Eşimin depresyon hali ve umarsamazlığı

Noldu falan diye yanına gidiyorum arada oluyor diyor bıktım bu insanların dertlerinden diye bağırıyor kendi kendine sonra sakinleşiyor sarılıyor falan sonra uyuyor
Dünyayla fazla empati kurmaktan belki.
Dünya hassas kalpler için bir cehennem diyorum kronik depresif biri olarak...

Noldu falan diye yanına gidiyorum arada oluyor diyor bıktım bu insanların dertlerinden diye bağırıyor kendi kendine sonra sakinleşiyor sarılıyor falan sonra uyuyor
Ya bişey soyliycem ama hiçbir profesyonel böyle iş için ayda haftada gece yataktan kalkıp ağlayip bagirmaz... Bazı meslekler evet duygusal olarak ağırdır ama stajda hadi olmadı ilk iki yılda bu duyarlılık profesyonel seviyeye iner.Yoksa dünyada doktor savcı polis kalmazdı ...Bence bu adamın başka bir derdi de var, sizden gizli müşterisi için agladigina inanmadım ben

Ya bişey soyliycem ama hiçbir profesyonel böyle iş için ayda haftada gece yataktan kalkıp ağlayip bagirmaz... Bazı meslekler evet duygusal olarak ağırdır ama stajda hadi olmadı ilk iki yılda bu duyarlılık profesyonel seviyeye iner.Yoksa dünyada doktor savcı polis kalmazdı ...Bence bu adamın başka bir derdi de var, sizden gizli müşterisi için agladigina inanmadım ben
Bir yere bağlı olarak çalışıyor ve bazen zorunlu müdafii diye bir şey varmış ona gidiyor mesela geceleri karakoldan arıyorlar şüphelilerin ifadesini almak için yanında durmak için gidiyor bu işi araştırdım böyle bir şey gerçekten varmış aldatma falan tabi ki aklıma geldi sonuçta gece telefon geliyo ve gidiyo ama sordum soruşturdum hatta birkaç kez beni de götürdü böyle yerlere

E nabizina baktım 19 yaşında anksiyete bozukluğu ve major depresyon teşhisi var onun haricinde bir şey yok
Anksiyete kroniktir muhtemelen, majör depresyon da az buz teşhis değildir, sık tekrarlar o yüzden bir kez tanı konulduysa sürekli takip ister. Bu adam hap yutamiyor öyle mi 🥴Konu sahibi korkma ama koşarak uzaklaşsan yeri var

Bir yere bağlı olarak çalışıyor ve bazen zorunlu müdafii diye bir şey varmış ona gidiyor mesela geceleri karakoldan arıyorlar şüphelilerin ifadesini almak için yanında durmak için gidiyor bu işi araştırdım böyle bir şey gerçekten varmış aldatma falan tabi ki aklıma geldi sonuçta gece telefon geliyo ve gidiyo ama sordum soruşturdum hatta birkaç kez beni de götürdü böyle yerlere
Yok benim aklıma ihanet gelmedi nedense, böyleleri enerjisini elindekini tutmaya harcar anca, benim aklıma daha çok borç veya eski sevgilinin hatıraları gibi şeyler geldi

Anksiyete kroniktir muhtemelen, majör depresyon da az buz teşhis değildir, sık tekrarlar o yüzden bir kez tanı konulduysa sürekli takip ister. Bu adam hap yutamiyor öyle mi 🥴Konu sahibi korkma ama koşarak uzaklaşsan yeri var
Cidden komik ama hap yutamiyo passiflora şurubu falan içiyor hatta psikiyatri buna lustral yazınca onun da şurup versiyonunu istemişti 😂😂

Yok benim aklıma ihanet gelmedi nedense, böyleleri enerjisini elindekini tutmaya harcar anca, benim aklıma daha çok borç veya eski sevgilinin hatıraları gibi şeyler geldi
Benden önce açıldığı bir kız vardı ondan red yemiş zamanında sonra ben buna açılınca benle olmuştu işin garibi ben de o kızla arkadaştım bu kız bizim olacağımızı fark edince benimkine yürümeye başladı ama bizimki ya gurur yaptı ya da beni düşünerek reddetti emin değilim bu konuda ama çok üzerine düşünmedim bunun benim de sevgililerim olmuştu

Benden önce açıldığı bir kız vardı ondan red yemiş zamanında sonra ben buna açılınca benle olmuştu işin garibi ben de o kızla arkadaştım bu kız bizim olacağımızı fark edince benimkine yürümeye başladı ama bizimki ya gurur yaptı ya da beni düşünerek reddetti emin değilim bu konuda ama çok üzerine düşünmedim bunun benim de sevgililerim olmuştu
Of valla bilemedim bacım, muhtemelen arasan da sen de bulamayacaksın asıl derdini, asla tam olarak açmayacak sana kendini, bulsan da çozmene izin vermeyecek, mazeret bulacak, onun mutsuzluguna tembelliğine üzülüp çare ararken olan senin gençliğine olacak..

Of valla bilemedim bacım, muhtemelen arasan da sen de bulamayacaksın asıl derdini, asla tam olarak açmayacak sana kendini, bulsan da çozmene izin vermeyecek, mazeret bulacak, onun mutsuzluguna tembelliğine çara ararken olan senin gençliğine olacak..
Birşey daha sorucam, tatillerde filan plan yapar mı yoksa evde yatıp dinleneyim kafasında mi? Bir de alkolle arası nasıl?

İş anlamında olaya profosyenel değil duygusal bakıyorsa karakter olarak fazla hassas sa hipnoz yönteminii deneyebilir iyi bir uzman bulursa kişisel öz bakim ihmali normal değil depresif ruh hali kroniklesmeden çözülmeli yoksa zor

Kızlar sonunda yazmak istiyorum yılların okuyucusu olarak, benim derdim şu ;

3 yıllık evliyim, eşim avukat olarak çalışıyor ben bankacıydım ama şu an istifa ettim evdeyim. sıkıntısız bir ilişkimiz var aslında ama evliligimizden beri bu adamdan beni usandıran bir tek özelliği var o da hep bir melankoli ve depresif halde olması

Hiçbir şeyi umursamaz, yüzü hep asıktır, her şeyi son güne bırakır, zorla yaptırıyorum, geceleri kalkıp dolanıp ağlıyor arada bir, en basit kişisel öz bakımını bile lafla sözle anca yapıyor, yani anladığım kadarıyla hayattan bir bunalmışlığı var bana da çok açmıyor psikolog psikiyatri gittik pek fayda etmedi

annesine usulünce şaka yoluyla sordum çocukluğu ve gençliğinde de hep böyleymiş ama mesleğinden sonra daha çok yoğunlaşmış kendisi ceza avukatlığı yapıyor ve sürekli suç meseleleriyle içli dışlı geçen gün otopsiden geldi kafası yine yerinde değildi

Böyle olunca ben de üzülüyorum çocuk yok henüz ne yapmalıyım sizce iki arada bir derede kaldım bana karşı ilgili ve cinsel hayatımızda da bir problem yok maddi açıdan da şükür yerindeyiz bir sıkıntı yok ama hep bi sıkılma halleri bunalma halleri dediğim gibi
Bende aşağılık kompleksi vardı....
İnsanlarla sorun yaşadım....
Çocukukken den anlamazsın sen sus sen beceriksiz sin dendi....
Bende kendine güvensiz bir insan oldum....

3 yıllık evliyim, eşim avukat olarak çalışıyor ben bankacıydım ama şu an istifa ettim evdeyim. sıkıntısız bir ilişkimiz var aslında ama evliligimizden beri bu adamdan beni usandıran bir tek özelliği var o da hep bir melankoli ve depresif halde olması

Hiçbir şeyi umursamaz, yüzü hep asıktır, her şeyi son güne bırakır, zorla yaptırıyorum, geceleri kalkıp dolanıp ağlıyor arada bir, en basit kişisel öz bakımını bile lafla sözle anca yapıyor, yani anladığım kadarıyla hayattan bir bunalmışlığı var bana da çok açmıyor psikolog psikiyatri gittik pek fayda etmedi

annesine usulünce şaka yoluyla sordum çocukluğu ve gençliğinde de hep böyleymiş ama mesleğinden sonra daha çok yoğunlaşmış kendisi ceza avukatlığı yapıyor ve sürekli suç meseleleriyle içli dışlı geçen gün otopsiden geldi kafası yine yerinde değildi

Böyle olunca ben de üzülüyorum çocuk yok henüz ne yapmalıyım sizce iki arada bir derede kaldım bana karşı ilgili ve cinsel hayatımızda da bir problem yok maddi açıdan da şükür yerindeyiz bir sıkıntı yok ama hep bi sıkılma halleri bunalma halleri dediğim gibi

Avukatlarin genel ruh hali.
Bende avukatim ve ipin ucunu kacirinca depresif kedi oluyorum.
Sirf insanlarin pisliğine bulaşmamak icin avukatlığı biraktim ve bir bankada hukuk departmanında çalışıyorum.

Öyle olmuyor malasef. Ara ara hisler bastiriyor. Elime gecen dosyaya bağli.
Bazi dosyalari yillar sonra bile unutmadim mesela.

Aynisi doktor arkadaşlarim icinde gecerli. Coğu üstlerinden tir geçmiş gibi yaşıyorlar. Bölümden bölüme fark gösteriyor ama aliṣanini görmedim. Diṣarda sakliyoruz evde eṣlerimiz şahit oluyor.

TRde nasil bilemem ama Almanyada coğu alkol veya ilacla/uyuşturucuyla bastiriyor.
Benim geniṣ cevremde en cok alkole saranlar avukatlar. Ilac beya uyuṣturucu ise doktorlar.

Son düzenleme:

senin yerinde olsam ne yapardım diye düşündüm aklıma şunlar geldi.
1- kaç yıldır çalışıyor olursa olsun ceza davalarını bıraksın, başka bir alana yönelsin belli ki ağır geliyor
2-psikologla önce hap yutamama konusunu aşmaya çalışın (terapiler değişik teknikler var) ki doğru düzgün ilaç alabilsin esas sorun için
3-onu heyecanlandıran ilgisini çeken şeylere yönlendirin, birlikte daha fazla etkinlik yapmaya özen gösterin
4-bu hali değişmediği sürece hamile kalma lütfen ve iş hayatına tekrar atılmayı önceliklerin arasına al

Kimse yazmamış ama bilmiyorum sizinde mi aklınıza gelmedi
İş değiştirsin çok ciddiyim dunyanin sonu değil
En önemlisi sağlık

Aynısını yazacaktım, ağır ceza avukatlığı çok yıpratıcı bir iş. Yettiyse başka türlü avukatlıklara yönelirdim ben olsam. Arakadaşımın annesi psikiyatri doktoruydu, bıktı usandı, 40 yaşındna sonra başka uzmanllık yaptı ona geçti. Adam zaten major depresyonlu bir insan, ütüne bir de ceset meset cinayet eklenince toptan kaybetmiş kendini acilen kariyer değiştirmeli.

Adam major depresyonluymuş konu sahibesi daha ne olsun gayet ciddi bir hastalık ... her şeyden önce kariyer değiştirsin bence adam zaten depresyonlu ve yaptığı iş kendisini iyice aşağı çekiyor. BU kariyeri neden seçmiş, zaten depresif ve karamsar birine göre hiç hiç değil bu iş :mapus: Yaz geldi, para durumunuz iyiyse bence güneyde bir yerde yazlık kiralayıp vınlayın o sırada da kariyer planı yapıp kariyer değiştirsin bence.

Aynısını yazacaktım, ağır ceza avukatlığı çok yıpratıcı bir iş. Yettiyse başka türlü avukatlıklara yönelirdim ben olsam. Arakadaşımın annesi psikiyatri doktoruydu, bıktı usandı, 40 yaşındna sonra başka uzmanllık yaptı ona geçti. Adam zaten major depresyonlu bir insan, ütüne bir de ceset meset cinayet eklenince toptan kaybetmiş kendini acilen kariyer değiştirmeli.

Kesinlikle. Ağir ceza avukati depresif olmasa şaşardim. Bazi Psikopatlar (pozitif anlamda! Rahat kaldiriyorlar bu mesleği) ben staj yaparken bile kabuslar görüyordum.
Bankada rahatim vallah. Mesleki acidan tam tatmin olmuyorum ama depresyondan iyidir.

X