Erzincan nasıldır

denizogretmen23

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2018
20
1
28
Arkadaşlar herkese merhaba iki gün önce Erzincan a öğretmen olarak atamam gerçekleşti. Nasıl bir yer acaba öğretmenlik için erzincan nasıldır gelişmiş bir şehir mi kiralık ev bulma konusunda sıkıntı yaşar mıyım pahalı mıdır

Merhabalar; öncelikle hayırlı olsun ; 20 yıldır Erzincan'da yaşayan biri olarak sorunuza kayıtsız kalamadım.
Bir şehri değerlendirirken öncelikle sizin o şehirden beklentilerinizi bilmek gerekir aslında ama ben size genel olarak Erzinan'ı tarif edeyim.
ikliminden başlayalım isterseniz Doğu anadolu bölgesinde olması nedeniyle karasal bir iklime sahip olsada çevresindeki diğer iller (sivas ,erzurum) kadar sert değildir havası nispeten daha yumuşak dır.
Erzincan merkezi sorduğunuzu varsayarak devam ediyorum, şehir çok büyük olmamakla beraber pek çok ile göre modern temiz , düzenli ve sakindir.Halkı genel olarak iyi niyetli ve samimidir.
Bildim kadarıyla 3 sinema salonu bir alışveriş merkezi bir özel hastanesi, bir araştırma hastanesi var.
genel olarak erzincanı anlattım sizin sormak istediğiniz farklı konular varsa onlarıda cevaplayabilirim
Son olarak şunu söylemek isterimki bir şehri güzel yapan, sevdiren yada nefret ettiren sizin orada yaşadıklarınız, karşılaştığınız iyi yada kötü insanlar ve olaylardır. İyi insanlarla karşılaşmanız ve güzel günler geçirmeniz dileğiyle... hoşçakalın...

X