Mutfak Püf Noktaları En İyi Çay Markası Hangisi ?

liptonun sarı pakette olanını kullanıyoruz yıllardır. ondan başka çay güzel gelmiyor bana. birde bergamut aromalı seviyoruz eşimle...:KK68:

Champion :) birazburuk bir tadı var ama küçüklüğümden beri bu çaya alıştığımdan diğer çayları içemiyorum. İlk içildiğinde ağır geliyo ama bi alışan birdaha vazgeçemiyo, bizden gelip markasını alan çok kişi oldu :) yeni evlendim eşime ağır geldiğinden şimdilik sarı paket çaykurla karıştırıp öyle içiyoruz.. başka türlü çay içtiğimi anlamıyorum :)

lıpton demlık poset kullanıyorum ben.bılmıyorum ama mısafırlerım fılanda begenırler.guzel dem alıyor.ama sallama cay dıye begenmeyen varsa rıze sarı pakette cok ıyı.bende tomurcuk sevenlerdenım.yurtdısından getırme ımaknı olan varsa orda grı paketlı sıyah aromalı cay var.earl dıye gecıyor.aroması sahane.tavsıye ederım.baymıyorda.gercı oda demlık poset:KK70::KK70:

marketten bilindik bilinmedik tüm çayları alıp denedim nafile hiç birinden lezzet koku renk olarak aradığımı bulamıyorum ,tümünü harmanlarsam o zaman güzel oluyor ama o da çok zahmetli yaklaşık 8-9 poşet çay al karıştır siyah çay,filiz,tomurcuk,vs. ...

Yıllardır çaykurun kırmızı pakette olan çayını kullanıyorduk son 2yıldır karadenizli arkadaşlardan açık çay alıyorum ve gelen misafirlerim içmeye doyamıyo

Kızlar yeni önerileri olan var mi? Çay işini bir türlü çözemedim ben de.liptonun demlik poşetini ve liptonun bargamotunu kullanıyorum ama istediğim gibi değil tat ve koku.tekrar toz çaya geçmek istiyorum. Şöyle eskiden içtiğimiz gibi bir çay içmek için tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Biz de Berk Çay içiyoruz. A101'de satılıyor. Nişanlım yanlışlıkla almış. O günden beri kullanıyoruz.

Çaykur Rize Turist çayından aldığım tadı hiç bir çaydan alamıyorum. Misafirlerim de çayımı beğenip markasını sorarlar...

evde ve iş yerlerinde hemen demlenen çayları tercih ediyoruz. her zaman demleme çay zahmetli oluyor ya.
bi de virüs yüzünden hep ... üzerinden alışveriş yapıyoruz.
....
burada ki poşet çayı öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siyah poşetin içinde olan karali çayı şok markette satılan bergomatlı deren marka çayı karıştırıyorum acaip lezzetli oluyor
Kaçak çay sevmeyenlere tavsiye ederim

X