🤓Flemenkçe 💕

Vandaag heb ik deze woorden bestudeerd en Ik heb zinnen gemaakt.

aandoen,(ik doe aan ,ik deed aan,ik heb gedaan)
aannemen
afwassen
bakken
bedragen(de prijs bedraagt)

Tutku nasilsin canim yaa
Hatirladinmi beni zipzipin sayfasindan
Nasil gidiyo flemenkce

Tutku nasilsin canim yaa
Hatirladinmi beni zipzipin sayfasindan
Nasil gidiyo flemenkce
😍seni görmek ne güzeelll
iyiyim canım tabiki hatırlıyorum 😘😘😘
calişmalara devam su an 2.3-2.4 mondeling modülündeyim.. Karinca misali azinle devaaaammm ediyoruz dile 💚🍀

😍seni görmek ne güzeelll
iyiyim canım tabiki hatırlıyorum 😘😘😘
calişmalara devam su an 2.3-2.4 mondeling modülündeyim.. Karinca misali azinle devaaaammm ediyoruz dile 💚🍀
Oo masallah cok guzel yol almisin
Bence guzel ilerlemissin
Hatta yanlis bilmiyorsam 2.4 yapinca opleiding yapabilirsin
Mesela istedigin bir meslegin opleiding ini yapabilirsin

Oo masallah cok guzel yol almisin
Bence guzel ilerlemissin
Hatta yanlis bilmiyorsam 2.4 yapinca opleiding yapabilirsin
Mesela istedigin bir meslegin opleiding ini yapabilirsin
ya cok sukur elimden geldigince Belcıkalilarla görüsebileceğim projelere katılıp onlarla sohbet etme gayreti içindeyim .. dili sadece okulda ogrenemiyoruz malesef .. evet evet 2.3 -2.4 schriftlijk te alicam sonra 3.1 ,3.2 ,4.1, 4.2 elimden geldigince ilerleyip bir opleiding takip etmeyi dusunuyorum Meslegimi burda yapmak isterdim ogrtmenlik icinde bu seviyeleri bitirmem lazim 😍🍀🌟

ya cok sukur elimden geldigince Belcıkalilarla görüsebileceğim projelere katılıp onlarla sohbet etme gayreti içindeyim .. dili sadece okulda ogrenemiyoruz malesef .. evet evet 2.3 -2.4 schriftlijk te alicam sonra 3.1 ,3.2 ,4.1, 4.2 elimden geldigince ilerleyip bir opleiding takip etmeyi dusunuyorum Meslegimi burda yapmak isterdim ogrtmenlik icinde bu seviyeleri bitirmem lazim 😍🍀🌟
A evet eger ogretmenlige devam etmek istiyosan 4.2 ye kadar gelmen gerek sanirim
Ama baska meslekler edinmek istersen diye dusunerekden yazmistim.
Tebrik ediyorum azminden dolayi seni canim, sen basarirsin..
Kilo verme olaylari nasil gidiyo
Takimdamisin hala
Ben girmeye korkuyorum ya, gercektende ben oraya yetisemedigim icin kendimi suclu hissediyordum

A evet eger ogretmenlige devam etmek istiyosan 4.2 ye kadar gelmen gerek sanirim
Ama baska meslekler edinmek istersen diye dusunerekden yazmistim.
Tebrik ediyorum azminden dolayi seni canim, sen basarirsin..
Kilo verme olaylari nasil gidiyo
Takimdamisin hala
Ben girmeye korkuyorum ya, gercektende ben oraya yetisemedigim icin kendimi suclu hissediyordum
evet bibliotheekmedewerker için niyetim var belki o olabilir sonrasinda..
allah razi olsun canım ya ✨💚
bende kilo veremiyorum ne zamandır ama oradayım gayret ediyorum bakalim o eski tutkumu yakalayabilecek miyim diye 🍀 gelsene sende ya niye gelmiyorsun bacım 😘😘

evet bibliotheekmedewerker için niyetim var belki o olabilir sonrasinda..
allah razi olsun canım ya ✨💚
bende kilo veremiyorum ne zamandır ama oradayım gayret ediyorum bakalim o eski tutkumu yakalayabilecek miyim diye 🍀 gelsene sende ya niye gelmiyorsun bacım 😘😘
Gelimmi ya valla cesaret edemiyorum cekiniyorum
Cunku ben her zaman girip bildirip yapamam grubuda kendimle geriletmek istemiyorum
Arada girip cikabiliyorum ama surekli girip rapor veremem
Mesela bazen butun gun yogun oldugumdan buraya giremiyorum

🌱1 temmuz itibariyle tatile girdik .. gün içi dil gelişimim adına neler yaptığımı yazsam süper olurdu insa yapabilirim 💓💕bir deneyeyim 🤸🏻‍♀️

Dönüp ilk sayfalarima baktıgimda yüzümde hafif gülümseme oldu şimdi önümde gazete onu okuyorum 🌿 IMG_20221104_165507.jpg

Haftalık bir gazeteye aboneyim.
Gazete okurken ;
*Geldigi ilk gün baslıklara dikkatlice bakip bütün sayfalari gozden geciririm. İlgimi cekeni hemen hızlica okurum. İcinde anlamadığım kelimeler için ugraşmam.
*İkinci kez elime aldığımda yanımda bir kalem bulundururum. Anlamını bilmediğim kelimelerin altını çizerim ve okumaya devam ederim.
*Üçüncü kez elime aldığımda bilmediğim kelimelerin anlamlarina bakarım ve altına yazarım.

🌿Bazen fazla sözlük karıştırmak insani yorar.
🌿Dil ogrenirken zevkli hala getirmek en onemli kıstas .. Bunu en iyi kendiniz belirlersiniz..

📚📑📖📝5 Kasım📖🗒️📃📚

Dil yolculugumda bugünden hicbir katkı sunamadım umarım yarın bugunden daha iyi olur 🌿

X