Ev düzme telaşında yardım 🙏🏻

Hanımlar selamlar, evlilik arifesine biri olarak şu sıralar sürekli mobilya, beyaz eşya, perde, halı vs hep bir ev düzme telaşındayız 🥹 Şu an aynı süreçten geçenler veya zamanında bunları geçirmiş hanımlardan bazı konularda destek bekliyorum.

Mobilyalarımız ve beyaz eşyamız halloldu, şimdi sırada perdelerde. Kesinlikle alma dediğiniz alıp pişman olduğunuz perde ismleri var mı?

Mesela sıklıkla keten kumaş tercih etmeyin diyorlar sizce de öyle mi? Neye dikkat etmeliyim nasıl seçmeliyim hiç fikrim yok maalesef 🫠 Birde her odaya aynı model mi önerirsiniz yoksa farklılık olsa mı, zevke göre değişir tabi ki ama yine de fikirlerinize danışmak istedim. Teşekkürler şimdiden 💖🫶🏼
Kirada oturacaksan hiç uçuk kaçık paralar verme, kendi evin ise düzgün yaptır.
Kirada perdelerin çoğu taşınınca camlara uymuyor elinde kalıyor. Zaten güneş göre göre çürüyor bir yerden sonra
Yıkayınca çok kırışan perde seçme
Yatak odasına Black out yani karartma perde al bence mutlaka iyi olur

Benim tüm ev stor tül zebra
Bir odam güneşlikli misafir yatak odası
Stor perdenin dezavantajları yıkama meselesi :KK70: ben seviyorum yıkamaya yolluyorum 🤷🏻‍♀️ balkonumda plise perde var

Metre fiyatı olarak 190 diyenler de oldu 250 civarı da 300 den fazla diyenler de 😂 Aslında parası bana çok gelmedi ekonomi malum 😂

Direk düz sade istiyorum dediğimde tarif ettiğim modellere yönelttiler beni kumaş ismleri de söylediler ama aklımda kalmamış ☺️
Fiyatlara şuan hakim değilim ama oldukça uçmuş Allah yardımcınız olsun ☺️ 2 metre cama 6 metre tül gider, 200 tllik tül olsa bir oda tülü 1200 tutuyor sadece ☺️

Canım ben file tül tercih etmiştim kedim var evde tırnak taktığı zaman elinle düzeltince problem ortadan kalkıyor. Normal tüller bizim tırnağımızla bile ip çekebiliyor çünkü. Bence daha modern görünüyor ayrıca normal tüllere göre. Evimizi modern spor döşemiştik zaten düz tül çok iyi durmazdı. Tülün Eteklerine de perde kumaşından 4-5parmak pay döndürdüm biribirilerini daha iyi tamamlasınlar diye. Çok severek kullanıyorum.. S PİLE yaptırdık daha spor bir görüntü için. Onu da arastırabilirsin

Kirada oturacaksan hiç uçuk kaçık paralar verme, kendi evin ise düzgün yaptır.
Kirada perdelerin çoğu taşınınca camlara uymuyor elinde kalıyor. Zaten güneş göre göre çürüyor bir yerden sonra
Yıkayınca çok kırışan perde seçme
Yatak odasına Black out yani karartma perde al bence mutlaka iyi olur

Benim tüm ev stor tül zebra
Bir odam güneşlikli misafir yatak odası
Stor perdenin dezavantajları yıkama meselesi :KK70: ben seviyorum yıkamaya yolluyorum 🤷🏻‍♀️ balkonumda plise perde var
Yatak odası tavsiyeniz çok yerinde oldu gerçekten.

Odamız çok büyük olmadığı için yatağımızı bir tarafı duvara denk gelecek şekilde yerleştirmeyi düşünüyoruz, o şekilde yapınca da maalesef yatak başlığı pencerenin orta kısmına kadar geliyor. (Camın açılmasına engel olmuyor) Durum bu olunca da yatak odası için nasıl bir perde yaptıracağız henüz netleştirmiş değiliz 🙂 koyu renkte stor alsam çok mu saçma olur diye düşündüm ama bilemiyorum

Canım ben file tül tercih etmiştim kedim var evde tırnak taktığı zaman elinle düzeltince problem ortadan kalkıyor. Normal tüller bizim tırnağımızla bile ip çekebiliyor çünkü. Bence daha modern görünüyor ayrıca normal tüllere göre. Evimizi modern spor döşemiştik zaten düz tül çok iyi durmazdı. Tülün Eteklerine de perde kumaşından 4-5parmak pay döndürdüm biribirilerini daha iyi tamamlasınlar diye. Çok severek kullanıyorum.. S PİLE yaptırdık daha spor bir görüntü için. Onu da arastırabilirsin
S pile modeline de denk geldim bugün bana hoş gelmedi standarta alıştığım için sanırım. Memnun kalmanıza sevindim ☺️

Teşekkür ederim tavsiyeniz için ☺️

O kadar güzel yeni perde çeşitleri var ki.. İsimleri çok aklımda değil. Normal perde alacaksanız her odaya farklı sade tül alın, hareketli olmasın. Mutfak stor olabilir. Fon benim 3 odamda var, ama sadece salona olsa da yeterli.
Farklı perde çeşitlerine girecekseniz jaluzi veya kumaş jaluzi (ismi aklıma gelmedi) tercih edebilirsiniz. Rustik perdeler de çok şık oluyor. Tül yerine 2li sistem stor yaptıranlar da var. O da şık oluyor

Bütün perdelerim kısa pemcere dahi olsa boydan mutfak hariç. Oturma odam rustik.
Sade desensiz yaptırın.
Perdelerim ekru benim.
Bir de fon yaptıracaksanız sade yaptırın.

X