İğneli Epilasyon Evinde kendi kendine iğneli epilasyon yapanlar

Merhabalar ben de kendime 3 sistemli e..gold marka makina aldım bikini ve genital de elimin yettiği kadar 1. Seans imi tamamladım şuan kabukların dökülmesini ve yeni killarin çıkmasını bekliyorum öncelikle akımla ilgili bilgi vermek isterim zira kimseden bunun yanıtını pek alamadım satıcı bana genelde termoliz sistem de kullandıklarını ve 6. Derecede kullandıklarını söyledi ama onu kılın yapısına göre uygulanmaliymis ince tuyler 4 de kalın killara 5. Derece de akım verdim zaten akım yetersiz gelirse killar hafif cekmeyle gelmiyor iğne zaten çok ince ve kılın gozene gine denk gelmedikce batiramazsiniz insan ilk başta aciyacak mi becerebilirmiyim diye tedirgin oluyor ama bir kaç denemeden sonra alışıyor ben ilk gün 1 saat te yaklaşık avuç içi kaar yer yaptım ertesi gün 1 buçuk saat yaptım ve elimin yetiştiği kadar her yeri yapmış oldum şuan henüz sağ tarafıma yapamıyorum kılın yönü nedeniyle elime ters geliyor ama alıştıkca orayı da halledeceğimi düşünüyorum ilk seansım bu kadar 2. Seans ima blend ve galvanik karışımı ile yapmayı düşünüyorum sağlıcakla kalın yaptıkça buraya her zaman yazacağım

Merhaba bende evde iğneli epilasyon yapanlardanım. Genel olarak thermo blend modda kullanıyorum ince tüylerde 3 sakal türü kıllarda 7 oluyor derecem. Sizce modda hata var mı? Akım yüksekliğini kıla göre ayarlıyorum yağ gibi geliyor ama mod olara flaş yada flash blend mi kullanılmalı? Modu neye göre seçiyorsunuz?
benim yüzümü yaptırdığım yerde aynı cihaz kullanılıyordu orda da termo blend modda çalıştırıyordu yapan kadın ben onu baz alarak o modu kullanıyorum.
Gerçi ben kendime değil engelli annemin çene kılları için yapıyordum sonra ufak ufak koluma denedim 🙈

Thermo ve blend modu aynı anda çalıştırdıysanız orta kalınlıktaki kıllarda tıme 2 power 1 yeterlidir.Genital gibi sert kıllarda bu oran 2-2 yapılabilir.Çok dirençli kıllarda max 2-3. Bunun üstünde çalışıyorsanız bildiğiniz yakıyorsunuz demektir.Büyük ihtimal kabuklar geçtiğinde beyaz lekeler gözlemleyeceksiniz.Eğer bu akımlarda çalışıp kılı tam yakamıyorsanız yanlış iğne girişi yapıyor veya iğnenin deri altındaki boyunu yanlış ayarlıyorsunuz demektir.Sadece thermoliz mod yerine thermo ve blend aynı anda kullanmak daha etkili.Özellikle sert kıllarda.Daha ince kıllarda ve göbek gibi hassas bölgelerde de flash-blend mod kullanımı iz gibi sorunlara sebep olmamak adına daha güvenli.Bunlae benim tecrübelerim yaptığım araştırmalar neticesinde 1 seneden uzun süredir sadece kendime ve yakın çevreme yaptım.Hiçbir eğitimim olmadığını da belirtmem gerekir.Ayrıca kendi kendine epilasyon yaparken doğru açı alabileceğiniz bölge sayısı çok az bu sebeple pandeminin bitmesini bekliyorum hala uzmanlarla da sürecim devam etmekte.

Thermo ve blend modu aynı anda çalıştırdıysanız orta kalınlıktaki kıllarda tıme 2 power 1 yeterlidir.Genital gibi sert kıllarda bu oran 2-2 yapılabilir.Çok dirençli kıllarda max 2-3. Bunun üstünde çalışıyorsanız bildiğiniz yakıyorsunuz demektir.Büyük ihtimal kabuklar geçtiğinde beyaz lekeler gözlemleyeceksiniz.Eğer bu akımlarda çalışıp kılı tam yakamıyorsanız yanlış iğne girişi yapıyor veya iğnenin deri altındaki boyunu yanlış ayarlıyorsunuz demektir.Sadece thermoliz mod yerine thermo ve blend aynı anda kullanmak daha etkili.Özellikle sert kıllarda.Daha ince kıllarda ve göbek gibi hassas bölgelerde de flash-blend mod kullanımı iz gibi sorunlara sebep olmamak adına daha güvenli.Bunlae benim tecrübelerim yaptığım araştırmalar neticesinde 1 seneden uzun süredir sadece kendime ve yakın çevreme yaptım.Hiçbir eğitimim olmadığını da belirtmem gerekir.Ayrıca kendi kendine epilasyon yaparken doğru açı alabileceğiniz bölge sayısı çok az bu sebeple pandeminin bitmesini bekliyorum hala uzmanlarla da sürecim devam etmekte.
Cevap için teşekkür ederim kendi kendime yaptığım öyle sağ elle sol alt kol anca bakma deneme olsun diye. Annemin çene bölgesi ciddi sakal gibi olduğundan yüksek çalışıyorum iz sorunu olmadı hiç azalma da ciddi derecede var %60 kadar. İnce kıllar için söylediğiniz modu da deneyip gözlemleyeceğim. ☺️ Sorunsuz gider böyle umarım kendi işlemim için hala başka yerde para ödeyerek yaptırıyorum. 🙃 dediğiniz gibi kendi kendine yapmak zor kıl açısını iğne ucunu yamultarak ayarlamaya çalışsak da çok kısıtlı alana yapabiliyoruz

Uzun zaman sonra merhabalar,
Buranın hareketlenmesi ve kendi kendine iğneli epilasyon yapanların artmasına çok sevindim. Çoğunuzda korkulacak birşey olmadığını fark etmeniz ve tüm yazdıklarınızı okuyunca gözlerim parladı. Beni soracak olursanız sadece ince sarı tüylerle artık canım istedikçe uğraşıyorum. Elinize ters gelen yerler için anneniz, kardeşinizden yardım alabilirsiniz, en azından ben öyle yapmıştım. Cihaz akım ayar bilgileri paylaşmışsınız. Bende thermo blend modu tercih etmiştim kesin çözüm oluyor.

Uzun zaman sonra merhabalar,
Buranın hareketlenmesi ve kendi kendine iğneli epilasyon yapanların artmasına çok sevindim. Çoğunuzda korkulacak birşey olmadığını fark etmeniz ve tüm yazdıklarınızı okuyunca gözlerim parladı. Beni soracak olursanız sadece ince sarı tüylerle artık canım istedikçe uğraşıyorum. Elinize ters gelen yerler için anneniz, kardeşinizden yardım alabilirsiniz, en azından ben öyle yapmıştım. Cihaz akım ayar bilgileri paylaşmışsınız. Bende thermo blend modu tercih etmiştim kesin çözüm oluyor.
Dereceleri nasıldı 🤓 yüzdeki inceler için 1 kol için 2-3 arası erkek sakalı gibi kıllarda 5-6 iyi midir dersin ben deneme yapa yapa bunların doğru gibi olduğunu deneyimledim 🙃 sen daha tecrübelisin birde senden alalım lütfen 🙏

Şuan 3 seans yaptım bacaklar tek seansta bile öyle güzel sonuç verdi ki şoktayım genital üst bölgeye ve bikini bölgesine yaptım ama oradakiler daha dirençli killarda incelme ve tuy gibi çıkıyorlar ama genital de bazı yaptigim yerlerde özellikle sağ tarafı batik lar kil dönmeleri oldu onu da elime ters geldiği için olduğunu düşünüyorum ama sonuctan memnunum bu arada yabancı bi sitede derecelerini buldum ve o ayarlara göre yapıyorum genelde pulse 2 time 3 ve power 6 da uyguluyorum flash blend moda kullanıyorum termoliz çok acıtıyor bide kabuk çok oluyor flash da kabuklanma hassas yerlerde nadir oluyor

Eklentiler

• Screenshot_2021-03-04-17-40-28.png
    Screenshot_2021-03-04-17-40-28.png
    190,8 KB · Görüntüleme: 162
  • Screenshot_2021-03-04-17-39-44.png
    Screenshot_2021-03-04-17-39-44.png
    165 KB · Görüntüleme: 168
Hala yapanınız var mı ? İğney ne kadar batırmak gerekiyor acaba .ve makina ismi söylermisiniz?

Merhaba,
Burada evinde kendi kendine iğneli epilasyon yapabilen Hanımlar da var mıdır? Ben uzun süredir yüz bölgeme iğneli epilasyona gitmekteydim. Şuan 2 ayda bir ancak ince tüyleri aldırmaya devam ediyorum. Ama vücudumda lazer epilasyondan kalma tüyler bulunmakta, vücuduma iğneliye hiç gitmedim. Vücuduma iğneliye gitsem hem maliyetli olacak diye hemde meraktan istediğim zaman kendi kendime yapıp el becerisiyle bu işi tamamen bitiririm diye cihaz aldım. Daha sakince istediğim zaman kendi kendime yapabiliyorum. Bacaklar kolay oluyor ama kollarda sol el kullandığımda baya zorlanıyorum. Zamanla yaptıkça da insanın kendine güveni geliyor, tavsiye ederim. Benimki meraktan işte iğneli epilasyonu kendi kendine yapabilenleri bir başlıkta toplamak istedim. Paylaşımızını beklerim. Sevgiler :KK200:
İğneli epilasyon evet maliyetli ama kendi kendine hic birşey bilmeden yapman sakıncalı ben güzellik uzm.yim çok çok dikkat et sandığın kadar masum bi iş değil

Başka tecrübeleri olanlarda görüp yazsın diye konuyu bilerek hortlatıyorum 🙈 inşallah yazanlar olur.

Başka tecrübeleri olanlarda görüp yazsın diye konuyu bilerek hortlatıyorum 🙈 inşallah yazanlar olur.
Ahahah yeni değilim ama çok yazasım geldi tekrar gördüğüm kadarıyla son 2 yılda İstanbul’daki İğneli Epilasyon uzmanı sayısı da ciddi şekilde arttı.İnstagramda eskiden max 2-3 uzman hesabı görürdük.Çoğunun videolarını incelediğimde iğne girişlerinin ne kadar yanlış olduğunu görsem de iyi olduklarını gözlemlediklerimde var.Bu işten çok iyi rakamların kazanılması insanları baya teşvik etmeye başlamış anlaşılan makinesini kapan uzman oluyo ki beni de arada şeytan dürtmüyor değil.Hele o saçma sapan iğne girişlerini görünce.Keşke fiyatlandırılma politikası değişse her yıl dk cinsinden zam yapılmasa aylık kazanca oranlandığında çok fahiş kalıyor.Bu sebeple bence de gerçekten bir kabiliyetiniz varsa becerebiliyorsanız 2-3 bine kendi makinenizi edinin elinizin yettiği yerler bile makinenin parasını katlıyor.Hele bir de sizden ziyade bu işi becerebilecek bir eş dost bulursanız sizden iyisi yok.Ek olarak enerjilerle ilgili yeni gözlemlerim termo-blend için çok dirençli kıllarda powerı arttırmaktansa tıme ı arttırmak çok daha iyi sonuç veriyor.Mesela dirençliler için tıme 2 power 3 demiştim onun yerine tıme 3 power 2 yapınca en dirençlilerde bile daha iyi azalma sağladım.Tabi bu size göre değişir yine de tavsiyem max 3-3 falan yapın bence daha üstüne asla çıkmayın cidden yanma tehlikesi başlıyor.Bir arkadaşımız da dile getirmiş flash blend kesinlikle çok daha az acıtıyor ve kabuklar minicik oluyor hatta bazen hiç tutmuyor ama kalın kıllarda iyi azalma sağlamadı bende.Ve son olarak yeni ilgi alanım olan İğneli Epilasyon iğnelerini anlatıcam
1) Tek parçalı klasik iğneler
Tek parçalı iz bırakma riski çok çok yüksek en korumasız izolasyonsuz piyasadaki en ucuz en ulaşılabilir bunu kullanan uzman görseniz bence kaçın
2) Sterex
Bu marka özellikle Amerika ve İngiltere de çok tercih ediliyor İğneli Epilasyon makineleri jelleri bir sürü ürünleri var.Sitelerinde de İğneli epilasyona ilgili çok güzel görselleri de var.Bu iğneler iki parçalı ancak ne hikmetse aynı enerjilerde çalışınca bile bu iğneyle akımı aşırı hissediyorum canım çok yanıyor sanırım bunun da cildi koruması biraz zayıf .Bu iğnelerin avantajı aşırı ince oluşu diğer markalara göre özellikle bu markanın cihazını kullannanuzmanlar iğnelerini de sterex tercih ediyor.
3)Pro-tec
En en en sevdiğim iğne.Bu iğneyle çalışınca diğer iğnelere göre kabuklarım daha küçük oluyor aynı zamanda acıyı da daha az hissediyorum.Bu iğneler işlem yapan kişi içinde büyük kolaylık iyi tasarlanmış ve çalışılması çok rahat.
4)nemectron iğne
Bence aşırı kalınlar iki parçalı olsalar da çok kullanışlı değil

Peki bu iğnelere nasıl ulaşıcaz ? Sterex ve pro-tec için konuşuyorum maalesef Türkiye içinde ulaşmak imkansız gibi bişi.Kimse 1-2 kutunun satışıyla ilgilenmiyor.Ben Rusya’dan getirttim.Bu arada iğne alırken makinenizin iğne girişine dikkat edin mesela benim makineme sadeve K ( ince giriş) oluyor.

Merhaba bende kendime uygulamaya devam ediyorum ve gerçekten çok memnunum özellikle flash blend modda kullanıyorum çünkü kabuk baglama minimum oluyor hatta ince tuylerde hiç olmuyor ama sabır isteyen bi iş.. çene bölgemde 3 tane siyah kil vardı 1 kere yaptım yaklaşık 2 aydır henüz çıkmadı gobegimde 1 ayda çıkıyor bacak bölgem 3 aydır tek tük çıktı ve uzamadı genital üst bölge ve bikini daha dirençli 20 günde 1 yapıyorum 5 tam tur yaptım bikini bölgesi Bayaa azaldı hatta bitti gibi büyüteç almayı düşünüyorum o kadar inceldi ki gözle görülmüyor oraya 2 tür daha yapsam bişey kalmayacak genital üst kısım da da yer yer boşluklar çok çıkanlar ince güçsüz ben çok memnunum ve kesinlikle bu zamana kadar uyguladığım yerleri başka yerde yaptırsam dünya para öderdim makina ucuz ve insanın eli alışınca hızlanıyor ben eğitim alıp ta tecrübesiz olanı da gördüm bence insan en büyük tecrübeyi yaptıkça kazanıyor şuan elim gayet hızlandı bi elimle gerdirip diğer elimle hem iğne hem cimbiz tutup hızlı ve emin bi şekilde yapıyorum şimdi gorumceme de yapmaya başladım ona öğretip elimi yetişmedigi yerlerde ondan yardım alacam elimin yetişmedigi yer derken koltuk altları ve sağ kol sol kolumu yapabiliyorum bide genital alt bölge çoğu yeri ben kendim yapıyorum şiddetle tavsiye ediyorum gözünüzü korkutmayin kızlar termoliz modda yapmadığınız sürece yanik olmuyor iz kalacak kadar kendine uygulamak isteyen bilgi için özel msj atabilir sürekli girmediğim için konuyu takip edemiyorum yardımcı olabilirim

Ve iğne için bende ilk baslarda altin iğne kullandım ama simdi izalasyonlu iğne kullanıyorum balet marka diğerlerini kullanmadim şuan balet izalasyonlu iğneden memnunum arkadaşım tavsiyesi sterex de yakın zamanda denerim gozlemlerini paylaştığı için tesekkurler
Merhaba bende kendime uygulamaya devam ediyorum ve gerçekten çok memnunum özellikle flash blend modda kullanıyorum çünkü kabuk baglama minimum oluyor hatta ince tuylerde hiç olmuyor ama sabır isteyen bi iş.. çene bölgemde 3 tane siyah kil vardı 1 kere yaptım yaklaşık 2 aydır henüz çıkmadı gobegimde 1 ayda çıkıyor bacak bölgem 3 aydır tek tük çıktı ve uzamadı genital üst bölge ve bikini daha dirençli 20 günde 1 yapıyorum 5 tam tur yaptım bikini bölgesi Bayaa azaldı hatta bitti gibi büyüteç almayı düşünüyorum o kadar inceldi ki gözle görülmüyor oraya 2 tür daha yapsam bişey kalmayacak genital üst kısım da da yer yer boşluklar çok çıkanlar ince güçsüz ben çok memnunum ve kesinlikle bu zamana kadar uyguladığım yerleri başka yerde yaptırsam dünya para öderdim makina ucuz ve insanın eli alışınca hızlanıyor ben eğitim alıp ta tecrübesiz olanı da gördüm bence insan en büyük tecrübeyi yaptıkça kazanıyor şuan elim gayet hızlandı bi elimle gerdirip diğer elimle hem iğne hem cimbiz tutup hızlı ve emin bi şekilde yapıyorum şimdi gorumceme de yapmaya başladım ona öğretip elimi yetişmedigi yerlerde ondan yardım alacam elimin yetişmedigi yer derken koltuk altları ve sağ kol sol kolumu yapabiliyorum bide genital alt bölge çoğu yeri ben kendim yapıyorum şiddetle tavsiye ediyorum gözünüzü korkutmayin kızlar termoliz modda yapmadığınız sürece yanik olmuyor iz kalacak kadar kendine uygulamak isteyen bilgi için özel msj atabilir sürekli girmediğim için konuyu takip edemiyorum yardımcı olabilirim

Merhaba hirsutizm hastasıyım tüm vücudumda yoğun tüylenme var lazerden sonuç alamadım. Doğal olarak kıl tüy işlerine elim yatkın kaşımı kendim alırım saçımı kendim keserim vs. Yüz için bir seans iğneliye gittim ama çok masraflı olacak gibi hem 1.5 - 2 sene gelmem gerektiğini söylüyorlar. Genital bölge vs için başkasından utanıyorum bir merkezde yaptırmam da mümkün değil. Günlerdir evde kendim yapabilir miyim diye araştırıyorum tavsiye verirseniz sevinirim

Ve iğne için bende ilk baslarda altin iğne kullandım ama simdi izalasyonlu iğne kullanıyorum balet marka diğerlerini kullanmadim şuan balet izalasyonlu iğneden memnunum arkadaşım tavsiyesi sterex de yakın zamanda denerim gozlemlerini paylaştığı için tesekkurler
Tavsiyelerin için ve tüm güzel paylaşımların için çok teşekkürler. Yoğun çalışıyorum aile hayatım da çok yoğun buraya ara sıra uğrayabiliyorum ama başlığa gösterilen ilgiye layık bilgiler paylaşan herkese çok teşekkür ederim.

Merhaba hirsutizm hastasıyım tüm vücudumda yoğun tüylenme var lazerden sonuç alamadım. Doğal olarak kıl tüy işlerine elim yatkın kaşımı kendim alırım saçımı kendim keserim vs. Yüz için bir seans iğneliye gittim ama çok masraflı olacak gibi hem 1.5 - 2 sene gelmem gerektiğini söylüyorlar. Genital bölge vs için başkasından utanıyorum bir merkezde yaptırmam da mümkün değil. Günlerdir evde kendim yapabilir miyim diye araştırıyorum tavsiye verirseniz sevinirim
Elinin yatkın olduğunu söylüyorsun o zaman hiç tereddüt etme bence. Uzun vade de kendi kendine bu işi çözersin rahat edersin, araştırıp içine en çok sinen yeni teknoloji bir cihaz almaktan başlayabilirsin.

Hanımlar bende de cihaz var ama siz boyun bölgenize yada yüzünüzun tamamına nasıl yapabiliyorsunuz ben boyun kısmına yapamiyorum

X