Elektrikli Süpürgeler ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE BİLGİMİ PAYLAŞIYORUM, BOŞUNA PARA VERMEYİN!!!

öyle bir şey olamaz. onun soruınu başkadır. motor boğulmuş, toz kaçmıştır yani. motor hatasıdır.
tek birşeye katılırım ve eklerim : Arçelik ve diğer tüm markaların Çinde fabrikaları var. bu yüzdenden made in china yazanlardan uzak durun. mesela tefalde cinde başka ülkelerde tava tenzere üretir ama madi in france olan almanız gerekir.
faaakkaaattt : made in germany yazar ama menşeei çin olabilir. bu ne demek : parçalar cind üretilmiş almanyaya gelmiş. almanya da da birleştirilmiş. :KK70: durum kötüüü

Bu konuda araştıran bilgi sahibi olan insanlar bunu bilir zaten ama süpürge almak için alanlar bilmez :)
Yine de belirli markalar bu sınırı pek aşmazlar.

evet filtresi var.
evim küçük, bana yetiyor ya, eskisi büyüktü daha iyiydi çekim gücü ama, kablo derdi, nereye koyacağım derdi vardı, ben de anneme verdim, buna geçtim.

Kablolular sıkıntı ya. Bir de sarjliyi sadece kullanacağın zaman doldurup her zaman şarjda bırakmazsan cabuk bozulmaz. Omru daha uzun gider.
Belki ilerde ben de alırım bir tane.
Güle güle kullan canım

Motorla ilgilenen ilgili kişilere danışın test etsinler artik firmaların bu konuda bile yalan yazdıkları oraya çıkacaktır.
Kendim test ettim yani.
danışmama gerek yok ki..ben zaten biliyorum sorunun neden kaynaklandığını...nasıl tamir edileceğini..
ama gene de saol.

bu bilgiler için çok teşekkür ederim kendi adıma
6 senelik emektar Thomas'ım motoru yanıp değiştikten sonra teklemeye başladı ben de arayıştaydım. Verdiğiniz linki bir hevesle açtım ama "torbalı" ibaresini görünce hayalkırıklığına uğradım.
Kullanımı zor olmasına rağmen süpürgem sulu ve evde doğru düzgün toz olmaz sanki hava bile temizleniyormuş gibi olur.
Ailece alerjik reaksiyonlar gösteriyoruz ve alerjik astım belirtilerine sahibiz o açıdan toz torbalı süpürge benim için mümkün değil.
Sulu süpürgelerde Thomas gerçekten mükemmel ama bulunduğum şehirde yetkili servisi yok ve orijinal parçaları çok pahalı.
Araştırmalarınıza sulu ve siklonik ya da ikisi birlikte türleri de dahil ederseniz çok sevinirim :dondurma: takipteyim :spor:

Bu konuda araştıran bilgi sahibi olan insanlar bunu bilir zaten ama süpürge almak için alanlar bilmez :)
Yine de belirli markalar bu sınırı pek aşmazlar.

Kablolular sıkıntı ya. Bir de sarjliyi sadece kullanacağın zaman doldurup her zaman şarjda bırakmazsan cabuk bozulmaz. Omru daha uzun gider.
Belki ilerde ben de alırım bir tane.
Güle güle kullan canım
benim kablolu taaa çeyizden :KK70: yeni değil 15 yıl olmuştur. ilk çıkan elipsolardan :KK70:
bende şarjlı almam ve tavsiye etmem.

bu bilgiler için çok teşekkür ederim kendi adıma
6 senelik emektar Thomas'ım motoru yanıp değiştikten sonra teklemeye başladı ben de arayıştaydım. Verdiğiniz linki bir hevesle açtım ama "torbalı" ibaresini görünce hayalkırıklığına uğradım.
Kullanımı zor olmasına rağmen süpürgem sulu ve evde doğru düzgün toz olmaz sanki hava bile temizleniyormuş gibi olur.
Ailece alerjik reaksiyonlar gösteriyoruz ve alerjik astım belirtilerine sahibiz o açıdan toz torbalı süpürge benim için mümkün değil.
Sulu süpürgelerde Thomas gerçekten mükemmel ama bulunduğum şehirde yetkili servisi yok ve orijinal parçaları çok pahalı.
Araştırmalarınıza sulu ve siklonik ya da ikisi birlikte türleri de dahil ederseniz çok sevinirim :dondurma: takipteyim :spor:
bende alerjik biriyim hemde üst seviye. sulu olan evet tozu çamur yaptığı için ve hava atım merkezinden toz atmadığı için bizlere uygun.
Thomas da iyidir. siz servise yeniden danışın. motorun teknik özelliklerine bakmak lazım neden aynı performansıu göstermiytor diye.ki muhtemelen eski motordan yoktu uyumlu gelen düşük perf. bir motor taktılar.

benim kablolu taaa çeyizden :KK70: yeni değil 15 yıl olmuştur. ilk çıkan elipsolardan :KK70:
bende şarjlı almam ve tavsiye etmem.

Annemde fakir darky kullanıyordu ben de memnundum ama kablosunu sar bilmem ne uğraşmak zor geliyor.
Rapido şarjı dolu olunca işimi görüyor.
Sarjlilari türk milleti yanlış kullanıyor o yüzden cabuk bozuluyor.
Sürekli sürekli şarjda tutuyorlar.

Demek istedigimi anlamadiniz.
Ortada sorun yok, tamir edilecek durum yok
Firma fason :)
350 yazıyor ama 250 anca çıkıyor mesela.
yahuı seni anladım :KK70:
diyorum ki fason mason motorun gücü belli ise ve bu güc beklenen gibi değilse başka bir arıza vardır.
yada en en kötü ihtimal . kutu üzerinde yazan ile içine koydukları motor aynı motor değildir.

bende alerjik biriyim hemde üst seviye. sulu olan evet tozu çamur yaptığı için ve hava atım merkezinden toz atmadığı için bizlere uygun.
Thomas da iyidir. siz servise yeniden danışın. motorun teknik özelliklerine bakmak lazım neden aynı performansıu göstermiytor diye.ki muhtemelen eski motordan yoktu uyumlu gelen düşük perf. bir motor taktılar.

ikinciyi de Thomas alayım diyorum ama hem pahalı hem hantal fakat performans iyi.
dediğim gibi yetkili servisi olmadığı için bayiliğini bırakmış olan adama götürdüm o da muhtemelen düşük düzey bir motor taktı sesi bile garip. neyse bakalım belki siz sululara yönelirsiniz ben de sebeplenirim bilgilerinizden :KK48:

ikinciyi de Thomas alayım diyorum ama hem pahalı hem hantal fakat performans iyi.
dediğim gibi yetkili servisi olmadığı için bayiliğini bırakmış olan adama götürdüm o da muhtemelen düşük düzey bir motor taktı sesi bile garip. neyse bakalım belki siz sululara yönelirsiniz ben de sebeplenirim bilgilerinizden :KK48:
sulum da var onu buraya getirmedim. suyu dök koy belli bir seveyede ayarla hım kım kım bana zor geliyor :KK70:
toz torbayı al at misler gibi. :KK70:

Arçelik 4240 s kullanıyorum memnunum. .
2400 çekim gücü. .
o çekim-emiş gücü değil işte bunu anlatmaya çalışıyoruz. o enerji çekim gücü.
o 2400 e bakıp : 100 tl lik makine ile aynı özellikte makineye 800 tl verip alıyorsunuz
!!!

Miele dururken arçelik de neymiş :)
miele nin makinelerini incelemedim.
ama yazdımda : bu ürünü alın demiyorum. bu ürünü ben alabilirim, sizde kendinize göre araştırın. ama araştırdığınız makinelerde şu ve şu noktalara dikkat edin !

Elektrikli süpürgelerden yana çok çektim senelerce, tanınan, iyi marka süpürge alıyordum, çok değil 1 yıl sonra motoru yanıyordu, haydiii servise, motor değişir gelir 6 ay sonra yine süpürgeden dumanlar çıkar, eşim süpürgeyi hışımla çöpe atar:KK70:

22 yılda kaç tane süpürge aldım, kaç kere servis aşındırdım, kaç süpürge çöpe gitti ne siz sorun ne ben söyleyeyim, bazıları alır 10 yıl kullanır, ben alırım senesine yanar murdar olur.
Bende taktik değiştirdim 5 sene kadar önce, süpürgeye dünya para bayılıp 1 sene sonra motor yandı gitti o kadar para çöpe dememek için basit, ucuz, hafif, yer kaplamayan bir elektrik süpürgesi aldım, oh beee rahat ettim, bozuldu mu servise falan göndermeye gerek yok, servis masrafı süpürgeden pahalı tutar zira:KK70:
Bozuldu mu at çöpe git yenisini sipariş et, ki 5 sene önce aldığım küçük canavar hala çalışıyor, ucuz dedim 3 ay sonra yanar dedim 5 senedir tık demedi, bizim evde hergün süpürge açılmasına rağmen hemde:süslü:
Gücüne de bakmıyorum, halıları da attım, halı süpüreceğim, aman kirlendi derdi de yok, parkeleri süpür sil misssss:KK70:

Elektrikli süpürgelerden yana çok çektim senelerce, tanınan, iyi marka süpürge alıyordum, çok değil 1 yıl sonra motoru yanıyordu, haydiii servise, motor değişir gelir 6 ay sonra yine süpürgeden dumanlar çıkar, eşim süpürgeyi hışımla çöpe atar:KK70:

22 yılda kaç tane süpürge aldım, kaç kere servis aşındırdım, kaç süpürge çöpe gitti ne siz sorun ne ben söyleyeyim, bazıları alır 10 yıl kullanır, ben alırım senesine yanar murdar olur.
Bende taktik değiştirdim 5 sene kadar önce, süpürgeye dünya para bayılıp 1 sene sonra motor yandı gitti o kadar para çöpe dememek için basit, ucuz, hafif, yer kaplamayan bir elektrik süpürgesi aldım, oh beee rahat ettim, bozuldu mu servise falan göndermeye gerek yok, servis masrafı süpürgeden pahalı tutar zira:KK70:
Bozuldu mu at çöpe git yenisini sipariş et, ki 5 sene önce aldığım küçük canavar hala çalışıyor, ucuz dedim 3 ay sonra yanar dedim 5 senedir tık demedi, bizim evde hergün süpürge açılmasına rağmen hemde:süslü:
Gücüne de bakmıyorum, halıları da attım, halı süpüreceğim, aman kirlendi derdi de yok, parkeleri süpür sil misssss:KK70:
mune seni seviyoruım :KK70: yani cok para vermeye gerek yok haklısın.. fiyatı uygun, bütçeyi zorlamayan amacına hizmet iyi hizmet eden bir şey her zaman iyidir.
sadece bu kandırılma şekli zoruma gittiği için ve hanımlar da bu tür şeylere ile pek ilgili olmadıklarıdan( motor vb) bunları yazmak, paylaşmak istedim.
teşekkür ederim :KK70:

mune seni seviyoruım :KK70: yani cok para vermeye gerek yok haklısın.. fiyatı uygun, bütçeyi zorlamayan amacına hizmet iyi hizmet eden bir şey her zaman iyidir.
sadece bu kandırılma şekli zoruma gittiği için ve hanımlar da bu tür şeylere ile pek ilgili olmadıklarıdan( motor vb) bunları yazmak, paylaşmak istedim.
teşekkür ederim :KK70:
:KK23: Valla ben motoru yanan süpürgelerden bıkmıştım, bende mi var bir kaşık düşmanlığı anlamadım ki, hepsi mi yanar :skandal: yanıyordu işte, aynı şeyi ütüde yaşadım, o ayrı konu karıştırmayayım :-) günah yaa az parada değil ki süpürgeler, ortalama olanlar bile 300 liradan başlıyor, şusu olsun, şöyle filtre olsun, anti alerjik olsun desen fiyat katlanıyor, her sene süpürgeye dünya para sayıyordum:silah:

Ehhh be yeter dedim, firmaları zengin mi edeceğim, aldım 60 liraya bir süpürge, yandığı yerde at gitsin :KK70:

Haklısın kadınlar motor gücüne bakmaz, daha çok tavsiye edilen, bilindik marka süpürgeleri, birazda görüntüsüne bakarak alıyoruz ama yok motor falan ı-ıh, kızkardeşim geçen sene 800 lira vermiş bir süpürge almış tanındık markadan, ne oldu dersin ? Motor sağlam ama plastik aksam sizlere ömür, kullanıcı hatası deyip yedek parçalara 200 lira istediler, ki o plastikler Nasıl kırıldı inanılır gibi değil, e kardeşimde mecbur paşa paşa almak zorunda kaldı, süpürge ona 1000 liraya geldi, böl 1000 lirayı 60 TL'ye ben o paraya kaç süpürge alırım çıkar:KK70:

Peki önerebileceğiniz ütü var mı ?
ütü tefal al. ama buhar sıcaklık gücüne bakman lazım. hediye olarak babam Arçelik almıştı. ısısı hiç güzel değildi, ne zaman bozuldu attım (5 sene ). sonra eski tefalime döndüm jilet gibi acıyor. ama onu eşim almıştı. o da benim gibi inceler

X