Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Fondöten seçimi :( bilgisi olanlar bakabilir mi?

Evcilkaktus19

Herkesin işine yaradığı kadar iyisindir bu hayatta
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2014
1.330
821
Merhaba, direk konuya gireyim benim aşırı beyaz cildim var ve piyasadaki fondotenlerin en açık rengi bile 2 ton koyu geliyor ve sürünce maske gibi duruyor yüzümde boynum beyaz yüzüm koyu duruyor. Beyaz ötesi tenler için bildiğiniz bi ürün var mı acaba.

Merhaba, direk konuya gireyim benim aşırı beyaz cildim var ve piyasadaki fondotenlerin en açık rengi bile 2 ton koyu geliyor ve sürünce maske gibi duruyor yüzümde boynum beyaz yüzüm koyu duruyor. Beyaz ötesi tenler için bildiğiniz bi ürün var mı acaba.
Fondoten kullanma aydınlatıcı ve allık sür. Beyaz tene fondoten yakışmıyor bence çok belli oluyor fazla renk farkı oluyor.

Fondoten kullanma aydınlatıcı ve allık sür. Beyaz tene fondoten yakışmıyor bence çok belli oluyor fazla renk farkı oluyor.
Kullanmayınca makyaj yapmamış gibi hissediyorum kendimi burnumun üzerinde hafif çiller var beyaz tenimden dolayı da yanaklarımda kırmızılıklar var yani doğal görünen biraz da kapatıcı etkisi olan fondöten işimi görür ama tenimin renginde bulamıyorum :KK43:

Ben de cok beyazım pembe alt tonlu bir ürün kullanmalısıniz ve çok ince olmalı. Bb krem tarzı bir ürün de olabilir. Ben dior un fondotenini kullanıyorum tabi biraz pahalı ama uzun sure kullanilabiliyor. Muadilinı bilmiyorum çünkü bir kere bulunca farklı birşey alip denemek istemiyorsunuz. zor bulabilecegimden para verip çöpe atmak istemiyorum.

Ben beyaz tenliyim pek hoşlanmıyorum fondöten olayından çünkü dediğin gibi ton tutturmak çok zor. İyi makyaj yapmama ve makyajı çok sevmeme rağmen açıkçası fondöten ağırlığından rahatsız oluyoruö. Ben daha çok kapatmak istediğim yerlere kapatıcı aydınlatmak istediğim yerelere aydınlatıcı uygulayıp üzerine bir pudrayla sabitleyip hafif bir bronzerla kontör yapıyorum çok güzel oluyor.

Note

Ya adını bilmiyorum ama clinique in bi kremi vardı içine az fondötenle damlatarak renklendiriyordun onu Boyner'de falan sorarak bulabilirsin.

BB kremler nasil duruyor, ben sade özel gunlerde surdugum icin hoşuma gidiyor.

Bb krem deneyin bence. Fondöten günlük makyaj için çok ağır. Tabi fondöten kadar ağır bb kremler de var ama yine de çil güzel bir şey, sevin onları :) Kırmızılıklarınız için renk tonu eşitleyici kremler işinizi görür bence.

Benim tenim de çok beyaz. Missha'nın M Perfect Cover isimli BB kremini kullanıyorum, aşırı memnunum. Hem piyasadaki BB kremlere göre daha kapatıcı hem de cildim fondötene kıyasla daha çok nefes alıyor. Bir bakın derim.

X