Elie saab le parfum l'eau couture yazlik parfüm

bade_22

Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2015
210
54
36
Selam kizlar malum önümüz ilkbahar yaz zaman da hizla akip geciyor.
Bende simdiden yazlik parfüm arayisina basladim. Mis gibi, ferah, kokladikca insanin icini acan bir parfüm ariyorum. Insanin icini acan koku denince de aklima chanel chance eau tendre geliyor.
Sisesi, rengi, kokusu, kisacasi herseyiyle bana yazi cagistiran bir parfüm. Bu parfümü ne zaman denesem
istisnasiz kokusuna bayiliyorum.Tek sorun kaliciligi. Bu yüzden alip almama konusunda kararsizim.

ilkbahar yaz sabahlari icin chanel chance eau tendre tarzi, insani rahatsiz etmicek, kalici ve yogunluk olarakda biraz daha fazla olan bir parfüm ariyorum. Yaz aksamlariysa bu kadar hafif parfümler düsünmüyorum.

Simdiden merakimi celbeden denedigim ve denemeyi düsündügüm bir iki parfüm var.

Bunlardan biri Elie saab le parfüm l'eau couture. Bu parfümün özelikle rengi dikkatimi cekti.
Sisesi bildigimiz klasik elie saab sisesi ama icindeki sivi mint yesili. Bu yüzden bana görünüs itibariylede yazi cagiristiriyor.

Bir diyer chloe edt. Yanliz chloe'nin 2015 de yeni cikardigi beyaz kurdeleli olan edt'si.
Su siralar zaten kafayi chloe edp takmis durumdaydim. Kokusunu cok begenmeme ragmen hünüz almak nasip olmadi. Birde tabi chloe roses de chloe var. Ilk denedigim de bu kokuya daha bir bayilmistim simdi kararsizim.

Dolce&Gabbana dolce'yi gecen yaz denemistim begenmistim de ama kullanmadigim icin kaliciligi nasil hic bir fikrim yok.

Armani si edp de gecen sene denedigim parfümlerden di ama bu parfümün edt si nasil parfümün sadece biraz daha hafif halimi yoksa koku olarakda farklimi merak ediyorum.

Eger bu parfümleri deneyiseniz koku ve kaliciliklari hakkinda yorum yapabilirmissiniz?
Ve ya tavsiye edebiliceginiz güzel yazlik parfümler varmi?

Sana tavsiye edeceğim 2 kokuyu da zaten denemişsin. Benim ilkbaharda tek tercihim Chloe signature edp kesinlikle.
Çok temiz, ayrıca silajı çok iyi hafif bir koku olmasına rağmen girdiğim ortamda anında fark ediliyor ve çok fazla övgü aldım.
Bir diğeri de Chanel chance eau tendre idi. Bende bu sefer kendime alacağım bu parfümden ve yazın onu kullanacağım:)

Sana tavsiye edeceğim 2 kokuyu da zaten denemişsin. Benim ilkbaharda tek tercihim Chloe signature edp kesinlikle.
Çok temiz, ayrıca silajı çok iyi hafif bir koku olmasına rağmen girdiğim ortamda anında fark ediliyor ve çok fazla övgü aldım.
Bir diğeri de Chanel chance eau tendre idi. Bende bu sefer kendime alacağım bu parfümden ve yazın onu kullanacağım:)
chloe canım ağır bir koku mu kuzum

Chloe cidden agir olmamasina ragmen fark edilen bir koku. Parfümün diyer serilerini de denedim ama edp versiyonunda kapagi actigin an kokuyu aliyorsun. Buram buram kokuyor dedikleri cinsten. Ben biraz sabun vari bir koku aliyorum chloe'den. Temiz bir koku. Ama iste senin de dedigin gibi yayilan bir koku.

Chanel chance eau tendre inanilmaz mutluluk veren bir parfüm ama chloe gibi yayilan ve farkedilen bir kokumu bilmiyorum. Almayi cok istiyorum ama iste beni silaji ve kaliciligi düsündürüyor. Bu arada chanel chance eau tendre'nin kokusu ile Marc jacobs daisy so freshle birbirine benziyormus.
Marc jacobs'un klasik daisy'nini cok begeniyorum alternatif olarak yaz icin bunu düsünüyorum. Daisy so fresh'i kullanmadim ve kalicilik konusunda iyi olmadigini duymustum. Birde Daisy dream vardi..... Kafammm cok karisikkkk

Chloe cidden agir olmamasina ragmen fark edilen bir koku. Parfümün diyer serilerini de denedim ama edp versiyonunda kapagi actigin an kokuyu aliyorsun. Buram buram kokuyor dedikleri cinsten. Ben biraz sabun vari bir koku aliyorum chloe'den. Temiz bir koku. Ama iste senin de dedigin gibi yayilan bir koku.

Chanel chance eau tendre inanilmaz mutluluk veren bir parfüm ama chloe gibi yayilan ve farkedilen bir kokumu bilmiyorum. Almayi cok istiyorum ama iste beni silaji ve kaliciligi düsündürüyor. Bu arada chanel chance eau tendre'nin kokusu ile Marc jacobs daisy so freshle birbirine benziyormus.
Marc jacobs'un klasik daisy'nini cok begeniyorum alternatif olarak yaz icin bunu düsünüyorum. Daisy so fresh'i kullanmadim ve kalicilik konusunda iyi olmadigini duymustum. Birde Daisy dream vardi..... Kafammm cok karisikkkk
Ben gecen yaz daisy eau so fresh kullandım ve abartısız cok fazla parfümün ne cok güzelmiş sorusu aldım. Demek ki kalıcılığı o kadarda kötü değilmiş:)

X