El ve tırnak bakımı

gve

Meriç Ege
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2014
2.113
3.363
20180912_103547.jpg
Merhaba bakımlı kk hatunları Eğer topiğimdeyseniz sizde tırnak bakımına önem verenlerdensiniz. Şuan resimde gördügünüz tırnakların bakımı bir hafta önce yapıldı :KK52: Eskisi ve yenisi arasındaki farkı görebilmek adına bu gün bu resimle başlamak istedim. Bundan 6 ay önceye kadar çok çabuk katına ayrılan tırnaklara sahiptim. İnce cansızo_O bu sorunum Neutrogena el ve tırnak bakımı kremiyle tanışana kadarmış :KK54: Manikürü evde kendim yapıyorum. Tırnak etlerimi kesmiyorum. Bir sonraki paylaşımda tırnaklarımın bakım yapılmış haliyle birlikte kullandığım diğer ürünleri paylaşacağım :KK31:Bu topikte benim motivasyon aracım olsun:KK37:

Son düzenleme:
Tirnak bakimini bu kadar abatacak birsey yok bence.
Benim de azicik uzasa kırılan soyulan ve asla uzatamadigim tirnaklarim vardi. Nemlendirici ve iyi bir tirnak guclendirici gayet yeterli oluyor. Tirnagi azicik uzayan 10 tane ürünün paylasiyor şu zamamlarda. :KK70:

Tirnak bakimini bu kadar abatacak birsey yok bence.
Benim de azicik uzasa kırılan soyulan ve asla uzatamadigim tirnaklarim vardi. Nemlendirici ve iyi bir tirnak guclendirici gayet yeterli oluyor. Tirnagi azicik uzayan 10 tane ürünün paylasiyor şu zamamlarda. :KK70:
Burası tırnak bölümü tatlım gayet normal değil mi tırnak bakımı yaplaşmamız :halay::halay:

Burası tırnak bölümü tatlım gayet normal değil mi tırnak bakımı yaplaşmamız :halay::halay:

Normal de her seferinde yeni birsey kesfediliyormuş gibi ayni konu açilmasi cok gereksiz... zaten en fazma 2-3 kisi bakar kimse ilgilenmeyecek. :) Kolay gelsin.

Normal de her seferinde yeni birsey kesfediliyormuş gibi ayni konu açilmasi cok gereksiz... zaten en fazma 2-3 kisi bakar kimse ilgilenmeyecek. :) Kolay gelsin.
Tatlım ben daha kullandığım ürünleri paylaşmadım ki :kahve: Kimse ilgilenmeyecek diyorsunuz da zaten ben kendimi teşvik etmek amaçlı bir konu açtım. Eksik ve hatalı bir bakım uygularsam da eleştiri almak için yani o_O Size de kolay gelsin.

Öküz gibi tırnaklarım var ojem soyulmuş olmasaydi atardim su an ama silemye cok useniyorum simdi :KK70:

• Beğen
Reactions: gve
Öküz gibi tırnaklarım var ojem soyulmuş olmasaydi atardim su an ama silemye cok useniyorum simdi :KK70:
Evet ya ojeler soyuluyor. Ben sürmeyide beceremiyorum. Bu yüzden hep cila kullanıyorum :KK70:ama kullanabilen kadınlara çok yakışıyor. Ben sürünce hemen bozuluyor :KK57:

Evet ya ojeler soyuluyor. Ben sürmeyide beceremiyorum. Bu yüzden hep cila kullanıyorum :KK70:ama kullanabilen kadınlara çok yakışıyor. Ben sürünce hemen bozuluyor :KK57:
Ben soymaya bayilirim ojeleri...
Oje surmekte ne var kiz cok basit
Hep dene dene sil alişirsin zaman icinde...

• Beğen
Reactions: gve
Ben soymaya bayilirim ojeleri...
Oje surmekte ne var kiz cok basit
Hep dene dene sil alişirsin zaman icinde...
Bir poşet ojem vardı arkadaşıma verdim.Kullanmayı beceremediğim halde alışverişlerimde renkleriyle çok cezbettikleri için almıştım. :işsiz: Ama nude ojelere bayılıyorum.Bir gün tekrar denerim :KK200:

Selam kızlar. Sizlere kendi uyguladığım bir kaç metoddan bahsedeceğim.Tırnağıma oje sürmeyi pek sevmiyorum.Genelde tırnak sertleştiriciler kullanıyorum. Bunları çıkartırken de yine bu tırnak sertleştiriciyi tırnağımın üzerine sürüp 3 sn bekletip hemen pamukla siliyorum. Yani aseton kullanmıyorum.Tırnağımı kısaltma işlemini kağıt törpüyle tek taraflı törpüleyerek yapıyorum böylece tırnağın kat kat ayrılması engellenmiş oluyorum. Tırmak beyezlatma işlemini 2 haftada bir diş macununu tırnağımın üzerine sürüp sadece tırnaklarımda kullandığım orta sertlikteki diş fırçasıyla fırçalıyorum.Tırnak bakımında dışarıdan yapılan bakım kadar içeriden de desteklenmesi gerektiğine inananlardanım. Bu konuda ceviz, badem, fındık gibi yağlı tohumlar yanında kabak çekirdeğine de beslenmemizde yer ayırmamız gerektiğini düşünüyorum. Pekmez gibi bir çok vitamin bulunduran bir kahvaltılığı da sevmek önemli bir unsur :KK52:

arkadadşalartırnak önemlidir, görünen yerde olduğu için göze batar, bir kadın olarak güzel bakım yapmamız gerek diye düşünüyorum

X