Fake hesaptan tuhaf mesaj

nilmil

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2009
2.422
4.111
34
Arkadaşlar, bu akşam Instagramdan 0 gönderili 0 takipçisi ve takibi olan bir hesaptan böyle bir mesaj aldım. Lafı çok uzatmadan engelledim hesabı ama beni nerden buldu, niye mesaj attı diye içime kurt düşmedi değil. Yeni nesil dolandırıcılık yöntemi falan mı bu? Böyle bir şey duydunuz mu hiç çevrenizden? Konuşmanın devamında annem üzerine yemin ederim yalan söylemiyorum vs yazdı. Ben de bunlarla uğraşma işine gücüne bak diyip konuşmayı kestim.

Eklentiler

• IMG_20240425_013605.jpg
    IMG_20240425_013605.jpg
    59,8 KB · Görüntüleme: 1.008
O yöntemi biliyorum hakkınızda şikayet var deyip link atıyorlar vs. Ama ilk defa bunu gördüm o yüzden sormak istedim 😄

Taktik geliştiriyorlar sürekli kendi tanıdığın kişiden bile mesaj atıyorlar atıyorum x teyzen diyor ki senin bu resimlerin ne? Hiç mi utanmıyorsun? Diye link geliyor. Şokla karışık kuşkulandım.
Bende hemen başkasının telinden aradım ben öyle birsey demedim dedi tanıdığım da. Dikkat et dedi. En iyisi utanmıyorum yazacaksın. Engel atacaksın. Buda böyle bir anımdır yine. 🫠🤲

Arkadaşlar, bu akşam Instagramdan 0 gönderili 0 takipçisi ve takibi olan bir hesaptan böyle bir mesaj aldım. Lafı çok uzatmadan engelledim hesabı ama beni nerden buldu, niye mesaj attı diye içime kurt düşmedi değil. Yeni nesil dolandırıcılık yöntemi falan mı bu? Böyle bir şey duydunuz mu hiç çevrenizden? Konuşmanın devamında annem üzerine yemin ederim yalan söylemiyorum vs yazdı. Ben de bunlarla uğraşma işine gücüne bak diyip konuşmayı kestim.
Öğrenip öyle engellerdim. :halay:

Birileri birilerini aldatıyordur gerçekse de başka ne olacak? Sanki memleket meselesi.boşverr.

X