Evlilik teklifi yapmaya çekinen erkek

Tatszhayat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2020
453
321
29
Kızlar yorum yapar mısınız ben mi çok abartıyorum bilemedim. Yakında nişanım olacaktı. Evlilik teklifi istediğimi söyledim . Yüzüğü almış ama ben yapamamam herkesin içinde çekinirim dedim. Arabada giderken çıkarayım şimdi vereyim mi dedi ben de çok rahatsız oldum bu tavrından çünkü öncesinde konuşmuştuk ve güzel bir anımız olsun isterim güzel hatırlamak isterim o günü dedim . Bir arkadaş arabada evlilik teklifi almış mesela nasıl düşüncesizlik falan dedim . Bunu dediğim halde bana arabada giderken teklif edeyim diyor. Neyse ben konuyu kapattım herkesin içinde olmasına gerek yok ama güzel bir şey beklerim dedim . Aradan bir iki hafta geçti ben sanıyorum ki sürpriz yapacak. Dün bana konuyu açtı gerçekten yapamam ben de böyleyim kusura bakma dedi . Ben de düşüncelerime , hevesime saygı göstermemen beni çok düşündürüyor bir süre konuşmayalım dedim . Tamam rahatsız ettim kusura bakma dedi konuşmuyoruz . Bunu söyledi çok üzüldüm. Yani ben çok mu bir istemişim . Yüzüğü almış götürüp bir restoranda teklif etmek zor olmamalıydı

Derdiniz guzel anı hatirlamak degil ki millete şov yapmak. Nişanli insan evlenecegini bilmiyor mu ki teklif olsun kendi agzinizla soylediginiz teklifin nesi anı olacak? Bakip bakip ayy ben teklif et demistim de yapmisti mi diyeceksiniz. 😃
Siz şov yapmaya zorluyorsunuz ama herkes şov yapmayi sevmiyor.

valla benim esim binbir plan yaptı ben dedim sakın öyle insan içinde bir sey yapma diye. benim için en güzel anı başbaşa ve rahat olduğumuz bir yerde teklif etmesi. abimin onayını aldığı gün ilk buluştuğumuz yerde çok güzel bir teklif yaptı. ve eveeettt arabanın içindeee 😂 nolcak canım. evlilik mi istiyorsunuz, evlenmek mi bi buna karar verin. hiç gerek yok birilerine gösteriş yapmaya.

Sırf anı olması için teklifi romantik komedi senaryolarina cevirmeyin..
Siz sosyal medya beğenisi peşindesiniz.
Adam acikca söylüyor,rahatsız oluyorum diyor.
Kabul edin yahut sizin için olmazsa olmaz ise ayrilin..
Ne diyelim yani 🤷
Ayrıca henüz Nisan bile yapilmadan gelecek evlilik teklifi üzerine düşünmek biraz rahatsız edici değil mi ?

Iki tarafin da düsünmesi lazim bence. Nisanlik hazirligi icinde olan biri niye ekstra teklif bekler orasi ayri muamma, ama da belli ki baskalarin önünde öyle birsey yapmak istemiyor. Gercekten seven biri icin teklifin sekli de önemli degil, ama sosyal medya bu konuda beklentileri olumsuz etkiledi. Zorlanan olaylarin bir degeri de yok

Siz sosyal medya beğenisi peşindesiniz.
%100. Siz kendi heveslerinize saygı beklemişsiniz ama karşı tarafa saygı duymuyorsunuz. Utanır, sıkılır, istemeyebilir saygı duymak lazım. Zaten yapsa da zorla yapmış olacak anlamı olmayacak. Oluyorsa da anca instagramda paylaşılmak içindir.

Bu tarz şovlar herkesin harcı değil. Ben kadın olarak bana restoranda herkesin içinde evlenme teklifi edilsin istemezdim, bana göre özel bi an ve yanda garip gurup insanlarla bunu paylaşmak istemedim. Evde etti, iyi ki de öyle yaptı. Evlenme teklifi istemenizde bence bi sıkıntı yok ama restoran diye belirtmenizden kalabalık alan istediğiniz belli, bunu da istemeyen birini böyle zorlamanız çok üzücü

Siz saygı bekliyorsunuz ama saygı duymuyorsunuz
Istemiyorum rahatsız oluyorum demiş
Bana da herkes içinde yapılan bu evlilik teklifleri çok varoş geliyor
Erkek olsam güzel bir yemekte yüzüğü uzatarak teklif ederdim fazlasını hayatta yapmazdım
Yok eğilmek meşaleler vs 😅

Ya Allah aşkına evde yemek yapıp mum yakıp iki güzel söz ile yüzük vermekten aciz adamla cidden mutlu bir evlilik mi yapacaksin?
İnsan illa balonla mi evlenme teklif eder? Günbatımıni izlerken senin gönlüne dokunacak birkaç cümle kursa , aşkını söyleyip yüzüğü taksa yine mutlu olacaksın. Bundan bile aciz.
Yine de bu adamın bile alıcısı var, şu kadınların ilişkideki olmayan beklentisi , aza kanaati beni bir gün öldürecek

Bence cok gereksiz insanin içinden gelmesi lazım ki çekindiğini söylemiş bu kadar en ince detayına kadar kafaya takarsanız evliliğe hazır değilsiniz demektir bence evlilik tüm ezberlenmiş aşamalardan gecmek değildir herkesin karakteri, kişiliği, algısı ve maddi gücü farklıdır

Yorumlara şaşırdım. Evlilik teklifi tabii ki özenilmiş olmalı. Araba içinde benimle evlenir misin demekle restaurantta demenin bir farkı yok. Orada da tüm masalar dönüp bakmayacak 2 kişi konuşacak biri elini uzatıcak diğeri takacak. Utanılacak ne var millet hediye almış bile sanabilir evlilik teklifi demezler. Ama özenmeden prosedür gibi al yüzük tak şeklinde olması bence de hoş değil. Bunu açıklamaya çalışman da. Bir erkek karşıdakini mutlu etmeyi bilmeli. Utanıyorsa doğa yürüyüşüne çıkarır oraya önceden bir masa atmış olur orada eder. Yapan yapar yani

X