neler çıkıyor temiz sandigi evden. Sesi yok kalabalığı yok. Bence elektrikli ile kiyaslanmaz bile. Dyson ile kiyasliyorsa tamam ona bir sey diyemem.

Elektrikli süpürge ile 10 dk temizliyor ama o temiz odaya bir de robotu salsin baksin neler çıkıyor temiz sandigi evden. Sesi yok kalabalığı yok. Bence elektrikli ile kiyaslanmaz bile. Dyson ile kiyasliyorsa tamam ona bir sey diyemem.
Zaten normal dik supurgelerden değilde Dyson v11 almayı planlamistim ama bakarken Xiaomi g10 gibi bişeye denk geldim. Aynı gibi görünüp üçte biri fiyatına. O çok kafamı kurcaladi. Ucuz diye aldanıp iki gün sonra pişman ederse verdiğim parada çöp olur diyorum ama ya gerçekten muadiliyse diye de düşünmeden edemiyorum. Bir kaç videosuna baktım ama kurulum vs anlatıyorlar bire bir bı kiyaslamasina hiç denk gelemedim maalesef

Evimde cift haneli sayida patili var.

Supurge bizde yaşam damarlarindan biri :)

Dyson v11 ile xiaomi mop pro robot kullaniyorum.
Evet kendin 5 dakikada yapacagin isi robot 45 dakikada yapiyor. Ama kendi kendine yapiyor.
Ben yemek yaparken, ben oglumu yikarken, ben bahceyi sularken...
Cok guzel toz topluyor, ama saatlerce de calissa bazi seyler kalabiliyor. Bir evin tek supurgesi olabilecek capta bir cihaz degil, gunluk toz tüy toplamak icin benim kurtaricim :)
Detayli temizlik icin, hizli olmasi gereken temizlik icin dyson kullaniyorum.

Ihtiyaciniz belirleyici olsun.
Standart bir supurgeye gore robot cok guzel toz topluyor.
Robota göre de dyson cok guzel topluyor.

Evimde cift haneli sayida patili var.

Supurge bizde yaşam damarlarindan biri :)

Dyson v11 ile xiaomi mop pro robot kullaniyorum.
Evet kendin 5 dakikada yapacagin isi robot 45 dakikada yapiyor. Ama kendi kendine yapiyor.
Ben yemek yaparken, ben oglumu yikarken, ben bahceyi sularken...
Cok guzel toz topluyor, ama saatlerce de calissa bazi seyler kalabiliyor. Bir evin tek supurgesi olabilecek capta bir cihaz degil, gunluk toz tüy toplamak icin benim kurtaricim :)
Detayli temizlik icin, hizli olmasi gereken temizlik icin dyson kullaniyorum.

Ihtiyaciniz belirleyici olsun.
Standart bir supurgeye gore robot cok guzel toz topluyor.
Robota göre de dyson cok guzel topluyor.
Tam bahsettiğim aslında bu. Şuan için ikisinide alacak bütçem yok bu yüzden Dyson mu Xiaomi mi diye arada kaldım. Aslında Xiaomi alsam robot için parakalir ama Xiaomi dikey yüzümü guldururmu pişman edermi bilemedim. Dyson zaten bu konuda duayen ama arada okadar büyük bı fark varmı acba dedirtiyor.

Başlık seçenekleri vs nasil karcher marka olarak çok iyi bir marka tabiki bir kaç videosunu arastirmaliyim gibi 😊😘
Güzel bi inceleme videosu var youtubeda. Tek takıldığım tam performans az süre çalışıyo. Nolur sanki koltuk yer duvar ne varsa cayır cayır full kapasite çalışsa şöyle bi saat. 🤣🤣

Tam bahsettiğim aslında bu. Şuan için ikisinide alacak bütçem yok bu yüzden Dyson mu Xiaomi mi diye arada kaldım. Aslında Xiaomi alsam robot için parakalir ama Xiaomi dikey yüzümü guldururmu pişman edermi bilemedim. Dyson zaten bu konuda duayen ama arada okadar büyük bı fark varmı acba dedirtiyor.

Xiaomi dikeyle ilgili hic bir fikrim yok belki o da cok iyidir. Fiyati da iyiyse elbette almaniz avantajli olur.
Ama sunu soyleyebilirim, dysona verdigim paraya hic uzulmedim, yuksek meblag olmasina ragmen hakediyor dedim.

Xiaomi dikeyle ilgili hic bir fikrim yok belki o da cok iyidir. Fiyati da iyiyse elbette almaniz avantajli olur.
Ama sunu soyleyebilirim, dysona verdigim paraya hic uzulmedim, yuksek meblag olmasina ragmen hakediyor dedim.
Bişey soyliyimmi aslında içten içten duymak istediğim buydu biliyomusunuz. Esim diğerini gösterip üçte biri diyince vicdan yaptım sonuçta zorlu bı surecteyiz. Ama Dyson mutlaka memnun eder bundan eminim. Üzülüyorum ama sonuçta bir defa alabileceğim birşey. Yani esim tabi temizlik yapmayan gillerden ve hangisi da memnun eder bilmiyor o işin sadece maddi tarafıyla ilgileniyor

Dyson un bu kadar işe yaratacağını düşünmemiştim

Ama ille de 11 olması gerekmez zira büyüdükçe ağırlaşıyor fiyatı da artıyor

Bende v7 var ben ondan da çok memnunum

3+1 evimi bir şarj ile süpürüyor ama halı vs olunca biraz daha çabuk biter şarj
Buda çok mantıksal v11 düşünmenin tek sebebi son çıkan olursa teknolojisinin daha ilerlemiş olması sebebiyle daha uzun ömürlü olur diye dusundum

Buda çok mantıksal v11 düşünmenin tek sebebi son çıkan olursa teknolojisinin daha ilerlemiş olması sebebiyle daha uzun ömürlü olur diye dusundum

Ben 7 aldığımda 8 ve bir üstü vardı

Ama dakikasını artırıyoruz kapasitesini artırıyoruz deniyor ama temel aynı

Sonuçta temizliği kolay, hemen çöpe dökülüveriyor iki kere döksek de sıkıntı değil

Bence kendi sitesinden diğer modeller var mı bakın derim

Bişey soyliyimmi aslında içten içten duymak istediğim buydu biliyomusunuz. Esim diğerini gösterip üçte biri diyince vicdan yaptım sonuçta zorlu bı surecteyiz. Ama Dyson mutlaka memnun eder bundan eminim. Üzülüyorum ama sonuçta bir defa alabileceğim birşey. Yani esim tabi temizlik yapmayan gillerden ve hangisi da memnun eder bilmiyor o işin sadece maddi tarafıyla ilgileniyor

Ama ben de yaniltmak istemem eger xiaominin performansi yakinsa ve fiyat 3te 1 ise ben de üzülmeye başlayabilirim.

Alsam mi almasam mi diye dusunurken 5500den 4500e indi kendi sitesinde. Ben 4500e aldim cok guzel oldu aslinda. Suan artmistir sanirim iyice fiyatlar 😐

Son güçte kaç dk çalışıyo?

60 dk

X