Eşimin fedakar davranışları

kardeşte olsa geri ödeyeceğini güvenmediğin bir insana borç para verilmez.

Sağlık kriterimdir ama o mal sahibi olacak diye ben malımdan olamam

Öyle kardeşler var ki daha ağzını açmadan gönderiverir.

Kardeşlik budur aslında ama ......

Biz ne eşimin ne de benim ailemden böyle birşey görmedik.

Onlar hep bencidir o yüzden ne kadar uzak o kadar huzur

Aslında normal hayır dedim önce sonra sustum :) sonra dedi ki senin ailende olabilirdi öyle falan sonra çıldırttı beni

Kv ve kpeder de de altın var madem onlar versin borç

Ki zaten eşimin kardeşi istemedi bile benim ki çalımağası😂😂
baştan tavrınızı koymanız sınır çizmeniz iyi olmuş
çalımağası :) güzel dedi arkadaş
aferin delisi sizinki.. boşverin

İyi geceler hanımlar

Eşimin kardeşi aradı birşey yaptıracaklarmış kredi çekeceğiz dedi. Eşimde faizler yüksek nasıl yapacaksınız dedi. O da ödeyebiliyoruz falan dedi. Neyse aradan 2 saat geçti eşim bana diyor bizim altınlardan versek sonra onlardan dönem dönem alsak. O kadar sinir oldum ki. Belki ödeyemeyecekler. Ben çok yoğun bir işte çalışıyorum sırf ileride kızıma faydam olsun diye. Onu duydum zaten cinlerim tepeme çıktı. 3-4 sene önce bizde kredi çektik. Kimsede bana demedi al altın verelim az kredi çekin diye neyim var neyim yok bozdurduk . Ben hayır dedim eşime zaten bana diyor senin ailenden biride muhtaç klmaz umarım onlara olsa yine öyle düşündürdüm diyo. Ben sevmiyorum bu tarz işleri akraba aile arasında. Giderim fazla öderim ama kimsenin düzenini bozmam. Ben arabamı değiştirme istiyorum belki ondan kullanacağım altınları misal.

Neyse şimdide sürat yapıyor . Ben çok tepki verdim diye. Ama ne alaka yani gitsin kardeşinin kaynanası versin anası versin babası versin sana ne oluyor dedim. O benim kardeşim diyor. Bana sen abartıyorsun diyor sizce normal değil mi?
Organ mı alacaklar hayati bir mesele mi, yani başka türlü verilmez zaten. Giden de gelmez. Hani altınım deyince de kardeşime gitti yabancıya değil der kinci herif.

Vermek istememenizi anlıyorum, haklısınızda ama abartılı tepki vermeye gerek var mıydı? Sakince de mantıklı konuşup ortak nokta bulunabilirdi bence. İnsanların çocuklarının geleceği için yatırım yapmasını anlıyorum ama kardeşlerden tamamen bağı koparıp her şeyde çocuklarım demekte çok mantıklı değil. Evlatlar ileride büyüyünce aileden kopuyor malesef ki, geriye kardeşler kalıyor. Kardeş bağlarını sağlam tutmaya inanırım. Ama borç konusund aiki kişinin rızası olmazsa tabiki verilmemeli, sakince konuşulup karara varılmalı.

İyi geceler hanımlar

Eşimin kardeşi aradı birşey yaptıracaklarmış kredi çekeceğiz dedi. Eşimde faizler yüksek nasıl yapacaksınız dedi. O da ödeyebiliyoruz falan dedi. Neyse aradan 2 saat geçti eşim bana diyor bizim altınlardan versek sonra onlardan dönem dönem alsak. O kadar sinir oldum ki. Belki ödeyemeyecekler. Ben çok yoğun bir işte çalışıyorum sırf ileride kızıma faydam olsun diye. Onu duydum zaten cinlerim tepeme çıktı. 3-4 sene önce bizde kredi çektik. Kimsede bana demedi al altın verelim az kredi çekin diye neyim var neyim yok bozdurduk . Ben hayır dedim eşime zaten bana diyor senin ailenden biride muhtaç klmaz umarım onlara olsa yine öyle düşündürdüm diyo. Ben sevmiyorum bu tarz işleri akraba aile arasında. Giderim fazla öderim ama kimsenin düzenini bozmam. Ben arabamı değiştirme istiyorum belki ondan kullanacağım altınları misal.

Neyse şimdide sürat yapıyor . Ben çok tepki verdim diye. Ama ne alaka yani gitsin kardeşinin kaynanası versin anası versin babası versin sana ne oluyor dedim. O benim kardeşim diyor. Bana sen abartıyorsun diyor sizce normal değil mi?
Bu erkeklerin bir şey olunca hemen karımın altınlarını harcamalıyım mantığını ben çözemiyorum.
Eşinizin kardeşi için tabiki altınlarınızı vermeyin ne alaka yani.
Evlenince erkek ailesinin yada kadın ailesinin geçim dertleri neden ilgilendiriyor bu insanları anlamıyorum.
Bende oturduğum ilde ev almaya kalktığımda abim arayıp bankadan borç almayın bizim takılar duruyo onlari al faiz ödeme dedi sanane yengemin altınlarından da bana vermeyi teklif ediyosun dedim burada görümcenizin de yapması gereken bu.
Kimse kimsenin bir şeyine güvenip borca girmesin gitsin başının çaresine baksın kredi çeksin ödesin eşinize ne oluyor küsersede küssün.

Sizin hiçbir şekilde kenarda duran altına ihtiyacınız yoktur, kesinlikle geri ödeyecek birisidir ve bu ödeme zamanı öyle uzun zamana yayılmazsa verilebilir. Ancak o altınları her an kullanabilecek bir durumdaysanız tabii ki verilmez. Ev alırken annem bize 15bin dolar borç verdi 2,5 ay sonra geri ödedik, ben de eniştemin iş yeri için vermiştim daha öncesinde 4 ay sonra tamamını geri verdi. Ancak acaba verir mi vermezse aramız açılır mı diye düşüneceğim biri olsa hiç bu riski almazdım. Onun için çok çok zengin olmam lazım o zaman da borç vermem zaten.

Sadece aşırı tepki vermeden normalce konuşabilirdiniz. Kardeşini düşünmüş sonuçta kötü bir şey değil bu ☺️

Bence eşinize diyin ki 'sen bu ekonomi bilmemezlikle nasıl ev geçiriyorsun? Bugün kredi çekseler temmuz zammiyla ödedikleri para azalacak. Baksana 2022de asgari ücret 4500du, bugün 17000. O zaman aylık ödemesi 4000 kredi çeken biri ne zorlanirdi, ama bugün o ödemeyi çerez parası gibi öderdi. Oysa 2022 ocakta altın 770 liraydı. Bugünse 2500 lira.
Her gün de artıyor. Kredi cekip sabit TL ödemekten daha zor öderler, maaş arttıkça altın da artar. Bunu da mı dusunemedin?'

İyi geceler hanımlar

Valla canım sakın verme herkes bi zahmet kendi aldığı kararların sorumluluğunu üstlensin yani kararlı duruşunu da devam ettir. Esin de öyle yada böyle normal davranmak zorunda kalacak

Yani sizden bir şey talep edende olmamış ki. Eşiniz niye kendi kendine triplere giriyor. Altın zaten istemeyecekler belki? Bende akraba, arkadaş her kimse borç almak yerine bankaya borçlanmayı tercih ederim. En azından ne zaman biteceği belli. Diğer türlü karşı taraf sıkışıp isterse ani diye stres olurum.

Ayy tam delirmelik,ölsem böyle biseyi kabul etmezdim mahvederdim eşimi.mesela biz kaynimdan altın aldık 2 sene içinde ödeme şartıyla sonra altın öyle bı yükseldi ki 3 katı oldu.gidip TL olarak ödeyelim demedik altın olarak verdik.kayniniz uyanık eşinizde akilsizmis.
salak ya benim esim. biri ihtiyacım var desin gider ne yapar eder o parayı bulur verir. şu an tüm kredi kartlarına maasına el koydum mecbur 😂 biz hala düğün borcu öderken kaynıma araba aldık. tam salaklık valla. düsündükçe daralıyorum.

salak ya benim esim. biri ihtiyacım var desin gider ne yapar eder o parayı bulur verir. şu an tüm kredi kartlarına maasına el koydum mecbur 😂 biz hala düğün borcu öderken kaynıma araba aldık. tam salaklık valla. düsündükçe daralıyorum.
Benimki abisinden buna benzer bı kazık yedi çok şükür akillandi.erkeklerin bu aile sevgisi beni delirtiyor kendi abilerim hiç öyle değil ama benim eşim tam aile delisi

Benimki abisinden buna benzer bı kazık yedi çok şükür akillandi.erkeklerin bu aile sevgisi beni delirtiyor kendi abilerim hiç öyle değil ama benim eşim tam aile delisi
ya ben de aileme düskünüm ama benim ailem açlıktan ölse 5 kuruş istemezler benden yani. bilmiyorum artık biz mi çok tuhafız yoksa bunlar mı saf.

Öyle borç mu verilir ya karşı taraf istememis bile bir de dönem dönem verirler ne demek kim bilir ne zaman verecek. Yani ben bu kadar karşı değilim borç vermeye ama onun da bir usulü var. Karşı tarafla açık açık konuşmak gerekiyor ayda şu kadar gram verip bir yılda bitireceğiz vs gibi. Böyle istemeden ben sana vereyim sen de bana dönem dönem verirsin diye verilen borcu dönüşü yarım yamalak olur. Sonunda yine kötü olursunuz.

X