Evlendim Göbeği

Mavi Anne

1 Minnak Annesi ❤
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2016
1.157
1.431
Selam kızlar.
Benim derdim yine eşim. Daha önce uykusunda çok konuştuğu için konu açmıştım :KK48: Yine çok büyük bir dert değil ama ne yapacağım, nerden başlayacağım bilemedim, size danışmak istedim.

Eşim evlendiğimizden beri istikrarlı bir şekilde kilo alıyor :cry:Eskiden vücut yapısı çok hoşuma gidiyordu; omuzlar geniş, boy uzun, bacaklar futbolcu bacağı gibi, ne zayıf ne kilolu.. :KK8:
Ama son 5-6 aydır gözle görülür biçimde göbek pörtlemeye, göğüsler sarkmaya, belde simit oluşmaya, popo genişlemeye başladı :duduk: Adeta futbolu bırakıp antrenör olan eski futbolcular gibi.. Her gören evlilik yaramış diyor. Nasıl bir mantıksa.. Eskiye göre daha fit olsa kimse Aloise sağlıklı besliyor helal olsun demez. Yemek yapamıyor, kocasına bakamıyora çıkar adım :işsiz:

Evlenen erkekler neden çabuk kilo alıyor onu da anlamıyorum. İlla bi evlendim göbeği olmak zorunda mı yani.. Anne evinde de yağlı, tuzlu ve bol ekmekli yemeklere alışmış, vazgeçiremiyorum. Bekarken koşardı, şınav mekik çok çekerdi. Yediğini yakardı. Evlenince bıraktı. Yeniden teşvik etmeliyim. Sağlıktan bahsedince hiç ama hiç umursamıyor.

Ben kendimi bildim bileli zayıfım. Hiç diyet yapmadım. Sağlıklı kilo vermek, vücudu sıklaştırmak için bir insan nasıl beslenmeli, ne yapmalı biraz uzağım bu konuya.. O yüzden sizden yardım istiyorum.

Aslında eşimle beraber spor salonuna da gitmek isterdim, baya da havalı :cool: Ama maddi durumumuz elverişli değil şu an. Evimiz denize yakın, oralarda koşu yolu falan var. Her akşam koşsak olabilir aslında. Ama kışın ne yapacağız..

Beslenmesine dikkat etmeye çalışıyorum ama bazen ağzı dolu dolu "Bugün çok yoruldum çok açım" diyor laf dinletemiyorum. Her sofrada kafasına kaka kaka ekmeği tuzu azalttırdım. Tamamen bırakacak inşallah :işsiz:

Bir de kedim var sanki eşimle yarışıyorlar kilo konusunda. Ona da az az mama veriyorum diyet yaptırıyorum. Biri ekmeği önünden alınca "açım açım" der, biri az mama verince peşimde miyavlar, çift taraflı bıktım gari:silah:

Ben ekmeği kesmekle başladım kızlar. Az yağ koyuyorum. Bunun dışında nasıl beslenmeli, hangi hareketler göğüs ve göbek sıklaştırır, ben bu kocayı nasıl eski hale getirebilirim.. Neler yapabiliriz fikirlerinizi bekliyorum :KK52:

Son düzenleme:
illa spor salonu şart değil. dışarda koşabildiğiniz kadar koşun. Çıkamadığınız zamanlarda evde mekik şınav çeksin su dolu şişelerle kol çalışsın. telefona bununla ilgili program indirebilirsiniz.

Yağı ve tuzu beyaz unu azaltmak çok önemli ama şeker alımını da denetlemeyi tavsiye ederim size. Maddi durumunuz iyiyse daha protein ağırlıklı beslenebilirsiniz.Pirinç pilavı yerine bulgur pilavı tokluk hissinin daha uzun sure sürmesini sağlar.Ayrıca içtiği içecekler de çok önemli birçok içecek şekerli. Bunun dışında yemeklere katılan soğan sarımsak ve bazı baharatlar iştah attırır bu da küçük bir detay.Dışarda yenilen bazı yemekler ve paketlenmiş gıdalar monosodyum glutamat içerir ki bu da hem iştah açar hem de bağımlılığa neden olur.Gece yatmadan 3-4 saat önce de besin alımını kesmesi lazim.Şekerli gıdaları da gündüz vakti tüketmesi daha iyi olur.Tabi önce bunları eşinize anlatıp ikna etmeniz en zorlu kısım oluyor.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Ana evine laf çakmışsın ama adam oradayken zayıfmış.

Neyse akşam yemeğinden sonra yenen kuruyemis ve meyve türü yağlı şekerli şeyler kilo yapar. Evlilikle kilo alma sebebi tv karşısında yenen bu tür şeyler.
Bekarken koşardı, sık sık mekik şınav çekerdi, işi daha hareket isteyen bir işti. Yesede hemen eritiyordu.
Şu an daha durağan bir işte çalışıyor, koşmuyor, şınav mekik çekmiyor. Yedikleri yağ olarak kalıyor.. Özellikle ramazanda nasıl koşmaya götüreyim bilmiyorum. İftardan sonra insanda hal kalmıyor. Ramazan geçince başlarız artık.

yooo , o evlendim göbeği değil ki .
Köprüyü geçince saldım göbeği :-)

Spor + dikkat :KK66:
Dün artık çok sinirlendim. Her zamanki gibi, iftarda bir bütün ekmeği tek basina bitirdi. Dedim görünüşünden çok etkilenemiyorum artık. O göbekle, simitle seni arzulayamıyorum. Vallahi bak aldım karşıma konuştum. Üzüldü ama yapacak bir şey yok. İlerisini de düşünmek gerek. İkna ettim. Ama ne yapacağımı bilmiyorum işte.

Benim eşim de 8-9 kiloya yakın almıştı evlendikten sonra. Göbeklendi epey. Ben de aldım 3-4 kilo. O verdi ramazanda, eskiye döndü neredeyse. Yani ne denir bilemedim. Eşim geçip karşıma "seni artık arzulamıyorum, evlendim kalçası yaptın" dese üzülürdüm. Kendisi farkında oluyor insanın zaten. Bu şekilde söylemeyin bence. Spor yapması gerekiyor mutlaka. Evde de yapabilir spor zor değil. Insanity, p90 gibi programlar var, onlara bir bakın. İkna edebiliyorsanız edin.

Dün artık çok sinirlendim. Her zamanki gibi, iftarda bir bütün ekmeği tek basina bitirdi. Dedim görünüşünden çok etkilenemiyorum artık. O göbekle, simitle seni arzulayamıyorum. Vallahi bak aldım karşıma konuştum. Üzüldü ama yapacak bir şey yok. İlerisini de düşünmek gerek. İkna ettim. Ama ne yapacağımı bilmiyorum işte.

Biraz sert olmuş :) Keşke önce sağlıktan girip zorlasaydınız .
İlgimi çekmiyorsun yerine , benimle daha uzun yaşamak için o ekmeği bırakman gerek deseydiniz .
Yada seni atletik kocam diye uzun yıllar sevebilmem için çaya şekeri artık ben atıyorum deseydiniz
Spor içinde bence karısıyla koşu yapan erkek çekiciliği diye bir şey var deyip gülün . Sonra dönüp bilmem anlatabildim mi deyin . Kırıcı şeyler son tercihimiz olmalı :)

Yağı ve tuzu beyaz unu azaltmak çok önemli ama şeker alımını da denetlemeyi tavsiye ederim size. Maddi durumunuz iyiyse daha protein ağırlıklı beslenebilirsiniz.Pirinç pilavı yerine bulgur pilavı tokluk hissinin daha uzun sure sürmesini sağlar.Ayrıca içtiği içecekler de çok önemli birçok içecek şekerli. Bunun dışında yemeklere katılan soğan sarımsak ve bazı baharatlar iştah attırır bu da küçük bir detay.Dışarda yenilen bazı yemekler ve paketlenmiş gıdalar monosodyum glutamat içerir ki bu da hem iştah açar hem de bağımlılığa neden olur.Gece yatmadan 3-4 saat önce de besin alımını kesmesi lazim.Şekerli gıdaları da gündüz vakti tüketmesi daha iyi olur.Tabi önce bunları eşinize anlatıp ikna etmeniz en zorlu kısım oluyor.Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Dün ikna ettim az damardan girdim seni arzulayamıyorum artık vs
Eşim de ben de çayı şekersiz içeriz o bize bir artı.. Baharat çok severiz. İştah açtığı da doğru ama şimdi tuzu azalttım, bir de baharat azaltırsam yemekten hiç tat almayacak..
Hazır gıda pek tüketmiyoruz. Arada kola içer ama onu da kısıtladım.
Çok fazla gıdasını kısıtladım bilmiyorum bunalıyor gibi geliyor

Biraz sert olmuş :) Keşke önce sağlıktan girip zorlasaydınız .
İlgimi çekmiyorsun yerine , benimle daha uzun yaşamak için o ekmeği bırakman gerek deseydiniz .
Yada seni atletik kocam diye uzun yıllar sevebilmem için çaya şekeri artık ben atıyorum deseydiniz
Spor içinde bence karısıyla koşu yapan erkek çekiciliği diye bir şey var deyip gülün . Sonra dönüp bilmem anlatabildim mi deyin . Kırıcı şeyler son tercihimiz olmalı :)
Dün iftardan sonra az yürüyüş yaptık. Cafeye geçtik çay icmeye (Çayı şekersiz içiyoruz yıllardır) Kasada omuz ve kol kası çalışmış bir genç vardı. Benimki ben o genci görmeyeyim diye işini hızlı hızlı halletti. Bana bakıp durdu gence bakıyor muyum diye :-) Az ders oldu sanırım. Sağlık konusunda ben onla çok konuştum hiç umrunda olmadı. Tamam diyip yine abarttı hep.. Artık görünüşten yürümek zorundaydım, hassas noktası. Az kendine geldi. İyi oldu

Selam kızlar.
Benim derdim yine eşim. Daha önce uykusunda çok konuştuğu için konu açmıştım :KK48: Yine çok büyük bir dert değil ama ne yapacağım, nerden başlayacağım bilemedim, size danışmak istedim.

Eşim evlendiğimizden beri istikrarlı bir şekilde kilo alıyor :cry:Eskiden vücut yapısı çok hoşuma gidiyordu; omuzlar geniş, boy uzun, bacaklar futbolcu bacağı gibi, ne zayıf ne kilolu.. :KK8:
Ama son 5-6 aydır gözle görülür biçimde göbek pörtlemeye, göğüsler sarkmaya, belde simit oluşmaya, popo genişlemeye başladı :duduk: Adeta futbolu bırakıp antrenör olan eski futbolcular gibi.. Her gören evlilik yaramış diyor. Nasıl bir mantıksa.. Eskiye göre daha fit olsa kimse Aloise sağlıklı besliyor helal olsun demez. Yemek yapamıyor, kocasına bakamıyora çıkar adım :işsiz:
Evlenen erkekler neden çabuk kilo alıyor onu da anlamıyorum. Yemek aynı yemek.. Öğün sayısı aynı.. İlla bi evlendim göbeği olmak zorunda mı yani.. Göğüsleri de öyle büyüdü öyle sarktı ki, yemin ederim benimkiler ceviz kaldı yanında.. Zaten küçük göğüslerimden şikayetçiyim..:KK31:

Ben kendimi bildim bileli zayıfım. Hiç diyet yapmadım. Sağlıklı kilo vermek, vücudu sıklaştırmak için bir insan nasıl beslenmeli, ne yapmalı biraz uzağım bu konuya..
Aslında eşimle beraber spor salonuna da gitmek isterdim, baya da havalı :cool: Ama maddi durumumuz elverişli değil şu an. Evimiz denize yakın, oralarda koşu yolu falan var. Her akşam koşsak olabilir aslında. Ama kışın ne yapacağız..

Beslenmesine dikkat etmeye çalışıyorum ama bazen ağzı dolu dolu "Bugün çok yoruldum çok açım" diyor laf dinletemiyorum. Anne evinde alışmış yağlı, tuzlu, bol ekmekli yemeklere.. Zeytinyağının tadını bilmezler, o derece. Neyse evlendik, her sofrada kafasına kaka kaka ekmeği tuzu azalttırdım. Tamamen bırakacak inşallah :işsiz:

Bir de kedim var sanki eşimle yarışıyorlar kilo konusunda. Ona da az az mama veriyorum diyet yaptırıyorum. Biri ekmeği önünden alınca "açım açım" der, biri az mama verince peşimde miyavlar, çift taraflı bıktım gari:silah:

Ben ekmeği kesmekle başladım kızlar. Az yağ koyuyorum. Bunun dışında nasıl beslenmeli, hangi hareketler göğüs ve göbek sıklaştırır, ben bu kocayı nasıl eski hale getirebilirim.. Neler yapabiliriz fikirlerinizi bekliyorum :KK52:
Tam buğday ekmeği ile yiyin yemeklerinizi. Akşamları meyva yemeyin. Yürüyüşe çıkın. Çok şey var ama eşin istemeli ki işe yarasın.

Peki yemekte ne vardı sorması ayıp

Ramazan ramazan sordum daha iftara da var da

Yani ekmek yedirecek yemek mi vardı

Çoğu erkek sulu yemeği ekmek banarak yer ızgara vs olunca ekmek arası yapar

Ama daha az sulu etli yemekler ekmeksiz yenebilir

Sofrada bol salata olsun

Yani hepsinden birer çatal alsa bile midesi dolsun

Protein olsun et çabuk doyurur ve tok tutar

Siz zayıfmışsınız sizin yediğiniz yemek ona az gelip ekmeğe dayanıyor olabilir

Kediyi de mi zayıflatıyorsun :KK19:
Akşamları yürüyüşe çıkın ama bu yapı meselesi, öğlen adanaları, gözlemeleri çift çift yedikten sonra sen akşam otlu su versen boş :KK70:

Benim eşim de 8-9 kiloya yakın almıştı evlendikten sonra. Göbeklendi epey. Ben de aldım 3-4 kilo. O verdi ramazanda, eskiye döndü neredeyse. Yani ne denir bilemedim. Eşim geçip karşıma "seni artık arzulamıyorum, evlendim kalçası yaptın" dese üzülürdüm. Kendisi farkında oluyor insanın zaten. Bu şekilde söylemeyin bence. Spor yapması gerekiyor mutlaka. Evde de yapabilir spor zor değil. Insanity, p90 gibi programlar var, onlara bir bakın. İkna edebiliyorsanız edin.
Canım çok dil döktüm inan. Çok yola başvurdum. Adamın sofraya gelince gözü bir şey görmüyor. 1 ekmek bitiriyor. Ana yemeği 2 tabak alıyor. E hareketsiz de kalıyor.. Mecburdum öyle söylemeye. Işe yaradı ikna oldu. Akşamları yürüyelim koşalım falan demeye başladı. Baktım sahurda sadece 1 dilim ekmek yedi. Bazıları bu şekilde motive oluyor. Yoksa kilo alsa da almasa da ben onu aynı şekilde seviyorum yani :)

Buradaki bir bayana eşi seni arzulamıyorum dese kocası topa tutulurdu. Çok çok ağır bir laf. İnsanız hepimiz kilo alır veririz. Eğer gerçekten kilo aldı diye eşinizi arzulamıyorsanız,evliliğin anlamını idrak edememişsiniz.

X